جناح آنلاین

نسخه‌ی کامل: روانشناسی موفقیت
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
به خاطر هر چیزی که برایتان اتفاق می افتد تشکر
کنید .

بدانید که هر گامی به جلو گامی به سوی
دستیابی به چیزی بزرگتر و بهتر از وضعیت
فعلیتان است .

هر کاری که می کنید از یکی از روحیه های
خواستن یا ترس نشات می گیرد

افراد موفق همیشه به دنبال موقعیتهای کمک به دیگران هستند
. افراد ناموفق همیشه
می پرسند" از این چه چیزی نصیب من می شود ؟ "

برداشتن قدم اول است که برنده ها را از بازنده
ها متمایز می سازد

اگر به افراد موفق غبطه بخورید میدانی از نیروی
جاذبه منفی می سازید که شما را از انجام
هر چه که برای موفقیت لازم است باز میدارد . ولی اگر افراد موفق را مورد ستایش قرار دهید
میدانی از نیروی جاذبه مثبت می سازید که
شما را به سویی می کشاند که هر چه بیشتر و بیشتر
شبیه به افرادی شوید که دوست دارید شبیه آنان باشید .

هیچ کسی آنقدر زنده نمی ماند که بتواند هر
چیزی را که باید بیاموزد از ابتدا یاد بگیرد . برای
موفق شدن ، قطعاً و موکداً باید افرادی را بیابیم
که قبلاً بهای آموختن چیزهایی را که برای دستیابی
به اهدافمان نیاز داریم پرداخته باشند .

احتمالاً بزرگترین موقعیت شما در زیر پایتان
قراردارد ، در شغل ، صنعت ، آموزش ، تجربه یا
علائق فعلی شما هر چه بیشتر به دنبال آسایش خاطر باشید
کمتر آن را می یابید . ولی هر چه بیشتر در
جستجوی موقعیت باشید بیشتر احتمال دارد به
آسایش خاطری که می خواهید برسید .

همیشه آینده را نسبت به گذشته ترجیح
دهید . اکنون چه کنیم ؟

امروز بزرگترین منبع یگانة ثروت در بین گوشهای
شما قرار گرفته است هر چه را که عمیقاً باور داشته باشید برایتان به
واقعیت تبدیل می گردد.

نمی توانید اختیار آنچه را که برایتان اتفاق می
افتد در دست بگیرید .
ولی می توانید اختیار
رفتارتان نسبت به آنچه را که برایتان اتفاق می
افتد را داشته باشید و به این ترتیب به جای
اینکه به تغییرات اجازه دهید اربابتان شوند شما ارباب
تغییرات خواهید شد .

هر چه از خود اعتبار بیشتری به دیگران بدهید
اعتبارتان بیشتر می شود . هر چه بیشتر به
دیگران کمک کنید آنها هم بیشتر مایل به کمک
کردن به شما می شوند


موفقیت از درون شما آغاز می شود.

رمزگشايي از موفقيت

در اين مطلب به فهرستي کوتاه از قواعد «رمزيابي» براي موفقيت اشاره مي‌شود که افراد موفق براي رسيدن به اهداف‌شان از آن استفاده مي‌کنند....

البته هيچ کدام از اين قاعده‌ها به تنهايي نمي‌توانند باعث پيشرفت شما شوند ولي وقتي همه آنها با هم ترکيب شوند، آن‌وقت شما توقف‌ناپذير خواهيد بود:


1. آيا مي‌توانيد با تصور کردن، ثروتمند شويد؟! «تصور کنيد و ثروتمند شويد» يکي از کتاب‌هاي موفقي است که بسيار مورد علاقه من است ولي اجازه دهيد با واقعيت برخورد کنيم. شما نمي‌توانيد با تصور کردن ثروتمند شويد. ولي تصور کردن در مسير روشن و درستي درباره آنچه که واقعا خواهيد به آن دست يابيد به علاوه بقيه قواعد وسيله‌اي قدرتمند خواهد بود براي رساندن شما به موفقيت.
2. مسووليت کارهاي‌تان را بپذيريد: امروزه سرزنش کردن ديگران يا عوامل محيطي براي اتفاق‌هاي بد و اشتباهاتي که در زندگي ما پيش مي‌آيند، به يک فرهنگ تبديل شده ولي حقيقت تلخ اين است که هيچ کس واقعا مسوول آنچه شما بايد انجام مي‌داده‌ايد و نداده‌ايد، نيست. بله، خيلي از اتفاقات در ماوراي کنترل ما رخ مي‌دهند ولي اينکه چگونه با آنها برخورد کنيم و چگونه در برابر آنها عکس‌العمل نشان دهيم کاملا تحت کنترل ماست. به خودتان اجازه ندهيد که از «معذرت‌خواهي» عصايي کمکي براي نرسيدن به آنچه بايد مي‌رسيديد و انجام ندادن آنچه برعهده شما بوده است، بسازيد.
3. تمرکز، تمرکز و تمرکز! هرگز نگذاريد ديگر افراد يا عوامل محيطي شما را از دست‌يابي به آنچه که واقعا مي‌‌خواهيد منحرف کنند. براي رسيدن به هدف‌تان حرکت کنيد و نگذاريد چيزي راه شما را عوض کند.
4. بياموزيد: هيچ وقت‌ آموختن را کنار نگذاريد؛ به مدرسه بازگرديد، کتاب بخوانيد، به نوارهاي آموزشي گوش دهيد، آموزش ببينيد و مهارت‌هايي را که براي رسيدن به اهداف‌تان نياز داريد فرا گيريد.
5. سماجت به خرج دهيد و سخت تلاش کنيد: موفقيت مسابقه دو نيست که سريع به نتيجه برسد. رسيدن به موفقيت آسان نيست. از هدف‌تان دست برنداريد. خيلي از افراد قبل از رسيدن به جايگاهي که مي‌خواهند، تسليم مي‌شوند و جا مي‌زنند. مثل آنها نباشيد.
6. اهداف‌تان را روي کاغذ بياوريد: شما بايد اين کار را انجام دهيد. اهداف‌تان را تصور کنيد و آنها را روي کاغذ بياوريد. براي رسيدن به آنها نقشه بکشيد و سپس طبق برنامه و نقشه‌تان عمل کنيد.
7. عمل کنيد، عمل کنيد و عمل کنيد! اين آخرين رمز اين فهرست است ولي مهم‌ترين آن در رسيدن شما به موفقيت. بدون عمل کردن قطعا بقيه چيزها هيچ اهميتي نخواهند داشت. کارهايي که انجام داده‌ايد کجا هستند؟ امروز چه کاري انجام داده‌ايد که به اهداف‌تان نزديک‌تر بشويد؟ آيا مسووليت کارهايي را که بايد انجام دهيد برعهده گرفته‌ايد يا اينکه اجازه داده‌ايد تا معذرت‌خواهي شما را از دست يافتن به هدف‌تان عقب بيندازد؟

اگر نتيجه دلخواه‌تان را نديديد من به شما قول مي‌دهم عمل نکردن مشکل اصلي‌تان بوده است. شش رمز اول در اين فهرست بدون شماره هفت کاملا بدون ارزش هستند. شما بايد عمل کنيد و بايد همه زمان عمل کنيد، بدون وقفه! برنامه‌اي براي انجام دادن کارهاي‌تان بريزيد. فورا خواهيد فهميد که مي‌توانيد استراتژي رسيدن به موفقيت‌تان را عملي کنيد. بدون عمل کردن موفق نخواهيد شد. تعهدنامه‌اي براي خودتان درست کنيد و با خودتان عهد ببنديد که براي رسيدن به موفقيت همه کارهايي که بايد انجام دهيد را انجام خواهيد داد..
? ? 10 فرمان موفقيت

? ? سوامي سيواناندا يکي از مربيان نوع خاصي از يوگا و يکي از سخنرانان و نويسندگان حرفه‌اي «موفقيت» است. او بهترين هديه‌اي را که هر فرد مي‌تواند به ديگران و خودش ببخشد اين‌گونه شرح مي‌دهد: «به دشمن‌تان عفو و بخشش، به يک رقيب تحمل و بردباري، به يک دوست قلب خود را، به فرزندتان الگويي مناسب، به پدرتان احترام، به مادرتان رفتار و سلوکي که سبب شود او به شما افتخار کند، به خودتان توجه و به همه انسان‌ها عشق و محبت هديه کنيد.» او همچنين 10 فرمان براي موفقيت دارد که علاوه بر موفقيت مي‌تواند شما را به منافع جسمي، روحي و رواني متعددي نيز مي‌رساند....


? ? 1ساده و بي‌تکلف زندگي کنيد.

? ? 2 زندگي نکنيد براي غذا خوردن! غذا بخوريد براي زندگي کردن.

? ? 3 حسد نورزيد، تهمت نزنيد، دروغ نگوييد، فريب ندهيد، بدخواهي نکنيد و کينه‌توز نباشيد تا شاد و آرام شويد.

? ? 4 نيکوکاري قاعده زندگي است. پاک زندگي کنيد و زندگي‌نامه انسان‌هاي پاک و مقدس را بخوانيد و از آنها الهام بگيريد.

? ? 5 قلبي مهربان و دستي بخشنده داشته باشيد. مهربانانه صحبت کنيد و خدمتگزار باشيد و به انسان‌ها بي‌طرفانه و به چشم برابري نگاه کنيد تا زندگي‌تان سرشار از خير و برکت شود.

? ? 6 هرروزتان را طوري زندگي کنيد که انگار آخرين روز زندگي‌تان است و از هر لحظه زندگي‌تان براي دعا و عبادت و تفکر و خدمت استفاده کنيد. بگذاريد زندگي‌تان عبادت بي‌پايان خداوند باشد.

? ? 7 در لحظه زندگي کنيد. گذشته را رها کنيد و از آرزوهاي‌تان براي آينده‌تان دست برداريد.

? ? 8 معني زندگي را بفهميد و بعد، تلاش‌تان را شروع کنيد.

? ? 9 زندگي بزرگ‌ترين هديه است. از لحظه‌لحظه آن خوب بهره‌برداري کنيد.

? ? 10موفقيت بيشتر اوقات براي افرادي پيش مي‌آيد که شهامت دارند و عمل مي‌کنند و به ندرت نصيب افراد ترسو مي‌شود.

? ? با عمل به اين توصيه‌ها همه ما مي‌تواينم چندين قدم به موفقيت دلخواه‌مان نزديک‌‌تر شويم.


خیلی زیبا بود.خیلی خوشم اومد.مرسی واقعا
باخوندن جمله اول" رمز گشایی موفقیت" به یاد یه مستند افتادم که چند سال پیش دیدمش )(the secret)? یادمه میگفت هرچی که بحواین رو اول طلب کنین ( همین طلب وردن خودش فرایندهایی داره.مثلا یه پسربچه که ارزوی یه دوچرخه قرمز رنگ زیبا رو داشت برای خودش نقاشی اش رو می کشید.یا هم عکسشو از تو مجله قیچی میکرد? وروبروی تختش رو دیوار اتاق میچسبوند) بعدش نوبت تصور کردن بود .تصور کنین و ارزوتون رو بدست بیارین.( اگه باز همین پسربچه رو مثال بزنیم چشاشو می بست و تصور میکرد داره دوچرخه رو میرونه و داخل یه زمین سبز و پهناور چرخ نیزنه..واقعا هم انگار میزد...تمام حرکاتش اونموقع شده بود عین دوچرخه سوار مثلا داشت توی هوا رکاب میزد.فرمونو تکون میداد و .... ) یه فرایند دیگه هم داشت که الان یادم نیس دقیق ولی یادمه بعد از یه مدت صاحب دقیقا دوچرخه ای شد که ارزوشو داشت )
از اینجور مثالها زیاد بودش ...مردی که با تصور کردن میلیاردر شد.بیمار سرطانی که با تصور سلامتی و بهبود ، سلامتیشو بدست اورد و .....
این نیروی جاذبه است، نیرویی که بر تمام کاءنات هستی غالب هسش؛ اکثر دانشمندان وبزرگان مثل اینشتین و .... به این قانون دست یافتن خودم هم خیلی ازش استفاده کردم و میکنم...احساس میکنم اکثر موفقیتهایی که به دست اوردم با همین بوده( اگه بدست نیاوردم هم تلاشم کافی نبوده...تلاش نه فقط تو این زمینه هااا..)( چیزی که تا چن سال پیش به طور واضح نمیفهمیدم واقعا چی هسش!! ولب احساسشمیکردم؛ جاذبه......!!!موقع ورزش کردن .گوش کردن به موزیک. موقع خواب...اکثرا هم بهش رسیدم خداروشکر )
کتابشو هم دیدم ولی ننخوندم.دوستام که خوندن خیلی تعریف میکردن.پیشنهاد میکنم یا فیلمشو ببینید یا کتابشو بخونین.به درد میخوره
ببخشید که خیلی پرحرفی کردم...