رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چینی‌ها هم «حلال خور» شدند
#1
کیفیت عالی و سلامت بالای سفره اسلامی سبب شده است تا غذاهای اسلامی در چین بر سر سفره بسیاری از چینی ها از جمله غیرمسلمانان دیده شود.


به گزارش باشگاه خبرنگاران، همین چند هفته پیش بود که پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی و محصولات حلال چین در مركز نمایشگاه‌های بین‌المللی شین خای در شهر شینینگ افتتاح شد و در این نمایشگاه كه بزرگ ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی محصولات غذایی حلال در چین است، بیش از ۸۰۰۰ شركت چینی و خارجی از ۳۵ كشور مشاركت داشتند.


یکی از نکات قابل توجه برای مسلمانان، توجه این کشور غیراسلامی به غذاهای حلال است. البته چین ۲۲ میلیون مسلمان زندگی می کنند اما فارغ از این میزان مسلمان، در این کشور بازارهای بزرگ غذاهای اسلامی وجود دارد.


نیاز روزافزون بیش از? 1/3 میلیارد نفر مسلمان به غذای حلال نیز باعث رشد سالیانه این تولیدات شده و آینده ‌ای روشن را برای این صنعت رقم زده است و نه تنها مسلمانان، بلكه ملیت‌های دیگر نیز به غذای حلال اتكا دارند.


بر اساس آخرین آمارهای رسانه های چینی، افزایش گرایش چینیها به غذاهای اسلامی و حلال در این کشور بسیار قابل توجه است. کیفیت عالی و سلامت بالای سفره اسلامی سبب شده است تا غذاهای اسلامی در چین بر سر سفره بسیاری از چینی ها از جمله غیرمسلمانان دیده شود.


بازار غذاهای اسلامی در چین از بازارهای پررونق در این کشور به شمار می آید که نشان دهنده امکان استفاده از این قابلیت برای معرفی دیگر جاذبه های اسلام به صدها میلیون نفر از مردم این کشور است.

منبع: اخبار جهان اسلام
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_p ، vahid ، armena ، d.beckham


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان