رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احمد مدان ( پذیرا ) هنرمندی از شهر جناح
#1
مطلبی مختصر در مورد هنرمند جناحی، احمد پذیرا ( مدان ) : * منبع : وبلاگ دبستان توحید جناح ( http://www.janahtohidschool.blogfa.com ) *

احمد پذیرا ( احمد مدان)فرزند علی در تاریخ 5 دی ماه 1315 در جناح متولد شد در 5 سالگی به همراه مادر و سه خواهرش به دعوت پدر به بحرین رفت و پس از اینکه چند سالی را در آن جا به آموزش قرآن و دروس مختلف پرداخت در 12 سالگی به دلیل نیاز مالی مجبور به ترک مدرسه شد پس از آن مدتی را به انجام کارهای مختلف از جمله نانوایی ، بنایی پرداخت تا سر انجام در 14 سالگی به استخدام یک شرکت انگلیسی در آمد و در قسمت خطاطی و تابلو نویسی مشغول به کار شد و به این طریق مسیر شغلی و حرفه ای مورد علاقه ی خود را آغاز کرد.

[عکس: ahmad-pazira%28madan%29-88.jpg]
احمد پذیرا(مدان)

او پس از سالها فعالیت در زمینه های مختلف هنری در سال 1374 با بحرین خداحافظی کرده و به جناح آمد از ویژگی های استاد پذیرا تسلط کامل بر شش زبان انگلیسی ، فارسی ، عربی ، اردو ، هندی و بلوچی است که انواع خط این زبانها را با تسلط کامل می نویسد . همچنین استاد در زمینه موسیقی نیز فعالیت داشته و مدرس نیز بوده و ساز تخصصی ایشان آکاردئون بوده است . از جمله هنرهای دیگر استاد می توان به جمع آوری اصطلاحات و ضرب المثل های محلی ، نوآوری و خلاقیت در ساخت نوعی ساز بی نظیر که ترکیبی از موسیقی ملل مختلف می باشد و استاد نام آن را بلبل پارس نهاده وهنرهایی نظیر عکاسی و ورزش اشاره نمود . کارهای او به ویژه در زمینه عکاسی تحسین بر انگیز است و بیننده را به حیرت وا می دارد . او در طی چندین سال توانسته است تعداد زیادی عکس با موضوع های مختلف فرهنگی ، تاریخی را تهیه و در مجموعه ای گردآوری نموده و در اختیار مردم شهر و منطقه قرار دهد . استاد آثارش را ?در منزل شخصی اش درجناح نگهداری می کند . خانه ی استاد که به موزه ای از کارهای هنری و عکاسی تبدیل گشته همه روزه پذیرای بازدیدکنندگانی از قشرهای مختلف ?هنری ، ?فرهنگی ،دانش آموزی ، دانشجویی و ....... می باشد . وی علاوه بر این فعالیتها اقداماتی نظیر تهیه تابلو برای مدارس و ادارات شهر جناح در بدو ورودش به جناح نموده است . ?این همه خدمات فرهنگی ، هنری و عشق به مردم و شهر ، وظیفه ی تک تک شهروندان را نسبت به او سنگین نموده . بر ماست که قدردان باشیم ، به هنر او و خدماتش ارزش نهاده و به او که افتخار شهر و دیارمان است احترام بگذاریم .
 سپاس شده توسط star ، alipilavar ، mohammad ، ekhlas ، JanahSketch ، yas ، d.beckham


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان