رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فکر کنم وقت ارتقا سایت رسیده
#1
سلام همیشگی خدمت مدیران و ناظر ، معاونان و روساو کاربران محترم انجمن های جناح آنلاین اگه خیلی رسمی شد شرمنده

خواستیم پیشنهاداتی کلی عرض کرده و در صورت صلاحدید عزیزان ذکر شده در بالا نسبت به بحث و بررسی اقدام عاجل به عمل آید هر چند پشت کنکور موندن و درس و مدرسه مدتیه شما را گرفتار کرده ولی با توجه به

تعطیلات میان ترم فکر کنم وقت خوبی باشه

ما در یکی از انجمن ها قسمتی داریم به عنوان اخبار که فقط مربوط به اخبار و رویدادهای شهر جناح است در صورتی که می توانیم اخبار منطقه و سپس اخبار و رویدادهای مهم دیگری از این دهکده ی جهانی در اینجا نیز

داشته باشیم البته شاید بعضی از دوستان به همان موضوع آزاد اکتفا نموده باشند ولی از نظر این جانب قسمت اخبار مهم منطقه حداقل باید از موضوع اخبار خاص شهر جناح و موضوع آزاد جدا باشه

البته موضوع بالا در قسمت ارتقا سایت قبلا بررسی شده ولی نتیجه ای نداشته و چون الان مدیران ما با تجربه تر شده پس از دو سال فعالیت چشم گیر و روز به روز به تعداد کاربران سایت افزوده میشه بهتره جدی تر

دنبال بشه تا نتایج بهتری بگیریم و کاربران فعال هم آماده هرگونه همکاری با میران عزیز را دارند .

در قسمت بعدی می خواستم به موضوع کاربران چند ثانیه ای بپردازم که فکر کنم تنها دلیلش هم عدم آشنایی با طریقه کارکرد سایت های انجمنی می باشد که می بینینم تعداد زیادی از کاربران فقط یک دقیقه یا کمتر

در این سایت حضور داشته اند بهتر است کاربران محترم در این زمینه نظرات خود را اعلام کنند تا با هم به بررسی این موضوع بپردازیم و نظرات یک طرفه نباشد .

پیشنهاد اینجانب به مدیران محترم این است که بعد از چند روز که برنگشتند یک ایمیل برای آنها فرستاده شود و موضوع به آنها یادآوری شود

و در آخر هم باید بگویم که طی صحبت حضوری با بعضی از کاربران اینترنت در جناح داشته ام که گله از سنگینی و پیچیدگی سایت داشتند که لطفا فکری در این زمینه صورت پذیرد .


با تشکر
#2
در پاسخ به این مطلب دوست عزیزمان باید نظرات مفصلی را ارائه دهم که در حال حاضر ارائه بسیاری از آنها خارج از حوصله خودم و شما دوستان عزیز است .

بنده فعلا فقط در مورد نظر و درخواست جناب کدخدا در مورد اخبار و خبرهای شهرجناح و منطقه سخنی چند با دوستان عزیزم در میان میگزارم .

به هر حال من در شکل گیری حالت فعلی انجمن اخبار شهر جناح خود را بیش از همه دوستان دخیل و سهیم میدانم . در همه مباحثات به کرات از این یاد کردم که با نوشتن خبرهای غیر کپی شده , رسمی و قبلا اعلام نشده که آنها را با پیگیری خودم در بخش اخبار سایت و در مدت زمان حدود چند ماه ارائه دادم ,? این حس برایم بوجود آمده که فرهنگ جدیدی در بین دوستان وبگرد جناحی و حتی مردم عادی پدید آمده .

وقتی بازخورد بعضی اخبار سایت را در بین خیلی از حتی مردم عادی دیدم بسیار خوشحال شدم و آنها را مایه خوشوقتی سایت جناح آنلاین قلمداد کرده و خواهم کرد .
اما مشکلات بر سر ارائه اخبار کم نیست .

ابتدا باید عرض کرد که بنده اگر سابقه ایی در بخش اخبار سایت دارم به هیچ وجه با این نوع خبررسانی جناب کدخدا موافق نیستم که مطالب عینا از برخی سایتهای خبری کپی و در جناح آنلاین منتشر شود . مصداق بارز این نوع خبررسانی خبرهای اخیری است که جناب کدخدا منتشر ساخته اند . طبیعیست که این مخالفت نافی حمایت من از پیشنهادات خیرخواهانه جناب کدخدا نخواهد بود .

بنده در بخش اخبار سایت با اینکه بسیار به بالارفتن فرهنگ و سطح درک کاربران اینترنت شهرجناح امید بسته بودم اما درست وقتی که دیدم در میان برخی سابقه داران عرصه اینترنت شهرمان , با دیدن برخی مطالب ما خنده به مطالب و خبرهای سایت را تنها برداشت خود میکنند بسیار دلگیر شدم .
بی شک لازمه نوشتن اخبار به صورت غیر کپی شده , استفاده از ادبیات رسمی اخبار است . اما وقتی که در کمال امید عده ایی از دوستان باسابقه از کلمات به کار رفته و اصطلاحات استفاده شده در اخبار سایت مایه ی تمسخر تهیه میکنند دیگر امیدی به توسعه این انجمن نوپا در دل نمی ماند .

این فکرهایی که جناب کدخدا در حال حاضر آنها را مطرح کرده اند بنده در مدتها قبل در نظر داشتم . مثلا اینکه به مدیر سایت عرض کردم که میشود اخبار شهر جناح را به کلی در انجمن اخبار جمع آوری کرد . یعنی از همه سایتها و وبلاگها اخباری که کاملا به جناح مربوط اند و هنوز در سایتهای رسمی خبری منتشر نشده اند را در سایت منتشر کرد تا انجمن اخبار جناح آنلاین تمامی اخبار شهر را در خود داشته باشد . اما با تاسف باید عرض کنم که در مقابل بسیاری از اخبار منتشر شده ناملایمتهایی انجام پذیرفت

غرض از عرض کردن این صحبتها این بود که بنده عرض کنم با کلیت نظرات جناب کدخدا در مورد انجمن اخبار موافقم . ولی انعکاس آنها در سایت جناح آنلاین را فعلا نه به صلاح و نه مقدور میدانم .
راه و چاه آن را در صحبتهایم عرض کردم . مثلا اینکه کپی کردن اخبار از خبرگزاریهای رسمی و انتشار آن در جناح آنلاین بنظر من زیاد جالب نیست .
یا اینکه زیاد رسمی کردن سایت و سعی در منطقه ای کردن خصوصا انجمن اخبار حساسیتهایی را بر می انگیزد که برای فضای صمیمی و عادی سایت مشکل آفرین خواهد شد .
بنظر من در مورد انجمن اخبار سعی ما در گسترش و تقویت انتشار اخبار شهر جناح و یا بخش جناح باشد بهتر است .
پس بنظر من ایجاد انجمن اخبار آزاد ضروری بنظر نمیرسد . چون اکثر اخبار این شکلی در انجمن گفتگو آزاد قابل انتشار اند .

بنظر من اگر قرار است وسعت تاثیر گزاری جناح آنلاین افزایش یابد , بخش اخبار رسمی و مستقل سایت مکان خوبی نیست . زیرا برای این انجمن و مطالب آن حساسیت های ناخواسته زیادی پدید می آید .

ادامه نظرات برای بعد از ارائه نظرات دیگر دوستان


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان