رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جناح83 : متولیان نماز جمعه مراقب باشند تا نمازجمعه , محل تبلیغات گروهی خاص نشود
#1
جناح آنلاین : وبلاگ جناح 83 در مطلبی تقریبا کوتاه , به انتقاد از روند روبه رشد قرائت اطلاعیه های نامربوط بعد از نماز جمعه شهر جناح پرداخته است .

نمازگزاران این هفته جناح شاهد قرائت اطلاعیه ایی بودند که به زعم نویسنده جناح 83 تنها اطلاعیه ایی بود برای تبلیغات گروهی خاص . این اطلاعیه از جانب یکی از مسئولین آموزش و پرورش شهر جناح قرائت شد .


نمازجمعه جناح از دیرباز شاهد سخنرانی ها یا قرائت اطلاعیه هایی بوده است که علی رغم کفایت انتشار این نوشته ها در قالب یک اطلاعیه , مسئولین محترم شهر ما به گویا بنا بر دلایلی که داشته اند علاقه مند به قرائت همین اطلاعی ها بوده اند .

یکی از همین اطلاعیه ها , گزارش سالانه شهردار محترم جناح است که با وجود امکان انتشار آن بصورت بوروشور یا اطلاعیه بصورت سخنرانی ارائه میشود . جناح آنلاین قبلا به انتقاد از این روند پرداخته بود .

مطلب جناح 83 بدین شرح است :

از همیشه رسم بر این بوده است.. اگر قرار باشد در این شهر موضوعی به اطلاع عموم رسانده شود ، از اعلامیه های شبکه بهداشت گرفته تا اعلام اسامی پذیرفته شدگان کنکور ، بعد از اقامه نماز جمعه بهترین زمان است تا از این فرصت بدست آمده واز این گردهمایی نهایت استفاده شود و موضوع مورد نظر را به سمع تک تک همشهریان برسانند.

البته سال های پیش گاه گداری? رئیس شورا برای اعلام موجودیت هم که شده اهم فعالیت خود را بعد از نماز جمعه به نمازگذاران منتقل می نمود. (البته آن سالها که همچون شهرهای دیگر مملکت شورایی در کار بود)

خب بسیار خوب و شایسته است که گاهی ازاین فرصت ها در جهت آگاهی مردم استفاده شود.و اما می بینیم که اکنون میکروفن بعد از نماز جمعه تبدیل شده است به یک تریبون تبلیغاتی.

ما مانده ایم از این کارهای عجیب و غریب... خبر بازگشایی سالن ورزشی و تشکیل هیئت مدیره که مرتبط به چند فرد و یا گروهی است مردم را اجیر می کنند ، وقت همه را می گیرند تا مثلا برای تفریحات ورزشی برنامه ریزی شود ، کاری که می شود با چند تلفن انجام داد.

اگر وضع به همین منوال بگذرد دیر زمانی نمی پاید که منبر مسجد جامع تبدیل می شود به روابط عمومی سازمان ها و ارگانها و محلی برای خبر رسانی چند طیف و گروهی خاص..

خطبای مسجد جامع باید به این امر واقف باشند که با بیان این گونه مسائل در صحن مسجد موضوعات مهمتری که می باید بیان شود را کم ارزش می نمایند.

فرداست که اگر موضوع مهمی هم در میان باشد مردم مثل جمعه گذشته هیچ توجهی به اطلاعیه های بعد از نماز نخواهند داشت.

انتشار این متن , الزاما منعکس کننده دیدگاه های جناح آنلاین نیست .
پاسخ
 سپاس شده توسط حسن بی باک


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان