کد خبر : 89
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 آذر 1387 - 13:53

نمايشگاه بزرگ كتاب، شروع به كار كرد!

نمايشگاه بزرگ كتاب، شروع به كار كرد!

ديروز نمايشگاه بزرگ كتاب جناح داير شد. گر چه دو روز قبل افتتاح شده بوده ، اما در حال مرتب كردن كتب بوده اند و ديروز برای عموم شروع به كار كرد. داير كردن نمايشگاه كتاب جای تشكر و قدر دانی دارد اما جای نقد هم وجود دارد. چرا كه اسم بزرگ را بايد از

ديروز نمايشگاه بزرگ كتاب جناح داير شد. گر چه دو روز قبل افتتاح شده بوده ، اما در حال مرتب كردن كتب بوده اند و ديروز برای عموم شروع به كار كرد.
داير كردن نمايشگاه كتاب جای تشكر و قدر دانی دارد اما جای نقد هم وجود دارد. چرا كه اسم بزرگ را بايد از آن برداشت.
ديروز كه برای بازديد از اين نمايشگاه رفته بودم، اول كه اسمش را ديدم، تصوری داشتم كه از نمايشگاه سال قبل كه توسط موسسه انديشه جناح برگزار شده بود و با تخفيف ۱۵ درصدی علاقه مندان را به خود جذب كرده بود، بزرگتر و با كتاب های بيشتری باشد. اما چه زد حالی…
وقتی وارد شدم، دو رديف از اين طرف درب ورودی تا انتها رفته بود و حدود يك ششم سالن را بيشتر اشغال نكرده بود. و علاوه بر كم بودن عناوين كتاب،‌ اصلا كتاب های جالبی نداشت. البته شايد از ميان آنها كتابهایی پيدا شود، مخصوصا برای كودكان. كتاب داستان تقريبا زياد بود، اما چه فايده، زيرا فقط برای قشر خردسالان بود و بس. خلاصه بگويم آنقدر برایم جالب نبود كه اصلا كنجكاو نشدم تا سوالاتی درباره ی نمايشگاه از مسئولش بپرسم. وقتی اين نمايشگاه كه به اندازه يك كتابفروشی بيش نبود را ديدم، گفتم ای كاش نمايشگاه سال قبل دوباره راه می افتاد. حداقل در اين زمونه كه كتاب خوانی كم شده، اين نمايشگاهها آدم رو به خريد كتاب و مطالعه آنها ترغيب می كند. نمايشگاه سال قبل را مطمئنم كه هر يك از شما حداقل يك بار سر زده ايد و هيچی كه كتاب نخريده باشيد، يك جلد خريده ايد. من سال قبل چهار تا كتاب جالب و پر محتوا را برای خودم انتخاب كردم؛ ولی ديشب كه رفتم، دست خالی از نمايشگاه بيرون امدم.
اگر دوست داريد كه به نمايشگاه سر بزنيد ، نمايشگاه در سالن مرحوم عبدالمجيد جباری داير است. بايد اضافه كنم كه يك قسمت از نمايشگاه كتاب، وسائل تزيينی به فروش می رسيد و به نظرم اين قسمت با اينكه نسبتی با اين نمايشگاه ندارد، اما از كتاب هایش بهتر بود. ;D
در اين مطلب می خواستم از فرصت استفاده كنم و درخواست كنم موسسه انديشه نمايشگاه كتابی را مانند سال قبل ( به گفته خودشان فروش بسيار خوب بوده) بلكه بزرگتر ايجاد كند تا مردم جناح بتوانند كتب جديد را در اختيار داشته باشند.
اميدوارم در اين موضوع برای كسی ناراحتی پيش نيامده باشد و اين مطالب برای اين بی پرده و رك نوشتم چون هر كسی كه به اين نمايشگاه سر بزند خود پی می برد و دليل دوم اين است كه بايد در برگزاری نمايشگاهها بيشتر دقت شود.

برچسب ها :

ناموجود