رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزار جنسی!!!! زنگ خطر برای پسرها در جناح مساله ای دیگر در تاخر فرهنگی
#1
در مقاله ی تأخر فرهنگی ، مسئله و معضل پس افتادگی فرهنگی بعنوان یک مشکل کلی در جناح مطرح شد . در آنجا، عرصه ی مذهب را در شهر جناح بعنوان نمونه ای از حرکات نوموزون فرهنگی نشان دادیم. مقایسه ی این نهاد در این شهر از گذشته تاکنون نشان می دهد که: مساجد زیباتر- تعداد مساجد و محیط های مذهبی، بیشتر – استفاده از ابزار تکنولوژی در مکان های دینی، رایج تر – حضور زنان در مساجد، پررنگ تر – تعداد نمازگزاران، زیادتر و صف های نماز ، طولانی تر شده اما آثار نماز بر مردم …..تر و …تر. این یعنی پس افتادگی. و حاصل حرکات ناموزون عناصر فرهنگی ، رواج ناهنجاری های اجتماعی است. نمونه هایش را در بحث پیرامون تأخر فرهنگی بعنوان تلنگر و زنگ خطر، ذکر کردم: قرار دوست پسر و دوست دختر در شب قدر و اطراف مسجد، مزاحمت پسران ولگرد برای دختران نمازگزار در شب های قدر ، رشد تضاد بین ارزش های دینی و شکل ظاهری دختران(پوشش نامناسب برخی از خانم های محترم نمازگزار، دعوا و بگو مگوی نمازگزاران به دلیل ایستادن یکی جای دیگری) و . . . پاره ای از این آسیب های اجتماعی است که در اثر تغییرات ناموزون فرهنگی در نهاد مذهب در شهر جناح ایجاد شده است.

انحرافات جنسی:

از جمله مسائل بسیار نگران کننده ای که می توان آنرا بعنوان یکی آثار تأخر فرهنگی? در نظر گرفت، انحرافات جنسی است. در این مجال قصد آن داریم تا به? ((هم جنس بازی)) و یکی از مهمترین علل آن اشاره ای داشته باشیم.انحرافات جنسی ریشه در مسائل مختلفی دارد . در این مقاله? تنها به تأثیر تأخر فرهنگی بر افزایش این معضل خواهیم پرداخت.

بنابراین قضیه را می توان به این صورت مطرح کرد که: از یک طرف ماهواره و اینترنت و تلویزیون و فیلم های ویدیویی و …. انواع اطلاعات جنسی را در اختیار فرزندانمان قرار می دهند(پیشرفت تمدن) و از طرف دیگربحث و گفتگو پیرامون? مسائل جنسی در جوامع سنتی، ضدهنجاری و خلاف ارزش های موجود است . اگر معلم و مربی و بزرگان روی این مسائل مانور بدهند به انواع برچسب ها و …. محکوم خواهند شد. بعبارت دیگر استفاده از رسانه ها بعنوان ابزارهایی که زمینه ی لازم را جهت رونق انحرافات جنسی، در جامعه فراهم می کنند افزایش یافته اما فرهنگ ما متناسب با آن و برای برخورد با آن ، راه حلی ارائه نداده و چاره سازی نکرده.!!! و دقیقاً به همین خاطر است که بنده و شما در تربیت انسان های دلخواهمان، کم می آوریم.!!! فرزندان ما آنگونه که ما می خواهیم تربیت نمی شوند.!!! زیرا ما در تقابلی ناخواسته با رسانه ها قرار داریم. در زمینه مسائل جنسی ، رسانه ها نقش تخریبی خود را به نحو احسن ایفا نموده اما ما از ایفای نقش تربیتی خود بازمانده ایم.

پیشرفت تکنولوژی و انقلاب ارتباطات در دوره ای که به قول فوکویاما (جامعه شناس شهیر امریکایی) موج سوم تمدن یا عصر رسانه نامگذاری شده، پسران و دختران مسلمان را با انواع اطلاعات و محرکات جنسی مواجه ساخته و می سازد. فرهنگ سنتی ما و ارزشهایی مثل حیا و شرم و قباحت پرداختن به خطوط قرمز و ……ظرفیت همراهی با رسانه ها و امواج سهمگین حملات جنسی را ندارد. در یک جامعه ی سنتی، پدر از اینکه با پسرش در مورد مسائل جنسی حرف بزند شرم دارد چه برسد به راهنمایی جنسی دخترش. پدر می داند که پسرش در معرض خطر هم جنس بازان قرار دارد. مادر می داند که دخترش در معرض خطر روابط نامشروع قرار دارد. اما صحبت و راهنمایی و ارشاد از دوران کودکی حلقه ی گمشده ای است که حجب و حیای خانواده ی سنتی هیچگاه موفق به کشف آن نمی شود. رسانه ها و دوستان ناباب و هم کلاسی ها و هم تیمی ها و هم محله ای ها و ……. اما… فرزندانمان را رها نساخته و آنها را …. اولاً در معرض انواع اطلاعات جنسی … دوماً انواع صحنه های هنری تحریک کننده …. سوماً انواع تهدیدهای زورگویانه و? …… قرارداده و با این داستان، بنیان اخلاق و راستی و راست کرداری در جامعه فرو می ریزد.

بحث بنده در این نوشتار بیشتر پیرامون سومین خطری است که در خیلی از مناطق و با کمال تأسف ، اخیراً در جناح، مرصوم شده . این خطر عبارتست از تهدیدات زورگویانه و آزار جنسی.

بر اساس آماری که منابع غیر رسمی ارائه داده اند سن انحرافات جنسی در کشور ایران به دوره ی ابتدایی نزول کرده. و این یعنی پسران ۸تا۱۱ساله بیشتر از سایر سنین مورد سوءاستفاده جنسی قرار می گیرند. اگر ده یا بیست سال قبل پسران در مدرسه راهنمایی در خطر آزار و سوءاستفاده جنسی قرار داشتند ، متأسفانه امروزه سوء استفاده جنسی در سنین سوم تا پنجم ابتدایی بیشترین تعداد و فراوانی را به خود اختصاص داده.در جناح هم مثل سایر نقاط ایران این معضل بسیار پررنگ و نگران کننده است. نونهالان دوره ابتدایی به شکل نگران کننده ای در معرض تعرض جنسی قرار دارند. نونهالی که در سن ۹سالگی برای چندین بار مورد تعرض واقع شده باشد ، در صورتیکه شانس نیاورد و بزرگسالانش از این ماجرا باخبر نشوند (و یا بزرگسالانش بی خیال قضیه باشند)، به احتمال زیاد به شکل تصاعدی مورد آزار و سوءاستفاده جنسی قرار گرفته و کار تا جایی پیش می رود که دیگر هیچ راه بازگشتی نیست. !!!!!!!!!!!!………

علمای دینی و معلمین و فرهنگیان و مربیان و پدران و مادران و نیروهای امنیتی بدانند که بارها خطر انحرافات جنسی و لزوم برخورد با افراد منحرف بویژه کسانی که گستاخانه و بی شرمانه به فرزندان مان آزار جنسی رسانده و آرامش و امنیت را از اقشار نونهال و نوجوان سلب کرده اند، گوشزد شده است!!!!!!. بارها اسامی افرادی که در زمینه انحرافات جنسی و بویژه آزار جنسی پرونده ای داشته اند به سمع و نظر بزرگان رسیده است!!!!!. بزرگان خود نیک می دانند که شهرشان را کثافت انحرافات جنسی فرا گرفته.!!!!!!! بزرگان عزیز جناح و حومه نیک می دانند که پسر و دختر خودشان هم در معرض خطر قرار دارد.!!!!!! داستان مشکلات و معضلات و دردهای کسانیکه در این زمینه صدمه دیده اند را شندیده اند!!!!!.

با وجود همه اینها و بیشتر از اینها ، این بزرگان سکوت و سکوت و سکوت و غفلت را اختیار کرده و این تراژدی مرگبار را کماکان ادامه می دهند. شکل جدیدی از آزار جنسی در جناح و حومه مرصوم شده که طی آن افرادی با سروصورت پوشیده به مسافران و کودکان و پسرها حمله ور شده ، آنها را به زور مورد سوءاستفاده جنسی قرار داده و رها می کنند. ترس از آبرو و . . . .دست آخر مانع شکایت و طرح دادخواست و . . . توسط قربانی می شود. در خیلی از موارد قربانی فرد متجاوز را شناسایی نموده اما باز هم سکوت اختیار می کند. چرا سکوت؟ زیرا فرهنگ، او را مقصر? می داند!!!!!!!…….. زیرا از نظر عموم مردم و هنجارهای فرهنگی ،کسی که مورد تجاوز جنسی قرار گیرد، این برچسب را تا همیشه با خود خواهد داشت.

برای تغییر این وضعیت و به صدا در آمدن قربانی ها باید این هنجارهای فرهنگی و ارزشهای نادرست را تغییر داد. باید فرزندان ما آموزش ببینند. اولاً آموزش نیازمندیها و مشکلات جنسی. و دوم آموزش راه درست برخورد با پیامدهای انحرافات جنسی. این هدف فقط در صورتی دست یافتنی است که هر خانواده به فرزندش از دوران کودکی و خردسالی آموزش های جنسی داده و علاوه بر آن بین والدین و فرزند باید اعتماد و دوستی برقرار باشد. باید تابوها راشکست و از همان اوان کودکی از معضلات جنسی و آسیب ها و مشکلات و نیازها و …… حرف زد……

فرزندان ما باید بدانند که غریزه جنسی یک سائق طبیعی است. باید باور کنند که این سائق طبیعی به آنها فشار خواهد آورد. باید بدانند که باید این فشار را تحمل کنند. باید بدانند که باید از راه درست این فشار را تحمل کنند. باید بدانند که سکوت در برابر تجاوز باعث مشکلات زیادتری خواهد شد. باید بدانند که …..

خلاصه اینکه پسران و دختران ما باید از سنین پایین با این مسائل آشنا شده و راه حل درست مشکلات جنسی را از بزرگترها بیاموزند. پس سکوت بزرگترها به معنی افزایش این معضل اجتماعی است.

البته تنها آموزش کودکان این مشکلات را حل نخواهد کرد. باید متجاوزین شناسایی شده را به اشد مجازات رساند. همین چند وقت پیش اقدام شجاعانه یکی از قضات محترم تهران در زمینه صدور و اجرای حکم اعدام برای متجاوزین به زنان ، جرقه ی امید را در دلهای جویندگان پاکی و درستی شعله ور ساخت. چنین اقدامات دلیرانه، عاقلانه، خداجویانه و انسانی را باید ستود و در جهت آن گام برداشت. مصداق همین اقدامات را می توان در هر جای این مملکت انجام داد. تساهل و تصامح در این زمینه جایز نیست. تصامح در این مسائل یعنی برهم گذاشتن چشم و بی تفاوتی در برابر ظلم و ظالم. و سکوت در برابر ظلم و ظالم باعث دامن زدن به آن می شود. کسی که در برابر ظالم سکوت اختیار کند یعنی او خود ظلم کرده و این جایز نیست.

در همین فرصت از مقامات امنیتی و قضایی شهرستان بستک تقاضا داریم تا نسبت به ایجاد امنیت جنسی تمهیدات لازم را اندیشیده و در صورت گزارش آزار جنسی ، با برخوردی قاطع و غیرقابل بخشش، این زاییده ناخلف عصر تهاجم فرهنگی را از بین ببرند

بنظر می رسد که وقت آن رسیده باشد تا علمای دینی – اگر می خواهند عالم بی عمل نمانند – و مسئولین امنیتی – اگر می خواهند در تأمین امنیت فرزندان مردم تقشی داشته باشند – معلمان – اگر می خواهند از ((فقط حقوق بگیر بودن)) در بیایند – و خانواده ها اگر می خواهند از ((حمال نان آور)) به عامل تربیتی تغییر وضعیت دهند ، باید وارد عمل شوند.نویسنده : ((بهرام فولادچنگ)
برگرفته از سایت فرهنگی ورزشی گازال
 سپاس شده توسط محمدرضا ، mohammad_p ، محسوس
#2
لطفا هر چه سریع تر مرصوم(مرسوم)رو درست کنید که آبروی هر چه ارشد و پایینتر نره .شاید نویسنده اشتباهی مرتکب شده جناح انلاین حد اقل یه بار? از رو متنی که میذاره باید بخونه.
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، abdollah_ahmadi
#3
نقل قول:لطفا هر چه سریع تر مرصوم(مرسوم)رو درست کنید که آبروی هر چه ارشد و پایینتر نره .شاید نویسنده اشتباهی مرتکب شده جناح انلاین حد اقل یه بار? از رو متنی که میذاره باید بخونه.
ما هم متوجه اشتباهات املایی? این متن هستیم( یا اشتباه تایپی چون سین و صاد در کیبورد کنار هم است ولی متن نوشته شده باید یکبار حداقل چک بشه )، ولی آقای کدخدا میخواستن اصل مطلب رو بذارند که بعدا نگن ویرایش شدش رو گذاشتن.
موفق باشید
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، mohammad_p ، کدخدا ، abdollah_ahmadi ، محسوس
#4
(۱۳ام تير ۱۳۹۱، ۳:۲۹)وحید link نوشته:
نقل قول:لطفا هر چه سریع تر مرصوم(مرسوم)رو درست کنید که آبروی هر چه ارشد و پایینتر نره .شاید نویسنده اشتباهی مرتکب شده جناح انلاین حد اقل یه بار? از رو متنی که میذاره باید بخونه.
ما هم متوجه اشتباهات املایی? این متن هستیم( یا اشتباه تایپی چون سین و صاد در کیبورد کنار هم است ولی متن نوشته شده باید یکبار حداقل چک بشه )، ولی آقای کدخدا میخواستن اصل مطلب رو بذارند که بعدا نگن ویرایش شدش رو گذاشتن.
موفق باشید
ازار جنسی زیاده ولی راه های مقابله با ان این طوری نیست . متاسفانه ازار جنسی در دستگاه های اموزشی هم شنیده می شود که وجود دارد /
#5
پس بالاخره این سایت هم آب و تابی در جهت تاخر فرهنگی به خودش داد
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، کدخدا ، محسوس
#6

اما اگه دقت کنید این مربوط میشه به ساعت 2:30 بامداد ( 3:30 رسمی ) و خب دقت نکردم کی مطلب رو نوشته.
و لطفا اینجا این بحث رو ادامه ندید تا تاپیک از موضوع اصلی منحرف نشه. ممنون
#7
اي برادران نگوييد با مطرح کردن چنين مسائلي آبروي ما خواهد رفت،حقايقي را که در جامعه ما وجود دارد وبيش از حد در چند سال اخير خود را نشان داده نميتوان باتلاش يک نفر و دو نفر حل کردجاي تاسف است که هرگاه شخصي مانند :معلم ،ملا وبزرگ و.....خواست اين مسائل را مطرح کند دستانمان را بر دهانش نهاديم تا مبادا شرافت شهر ومردم ومکتبمان برود،هر کس از روي دلسوزي اين حقايق را براي فرزندانمان توضيح داد چنان با زبانمان او را سوزانديم که ديگر نتوانست سر بلند کند،اما آيا همه چيز به پايان رسيد؟آيا زشتي وپليدي آرام مينشيند؟بي شک خير.
مقاله هاي اول و دوم آقاي فولاد چنگ به دلايل خاصي زياد مورد توجهم قرار نگرفت اما اين بارقضيه فرق ميکند،سال هاست اين گناه کبيره واين حرکت زشت در شهر ما بيش از پيش نمايان شده وقبح وزشتي آن به پايين ترين درجه ممکنه رسيده،اين در حاليست که در تعداد زيادي از روايات آمده زشتي وگناه لواط بيشتر از زناست.
بارها عده اي جوان عزمشان را جزم کردند تا به اين مشکل پايان دهند اماکارشان زيا نتيجه اي به بار نياورد زيرا تنها با برخورد با عاملان نميشود بر اين مشکل فايق آمد.
باز در شهر ما مشکلي پيدا شد وباز رسيديم به يک کلمه،آن کلمه «فرهنگ» است.
آري فرهنگ سنتي ما از اصيل ترين وبي نقص ترين فرهنگ ها بوده،اما آيا ما باآن زمان تفاوتي نکرده ايم،آيا مردم آن روز هم ماهواره و اينترنت وکامپيوتر وآي پد وبلوتوس و... داشتند؟
خير نداشتن،ولي براي هرچه داشتند فرهنگ ورسم وسنت وآيين درستي داشتند.اما ما چه؟آيا بايد با ابزار هاي ديروز به سراغ مشکلات امروز رفت؟

واي بر کساني که دست به انکار بزنند وبگويند چنين اعمالي در جامعه ما وجود ندارد،واي برآنان که بي شک گناهشان کمتر از عاملان اين حرکت زشت نيست،زيرا که به جاي چاره انديشي چشمان خود را به روي آن بسته وخود را بي توجه نشان داده اند.
سالهاست فرزندان جامعه ما از مسائل جنسي هيچ نميدانند تا به مراتب بالاي تحصيلي برسند و شايد آن روز دبيري دلسوز اندکي آنان را روشن کند واين حقايق را برايشان بگويد وآنان را هوشيار کند،اما شايد آن زمان ديگر دير باشد.
ما انواع وسايل پيشرفته را در خانهايمان داريم،اما فرهنگ استفاده درست از آنها را متاسفانه نداريم.
تنها کافيست به اثرات استفاده از گوشي موبايل در شهرمان بيانديشيد تا خودتان حساب کار دستتان بيايد.پدارن ومادران امروز شايد از روي تجمل و تفاخر وحسادت براي فرزندان کم سنشان گوشي هايي باقيمت هاي سرسام آور ميخرند که شايد خودشان حتي نتوانند آن را روشن کنند وبا دست خودشان تيشه به ريشه فرزندشان ميزنند،حال با عقل واختيار اين فرزند که شانس بياور و دچار اشتباه نشود.(کليپ هاي سوتي دختران وپسران،عکس دختران مردم،بلوتوس عکس هاي بي محتوا وغيره از اين قبيل استفاده ها هستند)
آيا تا به حال سري به nimbozزده اي تا ببينيد چه خبر است؟

خداوند لواط را حرام کرد تا انسان تکامل يابدتا با ازدواج وحضور درکنارجنس مخالف تکميل شود ،تادرکناراو تسکين يابد، تا با او نسل بشر ادامه يابد،درصورت عدم رعايت حکم خداوند نطم طبيعي دنيا به هم خواهد ريخت.

از جمله در روايتي از پيامبر(ص) مي خوانيم: «هنگامي که قوم لوط آن عمل ننگين را انجام دادن (مردها به مرد و زنها هم به زنان اکتفا کردند) زمين آن چنان ناله و گريه سر داد که اشکهايش به آسمان رسيد و آسمان چنان گريه کرد که اشک هايش به عرش رسيد در اين هنگام خداوند به آسمان وحي فرستاد که آنها را سنگ باران کن و به زمين وحي فرستاد که آنها را فرو بر»

اماچاره کارچيست؟
1-مسائل جنسي را از سنين نوجواني ودوران بلوغ جنسي به فرزندانمان گوش زد کنيم.
2-آنان را به گونه اي تربيت کنيم که با ما راحت باشند وهرگاه مشکلي برايشان پيش آمد راحت بتوانند آن را با مامطرح کنند.
3-برگزاري جلساتي با حضور روانشناسان وياعلما براي والدين در مورد اين مسائل وآموزش نحوه صحيح رفتار وتربيت.
4-مبازره سفت و سخت با عاملان وخاطيان در اين مورد.
 سپاس شده توسط کدخدا ، abdollah_ahmadi ، mohammad_p ، armena ، محسوس
#8
ازادی بیان و دموکراسی را اگر دیدید عرض ادبی هم کنید !
خوبه شما شعار ازادی بیان را هم میدهید .
افرین بر شما که فقط حرف میزنید . افرین !
#9
نقل قول:ازادی بیان و دموکراسی را اگر دیدید عرض ادبی هم کنید !
خوبه شما شعار ازادی بیان را هم میدهید .
افرین بر شما که فقط حرف میزنید . افرین !

اتفاقا بیان این مسائل آخر دموکراسیه وگرنه تا الان اینا بهرام را می بردند یا دفتر ملا حسن یا دفتر شورا و پای مذاکره و بعد هم گونی و این چیزا .

راجع به مطالب هم زیاد نگران نباش فرشید جان اون مساله که خودت هم میدونی زیاد جالب نیست پیگیری بشه !

من هم از مدیران بایت اینکه این مطالب رو بدون ویرایش میذارن تشکر می کنم ولی بهتون پیشنهاد میکنم برخی تاپیک ها را بیشتر کنترل کنید .

اما راجع به این قضیه باید عرض نمود که ما به جای راه حل های بسیار خوب مرد دانا راه های خوبتری هم داریم :
1 - بچه هایمان را از مسائل جنسی کلا دور کنیم چون خودشون اصلا نمیفهمن? Smile
2 - به بچه مان بگوییم اصلا حق نداره درباره این مسائل سوالی بپرسه? Smile
3 - روانشناسان را دعوت کنیم و راههای عدم فهمیدن بچه ها را بفهمیم? Smile مگر ملاهایمان کمتر از اینا هستند که وقتی جلساتشون برگزار میشه هیشکی نمیره اونوقت یه پولکی بیاد برامون صحبت کنه و مثلا انوشه بیاد و ما فقط برای خنده بریم? :laugh:
4- عاملان این کار رو چوب بزنیم یا اصلا میگم ولشون کنیم به امون خدا به جاش به بچه هامون کاراته بازی یاد بدیم تا فکشون رو پیاده کنن Smile

یا اونی که نوشته تو دستگاههای آموزشی هم است ببینم تا حالا چند بار دیدی ؟ من هم میگم مثلا تو دانشگاه است چون شنیدم مثلا تو شهرداری و شورا است چون شنیدم بابا جان هرچیزی رو که شنید که نمیشه واقعیت دونست دهن بینی هم حدی داره
یا اون موسس هم بهت بگم تو که فارسی زبونی برات چه فرقی میکنه مرسوم بنویسه یا مرصوم هردوش باصدای س میخونی .

یا راجع به اون دوستانی که فکر میکنن این مسائل رو نمیشه و نباید مطرح کرد این از دو حالت خارج نیست یا خودشون این کاره ان یا مرد میدان سخن نیستن . یعنی چی که نباید مطرح بشه ؟ بابا جان برو به بچه ات یاد بده وقتی دستش رو به زور گرفتن بیاد خونه خبر بده نه اینکه بنشینی کلیپ صدای ام یک رو بشنوی و خنده کنی .
در اینجا هیچکس نگفته این مسائل همه جا است اما گفته شده وجود دارد و باید تغییر کنه تو فرانسه و آمریکا و . . . هم است اما دوست ندارن تغییر کنه ولی ما نمیخواهیم اصلا باشه? پس حرفش زده میشه تا زده بشه برای همیشه پاک بشه .
 سپاس شده توسط mohammad_p ، محسوس
#10
کد خدا دو رویی حدی? دارد !
کدخدا شما میگین که هر چیزی رو شنید نباید باور کرد درست . ولی ازار جنسی که دیگه شما با چشمان خودتون که نمی بینین که .اگر ببینین هم بسیار کم و انگشت شمار !
البته اقا وحید بیشتر در جریان هستن از جزییات گفتن پرهیز میکنم .


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان