رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پس از تحقیقات7 ساله، شیخ عبدالمجید الزندانی موفق به ثبت اختراع داروی بیماری ایدز
#1
داعی یمنی شیخ عبدالمجید، موفق به ثبت اختراع داروی بیماری ایدز در سازمان جهانی ویپو، وابسته به سازمان ملل متحد گردید. وی گفت داروی مذکور آماده ی تولید انبوه می باشد، ولی در حال حاضر به دنبال کسب حمایت از اختراع خود در 185 کشور جهان می باشد.

الزندانی در مصاحبه ای اختصاصی که شب پنجشنبه توسط شبکه الجزیره به طور مستقیم پخش گردید، بیان داشت که او تنها در جهان کسی است که ادعا می کند دارویی که اختراع کرده است که می تواند ویروس عامل بیماری "ایدز" را از بین ببرد. او این موفقیت را در ابتدا به لطف و فضل الهی و سپس به تخصص و مهارتش در پژوهش حول معجزات علمی اسلام و بهره گیری از طب نبوی می داند و یاور دارد که خداوند متعال وی را در اختراع این دارو یاری داده است.
[عکس: wes0hi880b80mkbhdlu2.png]
او خاطر نشان ساخت که از 25 سال پیش با مشارکت هیئت اعجاز علمی عربستان سعودی، که خود که آن جا فعالیت می نماید، تحقیقات پیوسته ای را در مرکز تحقیقات طب نبوی، وابسته به دانشگاه الایمان در صنعا که تحت ریاست وی می باشد، برای رسیدن به علاج و درمان ایدز آغاز نموده است.

وی افزود: "ما توانسته ایم با ادله ی آزمایشگاهی اثبات نماییم که دارویی را در اختیار داریم که ویروس ایدز را از بین می برد. ما این دارو را مطابق پروتکل های علمی برای حصول اطمینان از موثر بودن دارو آزمایش کرده ایم. بعد از آزمودن دارو بر روی حیوانات معلوم گردید که میزان سمی بودن دارو صفر می باشد.آزمایشات درمانی

الزندانی ادامه داد: "در سال 2005 کار درمان دو گروه را آغاز کردیم. گروه اول شامل 13بیمار ایدز بود و درمان آن ها به مدت یک سال به طول انجامید و از میان آن ها ده نفر معالجه شده و بهبود یافتند و سه نفر دیگر نیز میزان ویروس ایدز در آنان کم تر شد. گروه دوم شامل 25 بیمار بود که 13 نفر از آنان بهبود یافتند. "

وی اشاره نمود که نمونه ها را به یک آزمایشگاه در آلمان ارسال می کرد و در آخرین معاینات نمونه خون 23 بیمار نتایج آزمایشگاهی مربوط به آنان از بیمارستانی در اردن که دارای تجهیزات آزمایشگاهی تعیین وجود یا عدم ویروس ایدز در خون می باشد، دوازده روز پیش به دست وی رسیده است و در شش مورد ثابت شده که نتیجه منفی (تعداد ویروس صفر) بوده و در بقیه ی موارد نسبت تعداد ویروس در خون آن افراد کم تر شده و لازم است معالجه استمرار یابد.

الزندانی از اقدام وزارت بهداشت یمن در گرفتن نمونه خون ده بیمار مبتلا به ایدز از دو گروه معالجه شده و ارسال آن ها به کشور مصر و آزمایشگاه های نیروی دریایی آمریکا که سازمان جهانی بهداشت (WHO) آن ها را آزمایشگاه های مرجع در خاورمیانه می شناسد، خبر داد.

او تاکید کرد آزمایشگاه نیروی دریایی ایالات متحده? ده نمونه ی مذکور را با استفاده از (PCR) آزمایش نموده که نشان می دهد که آیا ویروس ایدز در آن ها وجود دارد یا خیر. این آزمایشگاه پاسخ رسمی را به وزارت بهداشت و درمان یمن فرستاده و در آن عنوان نموده که چهار نمونه خون دارای نتیجه ی منفی، یعنی بدون ویروس ایدز در آن ها، بوده، با آنکه اشخاص مذکور به مدت یک سال کامل مصرف داروها را قطع کرده بودند.

الزندانی بیان داشت: "من گواهی آزمایشگاه های نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، مورد تایید و اعتماد سازمان ملل متحده و سازمان بهداشت جهانی، را دارم که حاکی از عدم وجود ویروس ایدز در 4 مورد از افراد تحت درمان بیماری ایدز توسط ما می باشد. وزارت بهداشت و درمان یمن که خود این نمونه ها را ارسال نموده نیز در جریان امر می باشد."

سپس الزندانی افزود که وی تحقیقات علمی این کشف را به سازمان جهانی (WIPO) ارائه نموده که آن ها نیز آن را در اختیار کمسیون تحقیقات سازمان نهاده اند. همچنین تحقیقات مذکور به مدت 18 ماه در سایت های پزشکی سراسر جهان انتشار یافته است. وی بیان داشت که پیش تر به جستجوی اختراع درمان گیاهی جهت از میان بردن ویروس ایدز پرداخته بود تا مطمئن شود شخص دیگری این تحقیقات را صورت نداده که کسی در این زمینه کار نکرده بود.

او تاکید کرد که سازمان Webo، تحقیقات وی را به گروهی از محققین برای بررسی و مطالعه ی آن محول ساخت و گروه مذکور اذعان داشت که این دارو شایستگی تولید انبوه را داشته و برای درمان بیماری ایدز مناسب می باشد.درمان بیماری قلبی

عبدالمجید الزندانی همچنین از کشف یک دارو برای نارسایی ماهیچه ی قلب خبر داد و تایید کرد که وی ده مورد از بیماران مبتلا به نارسایی عضلات قلبی را با مدت درمان یک یا دو ماه معالجه نموده است.

او توضیح داد که معالجه ی بیماری نارسایی عضلات قلبی معمولاً نیازمند انجام عمل جراحی یا عمل پیوند قلب می باشد، اما وی تاکید نمود که درمان او نیازی به هیچ نوع عمل جراحی ندارد.

لازم به ذکر است که الزندانی در سال 2005 در مصاحبه با خبرنگار الجزیره عنوان کرده بود که در حال انجام مطالعات منظم و اکتشافی برای درمان ایدز می باشد و همان موقع تاکید کرد که وجه تمایز این دارو نابودی سریع و بدون عوارض جانبی ویروس ایدز در خون می باشد.

او در مورد نوع دارو بیان نمود که گیاهی بوده و تست های آزمایشگاهی بر روی آن در کشورهای اردن و آلمان صورت پذیرفته است. وی اشاره کرد که برخی از بیماران تحت درمان ایدز یمنی و برخی از خارج کشور یمن می باشند.منبع: اخبار جهان اسلام
پاسخ
 سپاس شده توسط ekhlas ، مرد دانا ، vahid ، armena ، FOX ، ترنم ، ابراهیم77
#2
با این اختراع توسط شیخ زَندانی به یاد عظمت و ابهت علما و دانشمندان اسلام در قرون پیش از انحطاط مسلمانان در اسپانیا و دیگر بلاد افتادم....ان شا الله اگر فرصت شد، اختراعات و اکتشافات دانشمندان مسلمان را به زودی بر روی سایت قرار خواهم داد ان شا الله.
پاسخ
 سپاس شده توسط ekhlas ، vahid ، FOX ، ترنم
#3
واقعا باورش برام سخته.
اگه حقیقت داشته باشه واقعا شکوه وجلال دانشمندان اسلامی تا حدودی زنده میشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، ترنم ، abdollah_ahmadi
#4
دارو های کاهش دهنده زیادی تا به حال معرفی شده اند که البته برخی فقط جنبه تبلیغاتی داشته و برخی دیگر موثر بودند و امیدواریم این دارو حتی به گفته خود دانشمند در مواردی صد در صدی عمل کرده باز کشف بسیار عظیمیست ( چون کمتر دارویی وجود دارد که صد در صد برای همگی افراد بهبود حاصل کند )

و به نظرم به جز کار خیلی شگفت انگیز و ارزشمندی که انجام دادند، این است که مسلمانان بفهمند که یکی از مهمترین وجوه مسلمانیشون کسب علم و تلاش برای خدمت به بشریت ( نه تنها همشهری و هم وطن بلکه همه مردم جهان ) است که متاسفانه خیلی ها غافل شدند و شاید هم عمدا و از روی تنبلی.

ولی خب برای اینکه همه کسانی که این مطلب میخوانند و آفرین میگن، برای اینکه عالم بی عمل نباشند، باید اول از همه از خودمون شروع کنیم.
ما چقدر عالم با عملیم؟!
پاسخ
 سپاس شده توسط ekhlas ، armena ، FOX ، abdollah_ahmadi
#5
راستی تاریخ دقیق ثبت جهانی آن کی است؟
پاسخ
#6
نمی دانم اما شما می توانید از سایت رسمی دکتر الزندانی یا از سایت http://www.ibtesama.com این مطلب را پیگیری نمایید.
پاسخ
#7
خیلی ممنون :c017:
پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان