رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تابستان گرم و بی آبی! اقدامی جدی لازم است.
#1
از زمستان سال قبل ( 1387 ) و حتی قبل از اون شهرداری پس از حفر گودال هایی در سطح شهر برای مخابرات، تصميم گرفت كه لوله های آب شهر را نيز تعويض نمايد و بعد از آن اقدام به روكش كردن آسفالت نو كند. شهرداری اينبار از لوله های سيمانی به جای پلاستيكی استفاده كرد كه خودش اقدام خوبیست، گرچه در انجام آن نياز به دقت بيشتری می باشد. ( كه در انجام اين امر مشكلاتی هم به وجود آمد، كه دقت نكردن كارگران يا پيمانكار آن بوده است )
اما ما از اين گله منديم كه پس از 6 ماه كوبيدن زمين ها و فعاليت شديد و سريع شهرداری در انجام اين امر، چرا وضع آب بايد اينگونه باشد. خيلی ها می گفتند كه شنيده اند، اين كارها همگی به نفع مردم بوده و پس از آن آب با فشار بيشتری در لوله خانه های مردم جريان خواهد گرفت. با اين مژده، مردم در اين امر با صبر خود با شهرداری همكاری كردند.
در نشست شهرداری با مردم، مخصوصا مردم محله قبله، شهردار قول رفع مشكلات كم آبی خانه های اين محله را داد. ( حالا چرا اين محله، چون فعلا اين حيطه تعويض لوله شده و با مشكل كم آبی مواجه هستند و در محله های ديگر كمتر با اين مشكل مواجه اند )
اما ديديم كه يك هفته گذشت، به دوهفته، سه هفته و الان فكر كنم چهار هفته هم شده و هر چند هفته ای كه قبل از آن آب لوله كشی قطع بوده. نه كه اصلا آب نباشد، ولی مثلا هر سه روز يا چهار روز يكبار كمی آب با فشاری كم و ان هم نيمه های شب می توان آب را ذخيره كرد. اما اين وضعيت مطلوبی نيست. چرا كه نبايد مردم در اين دور و زمونه فكرشان هميشه مشغول چگونه ذخيره كردن آب، يا بيدار ماندن تا نيمه شب برای آب و... باشند. و شايد هم به فرض كه دينام اتوماتيك باشد و نيازی به بيدار ماندن هم نباشد، اما آبی نيست كه جمع شود.
حتی گاهی اوقات از زبان مردم می شنويم كه : « آب شيرينی كه نباشد، چه فايده، همون آب شور قبلی رو بياريد ». گرچه من مخالفم.
خلاصه مشكلات زياد است و مردم هم به خاطر مژده ای كه داده شده، تحمل می كنند، اما نبايد خدایی‌ نكرده از اين صبر مردم سوء استفاده ای شود.
لذا ما نيامده ایم كه بگوييم مشكلات هست و مردم تحمل می كنند، چرا كه همه مطلعند، بلكه آمده ايم تا بگوييم، لطفا بيشتر رسيدگی و پيگيری شود و به اين مايع حيات و تامين آن دقت لازم و كافی را داشته باشند و با در جريان قرار دادن مردم نسبت به كارهای خود ، پاسخگو و خدمتگزار مردم باشيد.
#2
الان هم قطعي آب هست .

معلومه از آن زمان پيگيري كم بوده و البته مشكل در منابع آب و سطح كلان مديريت هست
#3
البته مردم هم باید خودشون صرفه جویی کنن منابع ابمون هم کمه
#4
نقل قول:البته مردم هم باید خودشون صرفه جویی کنن منابع ابمون هم کمه
اون که بله. ولی فکر نکنم همشهریان جناحی پرمصرف باشند. تو این مناطق مشکل آب همیشه هست، ولی باید به فکر رفعش بود.
#5
مناطق شرقي شهر جناح فشار آب لوله كشي بسيار خوب و در حد شهرهاي بزرگ هست .

چرا؟ چون از منبع بزرگ اتاردنه آب اين محلات تامين? . پس بنظرم اين منبع درست شه و طرح تعويض لوله هاانجام بشود مشكل تا حدودي رفع خواهد شد

اخباري بود كه يكي از مشكلات جناح نبود مخزن آب است . در فارياب اگر يك هفته هم آب قطع بشود مشكلي نيست . چون مخزن ذخيره دارد .


ضمنا يه صحبت ديگر هم است كه قرار است طرح بزرگ آبرساني محرم منطقه فرامرزان و كل بخش جناح را نيز بهمراه بندرلنگه و بوشهر شامل بشود .


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان