رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عوام فریبی (پاسخی به مصاحبه آقای دستپاک)
#1
این جناب شهردار واقعاً مردم رو چی فرض کرده!؟ بلانسبت همه بز!؟ دیگه کیه که به این چغانهای تاریخ گذشته و حرفها و سخنرانی های مضحک شما آشنا نباشه!؟ یعنی واقعاً فکر کردی از چند نفر جوون دعوت میکنی و کلی هندونه زیر بغلشون میذاری که نمیدونم مسایل قومی در بین شما نیست ، اونها هم هر چی گفتی باور میکنن!؟ یا مثلاً بهشون میگی از "سایت تأثیر تأثیرگذاری مثل جناح آنلاین" انتظار داریم اخبار شهرداری رو پوشش بده، اونها هم شریک جرمت میشن!؟ (بگذریم از عملکرد مأیوس کننده مدیران سایت در خصوص پیگیری سرانجام بحثی که خودشون در خصوص وضعیت حق و حقوق کارگران جمع آوری زباله مطرح کرده بودن). ضعف اطلاع رسانی رو اتفاقاً میپذیری چون در واقع میخوای به مردم القا کنی که شبانه روز داری کار انجام میدی ولی مردم خبردار نمیشن در صورتی که کیه که ندونه تو تبلیغات واسه خودت کم نمیذاری، چه بیلبوردها وبنرها که با اعداد و ارقام نجومی نمیزنی به در و دیوار شهر!؟ فقط جرأت رویارویی مستقیم با مردم رو نداری.
راستش بدون اغراق بگم همه حرفها و ادعاهات مثل همیشه خنده داره. یه مشت حرف های کلی گنده گنده که خودتم معنیش رو نمیدونی و از اینور اونور شنیدی واسه منحرف کردن اذهان عمومی ایی که هر چقدر هم سطحش پایین باشه تو یکی رو خوب میشناسن، سر هم کردی و تحویل مردم میدی. از کدوم دروغ و دغلت شروع کنم!؟ از دعوت از اولین شهردار زن ایران!؟ فکر کنم منظورت اون دختر خانمیه که از زور نداشتن لیسانسه بالاجبار شهردار یه روستایی طرفهای حاجی آباد به اسم "سرگز احمدی" شده که تا حالا مطمئنم اسمش به گوش هیشکی نخورده، باشه! گیرم که راستی راستی اولین شهردار زن ایران رو هم دعوت کرده باشی، آخه این کجاش افتخار داره!؟ همه که مثل جنابعالی ندید بدید نیستن عزیز من. به خدا این غیر از کوچک کردن جناح و جناحی ها نیست. یعنی مثلاً خانوم های جناحی باید از ایشون که بر حسب قضا پدرشون هم گویا شورا هستن الگو بگیرن!؟ آخه چرا از شعور و سواد مردم این شهر مایه میذاری!؟
راجع به موضوع اصلی، بحث رو با شبهای نارنجی و تحقیق دانشجویان دانشگاه شیراز و حمایت مادی و معنوی از کارگران جمع آوری زباله ماست مالی کردی! خداییش خودت خندت نمیگیره اینقد چرت و پرت میگی!؟ مرد حسابی تو حقوق این بنده خداها رو به موقع بده، اینها چیه سر هم میکنی!؟ نمیتونی بودجه یه کاری مثل جمع آوری زباله رو تأمین کنی، جمع کن برو تا یکی دیگه بیاد. قبض جمع آوری زباله یعنی چی؟ همچین قبضی تو شهرهای درست و حسابی اصلاً وجود نداره. مگه میشه هزینه این کار رو با قبض زباله تأمین کرد!؟ یه بارمیگی بودجه افزایش پیدا کرده یه بار میگی بودجه کم شده، اصلاً تو این هیری ویری خودت میدونی چی داری میگی!؟ بودجه اگه کاهش پیدا کرده از بی لیاقتی شخص شماست و نه هیچ چیز دیگه و اگه افزایش پیدا کرده چرا اینقد شهرداری تو گل مونده!؟
از کدوم دروغ شاخدار و مسخرت بگم آخه!؟ از طرح مکانیزاسیون زباله توجناح که به خودت نسبت دادی!؟ آخه مردم رو چی فرض کردی!؟ مکانیزاسیون زباله که مدتها قبل از اینکه شما بیای و اینهمه گند بزنی به شهر اجرا شده بود. اوج هنرنمایی شما در این زمینه این بود که یه مدت یک سالی بوی گند زباله شهر رو برداشته بود چون شما گفته بودی زباله ها به جای هر شب باید چند شب در میون جمع بشه! یا از تکمیل پارک انصاری بگم!؟ واقعاً چه رویی داری که همچین حرفی میزنی! آخه پارک انصاری رو که جنابعالی نابود کردی. یه نگاه به عکس پارک قبل از تشریف فرمایی خودت بنداز و یه نگاه هم به وضعیت الانش بکن! اون سرسبزی و چمن و گلکاری با وضعیت اسف بار الانش قابل مقایسه هست به نظر خودت!؟ مراحل نهایی وصل آب فواره پارکه مونده بود که همچنان همونجوری مونده.
ایجاد ساختمان آتش نشانی و خرید ماشینش یه کار اجباریه تو شهرداریها. ماشین آتش نشانی رو با تسهیلاتی که میدن همه شهرداریها موظفن که خریداری کنن. حالا شما نتونستی آتش نشانی رو راه اندازی کنی و یا ساختمون اداری شهرداری رو بسازی و از ساختمون آتش نشانی بجای ساختمون اداری شهرداری استفاده میکنی و ماشین آتش نشانی رو هم فرستادی گل بچینه، چرا میندازی گردن عدم راحتی کارمندان تو ساختمان قبلی!؟ ساختمان قبلی که هم اندازه اتاق هاش خیلی بزرگ تر بود و هم تعداد اتاقها و امکاناتش! مثل اینکه مجبوری مدام دروغ بگی و با حرف راست اساساً مشکل داری ها!
مگه خودت نبودی که میگفتی قرارداد پل رو از اردیبهشت 90 به مدت شش ماه بستیم تا قبل از شروع زمستون 90 آماده بشه!؟ مگه نمیگفتی با این وجود ما به پیمانکار فشار میاریم تا قبل از شش ماه پل رو تحویل بده!؟ الان میگی پل تو سال 92 قراردادش تموم میشه و بعضی کارها مثل این زمان بره!؟ عجب!؟ ساختن چنین پل ارتباطی مهمی هر جای دیگه ای غیر از جناح به صورت شبانه روزی و با چندین اکیپ مختلف انجام میشه، تازه قبلش قطعاً یه محل گذر موقت و مهندسی شده میسازن. اونوقت شما میگی چنین کاری زمان بره!؟ دو تا تابستون و دو تا زمستون از تاریخ شروع قرارداد شما میگذره و شما با خیال راحت رسماً داری میگی دو تا تابستون و دو تا زمستون دیگه هم باید بگذره تا پل درست بشه!؟ دیوار چین هم بود زودتر تموم میشد! تو یکی برو خدا رو شکر کن که بارون نداشتیم تو این مدت وگرنه الان اونجا نبودی که هستی! گرمای هوا و افت مقاومت و چسبندگی بتن دیگه اوج تحقیر و تحمیق مردمه! تمام کارهای پل سازی و سد سازی فقط باید تو زمستون و زیر بارون و برف انجام بشه با این حساب! همیشه اتفاقاً این کارها تو تابستون که میزان بارش کمتره سرعت بیشتری میگیره ولی اینجا شرکت تا شهریور درخواست کرده کار تعطیل باشه!؟ مثل بقیه این همه ماهی که تعطیل بوده! آدم یه خونه کفتر هم میخواد بسازه اول یه نقشه ای واسش میکشه اونوقت شما مثل نقشه خیابون پلی ضمن اجرا هی به نظرت میاد که طرحش رو عوض کنی! ظاهراً در مورد بودجه هم شما منتظری هر سال یه صد، صد و پنجاه میلیونی بودجه تخصیص پیدا بکنه به پل تا هر وقت تموم شد، نه!؟ آخه کجا دیدی یه همچین پلی رو با این طرز تخصیص بودجه بسازن!؟
متأسفم برای تو و مخصوصاً خودمون که آخر آمال و آرزوهات و نقطه منتها الیهی که به عنوان شهردارمیتونی ببینی بستکه! به خودت میبالی که طرح تفصیلی شهر همراه بستک داره اجرا میشه! طرحی که طی سالهای اخیر همه شهرداریها رو موظف به اجراش کردن اون جوری که من مطالعه کردم.
فکر نکنم کسی باشه که این مصاحبه رو بخونه و شک نکنه به دروغ بودن و چرت و پرت گویی توی حداقل یکی از گفته های شما! یه مشت حرفهای قلمبه سلمبه بی سر و ته! مدیریت واحد شهری! پیشنهاد حفر کانال مشترک! به کی!؟ به چی!؟ یعنی تو میخوای و میتونی همچین کانالی بسازی!؟ خب چرا نساختی!؟ میخوای در آینده بسازی!؟ بعضی لطیفه هات دیگه خیلی بی مزه است!
میگی 200 اصله زیتون، 200 اصله نخل و 200 اصله کنار کاشتی تو بوستان، تقریباً همشون تا همین الان که دارم این مطلب رو مینویسم خشکیدن که! خب هر کی باشه هم میتونه میلیونها میلیون پول بی زبون بیت المال رو بده نهال گیلاس و سیب و گلابی بخره! شما عرضه نگهداری از درختهای مقاومی مثل درخت بحرینی و ابریشم که تازه بزرگ هم بودن نداشتی اونوقت میخوای زیتون بار بیاری!؟ بله، بستن قراردادهای آنچنانی و صرف صدها میلیون پول برای به اصطلاح بوستانی که هرگز با این شیوه ها به بهره برداری نخواهد رسید هنر که نیست خیانت هم هست. چند ساله که صدها میلیون پول صرف اون چیزی شده که شما بهش میگی بوستان و عملاً غیر از چند تا سکوی بدساخت سیمانی واسه جای گلیم انداختن و نشستن هیچ بهره ای نداشته که البته با کمتر از یکی دو میلیون هم میشد یه چیز کاربردی تر ساخت. آلاچیق و چراغ های رنگی رو قبل از هر کاری نصب کردی، چرا!؟ الان چند ساله بلا استفاده نصب شدن، فکر میکنی تا افتتاح پارک قابل استفاده بمونن!؟ تو بیابون برهوت اومدی آلاچیق نصب کردی با چراغ رنگی! کو سایه ات!؟ کو درختت!؟ کو آب!؟ کو امکانات دیگه!؟ آقای شهردار آلاچیق و چراغ رنگی واسه بعد از همه اینهاست! یعنی این چیزها رو خودت نمیدونی واقعاً یا ...!؟
یه چیز دیگه تا فراموش نکردم اینه که میگی همه چی مستنده تو شهرداری و به اصطلاح اسنادش هم موجوده! خب پس فکر کردی مردم انتظار دارن تو اسناد رسمی شهرداری مثلاً نوشته شده باشه زمین پشت تیرچه و بلوک به عنوان کادوی تولد به "شهروند جناحی" تقدیم شده و از این به بعد "مالکیت شخصی" این زمین به ایشون میرسه!؟ یعنی استدلال کردنت هم اینجوری آبکی ها!
خیلی طولانی شد. پوزش میخوام. دیدم مسئولین جناح آنلاین حوصله جواب دادن به این طنز رو نداشتن گفتم یه جوابی داده باشم یه وقت فکر نکنی ملت حرفاتو باور کردن و تو توهم بمونی که گناه داری!
 سپاس شده توسط شهر در خواب ، عجب ، armena ، مرد دانا ، جورج بوش پسر ، کیخسرو
#2
آقای yar:
توانایی شما در دیدن جزییات امور ،تمیز دادن دروغ از راست و داشتن دغدغه خاطر برای شهر و شهروندان جناح ستودنی است.ممنون از متن عالیتون
 سپاس شده توسط جورج بوش پسر
#3
زنده باشی yar :13:
#4
من با محتوای مطلبتون کاملا موافقم و فکر میکنم بیشتر حرفهایی که زدید بر پایه ی مستنداتیه که بنده هم برای جمع آوریش داشتم تلاش میکردم،اما جدای انتقاد، با لحن مطلبتون موافق نیستم.
درست نیست به یک نفر اینگونه تاخت هرچند این همه تقصیر کار باشه.با نهایت احترام هم میشه یک نفر رو نقد کرد.


 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، d.beckham ، vahid
#5
آقای دستپاک پس کی می خوای پول این کارگرای بیچاره رو بدی؟مگه اینا چقدر حقوق میگیرن که تازه چند ماه چند ماه حقوقشون رو نمیدی؟
#6
خدا شورایمان را بیامرزد که با انتخاب این شهردار چه خیانتها نکردند وکماکان چشمانشان را بسته اند وهیچ نمیبینند


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان