رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعتراض اهالی جناح نسبت به ساخت مرغداری در نزدیکی چندین اب انبار
#1
اب شرب در هر منطقه بیش از هر چیزی دیگری اهمیت دارد. در کشور ما کمبود اب به شکل یک بحران در امده است. کمبود اب و نبود اب اشامیدنی سالم در منطقه جنوب تنها و تنها به باران بستگی دارد و اگر چندین سال باران نبارد مردم از اب اشامیدنی محروم خواهند بود . زیرا اب لوله کشی برای شرب مناسب نیست.در منطقه ما اب باران و اب انبار ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند چون حیات به? باران و اب اب انبار ها وابسته است.

متاسفانه در چند روز اخیر، عملیات ساخت مرغداری در یکی از صحرا های جناح ان هم در چند متری چندین اب انبار شروع شده است که اگر این مرغداری دایر شود اب انبار ها به کلی کثیف می شوند و اب ان غیر قابل شرب میشود .(لازم به ذکر است که ان چندین اب انبار ها قطب اصلی تامین اب شرب اهالی جناح است)? این موضوعی است که اهالی جناح را معترض نموده و خواهان جلوگیری از ساخت مرغداری هستند. موضوعی که مردم بین شهرداری ، شورا و بخشداری در میان گذاشته اند ولی جواب شورا این است که چون محدوده خارج از شهر جناح است شورا و شهرداری نمی تواند کار عملی انجام دهد تنها? بخشداری است که می تواند کارعملی موفق انجام دهد. البته شورایان گفته اند موضوع را با فرماندار در میان گذاشته اند و در طی چندین نامه نگاری خواهان لغو ساخت مرغداری در ان مکان شده اند و? مرغداری را در مکان دیگری? احداث کنند .

البته چون مرغداری از طرف یکی از شهروندان کهتویه ساخته می شود انان هم معترض هستند که چگونه یک گاوداری در ان مکان که یک جناحی ساخته را جلو گیری نکرده اند و چون الان مرغداری مال یک کهتویی است جلو گیری می شود ؟ در جواب باید به این دو موضوع توجه داشت :

1. همه ما میدانیم که الودگی مرغداری خیلی بیشتر از الودگی گاوداری است شاید یکی از دلایل جلوگیری از مرغداری همین باشد.
2. به فرض که? مسئولین اشتباهی در زمان احداث? گاوداری نموده اند و به اشتباه از احداث گاوداری جلو گیری ننموده اند ایا منطقی است که اشتباه دیگر هم تکرار شود و از احداث مرغداری جلوگیری نشود ؟

به هر حال، چون سلامتی اهالی جناح در خطر می رود باید اندیشه ای کرد و به فکر? چاره بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط yousef_sh ، abdollah_abi ، vahid ، d.beckham ، محسوس ، armena ، mohammad_p
#2
همچنین به دلیل مشرف بودن این مرغداری بر مکانهای آموزشی مثل دانشگاه ، هنرستان و دبیرستان و همچنین به هم زدن مناطق مشخص شده گردشگری و خراب نمودن هوای مطبوع این نقطه واقعا ساخت آن تاسف بار است . یکی آنجا است یکی دیگر باشد دیگر واویلا
پاسخ
 سپاس شده توسط yousef_sh ، d.beckham ، محسوس ، armena ، andi garcia


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان