کد خبر : 2125
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 مهر 1392 - 23:42

کتاب بازی های محلی به تالیف نویسنده ی جناحی منتشر شد

کتاب بازی های محلی به تالیف نویسنده ی جناحی منتشر شد

به گزارش جناح آنلاین با تلاش و دقت نویسنده ی جناحی , کتاب بازی های محلی – ویژه ی دختران – منتشر شد. این کتاب حاصل ۸ سال پژوهش و تحقیق یکی از فرهنگیان شهر جناح, سرکار خانم حلمیه رشت , در آداب محلی و بازی های بومی منطقه است که سرانجام به مرحله ی

به گزارش جناح آنلاین با تلاش و دقت نویسنده ی جناحی , کتاب بازی های محلی – ویژه ی دختران – منتشر شد.

این کتاب حاصل ۸ سال پژوهش و تحقیق یکی از فرهنگیان شهر جناح, سرکار خانم حلمیه رشت , در آداب محلی و بازی های بومی منطقه است که سرانجام به مرحله ی انتشار می رسد.

جلد دوم این کتاب نیز “بازی های محلی ویژه ی پسران” است که طبق نظر نویسنده ی کتاب, امید است در آینده ی نزدیک منتشرگردد.

این کتاب نقش بسزایی در حفظ فرهنگ بومی منطقه, کمک به تحقیقات و فعالیت های دانش آموزی و معرفی فرهنگ بومی منطقه خواهد داشت.

با همت و همکاری جناب آقای محمدرضا رحیمی از جویم لارستان, این کتاب توسط انتشارات “آفاق لارستان” به شمارگان هزار نسخه در مرحله ی اول چاپ شده است.

این کتاب با مقدمه ی آقای ناصر چمن پیرا – رییس فعلی اداره ی آموزش و پرورش جناح- منتشر شده است و درحال حاضر در کتابفروشی های جناح و بستک و بزودی در کتابفروشی های سطح منطقه لارستان, بستک, جناح و… در دسترس خواهد بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 14 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
farshid.ahmadi دوشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۰:۵۲

تقدیر و تشکر می کنم از زحمات خانم رشت . من خودم هم در این بازی ها حضور داشتم و خیلی از بازی ها که الان موجود نیست ، یاد گرفتم . یادم است استاد احمد مدان ما را در این بازی ها کمک می کردند و خیلی از بازی ها واقعا دلچسب بود . من که کیف کردم

d.beckham دوشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱:۴۶

متشکریم از خانم رشت ک همچین کتابی رو تالیف کردن . ب نظر من هم مهمترین ویژگی این کتاب همین موضوع ” حفظ فرهنگ بومی ” هستش ک خیلی با ارزشه و در آینده نزدیک ک تفریح بچه ها کلا تغییر میکنه ک بعضا هم تغییر کرده بیشتر خودشو نشون میده . سپاس
یه شوخی هم کرده باشیم …
کتاب تفکیک جنسیتی نشده بود ک اونم شد 🙂 جلد مذکر و جلد مونث 🙂

pce دوشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۳

واقعا باید از نویسنده ی این کتاب خانم رشت به خاطر تالیف این کتاب ارزشمند تقدیر و قدردانی کرد.کتابی که خوندن اون باعث مرور خاطرات خوب و شیرینی در ذهن نوجوانان دیروز میشه.و نوجوانان امروز رو با سرگرمی های بزرگان خود آشنا
میکنه.همچنین نوشتن این گونه کتابها در حفظ فرهنگ مردم منطقه تاثیر زیادی داره.امیدواریم شاهد تالیف هر چه بیشتر این گونه کتابها در سطح منطقه باشیم.

ب سه شنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱

همه چیزش خوب بود فقط مقدمه ش که? آقای چمن پیرا نوشته بود زیاد جالب نبود زیاد مرتبط به موضوع نبود و جمله بندی هاش هم خیلی اشتباه بود اگه ویرایش بشه بهتره

mohammad_p سه شنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۸
همه چیزش خوب بود فقط مقدمه ش که? آقای چمن پیرا نوشته بود زیاد جالب نبود زیاد مرتبط به موضوع نبود و جمله بندی هاش هم خیلی اشتباه بود اگه ویرایش بشه بهتره

تقصیر نداری? حالا من این مقدمه رو میذارم صاحبان سخن میتونن ببینن و نظر بدن

vahid سه شنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۵

به نظرم اینطور که “ب” نوشتند “جمله بندی هاش خیلی اشتباه بود” به نظرم مبالغست. به نظر من تنها پاراگراف اول از این نظر مشکلاتی دارد که شاید خواندن آن را سخت کند.

ولی از آنجایی که این کتاب، کتابی ادبی نیست، این مقدمه بسیار مناسب است و خب صد البته برای کتابی ادبی مقدمه باید دارای جملات ادبی باشد و با دقت بیشتری نوشته شود.
اما کتابهای غیر ادبی که من تا به حال دیدم، مقدمه آنچنانی نداشته اند که شما انتظار دارید برای کتاب “بازی های محلی” مقدمه آنچنانی نوشته شود. این کتاب یک کار فرهنگی است و به نظرم مقدمه کاملا مربوط بود. نمیدانم با چه استدلالی میگویید مقدمه ارتباط چندانی ندارد؟ اسم کتاب بازی های محلی است که هم به ارزش و جایگاه بازی برای کودکان در مقدمه اشاره شده و هم در مورد محلی و بومی بودن آن.

به جز مشکلی که در پاراگراف اول مشهود است و تعمیم دادن آن به کل مقدمه، ولی نکات خوبی هم دارد. برای من جالب اینجاست چیزهایی که در ذهن داشتم را گفته اند، مثلا بازی تمرینیست برای پی بردن به ارزش نظم و قانون در جامعه. و از قبیل این جملات.

در هر حال استفاده کتاب متن کتاب است نه مقدمه، مقدمه کافیست معرفی برای کتاب باشد، همین.

ب پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۳

به نظرم این چیزها رو خود خانم رشت در ابتدای کتابشون باید مینوشتن مقدمه ای که آقای چمن پیرا میخوان بنویسن چون از زبان یه شخص سوم در مورد کتاب هستش باید صرفا جهت معرفی کتاب باشه و نویسنده خانم رشت نه در مورد نقش بازی در جامعه همانطور که ما در مقدمه هایی که بر کتاب حافظ وسعدی و دیگر شعرا میبینیم تنها به معرفی شاعر و شعر او پرداخته میشود از همون الف اولش تا یای آخرش ایشون هم میتونستن در مورد سابقه ی خانم رشت و بازی های محلی که ایشون گرداوری کردن نظر ونقدی کنن نه در مورد تاثیر بازی و باز هم میگم این مقدمه ایشون اگر از زبان نویسنده بود بلامانع بودو دوم هم این که اقای پناه سریع مثل خروس جنگی به سر و کول کسی که در مورد اقای چمن پیرا تو این سایت نظر میده نپر شما به چه حقی به من میگید که عقبید شما میدانی با کی حرف میزنی ؟من چند سال ازت بزرگتر هستم؟پس لطفا مودب باشید و شان فرهنگی و احترام خودتان را نگه درید

vahid پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹
ازی های محلی که ایشون گرداوری کردن نظر ونقدی کنن نه در مورد تاثیر بازی و باز هم میگم این مقدمه ایشون اگر از زبان نویسنده بود بلامانع بود

با این قسمت کاملا موافقم. خب شما از اول باید میگفتید مقدمه از چه نظر مشکل داره نه مثل پست قبل که تو یک خط کلی گفتید.
ولی این قسمت که گفتید واقعا حواسم به این نکتش نبود و درسته تا جایی که من یادم میاد چنین چیزی رو داریم که مقدمه شخص ثالث نظرش و نقدش رو نسبت به کتاب میگه. به نظر منم اینطور خیلی جالبتره چون اگر در مقدمه کتاب از طرف شخص ثالثی کتاب مورد قضاوت قرار? بگیره و اون فرد شناخته شده باشه اونوقت خوانندگان کتاب بهتر راهنمایی میشن.

در هر صورت امیدوارم این کتاب مورد توجه مردم مخصوصا کودکان قرار بگیره.

abdollah_abi پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۶

البته وحید جان توجه داشته باش که نقد هیچ کتابی در مقدمش انجام نمیشه چون هدف از مقدمه؛ معرفی کتاب هست و تحلیل و پرداختن به اهمیت موضوع کتاب و بحث هایی که در کتاب وجود داره. نقد کتاب قطعا مربوط به مقدمه نیست و این خیلی واضحه

vahid پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۵

عبارت “نظرش و نقدش” همراه همه و نه اینکه بیاییم و قسمت “نظرش” رو حذف کنیم.
من گفتم :

که مقدمه شخص ثالث نظرش و نقدش رو نسبت به کتاب میگه

همانطور که گفتید در مقدمه کتاب، باید مورد تحلیل قرار بگیره. خب منظور از تحلیل آیا غیر از نظر علمی طرف که همراه با نقد آن اثر ( هر چند کوچک ) است؟ به نظرم تحلیل بدون نقد امکان نداره.
بد نیست به معنی “نقد” بهتر توجه بشه. نقد تنها گفتن معایب نیست. بلکه تجزیه و تحلیل چیزی میگن. البته قبول دارم اکثرا به معنی “از معایب گفتن” استفاده میکنند ولی همیشه این معنی رو نمیده. حتی تو جلسات نقد فیلمها هم خیلی وقت ها محاسن رو میگن در کنار معایب.

abdollah_abi پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۷

برای نقد فیمها، کتابها و در کل اثار فرهنگی معمولا جلسات نقد جداگانه ایی میذارن و مقدمه مربوط به پرداختن به اهمیت موضوع کتاب و نیازی که برای انتشارش هست. یعنی مقدمه دراصل باید یه تصویری از کل کتاب به مخاطب انتقال بده

pce پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۳

بعد از اینکه نظر آقای ب رو خوندم و شاهد نظرات مختلف بودم حس کنجکاویم گل کرد و رفتم سراغ چند تا کتاب و مقدمشو خوندم.باید بگم نظر همتون درسته!!!ولی مقدمه اکثر کتابها همونطور که آقای آبی گفتن به معرفی کتاب و اهمیت موضوع کتاب پرداختند.البته همونطور که جناب ب گفتن باید توجه بشه مقدمه رو خود نویسنده نوشته یا شخص ثالث.مثلا من رفتم مقدمه ی کتابهای حافظ و سعدی و مولوی رو خوندم.مقدمه ی این کتابها که نوشته ی شخص ثالث بود اکثرا طولانی بود و به معرفی شاعر و آثار اون پرداخته شده ولی در جاهایی نیز فقط یک بیت خاص از شاعر مورد نقد و بررسی قرار گرفته و نه کل کتاب(چون نقد یک کتاب شعر خودش به کتاب جداگانه ای نیاز داره).در مورد کتابهای ترجمه هم در بعضی کتابها مترجم مقدمه ی خود نویسنده رو ترجمه کرده که نویسنده به معرفی کتاب و هدف تالیف اون پرداخته(در کتابهای کمک آموزشی به نحوه ی مطالعه ی کتاب نیز اشاره شده).در کتابهای ترجمه که خود مترجم یک مقدمه برای کتاب نوشته به معرفی نویسنده و هدف ترجمه کتاب اشاره شده(این دسته از کتابها کمتر از دسته ی قبلی هستن).در کتابهای دیگه هم اکثرا به معرفی کتاب و اهمیت اون پرداخته شده.البته بعضی کتابها هم بودن تو مقدمشون نقد مختصری از کتاب نوشته شده که اکثرا یا بهتره بگم کلا مقدمه ی این گونه کتابها رو شخص ثالث نوشته.پس نتیجه میگیریم که کتابهایی که مقدمشون توسط خود نویسنده نوشته شده به معرفی و اهمیت کتاب اشاره شده.و در کتابهایی که مقدمه توسط شخص ثالث نوشته شده به معرفی نویسنده و آثار اون پرداخته شده.که در تعداد کمی از این گونه کتابها نقد مختصری ازکتاب نیز نوشته شده.
امیدوارم منظورمو رسونده باشم.به هر حال خسته نباشم 🙂 😉

ب پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۱

:بله همانطور که آقای پوریوسف گفتند نقد مثبت و نقد منفی داریم که در نقد مثبت نگارنده به تحلیل کتاب و مختصری از بیوگرافی نویسنده میپردازه که الته ابتدا بیوگرافی میاد و بعدش نقد کتاب و این که کلا کتاب در چه حول و محوری میخواد سخن بگه امیداورم با انشای ضعیفم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم و باعث سوتفاهم نشه البته آقای چمن پیرا هم مقدمه خوبی نوشته بودن ولی اگر موضوع مورد بحث اهمیت کتابخوانی بود نه مقدمه ای در معرفی کتاب بازی های محلی

pce پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۱

خب من بالاخره این کتابو خریدم.این کتاب به جز مقدمه یه پیشگفتار هم داره که خود نویسنده نوشتند.
در این پیشگفتار نویسنده به معرفی کتاب و هدف از گردآوری این مجموعه اشاره کرده.کلا کتاب خیلی خوب و روون نوشته شده و تصاویر داخل کتاب کتابو جالب کرده.

نظرات بسته شده است.