رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیت الله نعیم آبادی : برخی حرکتهای معممین شیعه جامعه اهل سنت کشور را میرنجاند
#1
جناح آنلاین : آیت الله غلامعلی نعیم آبادی , امام جمعه شهر بندرعباس و نماینده مردم اهلسنت و تشیع استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری در دیداری که به همراه دیگر نمایندگان این نهاد با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشته اند , سخنان بجا و دلگرم کننده ایی درباره لزوم توجه به نیازها و دغدغه ها و مسائل جامعه اهل سنت ایران داشته اند .

[عکس: 145770211_orig.jpg]

ایشان که بعنوان یکی از علمای باسابقه استان هرمزگان محسوب میشوند چندین بار به شهر جناح نیز سفر نموده و آنطور که در خاطر ما مانده است در جریان افتتاح مرکز توانبخشی جناح در مسجد جامع شهر سخنرانی نیز کرده اند .

او در بخش پایانی سخنان خود در حضور نمایندگان و رییس اسبق مجلس خبرگان به دغدغه ها و مسائل جامعه اهل سنت و استان هرمزگان اشاره کرده است .


متن کامل سخنان ایشان که به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در اینجا منتشر میشود بدین شرح است :

«بسم الله الرحمن الرحیم،

من هم به نوبه خودم از حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکر می‌کنم. از سعه‌صدر ایشان خبر داشتیم، اما داستان امروز اوج سعه صدر جناب ایشان بود. فرزندان انقلاب همین هستند، وقتی احساس کنند کاری به نفع انقلاب است، خود را رها و انقلاب را انتخاب می‌کنند. از مجموعه تلاش‌های شما در طول بیش از دو دهه در خبرگان تشکر می‌کنیم. به جای شما هم یک چهره مورد قبول همه و شخص شما، آیت لله مهدوی‌کنی آمدند که به ایشان هم تبریک عرض می‌کنیم.

*ما در این حوادث، مرجع بی‌بصیرت پیدا کردیم! ائمه جمعه فراوان بی‌بصیرت پیدا کردیم! که شعار می‌دهند: «امام جمعه ما، بصیرت بصیرت.»

آن چیزی که بنده به عنوان یک طلبه نگران آن بودم و هستم، بداخلاقی‌هایی است که در طول این مدت انجام شد. آن بداخلاقی‌ها منحصر به شخص ایشان هم نبود. ما در این حوادث، مرجع بی‌بصیرت پیدا کردیم! یعنی به مراجع تهمت بی‌بصیرتی زدند. ائمه جمعه فراوان بی‌بصیرت پیدا کردیم! که شعار می‌دهند: «امام جمعه ما، بصیرت بصیرت.»

این یک فاجعه است. اگر در قومی نخبگانش بصیرت نداشته باشند، پس تکلیف بقیه چه می‌شود؟ چهار جوان با انگیزه‌های خوب که بحثی درباره انگیزه‌های آنها نداریم، هر کس را متهم به بی‌بصیرتی می‌کنند و برای آن حدّ و مرزی قایل نمی‌شوند، حتی به مراجع که اساس مذهب ما در زمان غیبت کبری هستند، توهین کردند.

باید خبرگان قوم به فکر باشند. هر طور مصلحت است، اقدام کنند. کار فرهنگی شود. بحث‌های دینی شود، جامعه ما نکات مثبت بی‌نظیری دارد، اما این بحث‌های منفی را هم دارد. باید همه دست به دست هم بدهیم و این وضع را درست کنیم. بحث یک نفر و دو نفر که نیست. از نظر بعضی‌ها، افراد مستثنی از این بی‌بصیرتی زیاد نیستند. جامعه که نخبگانش بی‌بصیرت باشند، عاقبت کار آن جامعه چه می‌شود؟

این نکته‌ای بود که وظیفه همه، مخصوصاً خبرگان رهبری است. زمانی آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: در این جمع هشتاد و پنج، شش مجتهد وجود دارند که همین تکلیف ما را بسیار سنگین می‌کند.

* بی‌حرمتی‌ها و حرکت‌های غلطی که برخی نسبت به جامعه اهل سنت انجام می‌دهند، آنها را می‌رنجاند

مطلب دیگر که شاید به نظرم عمومی باشد، اینکه باید برای مناطق سنی نشین کارهای فرهنگی شود. بی‌حرمتی‌ها و حرکت‌های غلطی که برخی از معممّین شیعه و عامه مردم نسبت به جامعه اهل سنت انجام می‌دهند، آنها را می‌رنجاند. در منطقه ما کسی در یک کاروان حرف بسیار زشتی نسبت به جامعه اهل سنت زده بود. تکلیف همه ماست که از یکپارچگی و وحدت جامعه پاسداری کنیم و حرمت جامعه اسلامی و عرض و آبروی مسلمین را مثل خون و مالشان محترم بشماریم.»
پاسخ
 سپاس شده توسط amin


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان