جناح آنلاین

نسخه‌ی کامل: موسوی لاری درهمایش مشارکت حداکثری: اعتقاد امام به رای مردم، عمیق و اساسی بود /+تصاویر
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

مشارکت حداکثری

به گزارش جناح آنلاین به همت جبهه تدبیر و توسعه استان هرمزگان، همایش "مشارکت حداکثری" با سخنرانی حجت الاسلام سیدعبدالواحد موسوی لاری،وزیر کشور دولت اصلاحات، و با استقبال چشمگیر مردم و فعالان سیاسی و اجتماعی در بندرعباس برگزار شد.

[عکس: mousavi1.jpg]

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز ضمن تبریک ایام بابرکت ماه ربیع الاول با تبیین یک مقدمه مفصل از هجرت رسول گرامی اسلام از مکه به مدینه، این هجرت را یک حرکت عظیم فکری و اعتقادی عنوان کرد و گفت: نبی مکرم اسلام با هجرت از مکه به مدینه علاوه بر یک حرکت بین نقاط زمینی، آغازگر حرکت از آداب و عادات و رسومات شرک آمیز جاهلی به سوی فرهنگ خداپرستی، دانش جویی و نفی استبداد بود.


وزیر کشور دولت اصلاحات در سخنان خود با تاکید بر این نکته که در طول تاریخ پرفروغ اسلام، همواره با آموزه های اصلی و واقعی اسلام فاصله هایی رخ داده است گفت: هدف اصلاح طلبان حرکت از یک فرهنگ دورافتاده از آموزه های عمیق و اصیل اسلامی است که تحجر، بن مایه اصلی آنهاست و امام نیز گفتند که از هیچ چیز به اندازه ی متحجران و دگم اندیشان ضربه ندیدیم. 


موسوی لاری ادامه داد: در ایام قبل از انقلاب در حوزه علمیه بخاطر اینکه امام فلسفه تدریس میکرد، مورد تخریب و حمله قرار می گرفت تاجاییکه وقتی فرزند ایشان از یک کوزه آب خورد، آن کوزه را شستشو دادند با این توجیه که پدر او فلسفه تدریس می کند!


نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تصریح کرد: این حد از تحجر و دانش ستیزی، چه نسبتی با اسلام منادی آزادی و علم جویی [b]می توانست داشته باشد؟! پس باید در مقاطع مختلف زمان سیره ی واقعی رسول اکرم مورد تعقیب و پیگیری اندیشمندان باشد تا فاصله ای از آموزه های اصیل بوجود نیاید که البته این پیگیری، نیازمند زمینه هایی در بستر اجتماع و فضای سیاسی و اجتماعی است.[/b]

[عکس: mousavi5.jpg]

سید عبدالواحد موسوی لاری تاکید کرد: به اعتقاد ما این زمینه با پیروزی انقلاب اسلامی بوجود آمده است و امروز وظیفه ی ماست تا پیگیری مجدانه برای اجرای تعالیم علم جویانه و آزادی خواهانه اسلام داشته باشیم. 


وزیر کشور دولت اصلاحات در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: برای ما نیل به مردمسالاری یک اصل اساسی و اعتقادی است همانگونه که امام نیز اعتقاد واقعی به رای و نظر مردم داشت و برخی افراد بی نسبت با آراء و اندیشه های ایشان، حق ندارند درمورد نظرات ایشان شائبه های غیرواقعی و دروغین مطرح کنند و اعتقاد ایشان به رای مردم را به دروغ و برخلاف سیره واقعی امام در دوران رهبری شان، به زیر سوال ببرند.


عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات ادامه داد: امروز اصلاح طلبان معتقدند باید بر طبق قانون و با نگاهی جامع، همگان این فرصت را داشته باشند که در زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند و فرصت خدمت به کشور از آنها سلب نشود بنحوی که چه در قسمت انتخاب شوندگان و چه انتخاب کنندگان، صداهای متنوع و مختلف حضور پرشوری داشته باشند.


عضو شورایعالی بنیاد باران گفت: ما تاکید داریم که امروز اصولگرایان باید مسئولیت کارنامه دولت مورد حمایت شان را بپذیرند و سعی نکنند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند اگرچه اعلام فاصله با آن فجایع رخ داده در دولت های نهم و دهم، یک امر مبارک است اما نباید حامیانش از مسئولیت آن شانه خالی کنند. 


وزیر کشور دولت اصلاحات تاکید کرد: امروز عملکرد اصلاح طلبان و اصولگرایان در قالب دولت های مورد حمایتشان موجود است و مردم از هرکدام از این دوران، خاطرات خوب یا بدی دارند فلذا باید زمینه ای فراهم کرد که مردم بتوانند از میان کسانی که توانمندی خود را ثابت نموده اند، انتخاب کنند.


در ابتدای این مراسم سیدعبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس و حجت الاسلام شیخ محمدذاکری رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان هرمزگان، ضمن خوش امد به حضار و مهمان ویژه همایش، باحضور در پشت تریبون نکات مورد نظر خود را مطرح نمودند. در این همایش جمع زیادی از مردم، شوراهای شهر و روستا، نمایندگان اصلاح طلب ادوار مجلس شورای اسلامی و فعالان سیاسی و اجتماعی حضور داشتند.


[عکس: mousavi1.jpg]

[عکس: mousavi2.jpg]

[عکس: mousavi3.jpg]


[عکس: mousavi4.jpg]

[عکس: mousavi7.jpg]

[عکس: mousavi8.jpg]

[عکس: mousavi6.jpg]

[عکس: mousavi9.jpg]

[عکس: mousavi10.jpg]