کد خبر : 531
تاریخ انتشار : پنجشنبه 12 فروردین 1389 - 3:38

پاسخ ناصر چمن پیرا به زبان شعر طنز به وبلاگ معروف جناح ۸۳

پاسخ ناصر چمن پیرا به زبان شعر طنز به وبلاگ معروف جناح ۸۳

در پی مطلبی که در وبلاگ جناح ۸۳ راجع به سال ۸۸ نوشته بود و در آن از تغییر مسئول نمایندگی آموزش و پرورش سخن رانده و گفته بود که شاهد هیچ گونه تغییری نبودیم شعری ?از ناصر چمن پیرا ?با قالب طنزدر وبلاگ آموزش و پرورش جناح توسط محمد نویسنده ی وبلاگ قرار داده

در پی مطلبی که در وبلاگ جناح ۸۳ راجع به سال ۸۸ نوشته بود و در آن از تغییر مسئول نمایندگی آموزش و پرورش سخن رانده و گفته بود که شاهد هیچ گونه تغییری نبودیم شعری ?از ناصر چمن پیرا ?با قالب طنزدر وبلاگ آموزش و پرورش جناح توسط محمد نویسنده ی وبلاگ قرار داده شد که در نوع خود بسیار جالب بوده و جای بحث دارد و مورد استقبال همگان قرار گرفت در اینجا این شعر که از نظر ما پاسخی است به وبلاگ جناح ۸۳ که بدون اطلاعات مطلب می نویسد را می گذارم استفاده از آن هم آزاد است

(( ناصر فردا ))

گوشها سنگین است

خواب وب سنگین تر

چند در گوش فلک جار زنیم

عاقبت هم شاید

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? – خویش را دار زنیم !

تا مگر خواب وب آشفته شود .

آی وبلاگ نویسان جناح !

اگر این باغ مدیریت ما

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- همچنان پژمرده است

عیب از گوش شماست

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? – گوشها باید شست .

نردبانی باید

که در این باغ در آیید اکنون

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? – از ورای وبلاگ

از ضوابط گویید

چرخش درب ز آشیل روابط جویید!

کاش می شد روزی

که اتوبان روابط همه از آینه بود

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? – نه که از شیشه و ابر ! –

کاش زنجیر ضوابط همه فولادی بود

کاش می شد

? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- روزی

که در این باغ در آیید

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? – از در –

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?آه . . . ترسم . . . محشر . . .

گوشها سنگین است

چشمها سنگین تر

قصه ی ناصر دیروز از چه ؟

غصه ی ناصر امروز چرا ؟

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- ول کن این موعظه را

من و آن دیروزی

ناخن خویش پراندیم در این کوه کبود

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- چون که یک تیشه نبود –

او سر خرمن بالایی ها

سالها دلخوش بود

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- نکند من هم . . . آه . . . !

ما به اندیشه ی فردایی نو

صورت خویش به سیلی دادیم

دانم آخر روزی

یاوری می آید

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?و فرو می کند این بیرق رنگ باخته را

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? بر فراز ?مدیو (medu )* !

تو بدان ای مومن !

که در این عرصه ی تنگ

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- که به دستت همه بند است و به پاهای تو سنگ –

تو از این کیسه ی مملو هوا

یا از این کوچه ی تنگ

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- که مجال سر و ته کردن نیست –

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?- چه توقع ?داری ؟

راست گفت آن که نوشت :

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? (( چشمها باید شست ))

ثمر باغ مدیریت ما رنگین است

گوشها سنگین است

اندکی نزدیک آی :

گر چه امروز بسی تنهاییم

دل قوی دار مومن !

ما همه ناصر فرداهاییم ! !

۱۰/۱/۸۹ ? جناح

——————————————————————————–

مدیو ( medu ) : آموزش و پرورش

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 9 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۹
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ابا عبدالله پنجشنبه , ۱۲ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۲

اولا آقاي چمن پيرا بسيار خوب نوشتند . دستشان درد نكند كه خيلي در اين عرصه ذوق زيبايي دارند . بدون توجه به موافقت يا مخالفت خودم اين جمله رو گفتم

دوما . من بشدت قبول دارم كه در عرصه فعاليت وبلاگها تا حدود زيادي انصاف به گوشه ايي پرت شده . مخصوصا جديدا كه بحث ها توام با مقداري كينه شخصي شده .

vahid پنجشنبه , ۱۲ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۲

به نظر من اینکه هیچ کاری در نمایندگی انجام نشده حرف درستی نیست و خلاف واقعیته و کسی که این رو گفته حتما خیلی اطلاعات نداشته و نوشته.
ولی از نظر اینکه چرا هنوز نمایندگی مونده و اداره مستقل نشده ، حق با نویسنده جناح ۸۳ هست.
همین

کدخدا جمعه , ۱۳ فروردین ۱۳۸۹ - ۲:۵۶

من همانطور که شنیدم که انشاءالله به زودی با توجه به قولی که آقای جباری دادند نمایندگی تبدیل به اداره میشود و به نظر من تقصیر چمن پیرا نیست که تا حالا تبدیل به اداره نشدیم زیرا اگه بخواهیم به مسئول نمایندگی گیر بدیم باید از شجاعی بپرسیم که چرا تا حالا نمایندگی را به اداره نکرده و به قول دوستان به وعده سر خرمن حسینی نماینده قبلی مجلس که در دوره های انتخاباتیش همیشه میگفته نامه اداره تو جیبمه اما وقتی میرفته مجلس نامه گم میشده تا جایی که وقتی پرونده نمایندگی در وزارتخانه را باز میکنند دریغ از یک نامه که کپی آنها در نمایندگی است ولی در وزارتخانمه نیست! ??? یا درست وقتی که قول اداره را گرفتند فرداش وزیر عوض شد میتوانید این را از کسانی که در جریان هستند بپرسید . نویسنده ی جناح ۸۳ هم بدون اینکه حتی یک بار پاش را تو نمایندگی بذاره و از اختیارات نمایندگی باخبر باشه برای خودش یه چیزی نوشته در حالی که اگه به نمایندگی اومده بود می توانست تغییر و تحول را مشاهده کنه من قبلا نمیتونستم برم نمایندگی اما حالا با تغییر کادر نمایندگی رفت و آمد دانش آموزان و . . . خیلی بیشتر شده که جای بسی خوشحالیست

vahid جمعه , ۱۳ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۴

درسته.

ابا عبدالله جمعه , ۱۳ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۵

من مثل بعضيا به درسته بسنده نميكنم . چون ميدونن همه كه درسته ولي از بس درسته جواب دادن . نا . درسته ;D

اما نظر من .

اول از همه من اميدوارم قول جناب آقاي جباري بمانند قول جناب آقاي حسيني نباشه . بنظرم تلاش ما اگر بيشتر باشه به هدفمون ميرسيم .

دوم بايد بگم كه نه ما ميتونيم به آقاي شجاعي پيله كنيم . نه به ناصر چمن پيرا عزيز خودمون . چون كار پيش اين بزرگواران بند نيست . قسمتي از كار دستشونه كه الحمدلله ميبينيم كه حداقل آقاي چمن پيرا فعاليتشون رضايت بخشه .

انشالله اداره ما كه تحول و پيشرفت مثبت داشته باشه . از هر نظر پيشرفت ميكنيم . از هر جنبه ايي تو شهر خودمون كه بگيريم پيشرفت آسانتر ميشه .

در شهر ما تنها مشكلي كه هست . تعصب و ضد بر ضدي هاييه كه بيشترين ضربه رو تا به حال بر ما وارد كرده . واقعا و انصافا در شهر كوچك ما نبايد اين مسئله ها وجود داشته باشه
انشالله به حول و قوه الهي بتونيم همه مون موفق باشيم

کدخدا جمعه , ۱۳ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۷:۳۰

من هم بانظر ابا عبدالله موافقم و انشاءالله به امید آن روزی که این تعصبها و ضد بازیها نباشه

mohammad شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۵

جالبه

مشنگ دوشنبه , ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۲:۳۵

چند ساله که ظرفیت اداره در هرمزگان پر شده.الکی که نمیشه هی نمایندگیهارو اداره کرد ولی یه چیزی هست:چارک اداره مستقل داره در صورتی که تعداد دانش آموزاش خیلی از بخش جناح کمتره!!!!!!!!!!!!!

ناصر خودمون هم یه پا نیما یوشیجه آآآآ………………………

vahid دوشنبه , ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۹
ناصر خودمون هم یه پا نیما یوشیجه آآآآ...........................

درسته. تو هر سبکی یه دستی داره. ولی راستش رو بخواین من از سبک شعر نو و سپید خوشم نمی آد? ???

نظرات بسته شده است.