کد خبر : 2596
تاریخ انتشار : شنبه 21 شهریور 1394 - 14:24

حضور کم تعداد مردم در پنجمین جلسه شورا و شهردار / عدم حضور اکثریت اعضای شورا

حضور کم تعداد مردم در پنجمین جلسه شورا و شهردار / عدم حضور اکثریت اعضای شورا

به گزارش جناح آنلاین؛ پنجمین نشست شورای اسلامی شهر جناح (دوره چهارم) و شهردار با مردم، پنجشنبه شب راس ساعت ۲۱:۳۰ در مسجد جامع شهر جناح برگزار گردید. این جلسه و جلسات پیشین با توجه به انتقادات و خواسته های مکرر مردم شهر جناح از شورای شهر دوره پیشین مبنی بر افزایش اطلاع رسانی و برگزاری جلسات

به گزارش جناح آنلاین؛ پنجمین نشست شورای اسلامی شهر جناح (دوره چهارم) و شهردار با مردم، پنجشنبه شب راس ساعت ۲۱:۳۰ در مسجد جامع شهر جناح برگزار گردید.

این جلسه و جلسات پیشین با توجه به انتقادات و خواسته های مکرر مردم شهر جناح از شورای شهر دوره پیشین مبنی بر افزایش اطلاع رسانی و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ است که شورای کنونی و به خصوص دکتر درخشنده، ریاست محترم شورا، این امر را در دستور کار خود قرار داده و در مدت زمان دو سال از فعالیت شورای این دوره تا کنون، پنج جلسه برگزار شده است و از این منظر امتیاز مثبتی را برای شورای اسلامی شهر جناح میتوان در نظر گرفت.

اما در جلسه دیروز از پنج عضو شورای شهر جناح، تنها دکتر درخشنده و یوسف مربوطی در جلسه حضور داشتند و دیگر اعضای شورا در این جلسه غایب بودند، گرچه برخی با دلایل نسبتا موجه ای نتوانستند در این جلسه حضور یابند. همچنین عبدالرحیم قادری، شهردار محترم جناح، در این جلسه حضور نیافت که پیش از برگزاری جلسه از چند روز قبل بین مردم صحبت هایی در این باره رد و بدل می شد. گرچه دلایل گاها موجه هستند، اما لااقل انتظار می رفت شورای شهر برای جلسه پرسش و پاسخ این هماهنگی را از قبل بین اعضای خود انجام دهد و وضعیت پیش آمده، امتیاز منفی برای این جلسه شورای دوره چهارم محسوب خواهد شد.

از آن سو استقبال مردم بسیار اندک بود و جلسه گرمایی نداشت. همشهریان از جلسه پرسش و پاسخی که در دوره یا دوره های قبل یکی از خواسته های مهمشان بود، با تعداد بسیار اندک حاضر از این جلسه استقبال کردند که در شمار اندک افراد حاضر برای اینگونه جلسات رکوردی در شهر جناح ثبت شد. عوامل و علل عدم استقبال مردم از این جلسه باید موشکافی شود زیرا اگر این جلسات ناکارآمد باشد یا مردم دغدغه اجتماعی را به فراموشی سپرده اند، عواقب و آثار منفی آن در آینده برای جامعه جناح دیده خواهد شد.
از دیگر نکات مهم جلسه پنجشنبه شب، قرائت سوگندنامه و استعفای دکتر درخشنده از ریاست شورای اسلامی شهر جناح بود.

از حواشی زیاد این جلسه بگذریم، در بخشی از جلسه دکتر درخشنده و یوسف مربوطی از عبدالرحیم قادری شهردار جناح، مهندس داغ بلندان رئیس اداره برق جناح، برگزارکنندگان پایگاه انتخاب رشته کنکور، وبلاگ جناح ۸۳ (اولین وبلاگ فعال و اطلاع رسان جناح)، وبسایت جناح آنلاین (سایت جامع اطلاع رسانی کنونی) و… تشکر و قدردانی کرد.

عکس ۱

عکس ۲

عکس ۳

عکس ۴

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
مهمان شنبه , ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱

تست اول

mohammad_p سه شنبه , ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۹

حضور کمرنگ مردم و فراموش کردن دغدغه ها یا شاید هم دغدغه ها از بین رفته است . انتظار مشارکت بیشتری میشد حداقل از جمعیت هفت هشت هزار نفری یک صدم هم حضور نداشتند که مایه ی تاسف است . این دفعه هم اطلاع رسانی شده بود هم زمانش کاملا مناسب بود .

vahid یکشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۲

گزارش وبسایت شورای اسلامی شهر جناح از پنجمین جلسه شورا و شهردار با مردم :

پنجمین نشست شورای دوره چهارم با مردم پنج شنبه شب۱۹شهریور ماه ۹۴ بعد از نماز عشاء رأس ساعت ۲۱:۳۰ آغاز شد.دکتر درخشنده رئیس شورا رئوس برنامه را به این شرح اعلام کرد:

۱- آیاتی چند از کلام الله مجید
۲- سخنرانی وگزارش کار مختصر دوساله شورا را توسط رئیس شورا
۳- اهداء لوح تقدیر
۴- سخنان دیگر اعضاء شورا
۵- پرسش وپاسخ
پس از تلاوت قرآن کریم توسط آقای تاتوره دکتر درخشنده سخنان خود را با یادی از مرحوم حضرت آیت الله طالقانی که ۱۹شهریور سالگرد وفات ایشان است آغازکرد.آیت الله طالقانی از اولین طراحان ومدافعان نظریه شورا درقانون اساسی بودند.
ایشان همچنین گزارش کار فعالیت دوساله شورا را ارائه کردند.همچنین وعده هایی که قبل از انتخابات داده شده نیز بررسی شدکه بیشتر آنها محقق شده ویا بخشی از آنها انجام شده است.
متن سخنان رئیس شورا:
شور ومشورت درتعالیم دینی ما مسلمانان از جایگاه واهمیت بسیار والایی برخوردار است.درقرآن کریم که کتاب هدایت وقانون اساسی اسلام می باشددرجاهای مختلف به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به اهمیت شور ومشورت اشاره شده است: ((وشاورهم فی الامر)) و ((وامرهم شوری بینهم))
در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز که برگرفته از مفاهیم قرآنی است فصل هفتم به شورا اختصاص پیدا کرده است.هنگامی شورای یک شهر می توانددرکارهایش موفق باشدکه اعضای شورا هم کاری وهم آهنگی مناسب را داشته باشند.کار جمعی وشورایی مستلزم اعتقاد،گذشت،ایثاروتحمل یکدیگراست.هرچه اعتقاد قلبی والتزام عملی اعضاء به تفکر شورایی بیشتر وعمیق تر باشدکارها بهتر وپخته تر خواهد بود وهرچه این تفکر ضعیف تر باشد تنها از توانایی فردی اعضاءبرخوردارخواهیم بودوایده جمعی شکل نمی گیردواین در صورتی است که جناح بندی ها باعث خنثی کردن اقدامات یکدیگر نگردد.اعضاءشورا باید این آیه شریفه را ملاک کار خود قراردهندوجز برای خدا وبه تبع آن خلق خدا کار نکنند:
((یا ایها الذین آمنوا کونواقوامین بالقسط شهداءلله ولو علی انفسکم اوالوالدین والا قربین)) نساء۱۳۵
ای کسانی که ایمان آورده اید قسط وعدل ودادرا برپای داریدوبرای خدا شهادت بدهید حتی اگر بر علیه خودتان ،پدرومادرتان ویا نزدیکانتان باشد.
هنوز هم به سه اصل صداقت،تدبیر وتعامل اعتقاد دارم وراه رشدوترقی ،پیشرفت وسازندگی را در این سه راهبرد اصولی می دانم.در مورد صداقت خدای را گواه می گیرم که اساس کارم بر صداقت ودرستی بوده وهرگز درمورد هیچ شهروندی از آن تخطی ننموده ام مگر این که جایی به سهو واشتباه کاری انجام شده باشد که کسی استنباطی غیر از این برایش به وجود آمده باشد.اگر باعث دل خوری وکدورت کسی شده ام عاجزانه از ایشان درخواست عفو وبخشش می نمایم.یقین بدانید عمدی درکار نبوده است.
تدبیر حاصل از خرد جمعی وجمع شورا مسلماً بهتر وراه گشا تر است.ادعا نمی کنم در همه امور بهترین تدبیر را به کار گرفته ایم اما سعی وتلاش براین بوده تا بهترین تصمیم گرفته شود که به نفع شهر وشهروندان باشد.
واما تعامل:دایره تعامل گسترده تر و وسیع تر است چرا که بایدتدبیر اندیشده شود وبا دیگران اعم از مردم ومسئولین هماهنگ شدتا بتوان از ایده وتدبیردرست نتیجه درست ومناسب نیز حاصل نمود.صداقت امری شخصی ودرونی است می توانم در مورد آن قضاوت کنم چون از درون خود آگاهم ونیت وقصد خود را می دانم اما تدبیر وتعامل اموری جمعی وبیرونی است دراین موردباید شما مردم قضاوت نمایید. شاید آنچه مد نظر ما بوده نتیجه کار نبوده باشد. حال باید بنگریم ایراد از کجاست تا درآینده بتوان با برطرف کردن ایرادات وتدبیر مناسب تر وتعامل کار ساز تر کارها را به پیش بریم.
خلاصه ای ازفعالیت دوساله شورا:
۱- انتخاب سرپرست شهرداری(خانم تاتوره)
۲-انتخاب شهردار(آقای عبدالرحیم قادری)
۳- جلسه نشست رئیس شورا با تعدادی از دانشجویان وجوانان پیرامون پیرامون شورا وشهرداری(۲۳/۰۸/۹۲)
۴- جلسه با دانشجویان وجوانان درسالن پارک ترافیک (۰۹/۱۱/۹۲)
۵- فراخوان جمع آوری نخاله توسط شهرداری (۰۱/۰۱/۹۳)
۶- بزرگداشت استاد احمد مدان با همکاری شورا ،شهرداری،دانشگاه آزاد،آموزش وپرورش وکمیته بانوان موسسه اندیشه 
۷- جلسه هم اندیشی با ورزشکاران(۰۹/۱۰/۹۳)
۸- جلسه با شورای ورزش (۲۳/۱۰/۹۴)
۹- تحویل لیست متقاضیان زمین (۲۱/۱۲/۹۳)
۱۰- جلسه با پیشکسوتان فوتبال شهر جناح (۲۴/۰۱/۹۴)
۱۱- جلسه با شورای ادوار(۱۳/۱۰/۹۲و۲۳/۰۳/۹۴)
۱۲- جلسه با شورای ورزش (۲۵/۰۱/۹۴) 
۱۳- گردهمایی شوراها وشهرداران (جلسات متعدد در بستک)
۱۴- جلسات متعدد در مورد کم آبی با مسئولین
۱۵- پیگیری راه خور 
۱۶- جلسات متعددبرای نامگذاری کوچه وخیابان 
۱۷- جلسات متعدد برای تکمیل وتصویب طرح تفضیلی شهر
۱۸- جلسات متعدد در مورد برگه واگذاری زمین های ۵۵هکتاری وشهرک مروارید
۱۹- تعویض شبکه لوله کشی مناطقی که مشکل آب داشتند با جلب حمایت خیر 
۲۰- آسفالت کوچه ومعابر
۲۱- بازگشایی معبر وآسفالت باند دوم خیابان پلی
اقدامات وعده داه شده که تماماً یا بخشی از آن محقق گردیده است:
۱- انتخاب شهرداری توانمند
۲- تکمیل پل اتخان درکوتاه ترین زمان
۳- احداث بلوار دانشگاه 
۴- تکمیل فاز اول خیابان پلی
۵- نگه داری وتوسعه فضای سبز
۶- ساماندهی ،اصلاح وتکمیل بوستان
۷- تکمیل شبکه آب لوله کشی وبرطرف نمودن مشکل کمبود آب
۸- توجه ویژه به مشکل بانوان 
۹- تشکیل نشست های منظم مردم وشورا در فواصل زمان کوتاه اولین: ۲۷/۱۲/۹۲ دومین : ۱۶/۰۵/۹۳ سومین: ۰۳/۰۸/۹۳ چهارمین : ۲۸/۱۲/۹۳ پنجمین : ۱۹/۰۶/۹۴
۱۰- مشورت دائم با علما، صاحب نظران ومتخصصین در مورد نیازهای شهر 
۱۱- احداث وتوسعه خیابان ها واجرای روکش آسفالت در سطح شهر
۱۲- تشکیل شورای حل اختلاف(درحال راه اندازی)
۱۳- توجه ویژه به نظافت وجمع آوری زباله ها
۱۴- توجه به نیازهای آموزش وپرورش وآموزش عالی در جهت تقویت بنیه علمی دانش آموزان
۱۵- توجه خاص به نیازهای مرکز بهداشتی درمانی جهت ارتقاء کمی وکیفی خدمات
۱۶- تصویب طرح تفضیلی شهر
۱۷- جلسات مشترک شورا وشهردار
۱۸- جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان (۰۸/۰۴/۹۴) وپیشنهاد احداث مجتمع فرهنگی شهر جناح
۱۹- جلسات شورا با نانوایان شهر جناح ،بررسی مشکلات وبرنامه ریزی کشیک روزهای جمعه
همچنین رئیس شورا از وبلاگ جناح ۸۳ به عنوان اولین وبلاگ فعال واز وبسایت جناح آن لاین به عنوان وبسایت فعال در عرصه فضای مجازی شهر جناح تقدیر وتشکر نمودند.همچنین از موسسه علمی،فرهنگی اجتماعی اندیشه جناح نیز به خاطر فعالیت های مفیدشان تقدیرنمودند.
از آقای عبدالرحمن عبداللهی (کسب عنوان موزه برتر برای موزه مردم شناسی جناح)،خانم شرفی(کارمند نمونه اداره کل کتابخانه های عمومی استان) ، مهندس داغ بلندان (تلاش مستمر درجریان طوفان وبارندگی اخیر جناح) ، آقای عبدالله آبی وهمکاران (راه اندازی پایگاه مشاوره انتخاب رشته)،حاج منصور عباسی (ساخت بلوار خروجی به سمت کهتویه وکمک های بی دریغ به شهرداری)، شهردار،خانم تاتوره که مدتی سرپرست شهرداری بودند،کارمندان شهرداری،اعضای شورا،دبیرشورا ومردم خوب شهر جناح تقدیر وتشکر نمودند.
ایشان همچنین در مورد کمیته مدیریت بحران وگروه مشاوران شورا نیز سخن گفتند واز این که داوطلبین بسیار اندک بوده اند ومنجر به تشکیل کمیته نشده است گلایه نمودند.
((رب ادخلنی مدخل صدق واخرجنی مخرج صدق وجعل لی من لدنک سلطاناٌ نصیرا))
به غیر از آن که بشد دین ودانش از دستم — بیا بگو که ز عشقت چه طرف بربستم
اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد — به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم
چو ذره گرچه حقیرم ببین به دولت عشق — که در هوای رخت چون به مهر پیوستم
بیار باده که عمریست تا من از سر امن — به کنج عافیت از بهر عشق ننشستم
اگر زمردم هشیاری ای نصیحت گو — سخن به خاک میفکن چراکه من مستم
چگونه سرزخجالت برآورم بردوست — که خدمتی به سزا برنیامد از دستم
بسوخت حافظ وآن یار دل نواز نگفت
که مرحمی بفرستم که خاطرش خستم
درود و بدرد 
اگر خطایی وناحقی از من دیده اید در این مدت مسئولیتم از شما طلب حلالیت می کنم . سوگند یاد می کنم که اگر خطایی بوده به عمد نبوده . در هر صورت اگر شایستگی بخشش شما را داشته باشم طلب عفو وبخشش می نمایم وگرنه راضیم به روز داوری.
ازهمه شما عزیزان خداحافظی می کنم البته به عنوان رئیس شورا ودر خدمت شما هستم به عنوان عضو شورا
فکر می کنم شورا نیاز به مدیریت جدید دارد ومن عضو شورا باشم بهتر می توانم خدمت کنم .انتقادوتلاش برای حرکت رو به جلو مرا در قالب ریاست نمی پسندد! اصولاً به قول معروف گروه خون ما به ریاست نمی خورد!اگر عزیزان همکار اجازت فرمایندکه قطعاً باید بفرمایندو ما را معاف کنند در خدمت شما وشورا خواهیم بود ان شا الله من رئیس نباشم فکر می کنم بهتر وراحت تر می توانم مشکلات را مطرح کنم ودچار خود سانسوری ودیگر سانسوری شوم!
پس از سخنان رئیس شورا با همکاری آقای محمد پناه لوح تقدیر توسط دکتر درخشنده وآقای یوسف مربوطی اهداء شد.لوح تقدیر آقای عبدالرحیم قادری شهردار به علت عدم حضور به آقای احمد زینی رئیس دفتر شهردار،لوح تقدیر سرکار خانم تاتوره به برادرشان آقای تاتوره، لوح تقدیر آقای عبدالله آبی وهمکاران پایگاه مشاوره انتخاب رشته به نماینده ایشان آقای مصطفی پناه،لوح تقدیر آقای مهندس محمدداغ بلندان رئیس اداره برق جناح ولوح تقدیرآقای احمد خطیب زاده دبیر شورای شهر نیز به ایشان اهداء شد.برای آقای زکریا عالیان دبیر سابق شورا نیز لوح تقدیر درنظر گرفته شده بودکه حضور نداشتند.بعد از مراسم اهداء لوح تقدیر آقای یوسف مربوطی از اعضای شورا نیز طی سخنانی انتخاب موزه برتر وموفقیت آقای عبدالرحمن عبداللهی به عنوان مسئول موزه ،خانم شرفی به عنوان کارمند نمونه کتابخانه های عمومی استان وفارغ التحصیلی خواهران پزشک جناحی در بندرعباس را تبریک گفتند.ایشان از دکتر درخشنده نیز که در این دوسال ریاست شورا را به عهده داشته اند تشکر کردندوگفتند ایشان همواره محور وحدت بوده اند.درادامه جلسه بخش پرسش وپاسخ برگزار شدوبه پرسش های حضار پاسخ داده شد.رئیس شورا تعدادی از پرسش ها را پاسخ دادندودر ادامه به صورت مشترک توسط رئیس شورا وآقای مربوطی به پرسش ها پاسخ داده شد.فرم نظر سنجی نیز دراختیار حضار قرارگرفت وجمع آوری گردید.سوالات در مورد مسائل مختلف مطرح شد از جمله : 
-آموزش رانندگی توسط آموزش دهنده خانم برای خانم ها
-کمبود تفریح گاه برای مردم
-برگزاری همایش با حضور اساتیدبرتر
-روکش خیابان بیست دستگاه ،عمرخیام وکوچه بین خیابان اصلی تا مسجد باغو
-نامگذاری خیابان به نام شهداء
-توجه بیشتر به پارک انصاری
-پارک محله ای برای محله پمپ بنزین
-زمین پشت ورزشگاه گازال
-اورژانس ۱۱۵
-اصلاح روشنایی بلوار مسجد جامع
-اصلاح فلکه جلو بانک صادرات
-شهرک صنعتی ومجتمع کارگاهی
-مدیریت آب انبارها 
– اجازه فروش به ماهی فروشان غریبه که ارزان تر می فروشند.
-صدور سند زمین بدون اطلاع شورا
-برگ واگذاری ۵۵هکتاری وشهرک مروارید
-اصلاح خیابان ورودی از سمت پاسگاه وعقب بردن سنگ جدول
-چهار راه چه کنم؟
-مزاحمت درخت برای دید رانندگان در وروی پاسگاه
-زیبا سازی فلکه های شهر با طرح های سنتی وبومی
-استفاده از زمین مثلثی شکل مابین خیابان عمر خیام جهت پارک محله ای وفضای سبز
-استفاده از استعدادهای شهر درزمینه های عمرانی،فرهنگی،اقتصادی و …
-ایجاد کارگروهی از جوانان شهر درزمینه های مختلف
-جای گزینی درخت با ثمر به جای درخت بی ثمر
-پیشنهاد نام خیابان:معلم ،دانشمند،دانش جو، جوان
-پی گیری راه خور 
-پیگیری گاز شهری
-زیرسازی خیابان های ۵۵هکتاری وشهرک مروارید
-تجاری نمودن دوطرف بلوار ورودی
-آباد کردن پارک بوستان
-زیرسازی کوچه ها ومعابر
-استارت پروژه ساختمان شهرداری
-ترمیم کانال های آب 
-دایرنمودن پلیس +۱۰
-کنترل تانکر داران تا تانکر آب شرب وغیر شرب جداگانه باشد.
-چاره اندیشی درمورد سگ های ولگرد
-زمین جوانان
-سخت گیری درمورد صدور مجوز ساخت وساز
-اعتراض به مسئول فنی شهرداری
-مزایده شهرداری
-نتیجه طومار مردمی علیه توزیع کنندگان موادمخدر
-تقدیر وتشکر از اعضای شورا و شهردار

نظرات بسته شده است.