کد خبر : 1672
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1391 - 3:15

احتمال بارش های محلی در غرب هرمزگان طی هفته جاری+نقشه

احتمال بارش های محلی در غرب هرمزگان طی هفته جاری+نقشه

جناح آنلاین: با توجه به نفوذ جریانات مرطوب دریا به خشکی و عقب نشینی تدریجی پرفشار جنب حاره ای، شرایط برای ایجاد بارش های پراکنده و محلی در برخی مناطق مرتفع غرب و شمال هرمزگان ، شرق و جنوب فارس و جنوب کرمان ، طی هفته جاری فراهم خواهد شد. هرچند که با اهتمام به

جناح آنلاین: با توجه به نفوذ جریانات مرطوب دریا به خشکی و عقب نشینی تدریجی پرفشار جنب حاره ای، شرایط برای ایجاد بارش های پراکنده و محلی در برخی مناطق مرتفع غرب و شمال هرمزگان ، شرق و جنوب فارس و جنوب کرمان ، طی هفته جاری فراهم خواهد شد.

هرچند که با اهتمام به نقشه های پیش بینی بارندگی ، تمرکز ناپایداریها? در نواحی شمالی هرمزگان و جنوب فارس بیشتر خواهد بود اما احتمال افزایش ابر و وقوع بارش های رگباری در نقاط کوهپایه ای بخش جناح و شهرستان بستک به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ، طی روزهای آینده دور از انتظار نخواهد بود.

نقشه های پیش یابی بارندگی یک هفته آینده:

? ? ? ?

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۸
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
farshid.ahmadi دوشنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۱ - ۸:۳۳

خیلی هم عالی !
اتفاقا چند روز پیش یکی از دوستانم میگفت دیگر اقای شجاعی احتمال بارش ندادن ؟ گفتم چطور ؟ گفت اوندفعه احتمال بارش دادن و بارون اومد بار دیگه اگه احتمال بدن هم باروون میا د!!!
خوب پس من برم دوربینمو تو شارژ بزنم اگه بارون اومد که خدا کنه بیاد چند تایی عکس بگیرم? ;D

yousef_sh دوشنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۱ - ۱۹:۳۵

[quote=’فرشيد link’ pid=’2098′ dateline=’1350273828′]
خیلی هم عالی !
اتفاقا چند روز پیش یکی از دوستانم میگفت دیگر اقای شجاعی احتمال بارش ندادن ؟ گفتم چطور ؟ گفت اوندفعه احتمال بارش دادن و بارون اومد بار دیگه اگه احتمال بدن هم باروون میا د!!!
خوب پس من برم دوربینمو تو شارژ بزنم اگه بارون اومد که خدا کنه بیاد چند تایی عکس بگیرم? ;D
[/quote]

البته این بارش ها اگه رخ بدن به صورت پراکنده اتفاق میفتن.(اوندفعه شرایط بیشتر به نفع منطقه ما بود ولی اینبار کمتر!!!) ولی نگرانی نداره چون تا شروع بارش های سراسری پاییزه زمان زیادی نمونده(حول و حوش یک ماه) و ان شالله اخبار اون بارشها رو از طریق ایجاد یک تایپیک مخصوص وضع هوا اطلاع رسانی میکنیم.
اینم اضافه کنم که هرچه جلو میریم و به زمان فصل بارندگی نزدیک میشیم احتمال درست جواب دادن نقشه ها هم بیشتر خواهد شد که یکی از دلایلش گستردگی موج هایی هست که وارد کشور میشن.

vahid چهارشنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۲

چی شد خبری نیست؟
بارون اومده؟ ما که از بارون اونجا فیضی نمی بریم، حداقل خبرش ما رو خوشحال میکنه اگر خبر بدید و عکس بذارید.

ekhlas چهارشنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۶

تاحالا كه خبري نبوده!
فقط چندروز پيش نزديكاي ظهر يه خرده هوا ابري بود!
ولي الان كه تو حياط بودم ديدم يه برق(صاعقه) تو آسمون زد! حالا ايشالله به زودي بياد.

yousef_sh چهارشنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۳

[quote=’ekhlas link’ pid=’2098′ dateline=’1350483990′]
تاحالا كه خبري نبوده!
فقط چندروز پيش نزديكاي ظهر يه خرده هوا ابري بود!
ولي الان كه تو حياط بودم ديدم يه برق(صاعقه) تو آسمون زد! حالا ايشالله به زودي بياد.
[/quote]

بله.این رعدوبرق هایی که امروز میزد ناشی از ابرناکی و بارندگی در مناطقی از جنوب فارس و غرب هرمزگان بود.
امروز از منطقه گوده (غرب هرمزگان-شمال شهرستان بستک) و بندرلنگه(غرب هرمزگان) و لارستان (جنوب فارس) و بخش هایی از استان کرمان و سیستان گزارش بارندگی شده که تصویر ماهواره ای وضعیت ابرها در بعدازظهر امروز گویای همین مطلبه.

خوشبختانه برای دوسه روز آینده این شرایط ادامه پیدا خواهد کرد و مناطق بیشتری از شهرستان بستک و بخش جناح پتانسیل بارش حواهند داشت و اگه خدا بخواد رحمتش رو نصیب ما هم کنه.

تصویر زیر نقشه پیشبینی بارندگی برای فردا پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۱ رو نشون میده:

vahid پنجشنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۲

خب خبر رسیده که امروز در جناح بارندگی داشتیم. بلاخره پیش بینی درست از آب در اومد.
خداکنه باز بارون بیاد و صحراهای سرسبزی تا یک ماه دیگه شاهد باشیم.

مرد دانا پنجشنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۷

بارون زیاد شدید نبود و زود هم قطع شد،اما همین بارون کم هم باعث میشه هوای یه کم خنک تر بشه وزودتر به پیشواز زمستون بریم.

این عکس رو گذاشتم تا میزان بارندگی بیاد دستت.

yousef_sh پنجشنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۲

[quote=’مرد دانا link’ pid=’2098′ dateline=’1350573422′]
بارون زیاد شدید نبود و زود هم قطع شد،اما همین بارون کم هم باعث میشه هوای یه کم خنک تر بشه وزودتر به پیشواز زمستون بریم.
[/quote]

درسته.بارون کم بود ولی لطافت خاصی به هوا بخشید.ان شالله فردا هم همین شرایط در منطقه وجود داره و احتمال رشد ابر و رگبار و رعدوبرق در نقاط مستعد استان هرمزگان و جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان وجود داره.
نقشه های زیر هم اولی مربوط به تصویر ماهواره ای وضعیت ابرها در بعدازظهر امروز و دومی پیشبینی بارندگی فردا جمعه ۲۸ مهر ۹۱ هست.

نظرات بسته شده است.