نظرسنجی: نامه شورای اسلامی شهر جناح به ریاست جمهور و وزیر ورزش و جوانان را چگونه ارزیابی می کنید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بسیار خوب و جامع بود
22.22%
6 22.22%
خوب بود و اکثر خواسته های مردم را در بر داشت
51.85%
14 51.85%
متوسط بود و موضوعات مهم دیگر در نظر گرفته نشده است
11.11%
3 11.11%
ضعیف بود و مسائل مهمتری بود که ذکر نشده است
14.81%
4 14.81%
مجموع 27 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرات پیرامون » نامه شورای اسلامی شهر جناح به ریاست جمهور و وزیر جوانان و ورزش
#1
این تاپیک برای بحث و ارائه نظرات شما پیرامون خبر و متن نامه شورای شهر جناح به ریاست جمهور و وزیر ورزش و جوانان ایجاد شده است.

متن نامه ها را در تاپیک "شورای اسلامی شهر جناح به رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان نامه نوشت + متن نامه" ببینید.

موضوعات اصلی این تاپیک :
آیا خواسته های اصلی مردم بیان شده است؟
آیا اولویت های دیگری بوده که در نظر گرفته نشده است؟
آیا برای این سفر مطالبات انجام گرفته برای شهر جناح مطلوب است یا خیر؟
شما چه مطالبات دیگری را مد نظر داشتید؟
آیا این فرصت را به خوبی استفاده کرده ایم یا خیر؟
و هر سوالی پیرامون این نامه.

منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
 سپاس شده توسط مرد دانا ، سیاستمدار ، yousef_sh
#2
به نظر من نامه ی شورا بسیار جامع وشامله وهمه ی مشکلات ما در اون ذکر شده حتی فکر میکنم درخواست هایی که داشتن یه کم زیاد هم بوده .ومسلما به همه ی اون ها رسیدگی نمیشه شورا هم برای اینک حقی از کسی ضایع نشه همه موارد رو اورده.
چون وزیر ورزش وجوانان به شهر ما اومد من خیلی کنجکاو بودم ببینم در زمینه ورزشی چه درخواستی میشه،خودم هرچی فکر کردم هیچ چیز معقولی که قابل تصویب باشه به ذهنم نرسید،وقتی نامه شورا رو به اقای عباسی دیدم واقعا خوشحال شدم که شورا بهترین درخواست رو از اقای عباسی که همون استخر سرپوشیده است داشتن،البته در عملی شدن این درخواست هم هیچ اطمینانی نیست.
 سپاس شده توسط vahid ، سیاستمدار ، yousef_sh
#3
به نظر من با اینکه تقریبا موضوعات مختلفی را پوشش داده اند و انتظار ترتیب اثر دادن به همه این موارد را هم نداریم، اما بد نبود همانطور که به طور ویژه برای کتابخانه عمومی شرفا شرفایی درخواست اعتبار شده است، برای موزه مردم شناسی شهر جناح هم اعتباری گرفته می شد که با هزینه 50 میلیون تومانی می شد یک ساختمان خوب و مناسب موزه بنا کرد و مشکلات زحمت کش موزه پایان یابد. اما با این همه بحث و گفتگو در این سایت و سایت و وبلاگ های جناحی دیگر، نمی دانیم چرا باز شورا در نامه خود این مورد را ذکر نکرده است.( از طرفی نامه ای برای ساختمان اداره مالیاتی می بینیم.)

موضوع دیگری که البته جای آن در یک نامه نبود و نمیتوانست در این لیست قرار بگیرد، بحث شهرستان شدن جناح است.
اما این مورد در نامه نیامده به نظرم کار درستی بود. چرا که موارد لیست شده شاید چندان بدان توجهی نشود و این مورد را از ضعف نامه نمی دانم.
کلا نامه خوبی بود و در نظرسنجی هم به آن خوب و نه بسیار خوب رای دادم و از نکات مثبت این نامه :
درخواست حل مشکلات زمین که عده زیادی از مردم با آن درگیرند
درخواست ارتقای وضعیت بهداشتی درمانی شهر که متاسفانه وضعیت مطلوبی ندارد ( نه اورژانس داریم و نه کادر متناسب با فضای بیمارستان و همچنین موردی که به زودی در مطلبی جدید به آن خواهیم پرداخت )
توجه ویژه به ورزش. یکی سالنی که تقریبا ساخته شده و چیزی به اتمام آن نمانده و دوم استخر سرپوشیده که واقعا ایده خوبیست و در مطلب سال قبل بعد از فوت یکی از جوانانمان در استخر غیر استاندارد نیاز به استخر استاندارد کاملا حس می شد که از شورای شهر به خاطر این دقت نظر متشکریم.
 سپاس شده توسط مرد دانا ، کدخدا ، yousef_sh ، سیاستمدار
#4
اقا وحید فکر میکنم درخواست برای شهرستان شدن یه بحث نامعقوله.
اصلا ما شرایطش رو نداریم ومطمئن هستم این مسئله به جایی نمیرسه.
ما با اینکه بزرگترین شهر شهرستان بستک ومرکز بخش هستیم هنوز نتونستیم چند تا از ادارات ساده رو بیاریم برای شهرمون،ما شورای حل اختلاف نداریم باید مردم ما بزنن برن خلوص باورت میشه.ثبت احوال فقط هفته ای دو روز یک نفر رو میفرسته به شهر ما تا کارها انجام بشه،تامین اجتماعی هیچ شعبه ای نداره،یه کلانتری نداریم(اونی که اول شهره کارش یه چیز دیگست)،یه ساختمان درست و درمون برای اداره مالیاتی نداریم،قبلا تو یه گاراژ بود،یه بیمارستان نداریم(بالاخره من نفهمیدم اون ساختمانی که جلو داروخانه هست اسمش چیه، انتقال خون هر وقت عشقش کشید میاد جناح وخون میگیره و...و...و...و...و..و..و..و..و.......وصد چیز دیگه ای که ما نداریم.
الانش که شهر هستیم از 30 درصد توانایی شهرداری هم نتونستیم استفاده کنیم حالا چه جوری با اینکه یه آقا بالا سری مثل بستک داریم که هیچوقت هم نتونستیم حریفش بشیم بیایم وبگیم ما میخوایم شهرستان بشیم.
من اداره آموزش و پرورش رو یه شگفتی برای شهرمون میدونم وهنوز باور نکردم از زیر سلطه بستک اومدیم بیرون.
اگر روزی انشاالله راه خور به اتمام رسید وما در خیلی از جاهایی که عقبیم خودمون رو رسوندیم اون وقت شاید مطرح کردن این قضیه نامعقول نباشه.
منم دلم میخواد ما شهرستان بشیم وبرای یه چیز ساده وپیش پا افتاده مثل برگزاری کنکور نریم بستک ولی ما هنوز نمیتونیم شهرستان بشیم ومطمئنم کسی به این درخواست ما حتی گوش هم نخواهد کرد،پس بهتره تمام تلاشمون رو برای تصویب شدن بودجه راه خور بکنیم.
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، سیاستمدار
#5
درسته خیلی چیزها رو نداریم ولی به نظرم خیلی چیزها را هم داریم که به زودی با گسترش و بهبود آن به شرایط مطلوب خواهیم رسید. به نظرم باید کمی موازی کار کنیم.
تازه مگه شهرستان های جدید التاسیسی مثل گاوبندی و سیریک چی داشتن که شهرستان شدن؟ اتفاقا با مرکز شهرستان شدن یک شهر ادارات به آن شهر آورده می شود و جایی که ادارات ندارد اما شرایط داشتن آن را دارد اولویتیست برای شهرستان شدن آنجا.

اما باز هم ببینید شهر ما با اینکه خیلی ادارات را ندارد، ولی :

1- اداره آموزش و پرورش و وضعیت آموزشی نسبتا خوب
2- جمعیت مناسب
3- دانشگاه آزاد که به زودی شاید به واحد دانشگاهی تبدیل شود و به عنوان پنجمین واحد دانشگاهی استان در جناح داشته باشیم
4- با ساخت راه خور و راه لامرد به بندر از این مسیر به شهر ارتباطی تبدیل خواهد شد
5- کشف میدان گازی سفید و احتمال احداث پالایشگاه در اطراف شهر
6- دومین موزه مردم شناسی استان
7- بزرگترین کتابخانه عمومی در استان
8- بزرگترین مرکز توانبخشی در جنوب کشور
9- جاذبه دیدنی تنب پرگان و شهر قدیمی پرگان
10- تامین آب از طریق دریا و در آینده شهرستانی با عدم مشکل آب
و...
و مسائلی مثل شهرداری و اداراتی مثل ثبت احوال و... با عزم خودمان هم خواهیم توانست از این نظر مشکلات را رفع کنیم.
 سپاس شده توسط مرد دانا ، کدخدا ، yousef_sh ، سیاستمدار
#6
خب بنده هم گفتم در آینده با حل شدن خیلی از چیز ها شاید مطرح کردن این قضیه اشکالی نداشته باشه.
در حال حاضر پنجمین واحد دانشگاهی استان واحداث پالایشگاه وراه خور همگی روی هوا هستند وهیچ کدام هنوز واقعیت پیدا نکردن،اگر روزی این اتفاق ها افتاد اون موقع مطرح کردن این قضیه معقوله.
در مورد کتابخانه،موزه مردم شناسی ومرکز توانبخشی هم بنده باید به صورت جداگانه هر کدوم رو تفسیر کنم ومشکلات بزرگی که هر کدوم از این قسمت ها دارن رو بگم،درسته همگی این موارد از افتخارات جناح به شمار میان ولی دلیل محکمی برای شهرستان شدن ما نیستن.
مشکلاتی مثل شهرداری وادارات رو هم باید اول حل کنیم بعد صحبت از شهرستان شدن کنیم.
درسته با شهرستان شدن خیلی از مسائل ما حل میشه ولی مطمئنا با این وضعیت شهر ما کسی به این درخواست توجهی نمیکنه.تنها گزینه ای که ما در حال حاضر از شرایط شهرستان شدن داریم جمعیت مناسبه.
 سپاس شده توسط سیاستمدار
#7
درسته که ما برخی شرایط را نداریم چون اگه داشتیم که شهرستان بودیم و نیازی به ارتقا نداشتیم . بلکه این با پیگیری مجدانه قابل حل خواهد بود ما انتظار داریم بخش جناح به شهرستان ارتقا یافته و مرکز آن شهر جناح باشد چون تا وقتی بخش هستیم زیر نظر شهرستان می باشیم و مطمئنا برخی ادارات که گفتید مستقل نیستند و نوادری هم مستقل هستند به هر حال خوب بود درخواست برای شهرستان شدن داده می شد از نظر جمعیتی که بخش ما بیش از 35 هزار نفر جمعیت دارد نزدیک به 40 هزار نفر و از نظر پتانسیل ها هم در حد یک بخش داریم ولی به دلیل برخی عدم مدیریت ها و یا عدم نیاز مستقیم تمام افراد جامعه به چشم نمی آیند مثلا شما معمولا ماهانه با بانک ها کار دارید و به این دلیل آن ها را مهم می دانید ولی ممکن است حتی در تمام طول عمر نیازی به مراجعه به جهاد کشاورزی بخش جناح پیدا نکنید اگر کمی با دید بازتر نگاه کنید شما پتانسیل های موجود در شهر را می نگرید در حالیکه ما بخش هستیم و شهر ما مرکز بخش می باشد تجمع پتانسیل ها در مرکز امری طبیعیست شما این را هم در نظر بگیرید اگر ما شهرستان بودیم ایا ثبت احوال تعطیل داشتیم ایا اداره اب و فاضلاب نداشتیم آیا تامین اجتماعی نیمه تعطیل داشتیم مطمئنا نه بلکه همه آنها به طور کامل در اختیار ما بود ولی الان به دلیل عدم مدیریت صحیح ما این مشکلات را داریم اگر شهرستان بودیم مثلا در همین سفر ریاست محترم جمهوری بودجه های جدا داشتیم در شورای تامین استان بودجه جدا داشتیم و خیلی از اینگونه مسائل .
پس ارتقا به شهرستان باید در در جه اولویتی در حد راه خور و راه کمشک و کنارسیاه و . . . قرار بگیرد تا شاید به آن برسیم نه اینکه تا به ما گفتند نه بگیم چشم و دممان بر روی کول گرفته و بریم تو لونه .
 سپاس شده توسط vahid ، مرد دانا ، سیاستمدار ، yousef_sh
#8
شما مثل اینکه نظرات من رو دقیق مطالعه نکردین.من نگفتم شهرستان شدن خوب نیست و همین مرکز بخش وشهری که هستیم خوبه وتمام،بنده دارم میگم ما الان باید خیلی از چیزها رو که نداریم به دست بیاریم،اداراتمون رو گسترده تر کنیم،بودجه راه خور رو بگیریم،دانشگاهمون هم به یه واحد دانشگاهی مستقل تبدیل بشه و چند تاچیز دیگه مثل میدان گازی رو حل کنیم بعدا درخواستی برای شهرستان شدن بدیم تا اون موقع یه چیزی داشته باشیم روش حساب کنیم و بگیم ما به این دلیل وبه خاطر این پیشرفت ها توانایی شهرستان بودن رو داریم،جمعیت مناسب به تنهایی کافی نیست.
ما بیشتر مواقع وقتی درخواستی از دولت یا مسئولین میکنیم ابتدا شرایط لازم رو نداریم ومخالفت میشه وبعدا که میریم همه چیز رو درست میکنیم دیگه کسی به حرفمون برای بار دوم گوش نمیده.پس بهتره اول شرایط وزیرساخت ها رو مهیا کنیم بعدا این مسئله رو مطرح کنیم.
من هم دوست دارم تو مرکز شهرستان زندگی کنم وبه جای وزیر ورزش و جوانان رئیس جمهور به شهرم بیاد و خیلی از مشکلاتم حل بشه.
در این مسئله باید صبور بود و بافکر عمل کرد تا به هدف رسید.
 سپاس شده توسط سیاستمدار ، کدخدا
#9
(۲۵ام فروردین ۱۳۹۱، ۱۵:۴۹)مرد دانا link نوشته: شما مثل اینکه نظرات من رو دقیق مطالعه نکردین.من نگفتم شهرستان شدن خوب نیست و همین مرکز بخش وشهری که هستیم خوبه وتمام،بنده دارم میگم ما الان باید خیلی از چیزها رو که نداریم به دست بیاریم،اداراتمون رو گسترده تر کنیم،بودجه راه خور رو بگیریم،دانشگاهمون هم به یه واحد دانشگاهی مستقل تبدیل بشه و چند تاچیز دیگه مثل میدان گازی رو حل کنیم بعدا درخواستی برای شهرستان شدن بدیم تا اون موقع یه چیزی داشته باشیم روش حساب کنیم و بگیم ما به این دلیل وبه خاطر این پیشرفت ها توانایی شهرستان بودن رو داریم،جمعیت مناسب به تنهایی کافی نیست.
ما بیشتر مواقع وقتی درخواستی از دولت یا مسئولین میکنیم ابتدا شرایط لازم رو نداریم ومخالفت میشه وبعدا که میریم همه چیز رو درست میکنیم دیگه کسی به حرفمون برای بار دوم گوش نمیده.پس بهتره اول شرایط وزیرساخت ها رو مهیا کنیم بعدا این مسئله رو مطرح کنیم.
من هم دوست دارم تو مرکز شهرستان زندگی کنم وبه جای وزیر ورزش و جوانان رئیس جمهور به شهرم بیاد و خیلی از مشکلاتم حل بشه.
در این مسئله باید صبور بود و بافکر عمل کرد تا به هدف رسید.
اتفاقا حرف ما این است که شرایطش را داریم. و از دست دادن فرصت خود خیلی به ما ضرر خواهد زد.
اینکه اداره نداریم، مشکلی نیست و در عوض وقتی موارد زیادی که گفتم رو ببینند خواهند دید که شرایطش را داریم و نگاه نمیکنند شورای حل اختلاف داریم یا اداره ثبت احوال. شهرستان شدن گمان نکنم چنین شرایطی بخواهد. در صورتی که پتانسیل های یک شهر است که آن را برای مرکز شهرستان شدن آماده میکند نه ادارات.
ضمنا شما میگویید اول همه چیز را درست کنیم بعد از دولت بخواهیم درصورتی که این دولت تا سال بعد بیشتر مستقر نیست و حرفمان برای دولت بعد تکراری نخواهد بود. شما مواردی که ذکر کردم رو ببینید، آیا اینها ملاک های بهتریست یا اداراتی که ادارات معمولا بعد از شهرستان شدن در مرکز شهرستان ایجاد می شود.
و درست است که ما واحد دانشگاهی هنوز نداریم، راه خور هنوز ساخته نشده، پالایشگاه هنوز ساخته نشده ولی دولت وقتی میبیند همگی در حال انجام شدن است و تا چند سال بعد به اتمام خواهد رسید، ملاک قرار داده و موافقت خواهد کرد.

شهرستانی که در جنوب کشور مشکل آب نداشته باشد، بهترین مکان برای تراکم جمعیت است و دولت خیالش راحت است که فردا روز نگران جوابگو بودن مردم این منطقه برای مشکلات آبی نخواهد بود و به آسانی اجازه خواهد داد جمعیت به این مناطق بیاید. ضمنا دولت این همه هزینه راه و آب نمیکند تا به چند تا روستا و شهر کم جمعیت متصل باشد. بلکه خرجی که میکند استفاده هم باید داشته باشد.
و الان در اخبار "با حضور وزیر نیرو:عملیات اجرایی آب شیرین كن 10 هزار مترمكعبی بستك و جناح آغاز شد " و "احمد جباری: پیگیری ویژه برای راه خور جناح" و در اخبار سراسری هم اعلام شد که مشکل آب و برق طرح های مسکن مهر نیز خیلی سریع در استان هرمزگان برطرف خواهد شد. پس کلا جناح با چند شهرک آن مکان خوبی برای جمعیت بیشتر است و این پتانسیل هاست که موقعیت ما را برای مرکز شهرستان شدن محیا کرده است نه ادارات که با شهرستان شدن ادارات ایجاد میشود.
این حرف کدخدا هم کاملا صحیح است که اگر شهری مثل جناح ادارت مختلف را داشت آنوقت چه نیازی به شهرستان شدن بود؟ شهرستان شدن یعنی جذب امکانات، جایی که خود دارای امکانات است چه نیازی به آوردن امکانات. مهم این است پتانسیل امکانات را داشته باشد نه خود امکانات.

موفق باشید
 سپاس شده توسط کدخدا
#10
خوبه شهرستان بشیم از دست بستک راحت بشیم.ولی الان اگه بگیم مارو شهرستان کنید که همه بهمون میخندن.
هم مرد دانا درست میکنه هم وحید وهم کدخدا.
الان یه کم زوده


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان