کد خبر : 1513
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1391 - 13:28

دانشگاه آزاد جناح : افزایش رشته ،ساخت آشپزخانه مرکزی و سلف، انتخاب واحد اینترنتی

دانشگاه آزاد جناح : افزایش رشته ،ساخت آشپزخانه مرکزی و سلف، انتخاب واحد اینترنتی

جناح آنلاین: افزایش سه رشته جدید ، ساخت سلف سرویس و آشپزخانه مرکزی و انتخاب واحد اینترنتی خبر های جدید دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جناح می باشد . دکتر لاوری نیاد ریاست محترم دانشگاه در این زمینه گفت 😕 برای ترم جدید مهرماه ۹۱ سه رشته جدید برق قدرت ، مکانیک و معماری در مقطع

جناح آنلاین: افزایش سه رشته جدید ، ساخت سلف سرویس و آشپزخانه مرکزی و انتخاب واحد اینترنتی خبر های جدید دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جناح می باشد .

دکتر لاوری نیاد ریاست محترم دانشگاه در این زمینه گفت 😕 برای ترم جدید مهرماه ۹۱ سه رشته جدید برق قدرت ، مکانیک و معماری در مقطع کاردانی را در نظر گرفته ایم که به تصویب رسیده است و از ترم جدید در این مرکز دانشجو خواهیم پذیرفت .
ایشان در ادامه افزود :در قسمت خدمات رفاهی نیز اقدام به ساخت سلف سرویس و آشپزخانه مرکزی نموده ایم که به یاری خداوند برای سال جدید آماده ارائه خدمات به دانشجویان می باشد .

همچنین ایشان از انتخاب واحد از طریق اینترنت برای ترم بعد خبر دادند تا دانشجویان بتوانند بدون مراجعه حضوری و به صورت آنلاین نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند .
جناح آنلاین نیز به نوبه ی خود افزایش خدمات و رشته های دانشگاه را به مسئول دانشگاه تبریک گفته و از زحمات ایشان در افزایش ارتقا دانشگاه آزاد تشکر می نماید .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 10 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
armena چهارشنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۰

دانشگاه آزاد جناح خیلی خوب داره پیش میره….ایولا همه اونایی که با هم همکاری میکنن دانشگاه با این سرعت پیشرفت کنه…خدا قوت.

soosoo چهارشنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۶

اصلا جالب نیست!
اسم این مدرسه رو گذاشتن دانشگاه!
آبرو نزاشتن واسه علم و دانش
یه *( . . . ) فارغ التحصیل میشن با نام مهندس!!!!!!!!!

*ویرایش شد

vahid چهارشنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۳

[quote=’soosoo link’ pid=’1931′ dateline=’1340194002′]
اصلا جالب نیست!
اسم این مدرسه رو گذاشتن دانشگاه!
آبرو نزاشتن واسه علم و دانش
یه *( … ) فارغ التحصیل میشن با نام مهندس!!!!!!!!!
[/quote]
درسته انتقاداتی وارد است ولی نه اینجوری که شما نوشتید.
البته من قصد داشتم مطلبی بنویسم انتقادی در مورد وضعیت آموزشی و رفاهی دانشگاه آزادجناح که بعضی از دوستان ( دانشجویان همین دانشگاه ) گله مند بودند، ولی در فرصت مناسب.
قابل توجه اینکه این رشته ها کاردانیست و نه کارشناسی که مهندسی باشد. دقت کنید نوشته شده برق قدرت، مکانیک و معماری در مقطع کاردانی.
که اگر بخواهیم انتقاد کنیم، دانشگاه آزاد بستک تاجایی که اطلاع دارم کیفیت دانشگاه آزاد جناح را ندارد (یا شاید برابر باشد) در مقطع کارشناسی و مدرک مهندسی چنین رشته هایی را دایر کرده است.

armena جمعه , ۲ تیر ۱۳۹۱ - ۰:۰۹

خوب جا برای پیشرفت هست…..پس به امید پیشرفت دانشگاه….
البته مشکلاتی هم داره که باید سریع بر طرف شه.

پرهام شنبه , ۳ تیر ۱۳۹۱ - ۲:۰۶

من آخر نفهمیدم چرا یکی باید یک یا دو سال پشت کنکور بشینه با هزار زحمت دانشگاه دولتی قبول بشه و تازه وقتی رفت دانشگاه واسه پاس شدن هر واحدش باید هفت خان رستم رو رد کنه و یکی هم به راحتی و با پرکردن یک مستطیل تو پاسخ نامه کنکور دانشگاه آزاد بیاد دانشگاه و توشهر خودش یا یه کم اونورتر با خوندن یه سری دروس سطحی و ابتدایی واحد پاس کنه و آخرش هم به هر دوشون مدرک مهندسی بدن
و دست آخر اون مورد دومی معمولا معدلش از اولیه بیشتر میشه وتو استخدام و حتی امریه گرفتن سربازی به نفعشه

farshid.ahmadi شنبه , ۳ تیر ۱۳۹۱ - ۲:۴۴

جناب پرهام عزیز بحث شما در مورد کل? دانشگاست نه دانشگاه جناح . پس در این جا جایی برای بحث کردن نداره. این رو بگم درسته دو طرف مهندسن ولی مدرکشون فرق میکنه . یعنی این که اگر شما برید در شرکتی برای کار مطمئنا دانشگاه دولتی در اولیت خواهد بود.

mohammad_p شنبه , ۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۰
من آخر نفهمیدم چرا یکی باید یک یا دو سال پشت کنکور بشینه با هزار زحمت دانشگاه دولتی قبول بشه و تازه وقتی رفت دانشگاه واسه پاس شدن هر واحدش باید هفت خان رستم رو رد کنه و یکی هم به راحتی و با پرکردن یک مستطیل تو پاسخ نامه کنکور دانشگاه آزاد بیاد دانشگاه و توشهر خودش یا یه کم اونورتر با خوندن یه سری دروس سطحی و ابتدایی واحد پاس کنه و آخرش هم به هر دوشون مدرک مهندسی بدن
و دست آخر اون مورد دومی معمولا معدلش از اولیه بیشتر میشه وتو استخدام و حتی امریه گرفتن سربازی به نفعشه

اولا این قضاوت شما کاملا غیر منطقی و دور از اصول هستش . شاید چیزهایی شنیده باشید ولی همش در حد شنیدنه چون معمولا هر جا خوب پیشرفت می کنه برای حسودان و کسانی که نفعی براشون نداره در بینشون از این شایعات هم فراوون میشه . اولا تو جناح رشته های فنی مهندسی آن به جز کامپیوتر همه کاردانی هستند و هنوز رشته کارشناسی یا به قول خودتون مهندسی این رشته ها نیومده و رشته های کارشناسی شامل آموزش ابتدایی ، تربیت معلم زبان ، حسابداری و کامپیوتر هستش . در ضمن در هیچ دانشگاهی الکی به کسی مدرک نمیدن و حتی بارها شاهد بودیم سطح علمی خیلی از بچه های دانشگاه آزاد از دولتی ها بیشتر بوده . که همش برمیگرده به یک فرد که واقعا برای مدرک تحصیل میکنه یا برای افزودن علم یا برای هردو .
دانشگاه دولتی ها هم همه در یک سطح نیستند ( چیز واضحی هستش ) . تنها مشکلی که دانشجویان دارند عدم انتخاب رشته صحیح هستش بعضی ها بر خلاف علاقشون و بعضی ها هم بر اثر ندانستن رشته ای انتخاب می کنند که در آینده به ضررشان است . و البته ریشه آن را باید در مدارس جست و جو کرد .
داشنگاه آزاد الان فرصت خوبی برای کسانی است که به رشته مورد علاقه خود روی آورند فقط شهریه هاش خیلی سرسام آوره ( برای کل دانشگاه آزادیها گفتم نه فقط شهر خودمون ) که قرار شده برای ممتازین تخفیف بیست درصدی بذارن ( معدل بالای ۱۵ یا ۱۷ ) که اگه اجرا شود خیلی عالی می باشد .

پرهام شنبه , ۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۷

آقای پناه
آیا سطح دروس و مباحثی که در دانشگاههای دولتی ارائه میشن با دانشگاه آزاد فرقی ندارن؟ (آیا واقعا دانشگاه شیراز ، صنعتی شیراز و حتی هرمزگان رو میشه با دانشگاههای آزاد شیراز، بندرعباس، لار و جهرم مقایسه کرد؟)
من با اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد سرو کار داشتم و کتاب ها ، جزوات و سطح امتحانتشون رو دیدم، این یه واقعیته که مثلا کتاب دینامیکی که در دانشگاه شیراز به دانشجویان عمران ارائه میشه رو نمی توان به دانشجویان جناح تدریس کرد.
این درسته که هم دولتی ضعیف داره و هم آزاد دانشجوی سطح بالا ولی نسبتشون خیلی با هم فرق میکنه.
و این که میگین هیچ دانشگاهی مدرک الکی نمیده لازمه یه کم تحقیق کنین تا متوجه بشین که آیا چنین چیزی هست یا نه (البته معیارهاتونو باید تصحیح کنین)
ضمنا من از وجود دانشگاه در شهرم بسیار خوشحالم واون رو در راستای پیشرفت جناح می دونم.

vahid شنبه , ۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۰

از نوشته پرهام تشکر میکنم به چند دلیل و شاید دوستان کمی تند با انتقادات ایشون برخورد کردند چون برایشان سوء تفاهم شده که فکر کردند خصوصا منظور دانشگاه جناح است در صورتی که به نظرم مطلبی کلیست.
اما حرف پرهام از این باب درست است که متاسفانه در کل کشور چنین چیزی صادق است. بحث سر دانشگاه شهر جناح نیست. آقای پناه گفتن :

اولا تو جناح رشته های فنی مهندسی آن به جز کامپیوتر همه کاردانی هستند و هنوز رشته کارشناسی یا به قول خودتون مهندسی این رشته ها نیومده و رشته های کارشناسی شامل آموزش ابتدایی ، تربیت معلم زبان ، حسابداری و کامپیوتر هستش

که این از برداشت اشتباهی از نوشته پرهام بود که گفتم. چون ایشون کلی نوشتند و درست است ما در دانشگاه جناح نداریم و ایشون هم منظورشون دانشگاه جناح نبود،ولی در دانشگاه بستک که مهندسی داریم آن هم برق(الکترونیک) و مکانیک(خودرو)! ( تازه چرا همش گیر بدیم به دانشگاه آزاد، پیام نور بستک میدونید چه رشته های مهندسی داره؟ مهندسی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار هرکدام به ظرفیت ۸۰ نفر و فیزیک اتمی و… )

در ضمن در هیچ دانشگاهی الکی به کسی مدرک نمیدن و حتی بارها شاهد بودیم سطح علمی خیلی از بچه های دانشگاه آزاد از دولتی ها بیشتر بوده 

اینقدر مطمئن نباید نوشت. با احتمال زیاد (و نه یقین) میگویم که متاسفانه چنین چیزی در دانشگاه آزاد که هیچی در دانشگاه دولتی هم احتمالا هست. ضمنا شما بین دانشگاه دولتی و آزاد مقایسه کردید در صورتی که کار درستی نیست. دانشگاه آزاد همه نوع داریم، دانشگاه دولتی هم همه نوع. بحث آقای پرهام بر سر دانشگاههایی است که با یک گزینه “در این آزمون شرکت کردم ” که در پاسخبرگ آزمون ورودی دانشگاه آزاد وجود دارد، میتوان قبول شد. چون هیچ ملاک علمی دخیل نیست (اما میدانیم دانشگاههای دولتی خیلی ها با کلی اطلاعات هم نمیتوانند قبول شوند که به نظرم باید قبول میشدند ) . گرچه دانشجویان خیلی خوبی هم در دانشگاههای آزاد شهرهای کوچک دیده ایم که واقعا با علاقه و تلاش خودشون دنبال پیشرفت هستند و ما باید در انتقادات خود تمام جوانب را در نظر بگیریم.

(آیا واقعا دانشگاه شیراز ، صنعتی شیراز و حتی هرمزگان رو میشه با دانشگاههای آزاد شیراز، بندرعباس، لار و جهرم مقایسه کرد؟)

البته پرهام خان به نظرم چنین انتظاری هم نباید داشت. دانشگاه شیراز از بهترین دانشگاههای ایران است و جالب اینکه طبق آماری که همین امروز منتشر شده است دانشگاه شیراز دانشگاه ششم کشور در علوم غیرپزشکی است. – برای مشاهده در خبرگزاری مهر کلیک کنید – و چنین دانشگاهی می شود با دانشگاه شهر های کوچک مقایسه کرد؟!!!
البته که قبول داریم دانشگاههایی که نام بردید مطمئنا سطحشون خیلی بالاتره ولی خب نباید رو این بحث کنیم، چون اصل حرف شما درست اما بحث روی آن بی حاصل است.

اما بحث هایی من جمله چگونگی پذیرش بی فایده است چرا که در حد و توان ما نیست این روش را تغییر دهیم. باید از کیفیت دروس انتقاد کرد تا به بهبود آن فکری کنند. مثلا من مطمئنم در دانشگاه آزاد جناح یا بستک یا بندرلنگه و حتی بندرعباس سطح دانشجویان بالاتر از سطحیست که در دانشگاههای مذکور تدریس می شود( نمرات بالا خود گواه است ). پس چرا به اندازه توانایی دانشجو از او مطالبه نشود؟

به نظر من بحث اصلی این است که اگر بدان پرداخته شود ( حتما بحث مفصلی در چند سری در تابستان امسال در سایت جناح آنلاین خواهیم داشت و حس میکنم مخاطبان سایت هم جای چنین بحث هایی را خالی می بینند – همونطور که در پست های قبلی قول داده بودم – که البته در بحث ها از مخالف و موافق باید جضور داشته باشند و همکاری کنند ) مطمئنا میتوانیم به جای بحث های بی فایده بحثی داشته باشیم که اندازه ای از کمبود ها جبران شود. با اینکه باز حرف پرهام را تایید میکنم که متاسفانه در ایران چنین مشکلاتی چون مدرک گرایی وجود دارد ولی آیا ما میتوانیم چنین مشکلی را حل کنیم؟ خیر. پس بهتر اینکه همینی که هست را با کیفیت تر کنیم، همان هدفی که مسئولین دانشگاه های جناح و بستک و هر دانشگاه دیگری مطمئنا در برنامه خود دارند.

mohammad_p یکشنبه , ۴ تیر ۱۳۹۱ - ۹:۲۹
 نقل قول از پرهام : آقای پناه
آیا سطح دروس و مباحثی که در دانشگاههای دولتی ارائه میشن با دانشگاه آزاد فرقی ندارن؟ (آیا واقعا دانشگاه شیراز ، صنعتی شیراز و حتی هرمزگان رو میشه با دانشگاههای آزاد شیراز، بندرعباس، لار و جهرم مقایسه کرد؟)
من با اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد سرو کار داشتم و کتاب ها ، جزوات و سطح امتحانتشون رو دیدم، این یه واقعیته که مثلا کتاب دینامیکی که در دانشگاه شیراز به دانشجویان عمران ارائه میشه رو نمی توان به دانشجویان جناح تدریس کرد.
این درسته که هم دولتی ضعیف داره و هم آزاد دانشجوی سطح بالا ولی نسبتشون خیلی با هم فرق میکنه.
و این که میگین هیچ دانشگاهی مدرک الکی نمیده لازمه یه کم تحقیق کنین تا متوجه بشین که آیا چنین چیزی هست یا نه (البته معیارهاتونو باید تصحیح کنین)
ضمنا من از وجود دانشگاه در شهرم بسیار خوشحالم واون رو در راستای پیشرفت جناح می دونم.

از اظهار نظرتون خیلی ممنون .

فقط چند نقطه باید عرض کنم : اول اینکه سر فصل تمام دروس های مطرح شده چه در دانشگاه دولتی و چه ازاد و چه پیام نور ، توسط یک نهاد و آن هم آموزش عالی تعیین می گردد و هر استادی موظف است تا آن سرفصل ها را به دانشجویانش ارائه بدهد تا اینجا همه مشترک هستند اما در انتخاب منابع است که اساتید طبق صلاحدید خود و با توجه به سرفصل های موجود کتاب و منبع را معرفی می کنند . یک دانشجو نیز برای کسب نمره هم که شده باید منبع معرفی شده را بخواند و امتحان بدهد اما ایا این منبع مثلا برای ارشد هم مفید واقع میشه یا مجبوره بره و دنبال منابع دیگری باشه . بحث من هم بیشتر سر این قضیه است که توانایی علمی یک دانشجو در هر دانشگاهی بیشتر به خود دانشجو مربوط است تا به منابع معرفی شده توسط اساتید هر چند بی تاثیر نیست و اما قسمتی هم حق با شماست دانشگاه آزاد شهریه اش بالاست ولی از نظر قبولی راحت تره چون ظرفیتش بالاست . من خودم هم دانشگاه دولتی بودم الان هم آزاد می خونم و می توانم تفاوت را احساس کنم . در دانشگاه آزاد دست اساتید برای معرفی منابع خیلی بازتره و بسته به نظر خودشون می توانند ارائه دهند .
در ضمن مقایسه یک دانشگاه بسیار بزرگ با یک دانشگاه کوچک که اصلا امکان ندارد . من نمی گویم دانشگاه آزاد بهتر است ولی نباید پا از جاده انصاف بیرون بگذاریم و همش به دانشگاه دولتی بچسبیم هر چند اولویت اول تا سوم دولتیست بعد از آن ازاد و پیام نور و . . .? .

اما حرف پرهام از این باب درست است که متاسفانه در کل کشور چنین چیزی صادق است. بحث سر دانشگاه شهر جناح نیست. 

البته من هم می دانستم منظورشون جناح نیست و سراسریه فقط جهت مثال زدن بود که یادم رفت هنگام نوشتن بنویسم من باب مثال زیرا دانشگاه آزاد جناح نزدیکترین مرکز آموزش عالی و در دسترس تر از همه بود .

ی در دانشگاه بستک که مهندسی داریم آن هم برق(الکترونیک) و مکانیک(خودرو)! ( تازه چرا همش گیر بدیم به دانشگاه آزاد، پیام نور بستک میدونید چه رشته های مهندسی داره؟ مهندسی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار هرکدام به ظرفیت ۸۰ نفر و فیزیک اتمی و... )

بله و با آن کارگاههای عظیم و آزمایشگاه های روبراه . !! و البته پیام نور که فقط باید کتاب بخونی .

نظرات بسته شده است.