رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازدید دانشجویان دانشگاه هنر شیراز از آثار معماری در بستک، جناح و کهتویه + تصاویر
#1
به گزارش جناح آنلاین جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر شیراز با حضور در شهرستان بستک، از آثار معماری و میراث فرهنگی در شهرهای بستک و جناح و روستای کهتویه بازدید کردند.


40 نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه هنر شیراز در رشته مرمت بناهای تاریخی به دعوت شهردار بستک و همکاری میراث فرهنگی شهرستان با بازدید از بناهای تاریخی واجد ارزش ثبت ملی مانند  خانه تاریخی صولت ، اقدام به مستند سازی و آسیب شناسی آنها کردند .


این بازدید جهت ارزیابی سازه ای و بررسی پتانسیل های احیا در بناهای تاریخی ذکر شده و دیگر بناهای واجد ارزش شهر تاریخی بستک خواهد بود. در این بازدید از بنا های ثبت ملی مانند حمام خان ، قلعه خان ،خانه کاظم و کاروانسرا دیدن شد.پس از بازدید از بناهای بستک ، از موزه مردم شناسی جناح با همکاری مدیریت موزه جناب آقای عبدللهی بازدید شد . در این بازدید دانجشویان با فرهنگ ، آداب و رسوم و کار مردم منطقه آشنا شدند.پس از آن نیز از بافت تاریخی روستای گردشگری کهتویه بازدید بعمل آمد.


از جمله اهداف این بازدید معرفی ویژگی های منحصر به فرد معماری بستک به جامعه مرمتگران و معماری ، تهیه ی دفترچه مطالعاتی خانه های مستند سازی شده ، برگزاری نمایشگاه عکس بستک در شیراز و پس از آن در بستک می باشد.


گزارش و تصاویر از سرکار خانم هاجر ابتهاج، دانشجوی رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی دانشگاه هنر شیراز


فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
 سپاس شده توسط vahid
#2
آفرین بر شهرداری بستک به خاطر این اقدام جالب و جدیدی که انجام داده است. همچنین خسته نباشید میگم به خانم ابتهاج که مطمئنا ایده و هماهنگی این حرکت با ایشون بوده.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان