رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فتواي رهبر انقلاب : هرگونه توهین به برادران اهل سنت و همسران پيامبر حرام است
#1
در پی فتوای حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب مبنی بر «حرمت هرگونه توهین به مقدسات و نمادهای برادران اهل سنت و همسران پیامبر اكرم و دیگر پیامبران الهی»، حاج شيخ عبدالعزيز قاضي‌زاده مفتي اهل تسنن جنوب فارس و امام جمعه اوز لارستان، در گفت‌وگو با خبرنگار تقریب به تبیین آثار مثبت این فتوای مهم پرداخته است. متن اظهارات وی به شرح زیر است:

«خيلي از رهبر معظم انقلاب تشكر مي‌كنيم، ان شاءالله خداوند رهبر عزيزمان را پايدار كند كه براي دين مبين اسلام از جان و دل سرمايه‌گذاري مي‌كنند.

ما برادران شيعه و سني همه يكي هستيم و وحدت امت اسلامي از همه چيز مهمتر است. آن برنامه‌اي كه در لندن داشتند ۱۰۰درصد مغرضان و بيگانگان بودند كه مي‌خواستند اهل سنت و جماعت شيعه را به جنگ با يكديگر مشغول كنند. اما اين فتواي رهبر عزيزمان خيلي مؤثر است و اميدواريم با اين فتوا، بعضي از كوته‌نظران هم اصلاح شوند.

( اخيرا فردی به نام «یاسر الحبیب»، هفدهم ماه رمضان امسال، مراسمی با نام «سالمرگ عایشه» در محل اقامتش در لندن بر پا کرد و در آن به سخنرانی درباره شخصیت همسر پیامبر (ص) پرداخت.)

به نظرم وظيفه سنگيني بر دوش همه ائمه جمعه و روحانيون است كه اين فتوا را برای مردم بازگو كنند و آن را در داخل و خارج از ايران انعكاس دهند تا جهان اسلام از بازتاب‌ها و پيامدهاي مثبت آن بهره‌مند شود.

در جاهاي ديگر هم در سطح جهان، هر يك از ائمه جمعه و روحانيون اهل سنت و شيعيان بايد اين فتوا را بر همه منابر اطلاع‌رساني كنند.

من در جمعه گذشته به خاطر ولادت ام‌المؤمنين عايشه سخنراني كردم، آن زمان هنوز فتواي رهبر انقلاب به دستم نرسيده بود وگرنه درباره آن صحبت مي‌كردم ولي بنا دارم در نمازجمعه هفته جاري به اين فتواي بسيار مهم بپردازم و آن را براي مردم عزيز مطرح و تبيين کنم .»آيت الله العظمي مكارم شيرازي نيز در سخناني اهانت به همسران پيامبر را محكوم خوانده و خواستار هشياري علما در مقابل توطئه ها شد .

آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي در درس خارج خود با تسليت فرا رسيدن ايام شهادت بزرگ پيشواي اسلام و مذهب شيعه، امام صادق(ع) اظهار كرد: اخيراً يک روحاني‌نما، آدم بي‌سواد، مجنون و مزدور به نام شيعه، فحاشي عجيب به همسران پيامبر اکرم(ص) کرده و به مقدسات برخي مذاهب اهانت بسياري داشته و نسبت‌هاي نارواي عجيبي را به همسران پيامبر(ص) نسبت داده است.

اين استاد درس خارج فقه حوزه تأکيد کرد: اين آدم يا مزدور و مأمور بوده، و يا سفيه و ديوانه است؛ و از آنها نادان‌تر برخي علماي وهابي‌ بوده که اين سخنان را مستند کرده اند.
پاسخ
#2
در پی فتوای حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب مبنی بر «حرمت هرگونه توهین به مقدسات و نمادهای برادران اهل سنت و همسران پیامبر اكرم و دیگر پیامبران الهی»، شیخ حسین بازماندگان، امام‌جمعه بندرپل و ناظر مدرسه علوم دینی اهل سنت سلطان العلماء رویدر و مدرسه دارالهدای بندرپل در گفت‌وگو با خبرنگار تقریب به تبیین آثار مثبت این فتوای مهم پرداخته است. متن اظهارات وی به شرح زیر است:

«قطعا اهانت شیعه و سنی به مقدسات یكدیگر،خواست دشمنان اسلام است و محل سوءاستفاده آنان نیز خواهد بود.

بر این اساس، آنچه رهبر معظم مطرح فرمودند، قطعا تودهنی بسیار محكمی است بر دهان كسانی كه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شایعه‌پراكنی و جوسازی می‌كنند؛ این واقعا تودهنی بسیار محكمی است.

ما امروز، بیشتر از هر چیز به تقریب مذاهب اسلامی و وحدت در سطح جهان اسلام نیاز داریم. الحمدلله رب‌ العالمین در ایران، وحدت حرف اول را می‌زند و این دغدغه اصلی و جدی رهبری معظم در رأس نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ما یعنی شیعیان و اهل سنت، اگر بتوانیم انشاءالله همه مسائل تخریبی را از بین ببریم و عقل و اسلام را محور قرار دهیم بدون
خوشبختانه جامعه اهل سنت به ویژه جامعه اهل سنت جنوب و شوافع، ارادت خاصی به نظام و به حضرت آقا به عنوان ولی‌امر مسلمین دارند.
شك بر همه دشمنی‌ها و بدخواهی‌ها فایق خواهیم شد.

اهانت فرقی ندارد كه از جانب شیعه صورت بگیرد یا از جانب سنی، در هر صورت یك اقدام تخریبی و صرفا به نفع دشمنان اسلام و استكبار جهانی است.

امروز جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام حرف اول را می‌زند و پرچمدار اصلی اسلام ناب محمدی است؛ بر این اساس، باید وضعیت به گونه‌ای پیش برود كه دشمنان نتوانند سوءاستفاده كنند و هر آنچه زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم كند قطعا به نفع اسلام و جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی نخواهد بود.

البته در این میان، ائمه جمعه هم وظایفی دارند؛ وظیفه ما (ائمه جمعه) این است كه صددرصد به صورت قاطعانه، در زمینه این فتوای مهم اطلاع‌رسانی كنیم و فتوای حضرت آقا را به گوش عموم مردم برسانیم و نشان دهیم كه بزرگان ما و در رأس آنها رهبر عزیز ما كه ولی‌امر مسلمین جهان هستند، خواهان تفرقه و جدایی میان شیعیان و اهل سنت نیستند.

خوشبختانه جامعه اهل سنت به ویژه جامعه اهل سنت جنوب و شوافع، ارادت خاصی به نظام و به حضرت آقا به عنوان ولی‌امر مسلمین دارند. روی این حساب، اگر با وجود همه دشمنی‌ها و كارشكنی‌ها، این فتوا به گوش همه مردم رسانده شود و اعلام عمومی در این زمینه صورت گیرد، قطعا شاهد وحدت بیشتر و تقریب و همدلی بیشتر در منطقه خواهیم بود.

ما واقعا معتقدیم كه امروز نیاز جهان اسلام و كشور عزیزمان ایران به وحدت از نیاز به آب و غذا، بیشتر و جدی‌تر است.

ما این فتوای حضرت آقا را به روی سر و به روی چشم می‌گذاریم و آن را به مردم اطلاع‌رسانی خواهیم كرد. دوستان ما یعنی ائمه جمعه اهل سنت كه همگی در خط ولایت و در مسیر تقریب مذاهب اسلامی هستند، به صورت هماهنگ ،فتوای رهبری معظم انقلاب را حتما در نمازجمعه این هفته به اطلاع مردم خواهیم رساند.»
پاسخ
#3
:waiting:
پاسخ
#4
خوشبختانه میزگرد نتیجه داد انشالله شهروند درجه 1 بشیم
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان