رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیامک جالب ناسا/ ایستگاه فضایی را بدون تلسکوپ ببینید
#1
ناسا به مناسبت دوازدهمین سالگرد حضور دانشمندان در ایستگاه بین المللی فضایی، خدمات جدید پیامکی ارائه کرده است که امکان مشاهده ایستگاه بین المللی فضایی را در حال عبور از بالای خانه ها بدون تلسکوپ فراهم می آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، زمانی که ایستگاه بین المللی فضایی از بالای خانه تان می گذرد، ناسا پیامکی با عنوان " ایستگاه را ببینید" به تلفن همراهتان ارسال می کند.

ایستگاه بین المللی فضایی سومین جرم نورانی در آسمان پس از خورشید و ماه است با این حال اغلب مردم هنوز نمی دانند این آزمایشگاه در حال عبور از چه محلی در آسمان است.

ناسا به افرادی که برای این خدمات نام نویسی کرده باشند، چند ساعت پیش از آنکه بتوانند ایستگاه فضایی را در آسمان ببینند، پیامک و یا ایمیل می زند.

بر اساس اعلام این سازمان، مردم وقتی بدانند باید کجای آسمان را نگاه کنند می توانند بدون استفاده از تلسکوپ این آزمایشگاه فضایی گردان را ببینند.

ویلیام گرستنمایر - مدیر اکتشافات و عملیات های انسانی ناسا می گوید: در حال انجام اقدامات علمی در ایستگاه فضایی هستیم که می تواند به بهبود زندگی بر روی زمین کمک کرده و راه را برای اکتشافات آینده در اعماق فضا هموار سازد.

وقتی که آسمان صاف است ایستگاه بین المللی مانند نقطه نورانی که با سرعت حرکت می کند، دیده می شود.

علاقمندان می توانند برای دریافت این خدمات به پايگاهاينترنتي http://spotthestation.nasa.govمراجعه کنند.

خبرگزاری مهر

پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_p ، vahid ، farshid.ahmadi ، d.beckham ، نگار ، abdollah_ahmadi


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان