کد خبر : 2031
تاریخ انتشار : پنجشنبه 6 تیر 1392 - 21:14

هشدار مدیر آبفای هرمزگان از کمبود آب در ۱۵شهر استان ازجمله جناح ، لنگه و بستک

هشدار مدیر آبفای هرمزگان از کمبود آب در ۱۵شهر استان ازجمله جناح ، لنگه و بستک

به گزارش جناح آنلاین حسین خادمی مدیرعامل شرکت آبفای هرمزگان در کنفرانس خبری امروز ۶تیر۹۲ خود نسبت به مشکلات شدید در زمینه تامین آب استان بالاخص پانزده شهری که نامهای جناح، لنگه، کنگ و بستک نیز در میان آنهاست، هشدار داد. طبق گزارش ایسنا-منطقه خلیج فارس مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان گفت:

به گزارش جناح آنلاین حسین خادمی مدیرعامل شرکت آبفای هرمزگان در کنفرانس خبری امروز ۶تیر۹۲ خود نسبت به مشکلات شدید در زمینه تامین آب استان بالاخص پانزده شهری که نامهای جناح، لنگه، کنگ و بستک نیز در میان آنهاست، هشدار داد.

طبق گزارش ایسنا-منطقه خلیج فارس مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان گفت: هم اکنون ۲۸ درصد از مشترکین آب در بخش خانگی، مصرفی بالاتر از حدِ الگو مصرف می کنند و ۷۲ درصد نیز در حد الگوی مصرف هستند.

حسین خادمی در ﮔﻔﺘﮕﻮ ﺑﺎ اصحاب رسانه ﺑﺎ اﺷﺎره ﺑﻪ ھﻔﺘﻪﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﯾﯽ? اعلام کرد: با آغاز فصل گرما ۲۵ درصد افزایش مصرف داشته ایم که در صورت عدم مصرف بهینه آب از سوی شهروندان و افزایش میزان مصرف در فصل تابستان ، با افت فشار و یا کمبود آب در برخی شهر ها مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به کاهش متوسط بارندگی در استان ، محدودیت های منابع آبی و? غیرممکن شدن تامین آب از منابع تحت الارضی در برخی شهرها ،بر ﺿﺮورت اﺻﻼح ﻓﺮھﻨﮓ ﻣﺼﺮف تاکید کرد و گفت: در حال حاضر آب مورد نیاز شهرها و جزایر استان سه هزار و ۸۰۰ متر مکعب در شبانه روز است که پیش بینی می شود با توجه به افزایش روند کنونی توسعه شهرها ، نیاز آبی استان تا سال ۹۴ به ۵۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز برسد.

این مقام مسئول افزود: بر اساس مطالعات انجام شده برای تامین این نیاز آبی ، ۲۵ درصد آن از طریق منابع زیرزمینی ، ۴۰ درصد از منابع سطحی و ۴۰ درصد نیز از طریق آبشیرین کن تامین خواهد شد.

وی همچنین مدیریت تقاضا از سوی مشترکین را یک ضرورت دانست و بیان کرد: هم اکنون ۲۸ درصد از مشترکین آب در بخش خانگی، مصرفی بالاتر از الگوی مصرف دارند و ۷۲ درصد نیز در حد الگوی مصرف هستند.

ﻣﺪﯾﺮﻋﺎﻣﻞ آﺑﻔﺎی استان با تصریح اینکه نُه شهر استان (تخت، قلعه قاضی، رویدر،سیریک، هشتبندی،بندرلنگه و کنگ ،بستک ، جناح) شامل ۱۵ هزار مشترک با کمبود جدی آب مواجه اند، تاکید کرد: علاوه بر ایجاد ظرفیت های جدید ، امید است با همکاری شهروندان در راستای مصرف بهینه ، بتوانیم تابستان سال جاری را با کمترین دغدغه پشت سر بگذاریم.

خادمی افزود: روزانه با صرفه جویی ۵۰ لیتر از آب ، مشکلات کم آبی و بی آبی استان در فصل تابستان برطرف خواهد شد، از شهروندان ﺧﻮاﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺎ ﻣﺼﺮف ﺑﮫﯿﻨﻪ و ﺻﺮﻓﻪﺟﻮﯾﯽ ﻣﻨﺎﺳﺐ ھﻤﺮاه ﺧﻮﺑﯽ در ﺟﮫﺖ ﺗﺎﻣﯿﻦ آب ﺑﺮای ھﻤﮕﺎن ﺑﺎﺷﻨﺪ.

وی در ادامه، در خصوص تخصیص اعتبارات این شرکت اظهار کرد: سال گذشته با اعتباری معادل یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ،تعداد ۳۷ طرح آب و فاضلاب? در دست اجرا داشتین که از مجوع آنها ۲۰ طرح تکمیل و به بهره برداری رسید . همچنین امسال نیز یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در بخش آب و فاضلاب استان پبش بینی شده است که در صورت تخصیص آن بسیاری از مشکلات آب و فاضلاب مرتفع خواهد شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: امسال با ۴۰ درصد افزایش اعتبار در بخش فاضلاب‌، روند اجرای طرح فاضلاب در شهرهای بندرعباس، میناب و رودان تسریع می یابد.

خادمی در پایان به تعداد آبشیرین کن های فعال در شهرها و جزایر استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون? ۲۶ دستگاه آبشیرین کن در حال بهره برداری است و امسال نیز پنج پروژه در این بخش در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه و کنگ ، سیریک ، راس المیدانی و تامین آب بستک و جناح از منطقه چارک در دست اجرا داریم که فاز اول آبشیرین کن ۱۶ هزار متر مکعبی بندرلنگه و کنگ تا پایان تیرماه به بهره برداری می رسد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 11 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
boy.janah پنجشنبه , ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۱

هفته صرفه جویی یکم تا اول تیر ماه
سوتی در حد …؟

abdollah_abi جمعه , ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۰:۵۰

عینا از ایسنا خلیج فارس کپی شده . درستش میکنیم این مورد رو

boy.janah جمعه , ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱:۴۵

واسه ایسنا همچون اشتباه فاحشی زشته.
یه جای دیگه هم نوشته شده بود داشتین که به نظرم داشتیم درسته .

صدف جمعه , ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶

اولا : از آقای آبی به خاطر این مطلب مهم تشکر میشود.به نظر میرسد اگر کاربران به جای مته به خشخاش گذاشتن که مثلا چرا کلای( آ ) را نگذاشتی یا حرف دال آخر فعل یادت رفت !! یک راهکاری جهت صرفه جویی در مصرف آب داشته باشند ؛ بهتر است .(البته اگر به کاما گیر ندهند چون عمدا نوشتم !!). مثلا خطبای محترم در منابر اعلام کنند .در مدارس سر صفها تکرار شود.شورا ، شهردار !!! ،حتی گروههایی علاقمند مانند جوانان خوب مسجد حضرت عایشه و …به صورت همه جانبه اطلاع رسانی شود تا در شهرمان? فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب به قولا جا بیفتد.? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? دوما : به آب شیرینکن چارک و آب رسانی به جناح و بستک اشاره شده بود .فکرکنم همه میدانند که این کار مهم? وحیاتی پیشنهاد شیخ عقیل مدنی بوده و همچنین همه میدانند که شخصی? در صدد گرفتن پیمانکاری این طرح و در نتیجه کسب درصد های درشت سود آن است که بیشترین توهین ها و تهمت ها به شیخ زده ومی زند و شبنامه های زیادی را بر علیه عقیل مدنی منتشر میکند. یعنی نمک خوردن و نمکدان شکستن !! کار خدا را ببین !…به قولا آدم شاخ در میاره !! مگه نه ؟

armena جمعه , ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۹

منظورتون آقای رضایی هست؟
دم آقای مدنی گرم بابت این طرح!
اگه این طرح نبود یه طرح دیگه میتونست بگیره!پس فرقی به حال آقای رضایی نداره!ایشون پیمانکار هستن و اگر مزایده باشه میتونن شرکت کنن و اگر شرکت کردن و کار رو به ایشون سپردن هم انجامش میدن!
دیگه چه ربطی داشت که میگین نمک دان شکستن!
البته من در جریان این طرح ابرسانی نیستم.و نمیدونم پیمانکارش کیه!اگه اقای رضایی باشه هم خوشبحالش!کار رو انجام بده…اگه سود داره هم نوش جانش!البته اگه پول بدن….وگرنه پیمانکار اگه ساپورت نشه وسط کار…..کار میخوابه و هیچی دیگه!میشه پل جناح و خیلی از طرح های دیگه.
موفق باشید.

shams جمعه , ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۳

[quote=’ArmenA link’ pid=’2457′ dateline=’1372424366′]
البته من در جریان این طرح ابرسانی نیستم.و نمیدونم پیمانکارش کیه!اگه اقای رضایی باشه هم خوشبحالش!کار رو انجام بده…اگه سود داره هم نوش جانش!البته اگه پول بدن….وگرنه پیمانکار اگه ساپورت نشه وسط کار…..کار میخوابه و هیچی دیگه!میشه پل جناح و خیلی از طرح های دیگه.
موفق باشید.
[/quote]
راست میگه آرمین.کار میخوابه مثل پل اتخان.ولی دوست عزیز یه قسمتی از کارهای پیمانکاری انجام تعهداتی هستش که به شرکت محول میشه و شرکت در قبال قراردادی که میبنده باید کار کنه.مثلا در ساخت پل اتخان آقای پوریوسف موظف هستند ۳۰%مبلغ قرارداد را بدون دریافت صورت وضعیتها (بدون دریافت پول)انجام بدن.این طبق قرارداد بین شهرداری و پیمانکار هست.حالا شاید تا الان قرارداد عوض کرده باشن که فکر کنم بعضیها در عوض کردن قرارداد یه جورایی خبره هستند.از این بابت هستش که میگن قرار داد آب را به رضایی دادن میشه آزموده را آزمودن

vahid شنبه , ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱:۵۸

shams پایه های پل انجام شده و سقف پل مانده و فکر کنم به اندازه درصدی که گفتید هم کار شده باشه. حالا اینکه دقیقا چند درصدش انجام شده هم فکر کنم شما هم نتوانید با یقین بگویید، چند درصد آن انجام شده است!
وگرنه شهردار یا هر یک از اعضای شورا میتونست بگه ما پول داده ایم و ایراد از پیمانکار است که تا فلان اندازه انجام نداده، ولی همانطور که اطلاع دارید و فکر کنم در وبلاگ جناح ۸۳ که با رئیس شورا مصاحبه شده بود، گفتند مشکل پول دارند ( اگر اشتباه نکنم ) که فکر نمیکنم با اوضاع فعلی کشور حرفی بدور از منطق باشد!

ضحاک شنبه , ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۳:۰۱

اقای ارمین جناب رضایی بیشتر باید به فکر جور کردن ۱۰ میلیارد ی باشه که بابت اون قسم خورده وفکر نکنم چنین کار مهمی رو به ادمی بدن که سابقه ی خوبی نداره

cr7 شنبه , ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۷

قابل توجه دوستان

پروژه آب شیرین کن به بخش خصوصی و آقای منصور عباسی واگذار شده . همچنین آقای عباسی متعهد شدن که پروژه رو کامل با هزینه شخصی انجام بدن ( برای تسریع رفاه حال شهروندان ) و درآمد حاصل از آن پس از بهره برداری به مدت ۱۰ سال برای ایشان باشد .

armena شنبه , ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۲

خوب مسئله حل شد!
دوستان بسیار ناراحت بودن آقای رضایی پروژه رو انجام بده!
حالا کس دیگه انجام میده.نفس راحت بکشین.
ضحاک این دو موضوع ربطی به هم نداره.

انسان شنبه , ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۱

باسلام حضور همه کاربران سایت
از روزی که جناح آنلاین متولد شده منم جزو بازدیدکنندگان روزانه بودم. بلااستثنا ، هر روز . الان تصمیم گرفتم عضو بشم و …
اول تبریک میگم تولد ۵ سالگیمون. دوم از همه خانم ها و آقایان تمنا می کنم از آب گل آلود ماهی نگیریم. مثلا صحبت آب و .. چه ارتباطی با موضوع ۱۰ میلیارد داشت؟ !!! جهت اطلاع بزرگواران ، خودم جزو طرفداران ائتلاف بودم اینو گفتم که دوباره نگین طرفدار فلانی اومد .

نظرات بسته شده است.