رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اداره با تلاش احمد جباری تاسیس شد، در افتتاحیه نامی از وی برده نشد!
#1
جناح آنلاین : اداره ی آموزش وپرورش بخش جناح که پس از سالها انتظار و و دلواپسی مردم جناح دیروز به طور رسمی مستقر شد، مشکلاتی در روند استقرارش وجود داشته که برای همه ی مردم قابل لمس بوده و هست.
بخش و شهر جناح که با مقایسه ایی ساده، هر فردی را به این نتیجه میرساند که نه تنها اداره ی آموزش وپرورش، بلکه استحقاق داشتن ادارات و ارتقا ها بسیار بیش از این را داراست.

استقرار اداره ی آموزش و پرورش بخش جناح برای اولین بار در سال 1362 توسط فرهنگیان وقت من جمله ملا محمد قاضی زاده از مسئولین درخواست شده است و از آن سال تا به امروز، حم و غم مسئولین شهر جناح استقرار این اداره ی مهم، تاثیرگذار و راهبردی بوده است.

در دوران 20ساله ی نمایندگی سید عبدالله حسینی استقرار این اداره کم و بیش پیگیری شد و سرانجام به طور گسترده ایی این حرف رایج شد که دولت این اداره را تاسیس نخواهد کرد .

با ورود حاج احمد جباری به کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و قول مساعد وی برای اداره ی آموزش و پرورش, در طول حدود 4 سال نمایندگی وی اداره ی آموزش وپرورش جناح تاسیس شد. البته در این خدمت بزرگ نباید نقش ناصر چمن پیرا، عقیل مدنی، خیرین بزرگوار و ناصر شجاعی را نایده گرفت اما نباید غافل شد که بدون کمک و تلاش نماینده، این ارتقا غیر ممکن بود. تا جایی که احمد جباری ممکن شدن کار غیر ممکن را اینگونه تعبیر کرد که با بوسه بر پیشانی وزیر توانستم حکم تاسیس اداره را بگیرم.

اگر مقایسه ای کنیم خواهیم دید در دوره های قبل، هر کاری که صورت میگرفت از عاملین آن چه بسی بیشتر از زحمتی که کشیده بودند تشکر می شد و حال ما در مورد این کار بزرگ و واقعا مشکل، عامل اصلی آن را مورد بی مهری بی سابقه خود قرار دادیم و این نه رسم مروت است و نه بر خاسته از فرهنگ ما.

اما متاسفانه در جلسه ی تاریخی افتتاحیه این اداره، از احمد جباری بصورت بسیار محدود آن هم توسط ناصر چمن پیرا اشاره ای گذرا شد ( که البته بعدا که از او پرسیدیم گفت که این اشاره کوچک باب میل خودم هم نبود و باید بیشتر از اینها تشکر میشد) و به جز ایشان بقیه که گویا یادشان رفته بود اصلا کسی به نام احمد جباری وجود دارد که حال از وی تشکر کنیم یا نه! . و به جز آن اشاره محدود هیچ تقدیر درخوری از خدمت بزرگ وی به مردم شهر و بخش جناح صورت نگرفت. اشاره ی محدود و تقریبا در لفافه به نقش حاج احمد جباری در جلسه ی دیروز، مایه ی تعجب و دلخوری افراد منصف شد. بهتر این بود که در این مراسم اقلا بصورت کلامی تجلیلی از تلاش نماینده مردم در مجلس صورت میگرفت .

جالب آنکه بدانید احمد جباری در مراسم افتتاحیه حضور نداشت و شاید ناراحتی او از این بی مهری ها باعث شد که حتی وی در جلسه حضور نیابد.

به اعتقاد ما نباید با درگیر شدن به مسائل حاشیه ای، این خدمت بزرگ احمد جباری را نادیده گرفت و به جاست که تقدیری مناسب از وی بخاطر این تلاش مستمر صورت گیرد.

-----------------------------------------------------------
فایل صوتی سخنرانی آقای چمن پیرا از "فایل صوتی سخنرانی ناصر چمن پیرا در مراسم افتتاحیه اداره آموزش و پرورش منطقه جناح" دانلود کنید.
#2
بسیار خرسندوشادمانیم? از این واقعه بسیار بسیار تاریخی و در خور شان مردم شریف جناح و کل منطقه جناح و امیدواریم همانگونه که بدین زیبایی مراسم افتتاحیه برگزار شد اختیارات اداره آموزش و پرورش هم به اندازه ای باشد که تحت دستورات آقایان اداره بستک نباشم و واقعا اداره باشیم ان شاالله که اینگونه خواهد بود
اما در خصوص تشکر از آقای جباری بایست این نکته را در نظر گرفت که در این مراسم از هیچ یک از نماینده ها نه سید عبدالله حسینی و نه احمد جباری تقدیر و تشکر شد و نباید هم انصاف را زیر پا گذاشت و تلاش های هیچ یک از عزیزان را نادیده گرفت بایست به تفصل از هردو عزیز تمجید میشد سید عبدالله حسینی نماینده اوار قبل هم خیلی خیلی تلاش کرد شاید قسمت این بود که بوسه آخر را حاج احمد بر پیشانی وزیر بزند و موافقت وزیر را کسب کند وشاید هم فقط از حاج احمد بر آید که بوسه بر پیشانی وزیر زند و نتیجه بگیرد که در این مورد به حمدالله به نفع مردم منطقه شد تا باشد از این بوسه بر پیشانی ها و شاید پاها ....
#3
درست هست كه سيدعبداله هم تلاشهاي زيادي كرد ولي حاج احمد جباري كار را پيگيري مستمر و مجدانه ايي كرد كه به اين نتيجه مهم ختم شد.
طرفداران سيدعبداله هم به اين خدمت اقاي جباري معترفند . نبايد از ياد برد كه در آن زمان گفته شد اموزش و پرورش جناح اداره نخواهد شد، يعني نتيجه پيگيري اقاي حسيني اداره نشدن نمايندگي بود؟
#4
جناب به اصطلاح شیخان زمان چه زودگذر است !
اما همه کس یادشان است که در زمان آقای حسینی نه را گفتند . نه نه نه
چطور به خود اجازه می دهی این عمل حاج آقا جباری را به مساوات عمل آقای حسینی بگذاری! بله کجا و نه کجا . همانطور که جناب اباعبدالله و جناب وحبد فرمودند باید ترتیبی اتخاذ می گردید که حاج آقا جباری حتی در جلسه حضور می یافت و علنا از ایشان تقدیر می گردید نه فقط در حرف چگونه است که فقط یک نفر از اساتید به خود اجازه داد و از ایشان تشکر کرد در حالی که بقیه انگار نه انگار . مگر زبان بقیه را موش خورده بود . آقای جباری در این زمینه بسیار زحمت کشیده اند و باید برای ایشان مراسم تقدیر برگزار گردد حالا با هر نحوی .
#5
در مورد آقای حسینی هم من تا جایی که به یاد دارم و از زبون خودشون شنیدم هیچ وقت نگفتن که نمیشه.البته قول هم ندادن که میشه.میگفتن که پیگیری می کنیم.

در مورد اینکه چرا نامی از آقای جباری برده نشده تا جایی که من شنیدم به خاطر فشاری بوده که مسئولین می آووردن به خاطر نزدیک بودن به انتخابات مجلس و اینکه عمل و گفتار، به سمت طرفداری از کاندیداها نره.به خصوص فرماندار بستک که سخت گیری اکیدی روی این موضوع دارن. . . . . البته نباید اینطوری خشک هم میشد حداقل به خاطر اینکه آقای جباری نماینده ماست باید از ایشون تقدیر به عمل میومد.
#6
اگر میدیدید که برای بنرهای جلو اداره چقدر به ناصر چمن پیرا فشار آوردند تعجب میکردید
چرا به بنر هم? فشار می آوردند؟ چون نام جباری روی انها است
وقتی به بنر گیر میدن دیگه تقدیر و تجلیل رو خودتون حساب کنید چیکار میکنن
#7
چرا چمن پیرا کنار گذاشته شد؟
#8
(۲۱ام بهمن ۱۳۹۰، ۲۳:۲۴)yousof384 link نوشته: در مورد اینکه چرا نامی از آقای جباری برده نشده تا جایی که من شنیدم به خاطر فشاری بوده که مسئولین می آووردن به خاطر نزدیک بودن به انتخابات مجلس و اینکه عمل و گفتار، به سمت طرفداری از کاندیداها نره.به خصوص فرماندار بستک که سخت گیری اکیدی روی این موضوع دارن. . . . . البته نباید اینطوری خشک هم میشد حداقل به خاطر اینکه آقای جباری نماینده ماست باید از ایشون تقدیر به عمل میومد.
ببینید دوست عزیز تا جایی با حرف شما موافقم که دلیل یا بهانه انتخابات بوده.
اما انتخابات باید با آگاهی باشه و اینکه مردم باید بدونن که این اداره کار کی بوده است همانطور هم باید بدانیم که آقای حسینی چه خدمت هایی به مردم کردند. حالا از اینها که بگذریم الان 20 بهمن این مراسم گرفته شد و تا 12 اسفند (روز انتخابات مجلس) چندان فاصله ای نیست و می توانستند یک ماه مراسم را به تعویق بندازن تا مجبور نشن اینقدر بی فرهنگی در بیارن و مردم وقتی ببینند کسی که خدمت کرده به خاطر بعضی مسائل اینقدر بی مهری به جای تقدیر و تشکر می بیند، نباید در آینده انتظار داشته باشیم کسان دیگری تمایل به خدمت به مردم داشته باشن چون مردم یا مسئولین "نمک میخورن و نمک دان رو میشکنن" و ثواب کردن را با کباب شدن مساوی می بینند.

اصلا به نظر من اگر واقعا به خاطر انتخابات بوده، پس واقعا عمدا در چنین روزی برگزار شده که بتونن زحمات یک نفر رو پایمال و نقش اون فرد رو کمرنگ کنند.. اگر هم عمدی نبوده پس در بی تدبیری کامل در چنین روزی انجام شده. حتی نه بعد از انتخابات، ماهها قبل هم میتوانستند این مراسم را برگزار کنند.

کلا درست نیست به خاطر انتخابات چنین جو نمک نشناسی بر افتتاح مهمترین اداره که آرزوی چندین ساله مردم است حاکم شود.

نقل قول:چرا چمن پیرا کنار گذاشته شد؟
چمن پیرا کنار گذاشته نشد. به تاپیک "آخوندی: مسئولیت همه بیشتر شده/ چمن پیرا: برای ماندن نیامده بودم + شرح کامل مراسم" مراجعه کنید.
#9
من خودم تو جلسه بودم فقط تنها شخصی که از آقای جباری به صراحت تمام تشکر کردند آقای چمن پیرا بودند که فکر می کنم با یه قسمت از جملات مدیر عزیز که گفتند ( آقای چمن پیرا )باب میلشان نبوده این طور باشه جور در نمیاد البته اگر منظورتان این است که ایشان می خواستند بیشتر تشکر کنند درست است ولی درست این بود که تمام آقایان که صحبت کردند از آقای جباری تشکر می کردند آقایان فرماندار ، توکلی ، آخوندی ، کوخردی مجری برنامه و همه و همه ولی دریغ از این توهین به شعور مردم . دست آقای چمن پیرا هم درد نکنه وگرنه کم کم به ایشان هم شک می کردم آقای چمن پیرا حتی به تشکر از آقای جباری و آخوندی و وزیر هم بسنده نکرد و زحمات کسانی که در نمایندگی خدمت کردند را ارج گذاشته و حتی حضار را به تشویق آقای شجاعی مسئول سابق نمایندگی واداشتند و همت والایشان را نشان دادند و حتی از اقای حسینی به خاطر اینکه خواستند ولی نتونستند هم تشکر کردند ولی خلاصه ماجرا این است ه یک بی مهری در اینجا متوجه آقای جباری گردید حالا درست است نزدیک انتخابات هستیم ولی ایشان نماینده ما هستند و خواهند بود پس بهتر است از ایشان تشکر کرد درست است ما ایشان را به عنوان نماینده انتخاب کردیم و ایشان هم به قول دادند و به قولشان پایبند بودند پس باید ایشان در جلسه به این مهمی حضور می داشتند و با دست خودشان ثمره ی این باغ را می چیدند .
راجع به اون قسمتی که گفتید یک ماه به تعویق بیفتد به نظر من باید یک ماه قبل انجام می شد شاید یک ماه بعد وزیر عوض می شد و وزیر بعدی با برخی مسایل آن را اغو می کرد . بهر حال آقای جباری کارخود را در این زمینه به اتمام رساند و پایبندی به عهد و پیمان را به برخی نشان داد .
#10
نقل قول:فکر می کنم با یه قسمت از جملات مدیر عزیز که گفتند ( آقای چمن پیرا )باب میلشان نبوده این طور باشه جور در نمیاد البته اگر منظورتان این است که ایشان می خواستند بیشتر تشکر کنند درست است
سوء تفاهم نشود من دقیقا منظورم این بود که اینقدر خشک و خالی و اشاره ای گذرا کردن باب میلشان نبوده و از دید خودشان باید خیلی بیشتر از این تشکر و تقدیر می شد. ممنون از تذکرتون.

نقل قول:راجع به اون قسمتی که گفتید یک ماه به تعویق بیفتد به نظر من باید یک ماه قبل انجام می شد شاید یک ماه بعد وزیر عوض می شد و وزیر بعدی با برخی مسایل آن را اغو می کرد . بهر حال آقای جباری کارخود را در این زمینه به اتمام رساند و پایبندی به عهد و پیمان را به برخی نشان داد .
در ادامه گفتم که : "حتی نه بعد از انتخابات، ماهها قبل هم میتوانستند این مراسم را برگزار کنند." . البته این اداره قطعی شده بود و این مراسم افتتاحش بود. خلاصه منظورم این بود شاید بگویند قبلا امکان نداشت برا همین میگم که بعدا افتتاح میکردید چون این اداره تمام شده بود و فقط این مراسم افتتاح بود.

موفق باشید


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان