رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعتبارات دانشگاه های کشور چهار برابر شده است
#1
ساری - خبرگزاری مهر: معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه دانشگاه های کشور در چهار سال اخیر چهار برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ملاباشی ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع ومعارفه رئیس دانشگاه مازندران در بابلسر به تلاش و نگاه ویژه دولت های نهم و دهم به دانشگاه ها اشاره کرد وافزود: بودجه جاری وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در چهار سال گذشته رشد قابل توجهی داشته? به طوری که چهار برابر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در مقابل این رشد چهار برابری در بودجه جاری تعداد دانشجویان وحقوق کارکنان به این میزان رشد نداشته است، تصریح کرد: این نشان از نگاه وتوجه جدی دولت به دانشگاه ها است.

ملاباشی به تلاش چشمگیر و نیز توفیقات دانشگاه ها وعرصه های علمی پس از انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: تعداد دانشجویان قبل از انقلاب در مقابل جمعیت 36 میلیونی ایران 150هزار دانشجو بوده است.

وی با اعلام اینکه امروز سه میلیون و500 دانشجو در مقابل جمعیت حدود 73 میلیونی ایران بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار ایران در کشور مشغول به تحصیل هستند، اظهارداشت: تا پایان برنامه چهارم تعداد دانشجویان کشور به حدود چهار میلیون نفر خواهد رسید.

معاون وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری به بودجه جاری دانشگاه ها اشاره کرد وگفت: دولت نهم دانشگاه ها را با بودجه جاری 475 میلیارد تومان تحویل گرفت وامسال این بودجه را به دو هزار و 100 میلیارد تومان با رشد چهار برابری رساند.

وی همچنین بیان داشت: مازندران با داشتن حدود 48 موسسه آموزش عالی دولتی وغیردولتی و وجود دانشگاه جامع مازندران با 11دانشکده از بزرگترین استانهای کشور در کثرت تعداد موسسات آموزش عالی به شمار می رود.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان