کد خبر : 1259
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 آذر 1390 - 14:08

عضو ستاد ذوالقدر : در انتخابات , اصولگرایان از جباری و اصلاحطلبان از سید عبدالله حسینی حمایت میکنند

عضو ستاد ذوالقدر : در انتخابات , اصولگرایان از جباری و اصلاحطلبان از سید عبدالله حسینی حمایت میکنند

به گزارش جناح آنلاین به نقل از هرمزگان نیوز , مسعود پاکزاد عضو برجسته ستاد سید مصطفی ذوالقدر در تحلیلی از اوضاع انتخابات آتی در هرمزگان آورده : تعریف نمایندگی در استان هرمزگان متفاوت از دیگر استانهاست. این تفاوت در واقع نوع و نحوه انتخاب شدن را نیز متفاوت کرده است از این رو برخی

به گزارش جناح آنلاین به نقل از هرمزگان نیوز , مسعود پاکزاد عضو برجسته ستاد سید مصطفی ذوالقدر در تحلیلی از اوضاع انتخابات آتی در هرمزگان آورده : تعریف نمایندگی در استان هرمزگان متفاوت از دیگر استانهاست. این تفاوت در واقع نوع و نحوه انتخاب شدن را نیز متفاوت کرده است از این رو برخی مردم در کمپینگهای تبلیغاتی کاندیداهای نمایندگی یا جذب ثروت می شوند یا قدرت.

او در قسمتی از نوشته خود میگوید : در طیف اصولگرایی دو گروه عمده در کشور وجود دارد و عده ای برای اتحاد این دو تلاش می کنند و با رایزنی به دنبال نقاط مشترک و وفاق آنان هستند که این اتحاد عملا بعید به نظر می رسد. ریش سفیدان اصولگرا در جبهه متحد اصولگرایان موسوم به ۸+۷ گردهم آمده اند و جبهه پایداری تعریف اصولگرایی را با حضور خود کامل می داند و اعتقاد به دولت بدون جریان انحرافی را مورد تاکید قرار می دهد.
هرمزگان به لحاظ حضور جبهه های اصولگرایی، متنوع است و اصولگرایان سنتی، میانه رو و رایحه خوش هر کدام در صددند با پوست اندازی، برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاضر شوند، هر چند تعدد کاندیداها، نداشتن ریش سفید و منشور انتخاباتی از آفت جریان اصولگرایی در استان هرمزگان است.
تخصص جبهه پایداری ایجاد موج است و تخصص اصولگرایان ۸+۷ هدایت و سوار شدن بر موجی است که دیگران ایجاد کرده اند و در نهایت تخصص جریان انحرافی در استان نپیچیدن بر سر پیچ و خمهای سیاسی است.
جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری با شرایط به وجود آمده به دنبال هدایت اختلافات در میان اصولگرایان هستند. ممکن است جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در استان هرمزگان در حوزه غرب از احمد جباری نماینده فعلی آن حمایت کنند و در مرکز استان دو ائتلاف مستقل کاندیداها را مورد حمایت قرار دهند و در حوزه شرق نیز وضع به همین منوال است و جبهه متحد از نماینده فعلی و جبهه پایداری از کاندیدای دیگر حمایت کند.

این یار نزدیک سید مصطفی ذوالقدر در تحلیل فضای کلی میگوید : واقعیت انتخابات این دوره آن است که رقابت بیشتر بین اصولگرایان است و اصلاح طلبان در این میان بیشتر در حاشیه رقابت قرار دارند.

او در تحلیل اردوگاه اصلاحطلبان استان میگوید : اما در این بین اصلاح طلبان دارای وضعیت متفاوتی نسبت به اصولگرایان هستند آنها در حوزه غرب استان از نماینده سابق حمایت خواهند کرد.
با احتمال افزایش تعداد نمایندگان استان این احتمال را می توان مطرح کرد که شانس اصلاح طلبان برای تصاحب یکی از دو کرسی در شرق استان بیشتر است.
در میان اصلاح طلبان استان دو تفکرعمده وجود دارد. برخی معتقد به حفظ شرایط موجود هستند در مقابل عده ای معتقدند آنها باید برای تمام کرسی ها برنامه داشته و در صورت امکان در همه این حوزه ها به رقابت بپردازند. اما نباید فراموش کرد که تخصص اصلاح طلبان استان استفاده از افراد خاموش اما تاثیرگذار برای موفقیت است.
البته در مرکز استان هرمزگان به جز افکار عمومی سه طیف اهل سنت، ورزشکاران و زنان هر چند به تنهایی توان نمایندگی را ندارند اما حمایت هر کدام از آنها می تواند تعیین کننده باشند.
نیمی از اهل سنت مرکز استان از نمایندگان فعلی حمایت می کنند، ورزشکاران به دنبال گزینه های جدید هستند و زنان هم مانند همیشه غیرقابل پیش بینی اند و خلا حضور یک کاندیدای زن توانمند در دور جدید احساس می شود.
نتیجه اینکه نمایندگان فعلی هرمزگان به لحاظ اقبال عمومی دارای وضعیت مطلوبی نیستند و برخی از آنها میان «بد» و «بدتر» دارای وضعیت بهتری هستند.

به احتمال قوی با آرایش فعلی و تعدد کاندیداها، حضور مدیران مستعفی، افراد بانفوذ و نمایندگان فعلی در این ماراتن، یک نماینده در مرکز استان انتخابات را در دور دوم دنبال می کند و در صورت ورود کاندیدای اهل سنت می توان آن را به طور قوی مطرح کرد. این احتمال در حوزه غرب استان، قابل طرح اما ضعیف بنظر میرسد.

متن کامل نوشته آقای پاکزاد : http://www.hormozgannews.com/Pages/News-2498.html

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 13 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
کدخدا سه شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۸

اون مرکز نشستند و از وضعیت اینجا خبر ندارند و نظر میدن مثلا میگه ورزشکارا دنبال شخص جدیدی هستند شاید منظورشون یکی به جای جناب ذوالقدر باشه چون نماینده خودمون داره حتی مشکلات ورزشی سایر نقاط استان مثل میناب و رودان و جاهای دیگه رو هم حل میکنه
من که فکر میکنم حضور نماینده اسبق شاید نوعی بی احترامی به خودش باشد البته نظر کاملا شخصی است و به سایرین نسبتی ندارد . نماینده فعلی آقای جباری در این چهارسال سنگ تمام گذاشتن مثلا مشکلات آب و برق خیلی جاها را حل کردند در نواحی ساحلی همه جا موج شکن زدن که با بررسی سایر نقاط استان می توانید تفاوت را احساس نمایید . بودجه ی بیمارستان بستک را گرفتند که نماینده اسبق گفتند نمی شود نمایندگی آموزش و پرورش جناح را به اداره ارتقا دادند آب محرم را به منطقه رساندند و . . .

لابی سه شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۶

ولی اکثر اینایی که گفتین عملیات اجرایی اون انجام نشده

ابا عبدالله سه شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۴

دوسه نکته :
اول اینکه بنظرم آقای سید مصطفی ذوالقدر رای خواهند داشت البته در صورتی که مشارکت در مرکز استان در سطح معمولی ایی یا بالا باشه .

دوم اینکه اقدامات آقای جباری با اینکه شاید بعضیاش اجرایی نشده هنوز ولی اونهایی که اجرایی شده هم قابل توجه اند .

سوم اینکه اصلاحطلبان در این دوره با اعلام شخصیتهای محبوبی مثل سید محمد خاتمی , در انتخابات حضور فعالی نخواهند داشت . حضور آنها در حد کاندیداهای مستقل خواهد بود پس جناب پاکزاد نمیتوانند بگویند که اصلاحطلبان رسما از چه شخصی حمایت میکنند.

چهارم اینکه از دید کاملا بیطرفانه اگه بگم جناب سید آقای سید عبدالله حسینی این دوره واقعا نمیتوان به پیروزیشان امیدی داشت . در انتخابات قبل رای ایشون در جناح و بستک از آقای جباری بالاتر بود ولی بنظر من با اقدامات حاج احمد جباری , الان دیگه آقای حسینی حتی در جناح و بستک هم رای بالاتری رو نخواهند داشت . مثلا در جناح شخصیتهایی که در دوره نمایندگی بسیار به ایشون نزدیک بوده اند رسما و خیلی عیان به طرف آقای جباری متمایل شده اند .
نباید از نظر دور داشت که چهار دوره نمایندگی برای اجرا و عملی کردن هر برنامه ایی نه تنها کم نیست بلکه زیاد نیز هست . یعنی کارنامه آقای حسینی در هر حال پس داده شده

البته دوستان توجه داشته باشند که من اینها رو با این فرض گفتم که مشارکت در انتخابات در کل منطقه ما در سطح معمول یا بالاتر از شرکت کنندگان معمولی باشه

کدخدا پنجشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۰ - ۸:۱۴

نه جناب لابی به من بگو کدوم یکی از اینا هنوز انجام نشده تا برات مستند تحویل بدم عزیز دلم من یک اعتقاد دارم و اینکه همیشه فقط کارهایی را باید اعلام نمود که نتیجش مشخص شده باشه نه اینکه بگی فلان کار را پیگیری کردم و نشد این چه حرفیه
مگه نه همین بیمارستان بستک بوده که تو دوره قبل گفتند چون به لار نزدیکه بودجه بهش نمیدن پس چی شد مگه نه دادن و الان بیش از هشتاد درصد کارش تمومه
موج شکن در تمام مناطق ساحلی زده شده اگه بگید نه ممکنه نمکش شما را بگیره
اداره آموزش و پرورش جناح هم که دیگه ارتقا یافت و تابلوش هم بالا رفته می تونید ببینید
آب محرم بیست سال بله بیست لوله هاش زنگ زد و هیچ اما فقط با یک هماهنگی و یک پیگیری کلی از مناطق را تحت پوشش قرار داد
الان اب فرامرزان در حال اتمام است و شما هم چنان از مرحله پرت اندر پرت هستید شاید دیگه نمی تونید پیمانکاری کنید اگه راسته بیا جلو مثل اونایی که درسته زمان انتخابات مخالف بودن اما الان اومدن جلو

لابی جمعه , ۲۵ آذر ۱۳۹۰ - ۲۱:۱۲

جناب کدخدا.لازم نیود اینقدر عصبانی بشید.

باید بگم که یکی از محاسنی که جباری داره اینه که خیلی سریع کارها یا نیمه کارهایی که انجام داده رو اطلاع رسانی میکنه.ما منکر زحمات جباری نیستم ولی این کارایی که گفتید(البته نه همشون)اگه حسینی انجام داده بود خبرتون هم نمی شد تا اینکه کار کاملا نهایی شده باشه.

صحت حرف من رو زمان مشخص میکنه.بذارید موقع انتخابات برسه همه چی معلوم میشه.

کدخدا شنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۹

عزیز دلم حسینی رو یادمون نرفته زحماتش هم درست ولی یادم نمیاد گاهی اومده باشه بین مردم شاید سنم قد نده ولی مستندات موجودات است فقط یه بار یادمه یه هلی کوپتر رد میشد از بالای سرمون گفتند خسینی توش نشسته با دوربین شکاری دیده بودنش مثل اینکه
همیشه باید اطلاع رسانی نمود تا مردم در جریان باشند
خلی از فوق الذکرهای پست قبل را نوشتم که در دوره نماینده اسبق گفته بود نمیشه و توسط جباری انجام گرفت در ضمن از کارهای بالا فقط یکی هشتاد درصد کارش تموم شده بود و بقیه کامل بودند و البته منتظر گازرسانی به شهرهاو روستاها هستیم که خیلی مهم هم است
والبته مردم جناح انتظار درست نمودن راه خور را هم دارند
در ضمن شهرستان شدن جناح هم بعید نیست
غلو هم نکرده ام

لابی شنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۰

تنها کار مفیدی که جباری در دوره خودش برای جناح انجام داده ارتقا نمایندگی آموزش و پرورش هست.که البته باید توجه داشت که تثبیت این حکم بالا رفتن تابلو نیست.ممکنه حتی تا زمان پایان دوره ایشون تثبیت اداره پایان نپذیره.چون تازه گروه های کارشناسی الان از تهران میان که شرایط رو سنجیده و اقدام به اجرای حکم می کنن.در این شرایط هیچ بعید نیست که تا تثبیت اداره شدن آموزش و پروش شرایط آنطور که ما نخوایم تغییر کنه.?

همراه شنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۳

تنها کار جباری اداره نیست . البته همین اداره هم شما کم لطفی نکنید . بنظرم اینهایی که میگید فقط برا انحراف افکار عمومیه

چرا اینو میگم؟ چون این اداره گیرش در اونجا بود که اسمش نمایندگی بود و نمیتونست پیشرفت کنه و همه تلاشهامون به این در بسته میخورد که اختیارات یک نمایندگی بیش از این قابل افزایش نیست? . الان که رسما اداره شده اگر به فرض محال هم الان پیشرفت نکنه ولی در آینده برای پیگیری کردن بسیار راحت خواهیم بود . چونکه الان اگه بریم بندر برا پیگیری دیگه نمیگن شما اداره نیستین و قانونا این امتیاز رو به شما دادن منع شده .
الان اداره هستیم و حداقل برای آوردن امکانات دستمون بازه درصورتیکه در دوره قبل ما اداره نبودیم و رسما به ما گفته بودند که این نمایندگی اداره نخواهد شد ولی دیدیم که شد

ضمنا کار های جباری برای جناح غیر از اداره , بودجه منبع آب (نزدیک پست برق) . تعویض شبکه آبرسانی شهر و کلی کارهای دیگه هم هست که انجام هم شده

کدخدا شنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۵

جناب لابی همچنان تو باغ نیستی وقتی رییس تشکیلات اداری وزارت اومده بود جناح شما کجا بودی وقتی تووبلاگ اداره ازشون سوال کردم که چرا خبرش رو نمی ذارن گفتن به دلایلی که خودشون می دونن و حتما به صلاح بوده
طبق آخرین خبرا چارت اداره جناح هم مشخص شده فقط به دلیل عدم تامین نیروی لازم یه کمی داره دیر میشه
جناب همراه دید شما واقع بینانه است کاش لابی هم از شما چیز یاد میگرفت

لابی چهارشنبه , ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۴

من عرض کردم کار مفید.این رو هم میدونستم که برای آب شهر جناح بودجه هایی گرفته شده.اما نتیجه چی بوده؟ آب جناح که دیگه در وضعیت بحرانی قرار داره.تا جایی که شورای ما هم نتونست ناراحتی و نگرانی خودش رو از این موضوع پنهان کنه .دوره حسینی بودجه گرقته شد(گرچه مقدارش ظاهرا کمتر بود) ولی مردم از نتیجه اش راضی بودن.
در مورد آب محرم هم من نمیدونم شما اینایی که گفتین رو از کجا آوردین.زنگ زدن لوله ها؟؟؟؟؟ بابا عالم و آدم می دونن که استارت این طرح بزرگ که مناطق وسیعی از جنوب کشور رو در بر میگیره حسینی زده!
در مورد آموزش و پرورش هم به نظر شما این موضوع یعنی اینقدر ارزش نداره که یک گوشه اشاره ای در وب سایت رسمی جباری بشه؟؟؟!!! در حالی که از موضوعات کم اهمیت یا بی اهمیتی مثل دیدار با ورزشکاران هرنگ و کوخرد مطللب نوشته میشه !!!!!! خوب اگه اینکار صورت گرفته اطلاع رسانی رسمی هم باید بشه . لطفا اینقدر تعصب نداشته باشین. اگه فقط قرار از تصویب شدنه که کوخرد هم بخش شده اما کجاست نام ونشانی از بخش شدن ؟؟؟؟

سعی می کنم این? آخرین مطلبی باشه که می نویسم.چون واقعیتش خیلی وقت ندارم سایت ها رو چک کنم.از طرفی نمی خواستم کار به اینجاها بکشه که به هر دو طرف ناخوش بیاد.بازم میگم زمان همه چی رو مشخص میکنه.اگه حسینی می دونست که نمی تونه با جباری مقابله کنه مطمئن باشید دست به این ریسک بزرگ نمی زد.

مستر چهارشنبه , ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۲۳:۵۸

جناب لابی من بحث های شما رو دیدم خوبه خودتون تو تاپیک اولیه نوشته بودن کار بی نتیجه رو نباید نوشت آب محرم اگه حسینی استارت زد چرا بیست سال خاک خورد ؟
درمورد اشاره نشدن تو سایت حاج احمد هم فکر کنم به دلیل خصومتیه که نویسنده سایت با جناح داره مثلا اگه نگاه کرده بودین اولا هم طوری مطلب نوشت انگار جناحیا منت کش هستن در حالی که خودش مشکل داره .
کوخرد هم اگه بخش شده به خاطر عزیزان هرنگی ممکنه لغو بشه
مثلا منبع آب جناح زده شده والان دارن لوله مجزای میستان به جناح رو میکشن اما همه میدونیم کاری که دست پیمانکاره باید یواش انجام بشه
یکی دیگه از کارهای جباری هم که کدخدا نگفته بود بودجه پل اتخان بود که بودجه اش تو حساب شهرداریه اما شهردار جناح مشکل ذاتی داره و انجام نمیدتش

درخت بحرین پنجشنبه , ۱ دی ۱۳۹۰ - ۰:۲۳

سایت آقای جباری که اصلا ملاک نیست
چون مدیرش تا حالا هربار جباری اومده توی نمازجمعه جناح هم ننوشته و اصلا خبری نگذاشته

negaran پنجشنبه , ۱ دی ۱۳۹۰ - ۰:۲۳

بستکی ها هم? به اداره شدن ما خیلی اعتراض دارن.امیدواریم به خاطر عزیزان بستکی اداره شدن ما لغو نشه !!!!!!!

نظرات بسته شده است.