رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیلی در وضعیت شهر جناح / شهردار عزیز دیگر شما را نمی خواهیم
#1
متاسفانه بحث انتخابات تشریفاتی این سایت را به لجن کشیده . بنده به عنوان یک شهروند خودم تصمیم می گیرم به طوری که با برآورد اعمال و سخنان کاندیداها و سبک سنگین کردن آنها راحت می توانم رای بدهم و یا اصلا در انتخابات شرکت نکنم . شهر جناح پیشانی فرهنگ ، سیاست و اقتصاد استان بود تا جایی که اطراف علی الخصوص بستک قادر به رقابت با ما نبودند ولی هم اکنون با یک مقایسه سطحی و یا عمیق تر در می یابیم نزدیک ترین شهر به ما یعنی شهر بستک چنان از ما جلو زده است که فعلا تا سالهای بعد به گردش هم نمی رسیم و تنها یک راه حل داریم تعویض مسئولین شهری از قبیل شورا و شهردار که در آن صورت ممکن است ده سال دیگر رقیبان خود را دریابیم .
اما چرا پیشرفت نمی کنیم ؟ جای بسی سوال است ما جناحی ها باید فراتر از شهر خود عمل نماییم یعنی اینکه سالهاست با وجود تفرقه افکنی به عنوان جمسی و اوزی ، تعداد خاصی از افراد دارند با سرکیسه نمودن خیلی ها ، جیب های بی تهشان را پر کرده و بقیه به . . .? . گذری بر تاریخ جناح نشان می دهد هر وقت هدف بالاتر از شهر جناح برای برای گروه خاص مردم وجود داشته باشد چنان هماهنگی در بین آنها به وجود می آید که صدایشان تا فراتر از مرزهای کشور نیز می رود . مثال واضح آن وجود حزب توده در اوایل انقلاب بود که گروهی خاص به آن رو آورده بودند و بعضی هاشون تا حدی معرفی شدند که به عنوان نمایندگان درجه بالای حرب محسوب می گردیدند و هم اکنون در خارج از مرزهای کشور به سر می برند .
یکی دیگر از مثالهای واضح که باعث پیشرفت در جناح می گردد همین انتخابات است انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس و شورا که صد البته به دلایلی مجبوریم انتخابات شورا از لیست پیشرفت گرا حذف نماییم به آن انگ پسرفت گرایی بزنیم . دلیل اینکه می گویم انتخابات فراتر از شهر باعث پیشرفت گردیده است انتخاب کاندیداها بر اثر برآورد اعمال آنها بوده است مثلا می گویند در جناح در انتخابات ریاست جمهوری همه به موسوی رای دادند این کجایش درست است ؟ در حالی که اگر به منابع موثق نظری بیفکنیم می بینیم نه 50 درصد بلکه بیش از آن به دکتر احمدی نژاد رای دادند که همه این ها نشان از تفکر گرا بودن مردم بوده است . یا انتخابات مجلس باعث بوجود آمدن خیلی از مسائل می گردد که الان اکثریت به این عقیده دارند در زمان انتخابات باید جبهه خود را بگیرند ولی پس از آن با انتخاب کاندیدا همه به آن شخص احترام می گذارند به جز تعداد مشخصی در جناح که برای همه شناخته شده هستند مانند کسانی که قبلا به طور سرسخت طرفدار حسینی بودند و حتی پس از انتخاب جباری نیز پابرجای مانده و در بعضی مکان ها حتی کارشان به هتاکی به جای احترام کشیده شده است .
اما وقتی بحث انتخابات شورا باشد بر اساس اشتباهی که پدران ما انجام داده و می دهند همچنان بر سر تعصبی به عنوان جمسی اوزی ایستاده اند و با ملاک قرار دادن دو نفر به حمایت از آنها برخاسته و ائتلافی که تشکیل داده اند را بر هم می پاشند .
در کل بحث بر این است که می توان با هم فکری خود شهری به نام شهر جناح که توسط شهردار بومی متاسفانه به اوج حقارت رسیده است و بر اساس عدم کارایی شورا که هیچکدام تحصیلکرده موارد اجرایی یک شهر نیستند یعنی هیچکدام از آنها حتی دارای مدرک مهندسی هم نیست چنان در عقب مانده ایم که فکر می کنم باید بیست سال به غقب بازگشته باشیم . وقتی به آلبوم عکس های استاد پذیرا ( مدان ) نگاه می کنیم جناح را در سال 74 شهری می بینیم که رو به جهش است تا جایی که استاد حبیبی مطلبی نوشت به نام « جناح شهری که روستایش خوانند » از خیابان های منظم و صاف با اون خط کشیهای مناسب و انواع و اقسام تابلوهای راهنمایی رانندگی گرفته تا عکسهایی که بیانگر همکاری مردم در انجام کارهای عمرانی است برای خود متاسف می شویم . پس باید مقداری هدف را والاتر در نظر گرفت و مطمئن باشید تا وقتی شهردار ما در جناح زندگی می کند ما پیشرفت نخواهیم کرد مخصوصا با آن زیان چرب و نرم و قدرت تکلم فراوانشان که در حد یک ثانیه مخ را شما را به کار خواهد گفت حالا شما دوستان خودتان بیان نمایید را پیشرفت را بیان نمایید
راه حل من که تعویض شورا و علی الخصوص شهردار می باشد
#2
در مورد بقیه ی مسائل فعلا مجال صحبت نیست فقط شما نوشته ایید :

نقل قول:می گویند در جناح در انتخابات ریاست جمهوری همه به موسوی رای دادند این کجایش درست است ؟ در حالی که اگر به منابع موثق نظری بیفکنیم می بینیم نه 50 درصد بلکه بیش از آن به دکتر احمدی نژاد رای دادند که همه این ها نشان از تفکر گرا بودن مردم بوده است .

سایت رسمی وزارت کشور رسما در قالب یه فایل پی دی اف اعلام کرده :

از کل آرا شهرستان بستک موسوی 21607 رای و احمدی نژاد 8409 رای

در شهر جناح طبق اعلام مسئولین بخش :
2338 رای موسوی و 331 رای احمدی نژاد یعنی حدود 84 درصد موسوی بوده دیگه بالای 50 درصد احمدی نژاد از کجا میاد؟

یعنی در کل این صحبت شما نمیتونه صحیح باشه . اگه شما منبعی موثق تر از سایت وزارت کشور دارید به ما هم بگید بریم ببینیم!

در مرود بقیه مسائل مطرح شده انشالله فرصت باشه بعدا بحث کنیم.
#3
مطلب زیبا و قشنگی نوشتید گرچه مسائل مختلفی نیز وارد بحث کردید و امیدواریم که بی غرض بوده است و هدفتان تبلیغاتی نبوده باشد چرا که در این صورت از ارزش نوشته شما می کاهد. اما مطمئنم که چنین هدفی نداشتید.

در مورد مطلب شورا و شهردار که انجمن خاصی نیز به آن اختصاص داده ایم، سایت برنامه هایی نیز دارد که در آینده نزدیک شاهد خواهید بود و امیدواریم مشکل گشای خیلی از مسائل شود و با همراهی شما و همشهریان عزیز دیگر این مسائل تدریجا حل شود. همین امیدواری بهترین ابزار و انگیزه برای این پرداختن به این امور است، حال نتیجه چه شود الله اعلم.

ولی در حال حاضر جهش به پله آخر ( تعویض شهردار و شورا ) و بحث در مورد آن چندان نتیجه بخش نیست.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان