کد خبر : 999
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1389 - 16:25

اعتراضات شديد مردم جناح به دنبال سهل انگاري شهرداري در جمع آوري زباله هاي شهر

اعتراضات شديد مردم جناح به دنبال سهل انگاري شهرداري در جمع آوري زباله هاي شهر

به گزارش جناح آنلاين پس از سهل انگاري چند روزه شهرداري جناح در جمع آوري زباله از سطح شهر . مردم جناح در محافل گوناگون اعتراض خود را نسبت به عملكرد ضعيف شهرداري در اين زمينه ابراز داشته اند . در پي اين مشكل وبلاگ جناح ۸۳ بعنوان يكي از قديمي ترين پايگاه هاي اينترنتي

به گزارش جناح آنلاين پس از سهل انگاري چند روزه شهرداري جناح در جمع آوري زباله از سطح شهر . مردم جناح در محافل گوناگون اعتراض خود را نسبت به عملكرد ضعيف شهرداري در اين زمينه ابراز داشته اند .

در پي اين مشكل وبلاگ جناح ۸۳ بعنوان يكي از قديمي ترين پايگاه هاي اينترنتي شهر . در مطلبي جديد . ضمن اعتراض به اين مشكل و عدم پيگيري شوراي اسلامي شهر . خواستار رفع سريع و جدي اين مشكل شده است .

اين مشكلات در حدود دو ماه قبل نيز در جناح وجود داشت و اغلب محله هاي شرقي جناح را شامل ميشود .

متن كامل اعتراض نامه جناح ۸۳ بدين شرح است :

شبی با زباله ها

اینور پلی روزهای زوج .. آنطرف روزهای فرد…

شبی باید با زباله ها گذراند تا … شبی دیگر.

از همان طرح های من درآوردیست.

و شاید هم ، ابتکاری نو…

و یا شاید برای صرفه جویی در هزینه ها و نیروی انسانی ….

اما به چه قیمتی؟؟

زباله دانها باید تا نوبت بعدی آشغال ها را تحمل کنند.

سراسر شهر را آشغال گرفته است. این طرف را تمیز می کنند آنطرف ، شهروندان باید شب را با کثافت به روز برسانند.

از شورای شهر که می پرسیم چرا؟

می گویند از بی برنامگی پیمانکاران است.

مگر پیمانکاران مسئول اداره ی شهرند .. شما چکاره اید؟

شرکت مزبور موظف شده است برای جمع آوری زباله فقط از یک ماشین و ۴ کارگر استفاده نماید.

فکر چاره ای باشید…

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 16 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۶
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ابا عبدالله جمعه , ۱۶ مهر ۱۳۸۹ - ۳:۰۴

گويا در تامين معيشت كارگران شهرداري كمبودهايي بوده و
مسئولين شهرداري بجاي مديريت موضوع ، از جيب خليفه بخشيدن و ضمن اخراج چند كارگر ، جمع آوري زباله را به تنها سه بار در هفته براي هر محله محدود كرده اند

mammada جمعه , ۱۶ مهر ۱۳۸۹ - ۲۱:۵۱

با اين كه اومدن تعداد كارگران رو كم كردن ولي باز هم حقوق كارگران را نه تنها به موقع بلكه ۳ ماه و در برخي موارد پس از ۶ ماه اونم فقط حقوق ۲ ماه انها رو پرداخت ميكنند به همين علت ۲ هفته ي پيش در اقدامي جالب كارگران شهرداري به علت پرداخت نشدن حقوقشان دست به اعتصاب زدند كه البته بار اولشون نبود كه اعتصاب مي كردن اونها در حدود ۳ روز كار نكردند تا شهرداري حقوق انها رو پرداخت كند
اين هم وضع شهرداري شهر جناح

ابا عبدالله جمعه , ۱۶ مهر ۱۳۸۹ - ۲۲:۴۴

اين مسئله و كلي ابهامات ديگر در مورد عملكرد شهردار جناح وجود دارد
كه انشاالله اگر مجالي باشد بحث هاي مفصلي درباره عملكرد آقاي دستپاك در جناح آنلاين خواهيم داشت

farshid.ahmadi شنبه , ۱۷ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۱

خواستم بگم که من رفتم در این مورد? سوال کردم و گفتن که تقصیر کمبود بودجه هستش (سالی تقریبا ۱۰۰ میلیون هزینه زبالست و تنها ۱۰ میلیون از طرف مردم تامین میشه ) و همچنین بودجه شهر داری کاهش یافته و شهرداری هم? در امد انچنانی ندارد

کدخدا شنبه , ۱۷ مهر ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۰

نه بابا برو بیشتر بگیر ۱۰ میلیون کمه چطور شوراهای گذشته با گرفتن ماهانه ۷۰۰ تومان و بعد هزار تومان اینچنین مشکلاتی نداشتن ولی الان است ؟ در ضمن اگه بودجه کم شده آقای شهردار گفتن در آمدش بیشتر شده پس فکر کنم درآمد خودشون منظور بوده به روباه گفتن شاهدت کیه گفت . . . سانسور شد عزیزان اخراج کارگرا هم فکر کنم برای زمین گیری پول کم آوردند اگه بعد مدتی اومدن گفتن باید بجای مالیات باید اعضای هرخونه خودشون زباله ها را ببرن محل تخلیه دیگه بدونین نصف جناح تا شیراز خریداری شده? :laugh: :laugh: :laugh:

ابا عبدالله شنبه , ۱۷ مهر ۱۳۸۹ - ۲۲:۳۹

دليل آقا فرشيد قطعا دليل قانع كننده اي نيست
اگر ايني كه فرشيد آقا ميگن دليلي باشه قطعا در مقابلش براي اينكه مردم رو اقناع نكنه چندين دليل وجود داره

همونطور كه گفتم بحثهايي درباره عملكرد راس مديريتي شهرداري خواهيم داشت

farshid.ahmadi یکشنبه , ۱۸ مهر ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۳

ببینید دوستان
این دلایل از من نیست که میگین دلیل اقا فرشید قانع کننده نیست من رفتم سوال کردم و این رو شنیدم و به اطلاع شما دوستان دادم
و من معتقدم که دلالیل قانع کننده ای هم اورده ام ولی نمیدونم چرا شما راضی نمیشین
و اقای کد خدا? جواب شما رو خواهم داد

ابا عبدالله دوشنبه , ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۹
معتقدم که دلالیل قانع کننده ای هم اورده ام ولی نمیدونم چرا شما راضی نمیشین 

چون من نميخوام بحث مفصلي درباره عملكرد شهردار در اينجا داشته باشيم فقط دو نكته خيلي كلي رو جهت اطلاع آقاي فرشيد احمدي عزيز مطرح ميكنم تا خودشون هم نظرشون برگرده كه دليلشون قانع كننده نيست واقعا .

اگر مشكل در بودجه هست چرا جناب شهردار گرامي در مديريت هزينه هاشون توجه نكنند؟ مشكل از همينجاست و نه تامين بودجه .

اگر كمبود بودجه هست . احداث خياباني كه در مقابل مدرسه دبيرستان مربوطي ساخته شده چه ضرورتي داشته؟

شهرداري براي خدمات خودش به مردم حداقل سالي ۱۵ هزار تومان از مردم ميگيرد و مردم در مقابل پول خدمات رو انتظار دارند .

ضمنا . چطور هست كه هرسال آقاي دستپاك در گزارش مالي شون كه ميدن در مسجد جامع . از ارتقا بودجه شهرداري جناح ميگن و امسال هم به تبع از همين موضوع صحبت كردن كه بودجه شهرداري زياد شده .
حالا چي شده كه دوستان اعلام ميكنند كه بودجه امسال روند نزولي داشته؟

vahid دوشنبه , ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۴

منم دليلشون رو اشتباه نمي دونم ولي قانع كننده نيست. از نظر من كه البته اباعبدالله زودتر مطرح كردن، اگر هم بودجه اي هست (‌اما كم )‌بايد به كارها اولويت داده مي شد و برنامه ريزي مي شد. اتفاقا ساده ترين برنامه ريزي و بودجه بندي براي كارهاي مختلف در مورد جمع آوري زباله هاي سطح شهر است. چرا كه همه چيز از قبل معلوم است. پس مديريت درست وظيفه اول شهرداريست.
ضمنا اگر از نظر بهداشتي به اين موضوع توجه شود،‌ مهمترين مسئله در حال حاضر همين موضوع است و مواد شيميايي خطرناكي كه در زباله ها وجود دارد نمي تواند روزانه روي زمين جاري شود و به بهداشت محيط صدمه زند.
به نظر من اگر دليلي هم باشد،‌اين استدلال نمي تواند پاسخ مسئله باشد ( با توجه به خيابان كشي هاي متعدد و آسفالت كوچه ها و معابر ).

farshid.ahmadi دوشنبه , ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۹

بودجه ای که از طرف دولت به شهرداری داده میشه میگه فلان در صد از بودجه رو صرف فلان کار رو بکنید و هیچ اولویت بندی در اون نیست که مثلا جمع اوری اشغال مهمتره باید بیشتر به اون اختصاص داد (این پاسخی بود برای ابا عبدالله برای جاده مربوطی)
بله مردم پول میدن و انتظار خدمات رو دارن (لبته مردم سالی ۱۵۰۰۰ یا کمتر یا بیشتر میدن ) که این هزینه تنها ده درصد از هزینه جمع اوری اشغال? تامین میشه
بله هر سال بودجه ارتقا داشته ولی امسال (میگن) که کل شهرداری ها کمبود بودجه داشتن نه تنها شهرداری جناح

vahid دوشنبه , ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۵
بودجه ای که از طرف دولت به شهرداری داده میشه میگه فلان در صد از بودجه رو صرف فلان کار رو بکنید و هیچ اولویت بندی در اون نیست که مثلا جمع اوری اشغال مهمتره باید بیشتر به اون اختصاص داد (این پاسخی بود برای ابا عبدالله برای جاده مربوطی)

فكر نكنم اين فعاليت گسترده آسفالت كردن معابر درصد ثابت و تعيين شده ای از طرف نهاد هاي بالاتر داشته باشه.

کدخدا دوشنبه , ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۸

باز هم حرفهای مفت این چه حرفیه شاید مثلا بودجه آسفالت کل کوچه های شهر را دادن این ازش بیرون اومده این چه حرفیه که میزنی میدونم سوادت نمیرسه تو ادارات دولتی خصوصا شهرداری ها بودجه ای وجود دارد به نام تن خواه که در این قسمت زرنگی ?مدیر مسئول ارگان را می رساند حالا که راس مدیریت شهرداری بی کفایتی خودش رو نشون داده و و فقط توانسته فقط ۱۰ درصد از این تن خواه را بدست بیاره و بقیش ول شد رفت برای یه شهر دیگه در ضمن تا حالا ?کجا بودجه دادن به شهرداری که بگن برو حتما فلان کوچه را خیابون کشی کن یا چیزهای دیگه آقاجان ببین تو یک اداره دولتی در اول سال یک بودجه کامل میاد بهش میگن سرانه که وقت داره تا پایان سال خرج کنه فقط میتونه ۱۰ درصد را تو حسابش نگه داره وگرنه مسدود میشه و در همان سال یک مدیر زرنگ می تواند با استفاده از ارائه طرحهای اجرایی و لازم الوجود مبالغ و بودجه ای تحت عنوان تن خواه کسب کنه که صد البته در ارگانی مثل شهرداری این تن خواه ها در طول سال و توسط یک شهردار خوب تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای شهرهایی در حد و اندازه جناح میرسه و در ادارات کوچکی مثل مدارس آموزش و پرورش تا سقف ۴۰۰ هزارتومان
لطف کنید دیگر حرف های خنده دار نزنید دیگه مثل قدیم نیست که (….) بیاد و بدون دادن حق و حقوق لازم سر مردم رو کلاه بذاره البته با بهانه های مختلف حالا همه مردم هم درس خونده اند و هم دیگه شهر شدیم .
و

اقای کد خدا ?جواب شما رو خواهم داد 

چو حرف راست باد چه باک باد

ابا عبدالله دوشنبه , ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۹

قبل از هر چيز از كدخدا و همه دوستان ميخوام ضمن دقت در عدم انحراف مطلب از بردن نام افراد مختلف كه هيچ ربطي به اين بحث ندارند جدا خودداري بفرمايند .

انشاالله خداوند همه ما را آگاهي كامل بدهد . اين صحبت آقاي احمدي عين مطلبيه كه من نوشتم . پس چطوري ميتونه جواب به من باشه؟

من نوشتم كه مهم مديريت هزينه هاست . مديريت هزينه ها بدين معناست كه هزينه هاي كل شهرداري در مقابل در آمدها قرار داده شده و در صورتي كه ترجيحا در آمد از هزينه كمتر باشد . برنامه ايي نوشته و اولويت بندي بين طرح هاي مورد نظر شهرداري و هر ارگان و مجموعه ايي برقرار ميشود .

طرحهاي غير ضروري كه بعضا هزينه بردارند ( مانند خيابان جلو دبيرستان مربوطي ) حذف و به مسائل و طرحهاي بسيار ضروري تر پرداخته ميشود . تا چنين روزي پيش نيايد كه جمع آوري زباله هاي مردم كه كمترين وظيفه يك شهرداري منظم است مورد مناقشه و محل مناقشه قرار گيرد .

انگار صحبت هردو ما يكچيز است . اينكه بودجه تعلق گرفته ولي مديريت اون به درستي نبوده و حالا كه فقط نصف سال رو گذرانيم با مسئله كمبود بودجه مواجه شديم

بله هر سال بودجه ارتقا داشته ولی امسال (میگن) که کل شهرداری ها کمبود بودجه داشتن نه تنها شهرداری جناح

بودجه شهرداري اول سال مصوب ميشود و هر سال در نوروز آقاي شهردار درضمن ارائه گزارش به مردم از عدد و رقم آن براي مردم سخن ميگويد .
امسال هم آنطور كه حضور ذهن دارم خبر شهردار محترم , افزايش بودجه بود . اگر باز با افزايش بودجه چنين مشكلاتي بوجود بيايد و چنين بهانه هايي آورده شود . يكي از شاخص ترين مشخصه هاي يك شهردار كه همان توانايي در جذب بودجه هاي مصوب هست به زير سوال ميرود .

ابا عبدالله سه شنبه , ۲۰ مهر ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۵

افسوس كه با اينهمه اعتراض هنوز كار به اندازه سر سوزني بهبود پيدا نكرده .

مسئولين اگر به مشكلات مردم و صحبت هاي آنان گوش ندهند ميدانيد كه چه ميشود .

خدمترساني به كساني كه كسي را مسئول قسمتي از امورات عمومي خود كرده اند وظيفه هر مسئول است .

اگر روزي احساس كنيد اي مسئولان عزيز شهر ما . كه نميتوانيد به وعده ها يا وظايفتان عمل كنيد شجاعانه كنار بگيريد از مسئوليت و بار شرعي و اخلاقي آن را به دوش نكشيد كه در اين حالت موجود جز كسر شان و اجر چيز ديگري نيست و فايده ايي ندارد

vahid سه شنبه , ۲۰ مهر ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۹

اول چند تا تذكر:( در ادامه به بحث اصلي مي پردازم )

باز هم حرفهای مفت 

از دوستان انتظار مي ره با احترام يك ديگر به بحث ادامه بدن. در اينجا هيچ كدام از ما مسئول نيستيم كه وظيمان جوابگويي به بقيه باشه و نمي تونيد مواخذش كنيد.
پس لطفا احترام افراد رعايت شود. ( البته نمي دونم چرا اباعبدالله [ناظر سايت] تذكر ندادن !‌)
اما

قبل از هر چيز از كدخدا و همه دوستان ميخوام ضمن دقت در عدم انحراف مطلب از بردن نام افراد مختلف كه هيچ ربطي به اين بحث ندارند جدا خودداري بفرمايند .

درسته. ضمن نبردن نام افراد حقيقي لطفا مسئولين هم با سمتشان عنوان شوند و نام و نام خانوادگي تا حدي كه امكان دارد،‌ نام برده نشود.
—————————-
در مورد بحثمون:

من نوشتم كه مهم مديريت هزينه هاست 

دقيقا. همه حرف ما همين است و اگر نگاه كنيد همه تو اين مورد هم عقيده هستيم ؟ پس به نظرتان چرا باز هم جايي از كار مي لنگد؟ شايد( گفتم شايد ) خدايي نكرده مشكلي از قبيل انحراف از موازين قانوني وجود داشته باشد كه با فرض اين احتمال به نتايج درست تري خواهيم رسيد.
اگر به قول farshid.ahmadi بودجه كاهش يافته باشد و همچنين بودجه بندي هر قسمت از اول مشخص باشد پس نبايد وسط سال شاهد كمبود بودجه و تغييرات و تصويب تصميمات جديد باشيم. پس پي مي بريم اين تصميم گيري ها توسط شورا و شهردار گرفته مي شود و گرنه بايد از اول سال مشخص مي بود.
پس با اين وجود چرا تا ۶ ماهه اول سال مشكلي وجود نداشت و تعدادي از كارگران در اواسط سال اخراج شده اند در صورتي كه مي بايست از اول سال معين مي شد؟

کدخدا چهارشنبه , ۲۱ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۳
پس با اين وجود چرا تا ۶ ماهه اول سال مشكلي وجود نداشت و تعدادي از كارگران در اواسط سال اخراج شده اند در صورتي كه مي بايست از اول سال معين مي شد؟

مثل اینکه قیمت زمینهای جناح و شیراز بالا رفته بودجه ته کشیده جلو کارگاه آسفالت میخواد بوستان جناح براش پول کنار گذاشتن و . . . . :laugh: :laugh:

نظرات بسته شده است.