رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[/table]
گزارش یک پدر از روز اول مهر در شهر جناح
#1
در وبلاگ جناح 83 مطلب قشنگی در مورد روز اول مهر از زبان یکی از پدران نوشته شده بود، که بد ندانستم برای اهمیت به این موضوع، آن را برای شما بیاوریم و نظراتتان را بدانیم.

جناح 83 نوشت :

بدون تردید روز اول مهر در ردیف خاطرات فراموش نشدنی ما جایگاه ویژه ای دارد...

نوشته ی زیر تحلیل پدرانه یکی از همشهریان است که حال و هوای روز اول مهر سال 91 از نگاه تیزبین و گاهاً نقادانه ایشان مخفی نمانده است .

مطلبی که توسط یکی از همشهریان به این وبلاگ ارسال شده است را در زیر بخوانیم:

[table]
گزارش یک پدر از روز اول مهر

اول مهر که می آید انگار خون تازه ای در رگهای شهرمان جاری می شود و مردمی که در کسالت و خواب تابستانه بسر می بردند را جان تازه ای می بخشد. فصل مدرسه که کلید آن از اول مهرماه زده می شود در واقع شروع زندگی واقعی مردمان امروزی است . مردمانی که در فصل تعطیلی مدارس برخلاف نظام طبیعت شبها را تا دمدمای صبح بیدار مانده و صبحها را در رختخوابها سپری می کنند(البته بجز قشر اندکی که از این قاعده جدید مستثنی هستند) ، بگذریم بحث بر سر خواب و بیداری مردم نیست که این خود مقوله ای سواست. معروف است که مهرماه را عید و بهار تعلیم تربیت می نامند و چه نیکو و با مسمی است چرا که از ویژگیهای یک عید رسمی چیزی کم ندارد. بچه ها بی صبرانه انتظار آنرا می کشند ، لباسهای نو و اطو کشیده بر تن می کنند و دوباره بعد از ماهها دوستان و همکلاسیهای قدیمی را دوباره ملاقات می کنند.

دیشب بچه هایم به عشق مدرسه و اول مهر کیف و کتاب و دفتر خود را آماده کرده و لباسهای فرم خود را به کناری گذاشتند و خیلی زودتر از شبهای پیش به رختخواب رفتند. صبح ساعت 6 اول دم منزل را آبپاشی کردم (مثل روز عید) و پس از لحظاتی بچه ها که بیصبرانه آماده بودند را سوار بر ماشین کرده و از منزل خارج شدیم واقعاً روز قشنگی بود. خیابانها مملو از کودکان و نوجوانانی بود که بعضی همراه والدین و برخی دیگر تنها روانه مدرسه بودند.

بچه ها را تا دم در مدرسه? بدرقه کردم ، به خود گفتم گشتی در شهر بزنم و این حس خوب را بیشتر تجربه کنم. حال وهوای شهر که معلوم بود و همه در جنب و جوش وتکاپو بودند انگار اول مهر بزرگترها هم بود اما حال وهوای مدارس را خیلی متفاوت دیدم .شفاف عرض کنم کیفیت استقبال مدارس از ورود دانش آموزان در روز اول مهر خیلی خیلی متفاوت بود. برخی سنگ تمام گذاشته و به بهترین نحو ممکن به استقبال دانش آموزان رفته بودند(که در اینجا مراتب تقدیر و تشکر خود را از اولیا مدرسه اعلام می کنم) برخی خیلی معمولی مثل دیگر روزها سال درب ورودی را باز کرده(آن هم توسط مستخدم) و دانش آموزان مثل روزهای عادی وارد مدرسه می شدند اما متاسفانه بدترین حالت را برخی مدارس به نمایش گذاشته بودند که دانش آموزان با درهای بسته مواجه شده بودند و حتی زحمت باز? کردن درب ورودی توسط مستخدم هم به خود نداده بودند. وقتی داشتم به منزل می رفتم با خود گفتم این تفاوتها واقعاً ناشی از چیست
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
 سپاس شده توسط ekhlas ، abdollah_abi ، abdollah_ahmadi ، d.beckham ، yousef_sh
« قدیمی‌تر | جدید تر »


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان