رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پس از 35 سال سفر وویجر 1 : کره زمین را از فاصله 17 میلیارد کیلومتری ببینید!
#1
فضاپیمای کاوشگر فضایی وویجر1 در سفر 35 ساله خود به دورترین لبه منظومه شمسی ما رسیده و از این نقطه تصاویر شگفت انگیزی از زمین ثبت و ارسال کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاوشگر فضایی ویجر 1 که 35 سال در سفر است، 17 میلیارد کیلومتر از زمین دور شده و از این نقطه تصاویری را از سیاره آبی رنگ زمین ارسال کرده است.

تصویری که در آن زمین را در میان شعاعهای رنگی نور به عنوان یک نقطه کوچک نشان می دهد، نمایی که سیاره زمین از فاصله 17 میلیارد کیلومتری به چشم می رسد.

[عکس: 849410_orig.jpg]
این جدیدترین تصویر وویجر است که توسط ناسا منتشر شده و زمین را به عنوان یک نقطه در منظومه شمسی نشان می دهد

[عکس: 849409_orig.jpg]
این تصویر که توسط وویجر 1 گرفته شده نشان دهنده یک دود آتشفشانی روی "یو" یکی از ماه های سیاره مشتری است

[عکس: 849414_orig.jpg]
وویجر 1 و وویجر 2 به عنوان نخستین فضاپیماهای انسان در سال 1977 به فضا پرتاب شدند تا سیاره های دورتر را چون مشتری، زحل ، ارانوس و نپتون را بررسی کنند. براساس تخمینهای دانشمندان باطریهای این فضاپیما برای ادامه فعالیت آن تا سال 2020 نیز در شرایط مناسبی قرار دارد

درحال حاضر وویجر 1 به مرز نهایی منظومه شمسی رسیده و از فضای بین سیاره ای عبور می کند.

این کاوشگر همچنین تصاویر شگفت انگیزی از " یو" ماه مشتری گرفته که نشاندهنده یک دود آتشفشانی روی سطح آن است.

[عکس: 849413_orig.jpg]
? ماه گذشته، اطلاعات وویجر نشان می داد که این فضاپیما دو تغییر مهم را هنگام عبور از دورترین نقطه منظومه شمسی پشت سرگذاشته است. این نقطه دورترین فاصله ای است که تاکنون یک جسم انسان ساز به آن سفر کرده است

28 ژوئیه اطلاعات دریافت شده از وویجر که 16 کیلومتر در ثانیه حرکت می کند، نشان داد که یک ضربه 5 درصدی از پرتوهای کیهانی با انرژی بالا در جریان است، به این معنا که وویجر از heliosheath یا غلاف خورشیدی? که از ذرات باردار خورشید تشکیل شده، درحال عبور است.

[عکس: 849412_orig.jpg]
طی یک سال گذشته وویجر 1 با استفاده از ابزارهای خود یک منطقه جدید را بررسی کرده است، به نظر می رسد که این منطقه استوای کیهانی باشد که بادهای خورشیدی با سرعت 1.6 میلیون کیلومتر در ساعت می وزد

[عکس: 849416_orig.jpg]
وویجر درحال حاضر نخستین رد از بادهای بین ستاره ای را تجربه می کند، علائمی که نشان می دهد این فضاپیما در حاشیه منظومه شمسی قرار گرفته است

سومین عاملی که نشان می دهد وویجر درحال ترک منظومه شمسی است، جهت میدان مغناطیسی است که درحال حاضر ناسا روی آن تحقیق می کند.

وقتی همه این علائم عبور کرد، ناسا می تواند تصدیق کند که وویجر در آخرین مرز منظومه شمسی قرار گرفته است و انتظار می رود که آنها در ماه جاری یک گزارش مقدماتی درباره میدانهای مغناطیسی ارائه کنند.

ادوارد استون دانشمند این پروژه اظهار داشت: بی تردید ما در یک منطقه جدید در حاشیه منظومه شمسی قرار داریم، منطقه ای که بسیاری چیزها در آن به سرعت تغییر می کند، اما درحال حاضر نمی توانیم بگوئیم که وویجر 1 وارد فضای بین ستاره ای شده است.

[عکس: 849415_orig.jpg]
وویجر 1 و وویجر 2 در سال 1997 برای بررسی سیاره هایی چون مشتری، زحل، اورانوس و نپتون به فضا پرتاب شدند

جناح آنلاین : البته در متن خبر و توضیحات آخرین عکس اشتباها 1997 نوشته شده است در صورتی که 1977 صحیح است.
پاسخ
 سپاس شده توسط yousef_sh ، مرد دانا ، abdollah_ahmadi ، d.beckham ، mohammad_p ، ekhlas
#2
عکسش کوووو؟
من نمیبینم
پاسخ
#3
چه میکنه این بشر !!!
آقا من یه پیشنهاد دارم اینکه چند سالی علم پیشرفت نکنه ببینم کمی آشنا نمیشیم !!!
از دست این تکنولوژی هم گرفتاریم ،هر دفه یه چیز جدید میاد و ما که نمیتونیم بخریم? هی حسرتشو میخوریم Sad? :'(
راستی این تذکر آخری که نوشتین اشتباه چاپی شده یا واضح تر باشه یا مطلبو ویرایش کنین!! من ک گول خوردم اومدم نوشتم که اشتباه کردین بعد یه بار دیگه واسه محکم کاری نگاهی انداختم دیگه دیدم تذکرو !! ولی کلا از اول هی 1997 میخوندم Smile گیج شده بودم آخرش، با 35 سال جور در نمیومد Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid
#4
و 1400 سال پیش به فضای نامتناهی و آسمانها و زمین اشاره شده بود و ما حالا به نقطه ای از آن رسیده ایم .
پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi
#5
نقل قول:و 1400 سال پیش به فضای نامتناهی و آسمانها و زمین اشاره شده بود و ما حالا به نقطه ای از آن رسیده ایم .
این ما منظورش دانشمندان بلاد کفره ها،اون کافرا
کاش مسلمونا کمی تحقیق میکردن و مثل چندصد سال پیش علمشون جلو بود. تا حالا هر چی ثابت شده کافران دوزخی (!!!!!!!) ثابت کردن ( چندتا استثنا در نظر نگرفتم Wink? )
هرچی داریم هم از اوناست :| خدا رفتگانشونو بیامرزه و خودشونو Smile?
( من : آمین
رفتگانشون :? :engel016:
خودشون : :c017:
ناسا : TongueDT_Armataz_01_37:?
بقیه دانشمندا : ? Confusedign0098:? )
(میبینی چقد خوشحال شدن ،از این دعاها خوبه )
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، abdollah_ahmadi
#6
خوب قبلا ما ثابت میکردیم به اسم خودشون ثبت میکردند حالا بذار اونا ثابت خودمون بگیم از قبل بهمون گفته شده .حالا که اکثر رسانه های جهانی دست اوناست مطمئنا نمیذارن کارهای مسلمانان نمود پیدا کنه بذار حداقل بین خودمون گپش بزنیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، abdollah_ahmadi
#7
نقل قول:کاش مسلمونا کمی تحقیق میکردن و مثل چندصد سال پیش علمشون جلو بود. تا حالا هر چی ثابت شده کافران دوزخی (!!!!!!!) ثابت کردن ( چندتا استثنا در نظر نگرفتم Wink? )
علاوه بر این باید حساب دانشمنداشون رو از سیاستمداراشون سوا کنیم.

دانشمندان زیادی به بشر خدمت کردند، و سیاستمداران زیادی بشر رو نابود کردند. صرف غربی بودن، بد بودن نیست، مهم اینه کی چیکارست.
اکتشافات و اختراعات دانشمندان ( چه مسلمان و چه غیر مسلمان ) رو که میخونی، یک حس تحسین همراشه.

آفریـــــــــــــــــن. به گفته کریستو TongueDT_Armataz_01_37:?
پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، d.beckham
#8
واقعا درسته....هم کار اینا در این دوره ی زمانی و هم کار مسلمونا در اون دوره ی زمانی. ان شا الله سعی میکنم اکتشافات مسلمونا رو در قرون اخیر همراه با سند بنویسم تا حداقل مقداری با هویت واقعی از دست رفته ی گذشته مان آشنا شویم.
پاسخ
#9
آقا من این کافر و دوزخی و بلاد کفر و اینارو به طعنه ( درست نوشتم ؟؟؟؟? :017: ) گفتمااا .... میگم یعنی اینا دارن این همه ب ملت و جامعه جهانی تکنولوژی تحویل میدن حیفه بگیم مسلمون نیستن و جهنمی ان? ? :-X
کمی هم موضوع رو عوض کنم? Smile? : ادیسون میره بهشت یا جهنم ؟؟? Smile? همیشه میرم ب فکرشون ،دانشمندارو میگم ولی این ادیسون بیشتر .آخه کارش خیلی درسته
نقل قول:آفریـــــــــــــــــن. به گفته کریستو TongueDT_Armataz_01_37:?
این تشکر که واسه وحید زدم تشکر نبودا ، خواهش میکنم بود? Smile
پاسخ
#10
فکر نکنم کسی وسط دنیا نرخ واسه آخرت دیگران تعیین کنه کریستو جان.....هیچکس جز خدا نمیدونه ادیسون بهشتیه یا جهنمی....حالا یکی بیاد بگه بهشتیه و یکی بگه جهنمیه که چی بشه واقعا؟گیریم گفتیم بهشتیه حالا بهشتی میشه یا بگیم جهنمیه دیگه جهنمی شد رفت؟....ما اگه واسه خوشبخت شدنمون در دنیا و آخرت تلاش کنیم فکر کنم کافی باشه(البته این پست فکر نکنم جای این صحبت ها باشه)
پاسخ
 سپاس شده توسط d.beckham


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان