رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطلب جديد جناح 83 >>> بحران فرهنگي شهر
#1
در این چند سالی که در خاطرمان است به نظر نمی آید سالی نباشد که مدارس جناح و علی الخصوص دبیرستان هایمان از نظر معلم و دبیر در مضیقه نباشند.

امسال نیز? برای دروسی همچون ریاضی ، فیزیک ، شیمی و عربی و ... زمانی صرف یافتن دبیر شد و آخر نیز همچون گذشته به همان معلمان غیر مرتبط و یا بی تجربه قناعت می شود.

یا مدیرانمان در بین این جمعیت انبوه رو به رشد فرهنگی قدرت یافتن مدرس خوب ندارند و یا اینکه در این منطقه ی بزرگ معلمی که مناسب ما باشد پیدا نمی شود ، اگر هم معلمی بیابند آنقدر از لحاظ کیفی در سطح پایینی قرار دارد که آخر سال صدای همه و حتی خودشان را هم در می آورد.

حال چرا این مشکلات آن هم بصورت حاد گریبانگیر شهر ما می شود سوالی است که باید پاسخش را در نمایندگی جناح جستجو کرد.

به نظر نمی آید که بستک وحتی روستاهای تابعه همچون ما مسئله ای چون تخصیص معلمین در آغازین سال تحصیلی تبدیل به یک بحران شود.

قصد نداریم کس و یا کسانی را متهم نماییم اما باید اعتراف کرد که چندین عامل در این بین بی تاثیر نیست.با اینکه نمایندگی جناح بی اجازه ی آقای بالاسر خود (بستک) قدرت خوردن یک لیوان آب را هم ندارد اما آموزش و پرورش بستک لااقل برای کاستن حجم زیادی از مشکلات از دوش خود ، تخصیص معلمین بخش جناح را به این نمایندگی محول کرده است. دیگر نباید از دیگران گله داشت ما که الحمدلله به گفته خودتان در زمینه رتبات کنکوری و معلم پروری از سایرین سرتریم.عجیب است... گویا مدیران مدارس ما چندان تمایلی به دبیران غیر تخصصی ندارند اما از آن سوی در پی جذب سرباز معلمان غیر بومی هستند که تاکنون هیچگونه سابقه تدریس در سوابقشان دیده نمی شود آنهم با اصرار فراوان.

و در کنار آن دبیران باسابقه ای که اخیرا با هزینه نسبتا بالایی جذب شده اند هم از قرار معلوم 24 ساعت اصلی خود را قبلا در دبیرستان های بستک تکمیل کرده اند ، اضافه ساعات خود را به جناح اختصاص می دهند با هزینه ایاب و ذهاب مجانی و دستمزد سالی یک و نیم میلیون تومان.

فرهنگیان ما بیشتر از این موضوع اطلاع دارند که آموزش و پرورش بستک بیشترین سعی و تلاش خود را بکار می گیرد که دبیرستان ها و مدارس خود را به بهترین گزینه ها از بین معلمان و دبیران با تجربه و کارآمد تجهیز نماید و از سویی دیگر کوشش می کند که به هر نحو ممکن شرایط کاری معلمین تازه کار و سرباز معلمان بومی را نیز تسهیل نماید.

اما ما جناحی ها معمولا در این گونه مواقع عرق قوم گرایی و قبیله ای مان گل می کند و گویا غیر بومی را در یک شرایط یکسان بر بومی ها ترجیح می دهیم..

دانشگاه تازه تاسیس ما هم از این قائده مستثنی نیست...

چرا که هزینه می کنیم ، ادعای سواد و مدرک هم به فراوانی داریم اما در بین کادر آموزشی دانشگاه آزاد که اکثر قریب به اتفاقشان از روستاهای تابعه هستند یک استاد بومی پیدا نمی شود.

به هر حال ما به هر میزانی که ادعای پیشرفت و برتری داشته باشیم لااقل در اینگونه موارد ، شهر بستک چند گامی از ما جلوتر است.

از طرفی با دربه دری و انتقال معلمین تازه کار و همچنین سربازان معلم به این سو و آن سوکه نشات گرفته از بی برنامگی مسئولین آموزش و پرورش است موجب رنجش خاطر این گروه از معلمین می شود.

گروهی نیز هیچ رغبتی به تدریس در مدارس جناح از خود نشان نمی دهند.

تمام این ها دست به دست هم دهد تا عواقب ناشی از آن اولا بر روند آموزشی دانش آموزان تاثیر بگذارد و ثانیا وضعیت کاری معلمین نیز با مشکل روبرو نماید.


*** انتشار مطلب الزاما نشان از تاييد محتواي آن توسط جناح آنلاين نميباشد
#2
جناب نويسنده انگار كه زياد اطلاعي درباره وضعيت مدارس جناح ندارند . مشكل هست ولي شما نبايد زياد كلي بگيد و تعميم بدهيد به تمام مدارس جناح .

قطعا وضعيت دبيرستان شرفايي اينگونه كه شما ميگوييد نيست .

بهرحال از طرفي شما درخواست دبير خوب داريد و از طرفي با مشكلات و هزينه هايي كه در بر داره مخالفت ميكنيد .

حقا و انصافا اگر قضاوت كنيم در حال حاضر براي دبيرستانهاي پسرانه دبيري در سطح عالي در دروس رياضي و فيزيك و شيمي در خود شهر ما وجود ندارد .

باعث نگراني هم هست كه مثلا گويا در دبيرستان حافظ هنوز كه هنوز هست دبير فيزيك مشخص نشده .

من با اين قسمت از صحبت شما مخالفم كه شما مديران رو به صورت كلي ميگيد در حالي كه آقاي مربوطي زحمات فراواني رو در طول اين چند سال كشيدند . اصلا از زحمات نمايندگي آموزش و پرورش جناح نام نميبريد در حالي كه نمايندگي زحمات بسياري رو متحمل شده .

نميشود از طرفي شما قبول داشته باشيد كه اداره آموزش و پروروش بستك اقا بالاسر نمايندگي جناح هست و از طرفي انتظار داشته باشيد اداره بستك , برنامه ريزي ساعت كار دبيران و برنامه هاي درسيشون را بر اساس برنامه ريزي نمايندگي و دبيرستان هاي جناح تنظيم كنند


بنظر من برنامه ها در طول چند سال اخير همواره رو به پيشرفت بوده .
#3
خيلي خوب شد اين مسئله پيش اومد. گرچه فكر مي كردم جناح 83 به اين موضوع خواهد پرداخت و من مي خواستم قبل از اين مطالبي را بگويم، ولي متاسفانه امسال وقت زيادي نداريم.
اما حالا كه بحث پيش آمده چند كلمه هم ما حرف بزنيم:
اول اينكه تا حدودي اين مشكل وجود دارد. اما نه به اين بزرگي كه نام برده اند. دوم اينكه به نظر من مشكل را شايد شناخته باشند، ولي منشائش رو اشتباه گرفتن.
البته خب كسي هم انتظار ندارد ايشان كه در زمينه آموزش و پرورش نيستند، از جزئيات با خبر باشند، ولي به نظر نمي آيد اينقدر تند بايد برخورد مي شد.
به نظر من در حال حاضر دبيرستان حافظ در درس فيزيك مشكل جدي دارد و در دروس ديگر با اينكه دبيران بهتري هم مي شد انتخاب كرد، ولي خوشبختانه دبيران خوبي انتخاب شده اند. در دبيرستان هاي ديگه هم به همين صورت. مدارس راهنمايي با همون روال سابق به كار خودشون ادامه مي دن كه مي شه بهترش كرد.

اما بد نيست بدانيد دبيرستان شرفاشرفايي جناح طي دو سال از ته جدول ( يعني قبل از اين جز دبيرستان هاي لازم التوجه بوده ) به مقام ششم رسيده و پيشرفت بسيار خوبي داشته. دبيرستان فرشادي هم همينطور،‌ اما با رشد كمتري. و آيا نبايد اين پيشرفت ها را ديد؟
گرچه نويسنده وبلاگ جناح 83 افرادي را مقصر شمرده اند،‌ ولي بايد بگويم اين مقصرين (‌از نظر ايشان ) به نظر من نه تنها وظايف خود را انجام داده اند، بلكه بيش از وظايف خود را انجام داده اند،‌اما هر كسي به حدي و شايد با تلاش هايشان نتوانسته باشند وعده ها و قول هاي خود را تماما انجام دهند،‌اما بخش عظيمي را به انجام رسانده اند.
ضمنا حيف است در پس اين انتقادات پيشرفت صعودي را متذكر نشد و به نظر من دو سال پيش تولد پيشرفت وضعيت تحصيلي از همه نظر در جناح بوده و همگي شاهد هستيم، كه ميني بوس هاي پر از دانش آموزان جناحي كه راهي بستك بودند،‌ حالا خبري از آنها نيست و مدارس تمامي رشته ها در تمامي مقاطع را با دبيران بسيار با تجربه تر در خدمت دانش آموزان هستند و حالا وقت آن است كه دانش اموزان فقط استفاده كنند. ضمنا هزينه هايي كه نويسنده جناح 83 اشاره كرده اند، گرچه نمي دانم اين رقم را از كجا شنيده اند، ولي با اينكه اينگونه نيست، ولي اگر در جريان كار قرار بگيرند، خواهند ديد كه جذب دبيرهاي مركز شهرستان به شهر توابع چقدر دشوار? است.
#4
مشکل دانش اموزان را باید از زبان دانش اموزان شنفت
ما که مشکلی نداریم وهمه دبیرامون یکی بهتر از? دیگری
این مطلب را بر عکسش وجود داره
#5
مطلق گويي هيچ جا خوب نيست . چه خوب و چه بد
#6
متاسفانه در نظرات وبلاگ جناح 83 كه شاهد بودم، باز مثل سابق دبيرستان شرفايي را در وسط سيبل انتقادات خود قرار داده اند(منظور نظردهندگان است)، با اينكه نسبت به مدارس ديگر شهر جناح به مراتب از اوضاع بهتري برخوردار است. از اينجاست كه من حس مي كنم شايد در پس اين نظرات تحقيقي وجود ندارد. چرا كه با وجود اندكي مشكل در دبيرستان شرفايي و از طرفي وجود مشكلات مهمتر ‌(‌از جمله نبود دبير فيزيك پس از گذشت يك ماه در دبيرستان حافظ و كمبود معلم زن در دبيرستان هاي دخترانه) باز هم شاهد هستيم كسي از ديگر مدارس حرفي نمي زند و به دبيرستان شرفايي چسبيده اند. از اينجاست كه گاهي آدم با خودش مي گويد در اين بحث ها شركت نكند بهتر است چون كسي كه قصدش گير دادن الكي باشد،‌ دليل و منطق به كاري نمي آيد و خودمان را هم خسته نكنيم.
* توجه شود من نظرات خودم رو در مورد قسمت نظرات مطلب فوق در وبلاگ جناح 83 اينجا بيان كرده ام نه در مورد خود مطلب. در مورد خود مطلب نويسنده در پست قبلي توضيح داده ام.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان