رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصمیم نهایی برای کنکوریها گرفته شد / حذف کنکور در سال 92
#1
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از جمع بندی کمیسیون آموزش برای تاریخ نهایی حذف کنکور خبر داد و گفت: سال 1392 به عنوان سال حذف کنکور اعلام شد که این موضوع به وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش اعلام شد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص زمان اجرا شدن قانون حذف کنکور گفت: سال 92 به عنوان سال حذف کنکور در نامه ای به وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با اعلام این زمان این دو وزارتخانه بتوانند هماهنگیهای لازم را برای اجرای هرچه بهتر این قانون فراهم کنند.

سلیمی یادآور شد: بر این اساس سیستمهای مورد نیاز باید تا آن زمان تهیه شود و تکلیف دروسی که باید در امتحان نهایی مد نظر باشند مشخص شود. همچنین تکلیف فنی حرفه ای ها و هنرستانی ها نیز روشن شود.

به گزارش مهر، قانون نحوه ساماندهی پذیرش دانشجو (حذف کنکور) از سال 85 تصویب و بر اساس آن قرار شد از سال 90 کنکور حذف شود اما با توجه به اینکه اقدام جدی برای اجرای آن صورت نگرفت، مسئولان دولت و مجلس تصمیم به تأخیر در اجرای آن گرفتند. بر اساس آخرین تصمیم گیری ها قرار شد اجرای این قانون در سالهای 92 و یا 93 اجرایی شود. در قانون حذف کنکور سوابق تحصیلی داوطلبان از دوران دبیرستان جایگزین کنکور می شود.
پاسخ
#2
سوابق تحصیلی /؟!
هر وقت اقا معلم از روی پول بابایی دانش اموز نمره میده دیگه اونوقت همه چیز مسخره میشه
هر بز مجه پول دار به دانشگاه میره ?و ? اون دانش اموزی که عقل کله و به خاطر این که باباش زیاد پول دار نیست باید بشینه و بشینه و نه درسی و نه دانشگاهی :banghead:
واقعا متاسفم ?Confusedorry:
پاسخ
#3
اینجا امتحانات نهایی لحاظ میشه نه پول بابا جون تازه این همه سال درس خوندیم پول ندادیم و ندیدیم کسی پول بده جز برای کلاس رفتن خصوصی که البته بعضی وقتا میگفتن آقا معلم دلش میسوزه و چند تا نمونه سوال میده ولی اینجا امتحان نهاییه باید تا میتونی درس بخونی عزیز
پاسخ
#4
نقل قول:سوابق تحصیلی /؟!
هر وقت اقا معلم از روی پول بابایی دانش اموز نمره میده دیگه اونوقت همه چیز مسخره میشه
هر بز مجه پول دار به دانشگاه میره? و? اون دانش اموزی که عقل کله و به خاطر این که باباش زیاد پول دار نیست باید بشینه و بشینه و نه درسی و نه دانشگاهی
واقعا متاسفم?
از این نظر مشکلی وجود نداره. چون همونطور که کدخدا گفت، امتحان نهاییه و معلمی که تصحیح می کنه روحش هم خبر نداره برگه کی رو داره تصحیح می کنه. ( البته باید خطت خوب باشه )
اما مشکل اینجاست که اگه به این صورتی که الان هست باشه، حق خیلیا ضایع می شه. تو بعضی مناطق سخت گیرن بعضی جاها نه.
به نظر من تنها راهش امتحانات نهایی تستی هست. حق کسی هم ضایع نمی شه.
پاسخ
#5
امتحان نهایی فکر کنم کلاس سومی ها میدن و نه اولی و? نه دومی
طی خبر هم اومده که سوابق تحصیلی دبیرستان نه فقط سوم حالا چی ؟
البته من کمی زیاده روی کردم که گفتم همه معلم ها ولی خیلی ها به خاطر
پول و. :.. نمره میدن?
پاسخ
#6
نقل قول:امتحان نهایی فکر کنم کلاس سومی ها میدن و نه اولی و? نه دومی
طی خبر هم اومده که سوابق تحصیلی دبیرستان نه فقط سوم حالا چی ؟
دوره ما هم قرار شده بود سال دوم امتحانات رو به صورت نهایی برگزار کنند ولی چون حذف کنکور در سال 90 منتفی شد، امتحان ها معمولی بود.
همونطور که برای سومی ها امتحان نهایی است، در صورتی که اینبار حذف کنکور در سال 92 قطعی باشد، از امسال در مقاطع دوم، و سال بعد سوم و سال بعد آن هم پیش دانشگاهی ( یا چهارم ) برگزار می شود. البته فعلا امتحان نهایی سال سوم و پیش دانشگاهی برگزار می شود و 30 درصد( در کنکور 90 ) تاثیر دارد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان