رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک تغییر در کنکور 89
#1
جام جم آنلاين: رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با تشريح دلايل تأثير معدل به جاي نمرات دروس و سوابق تحصيلي در کنکور 89 گفت: با توجه به تصميمگيري اعضاي کارگروه ماده 4 قانون پذيرش دانشجو به اين نتيجه رسيديم که امسال نيز معدل را در کنکور تأثيرگذار کنيم تا حقي از کسي ضايع نشود.

محمد حسين سرورالدين در گفتگو با مهر افزود: با توجه به تصميم‌گيري اعضاي کارگروه ماده 4 قانون پذيرش دانشجو که يک ماه قبل تشکل شده به اين نتيجه رسيديم که امسال نيز مانند ساال گذشته معدل را در کنکور تأثيرگذار کنيم تا حقي از کسي ضايع نشود.

وي اظهار داشت: زماني مي‌توان دروس را در قبولي کنکور تأثيرگذار کرد که آموزش و پرورش بتواند اطلاعات تمامي دروس تعيين شده سال سوم تمامي داوطلبان کنکور سراسري را براي سازمان سنجش ارسال کند.

رئيس سازمان سنجش با اشاره به مشکل امسال در عدم تأثير نمرات دروس در کنکور گفت: وزارت آموزش و پرورش نتوانست نمرات دروس تمامي داوطلبان کنکور را ظرف مدت تعيين شده به سازمان سنجش ارائه دهد از اين رو مجبور شديم به ميزان 15 درصد معدل سال سوم دبيرستان را براي داوطلبان نظام جديد سال هاي 84 به بعد کنکور اعمال کنيم.

وي اظهار داشت: اين 15 درصد در نمره کل داوطلبان تأثير گذاشته است و رتبه اعلام شده بر اين اساس به دست آمده است.

سرورالدين گفت: آموزش و پرورش بايد با برنامه ريزي مناسب براي همه دروس داوطلبان فايلي تهيه و به موقع به سازمان سنجش ارائه دهد.

سازمان سنجش از زمان ثبت نام داوطلبان کنکور اعلام کرده بود که امسال نمرات دروس را به جاي معدل در کنکور به ميزان 15 درصد محاسبه خواهد کرد و حتي دروس تاثيرگذار در کنکور نيز اعلام شده بود.
#2
نقل قول:سازمان سنجش از زمان ثبت نام داوطلبان کنکور اعلام کرده بود که امسال نمرات دروس را به جاي معدل در کنکور به ميزان 15 درصد محاسبه خواهد کرد و حتي دروس تاثيرگذار در کنکور نيز اعلام شده بود.
درسته، یعنی باید طبیعتا نمره هر درس به همون درس تخصیص داده می شد که اینکار رو نکردن. ما نمی دونیم، یعنی قانونی که تصویب می شه رو هم اجرا نمی کنن؟
می ترسم سال بعد _ یعنی کنکوریای 90 _ که امسال امتحان نهایی پیش دانشگاهی دارن و گفتن که رو کنکور تاثیر داره، باز همین قضایا براش تکرار بشه. خب وقتی نتونستن تک تک دروس امتحان نهایی سال سوم رو تاثیر بدن، اونوقت می خوان تک تک دروس نهایی سوم و پیش دانشگاهی رو تاثیر بدن؟؟؟؟


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان