رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مردم متدين .فرهنگ دوست . انقلابي و آگاه شهر جناح . شما استحقاق داريد ولي.......
#1
از روزي كه چشم باز ميكنيم ميشنويم : مردم فرهنگي جناح . جناح زيبا . شهر جلوتر از هم رده ها از هر نظر . شهر مردم خير انديش . و هزار صفت ديگر .

مسئولين گرامي كه تكلف گونه از همين صفت ها براي ما بكار ميبرند آگاه هستند كه خود ميگفته اند : جناح را از روزي كه بخش شده و پيشرفتي برايش حاصل شده ?با استقرار ادارات مختلف پيشرفت خواهيم داد .
زمان نمايندگي جناب آقاي حسيني و وكالت بيست و اندي ساله ايشان وعده و وعيد هاي گوناگوني براي مردم مطرح ميشد . با آنكه ارتباط رودرروي نماينده با مردم بسيار كم بود ولي ايشان هم هربار و هرگاه به جناح مي آمدند سوال ميشد : نمايندگي آموزش و پرورش جناح چرا ارتقا نمي يابد ؟؟
مسلما جواب هميشگي <پيگير هستيم> همه را نااميد از هر اقدام عاجل و زود هنگام ميكرد .

در حال حاضر با حضور جناب آقاي جباري در كسوت نمايندگي مردم سه شهرستان بندرلنگه . بستك و پارسيان در مجلس و افزايش ملاقات رودرروي ايشان با مردم انتظارها هم بيشتر شده .
دريغا كه در اين دوره نيز انتظارات مردم به هيچ وجه پاسخ داده نشد . حداقل تا امروز هيچ تغييري حاصل نشده است .
با تغيير كادر مديريتي آموزش و پرورش بخش جناح و ورود آقاي چمن پيرا ارتباط ايشان با مردم بيشتر شده . ولي بنظرم تا نمايندگي ما اداره نشود بحث و جدل با ايشان جز بعنوان فردي كه شايد بتواند صداي ما را به آقاي جباري برساند فايده ايي نخواهد داشت . اختيارات ايشان كاملا محدود است و انتظار زياد از ايشان بي جا . همه اينها در حالي است كه اقدامات ايشان در راستاي ارتقا نمايندگي و بهبود وضعيت تحصيل بخش جناح قابل تقدير فراوان است .

گويا همه بايد يك درد چند ساله را دارا باشند . با اينكه وضعيت و نوع حل مسئله آب شهرستان بندرلنگه با ارتقا نمايندگي آموزش و پرورش جناح قابل قياس نيست ولي در نفس خود اين دو مسئله در يك چيز يكسان اند اينكه هردو يك مسائلي هستند كه سالهاست مورد نظر مردم و به دور از نظر مسئولين مشكلات بسياري را براي مردم اين مناطق پديد آورده اند .

مشكل اينجاست كه در دوره آقاي حسيني هميشه قول پيگيري داده شد . در دوره آقاي جباري كه قرار بود تغييرات پديد آيد همين قول تنها در جلو چشمان ما پابرجاست . اميد اين است كه اين اقوال در عمل مشاهده شود .

اينگونه كه پيداست در مقايسه با شهرهاي اطراف .بخش جناح از نظر ويژگي جمعيتي و نيروهاي نخبه آماده فعاليت مشكل آنچناني را دارا نيست .

اختلافات گروهي در شهر كوچك جناح آنچنانكه در هر مسئله ايي ضربه هايش از سم مهلك تر بوده در اين مسئله نيز بويش به مشام ميرسد . قطعا بر شوراي شهر جناح . اعضاي محترم آن . ?شهردار گرامي و ديگر بزرگان و معتمدان و مسئولين شهر است در پيشرفت شهر جناح از اين مسائل كه چشم پوشي كنند در جهت وحدت مردم و مسئولين گامهاي عملي بردارند . بدون شك نقش امامت معزز جمعه جناح در كنترل مسائل اختلاف برانگيز مهم بوده و اقدامات ايشان تحسين برانگيز است .

بنظر بنده نظرات و مطالبي كه اكثرا از سر دلسوزي در پايگاه هاي اينترنتي جناحي منتشر ميشود نيازمند توجه بيشتر مسئولين شهري و حتي رده هاي بالاتر است . ميدانيم كه فعاليت به اين شكل در فضاي مجازي براي جناح واقعا منحصر بفرد است . علاقه جوانان و مردم به فعاليت هاي مفيد در اينترنت در شهر ما نسبت به شهرهاي اطراف واقعا زياد ميباشد . اگر دوري در فضاي مجازي بزنيد متوجه ميشويد جز وبلاگها و وبسايتهاي فعال جناحي و اوزي . ديگر پايگاه ها از شهرهاي مختلف اطراف ما فعاليت چشمگيري ندارند .

اين جملات را گفتم كه بنويسم : اگر امروز نمايندگي اموزش و پرورش جناح(انشالله بزودي اداره) داراي وبلاگ اطلاع رسانيست امر خيري است كه شايسته تقدير است ولي ارتباط آن با پايگاه هاي مستقل واقعا كمرنگ است . اگر آقاي چمن پيرا مقاله ايي در باب حرفهاي وبلاگي هاي جناحي منتشر ميكنند نشان از توجه مفيد ايشان است پس همين را ما به فال نيك ميگيريم تا ارتباطات گسترش يابد . البته و صد البته انتقادات جدي نيز به وبسايت شهرداري جناح و شوراي اسلامي شهر جناح وارد است كه اولي چون مجسمه در اينترنت گرد اينترنتي! ميخورد . دومي علي رغم فعاليت رضايت بخشش در ابتداي كار در حال حاضر داراي فعاليت آنچناني نيست .

پس در جمع بندي قسمت اول اين مطلب بگويم كه انتظار از مسئولين محلي پيگيري براي آگاه كردن مسئولين بالاتر و از نماينده محترم مردم پيگيري عملي در جهت ارتقا نمايندگي آموزش و پرورش جناح است . اين مطلب انشالله در روزهاي نه چندان دور شاهد خبر خوب ارتقا نمايندگي باشد .

در جمع بندي قسمت دوم نيز بايد گفت كه در شهر كوچك ما بهترين رسانه ها كه با استقبال مناسب مردم روبرويند همين وبسايتها و وبلاگهاي اينترنتي اند . لازم است مسئولين محترم شهر در اطلاع رساني هاي خود اين ويژگي را مدنظر داشته باشند . در همين جناح آنلاين هم ميتوان پيشنهاد داد انجمن هايي براي ارتباط بهتر همين مسئولين ( بخصوص شهرداري و شورا ) با مردم راه اندازي شود تا آنها با اختيار بتوانند در آن فعاليت داشته باشند و اخبار خود را منتشر سازند.

منتظر پيشنهاد هاتان و نظر هاتان هستم


Confused_hi: Confused_hi:
#2
من که از خدامه نمایندگی ارتقا پیدا کنه با وجود فعالیت شدید کادر جدید نمایندگی باز هم فقط باری از رو دوش بستکی ها برداشته شده و نمایندگی شبیه کارچاق کن بستکی ها شده اصلا چرا بخشداری کاری نمی کنه مگر نه اینکه تا بندر چارک بخش شد بخشداری سریع مجوز آموزش و پرورش را گرفت به نظر من به جای اینکه بیشتر بگیم نماینده چرا نمیگیم بخشداری حتی تو یکی از وبلاگهای جناح راجع به بخشدار و بخشداری ناکارآمد صحبتی نمیشه و همه افتادیم به جون شورا و شهردار البته هر کسی وظیفه ای داره و من در اینجا از آقای بخشدار و اطرافیانش ( چون حمید اینترنت نمیاد ) میخوام بپرسم چرا کاری نمیکنی چرا وقتی تو جلسه ی آموزش و پرورش شهرستان وقتی جلو فرماندار و بقیه چمن پیرا بلند شد و حرفش رو زد شما نه تایید کردی و نه رد و اونجا بود که امام جمعه بستک ( کوخردی!) به جای بستکی ها حرف زد و تشر زد باز چیزی نگفتی خبرها که میرسه اگه بری تو نمایندگی کل ماجرا را براتون تعریف میکنن مگه چی میشد دبیرستان نمونه مال جناح باشه مگه چی می شد هنرستان تا حالا آماده میشد و . . . .? و در آخر مگه چی میشد نمایندگی اداره میشد الان سه ساله بخشداری ولی هیچ البته شبانه و صحرا و و . . . . . .? :93:
امیداویم آقای جباری رو قولشون وایسند تازه این دفعه که چمن پیرا رفته بودن تهران مثل اینکه تونسته با شخص وزیر ملاقات کنه که جای بسی امید است
فقط دعا کنید زودتر اداره بشه بعد شهرستان رو شاخمونه
#3
اداره بشه ، شهرستان میشیم ؟!!!!!!!!!!
چرا ما ادعا میکنیم که از بستک بهتریم ؟ مرکز شهرستان ویژگی هایی باید داشته باسه مثلا جناح بجز آموزش و پرورش چه اداره ای داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از اینا بگزریم تا حالا نگاهی به ساختمون تربیت بدنی انداختین؟
از همه بدتر اینکه شهرداری و شورا و آتش نشانی همشون دست در دست هم دادن............
باید کمی وضعیت خودمونو بهتر کنیم بعد ادعا کنیم،بهتره که منطقی قضاوت کنیم نه از روی تعصب.
اگه شهرستان بشیم میشه به مرکز جناح و بخش فرامرزان دیگه؟
بستک فقط بخش بستک و بخش گوده داشته باشه؟
من که میگم سخته قبول کنن نمیشه که یه شهرستان با 2 یا 3 بخش !!!!!!!!!
همینجوری که نمیشه...........
(اینو بگم که طرفداری از بستک نکردم فقط ما هنوز امکانات و شرایط شهرستان شدن رو نداریم)
#4
نقل قول:به نظر من به جای اینکه بیشتر بگیم نماینده چرا نمیگیم بخشداری حتی تو یکی از وبلاگهای جناح راجع به بخشدار و بخشداری ناکارآمد صحبتی نمیشه و همه افتادیم به جون شورا و شهردار

بنده اشاره كردم كه اين دوستان و مسئولين محترم اختياراتي ندارند . در مورد بخشدار و مجموعه زير نظرش كه من فعلا هيچ حرفي ندارم . چون معادلات در شهر جناح به گونه ايي رقم ميخورد كه بخشداري نه سر پياز است و نه ته پياز .

نقل قول:میخوام بپرسم چرا کاری نمیکنی چرا وقتی تو جلسه ی آموزش و پرورش شهرستان وقتی جلو فرماندار و بقیه چمن پیرا بلند شد و حرفش رو زد شما نه تایید کردی و نه رد و اونجا بود که امام جمعه بستک ( کوخردی!) به جای بستکی ها حرف زد و تشر زد باز چیزی نگفتی

اين اخبار را ما نشنيديم . شما از كجا آورديد ؟ . اگر بوده واقعا ناپسند هست و مورد قبول نيست .

نقل قول:امیداویم آقای جباری رو قولشون وایسند تازه این دفعه که چمن پیرا رفته بودن تهران مثل اینکه تونسته با شخص وزیر ملاقات کنه که جای بسی امید است
فقط دعا کنید زودتر اداره بشه بعد شهرستان رو شاخمونه

اولا نتيجه اين ملاقات ها برا مردم هيچگاه روشن نميشود .
دوما اداره شدن هيچ دخلي به شهرستان شدن نداره بنظرم . درحال حاضر جناح به هيچ وجه شرايط شهرستان شدن را دارا نيست

نقل قول:مثلا جناح بجز آموزش و پرورش چه اداره ای داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه اداره آموزش و پرورش داشتيم كه ما اين مطلب رو نمينوشتيم? :-\ :-\

نقل قول:اگه شهرستان بشیم میشه به مرکز جناح و بخش فرامرزان دیگه؟

بخش كوخرد يا هرنگ? Smile
#5
میدونم که اداره آموزش و پرورش نداریم!!!! گفتم اگه شهرستان بشیم بجز این اداره چی داریم؟
((تربیت بدنی فعلا حساب نیست،با این وضعیتش))
فعلا که کوخرد بخشه(گفتم 2 یا 3 بخش ) شاید زیرمجموعه بستک بشه با توجه به راه " کتل" هرنگ-بستک? که ده دقیقه بیشتر نیست!!!!!!


ولی اگه راه خور آماده بشه،شهرمون با سرعت 120 کیلومتر در ساعت پیشرفت میکنه :dance:
(با توجه به اینکه جناح میشه سر راه اصلی و رفت و آمدهایی که میشه و در روز شاید چندصدنفر به جمع مشتری های مغازه های جناح می پیوندند و از خیلی لحاظ دیگر. در کل خیلی خوب میشه .
#6
نقل قول:ولی اگه راه خور آماده بشه،شهرمون با سرعت 120 کیلومتر در ساعت پیشرفت میکنه

اون كه قطعا . انشالله . ولي مشكل اول اينه كه :
راه خور حدود هفت هشت ميليارد تومان اعتبار لازم داره كه بايد از بودجه ملي جذب بشه . چون كل بودجه شهرستان بستك شش ميليارد تومان بيشتر نيست

دوم اينكه . درباره راه خور كه اينهمه بدرد مردم جناح و منطقه ميخوره هم ما اختلاف داريم . چرا ؟ آيا فايده داره ؟? :a102: :a102:
حالا درسته كه ابهامات در بحث راه خور هست ولي اونها بجاش بايد مطرح شه و از راه خودش
#7
نقل قول:(با توجه به اینکه جناح میشه سر راه اصلی و رفت و آمدهایی که میشه و در روز شاید چندصدنفر به جمع مشتری های مغازه های جناح می پیوندند و از خیلی لحاظ دیگر. در کل خیلی خوب میشه .
امیدوارم مفید باشه. ولی چشمم آب نمی خوره. مثلا این کارگران شرکت نفت و گاز که فایده ای که نداشتن، جز نا امنی چیز دیگه ای برای جناح به ارمغان نیاوردن. البته فکر کنم راه خور اینطور نباشه و باعث پیشرفت جناح بشه. حالا بحث راه خور نیست و ادامه نمی دیم.
اما در مورد اداره شدن آموزش و پرورش که نیازی به شهرستان شدن نداره، همش جز پیگیری و قول و قرار چیز دیگری عاید این مردم نشده. مثلا اباعبدالله گفتن که قبل می شنیدیم:
نقل قول:مسلما جواب هميشگي <پيگير هستيم> همه را نااميد از هر اقدام عاجل و زود هنگام ميكرد .
و الان کدخدا می گن که می شنویم :
نقل قول:امیداویم آقای جباری رو قولشون وایسند
به گفته ای اگر رو کاشتن، چغندر سبز شد. ببینیم در عمل چیکار می کنن، و گرنه این قول و قرار ها برای مردم آشناست و چیز جدیدی نگفتن. و همچنین مردم نمی تونن بشینن و پیگیر باشن، ببینن فلان اداره چی کار کرده، فلان اداره کجا رسیده و... مهم نتیجست. گرچه دوست داریم در جریان کارها باشیم ولی اون نتیجه آخرش مهمتره. مثلا می گیم چرا سرعت اینترنت پایینه، می گن مشکل از بالاست. می گیم چرا آموزش و پرورش اداره نشده، می گن فلانی قولش رو داده. می گیم چرا هنرستان یا دانشگاه و... درست نمی کنن، می گن بستک نمی زاره. یکم حق به مردم بدین که صبرشون لبریز بشه. همین.
به هر حال امیدواریم که هر چه زودتر این کار صورت بگیره و حداقل یه یه سالی هم ما نفعش رو ببریم? ;D
#8
راجع به شهرستان شدن مجبورم حرفم را پس بگیرم چون وقتی امروز صبح رفتار یکی از مسئولین را دیدم گفتم کاش بخش هم نمیشدیم
اما راجع به خبر از جلسه ی آموزش و پرورش شهرستان همانطور که گفتم تو نمایندگی اگه برید اونجا میشنوید
راجع به ملاقات با وزیر هم از ناصر پرسیدم اونم گفت این دفعه قولی که به ما دادن چیزی فراتر از قول های همیشگی بود ولی چون تو استان 8 نمایندگی وجود دارد که در صورتی که روش کار و پیگیری را اعلام کنیم ممکن است کارشکنی هایی صورت بگیره و قتی هم بهش گفتم از بس شنیدم پیگیری پیگیری خسته شدم گفت ایندفعه خستگی همه در میره
راجع به راه خور هم باید بگم . . . . . . والا چی بگم فقط یه لحظه یاد ویژه نامه عصر اوز ویژه جناح و مقالات و تیو تیوهاش اقتادم مال چندین سال پیش حالا این راه کی تموم میشه خدا میدونه
راجه به باند مخوف ( باندی که با سرحدی های محله مسجد فاطمه می گردن ) هم دوروزه روشون کار کردم متاسفانه همون جوونایی هستن که دم از غیرت میزنن ولی بساط ورق و این چیزا همیشه به پاست امشب ساعت 11 به بعد برید نگاه کنید
#9
نقل قول:راجع به ملاقات با وزیر هم از ناصر پرسیدم اونم گفت این دفعه قولی که به ما دادن چیزی فراتر از قول های همیشگی بود ولی چون تو استان 8 نمایندگی وجود دارد که در صورتی که روش کار و پیگیری را اعلام کنیم ممکن است کارشکنی هایی صورت بگیره و قتی هم بهش گفتم از بس شنیدم پیگیری پیگیری خسته شدم گفت ایندفعه خستگی همه در میره

آقاي چمن پيرا انشالله خبر خوش رو كه خستگي در كنه زود اعلام كنند . در غير اينصورت هم ما مشتاقيم كه مانند يك گفتگوي غير رودررو ايشان پاسخ هاشون رو چه از جانب شخص خودشون و چه از جانب نماينده آموزش و پرورش برا ما بفرستند تا هم همه نقد هاي ما اگرچه منصفانه . يكطرفه نباشد و هم ذهن مردم روشن بشود

در مورد اين نظر كدخدا كه :

نقل قول:راجه به باند مخوف ( باندی که با سرحدی های محله مسجد فاطمه می گردن ) هم دوروزه روشون کار کردم متاسفانه همون جوونایی هستن که دم از غیرت میزنن ولی بساط ورق و این چیزا همیشه به پاست امشب ساعت 11 به بعد برید نگاه کنید

من تو اين لينك http://www.janahonline.com/index.php?topic=1035.0 اشاره كردم و افسوس خودم رو و نگراني شديدم رو اعلام كردم .
دوستان هم نظري در اين مورد دارند در اين تاپيك بنويسند . نه اينجا :c017:
#10
نقل قول:راجه به باند مخوف ( باندی که با سرحدی های محله مسجد فاطمه می گردن ) هم دوروزه روشون کار کردم متاسفانه همون جوونایی هستن که دم از غیرت میزنن ولی بساط ورق و این چیزا همیشه به پاست امشب ساعت 11 به بعد برید نگاه کنید
کدخدا شما الان تو این یک پست سه موضوع رو آوردین، و خودش باعث انحراف موضوع می شه. در ضمن در مورد چیزی که خبر ندارین، سریع هر چی می خواین بگین، نگین. اتفاقا من پرسیدم و دلیلش رو فهمیدم که اگه خواستین برام پیغام خصوصی بدین براتون توضیح می دم و اصلا اونطوری که شما و قبلا هم من، فکر می کردیم نیست( فقط منظورم اینه که اونایی که ورق بازی می کنن. و گرنه در مورد شرکت نفتی ها که حرف شما درسته ). دوستان دقت کنن هر پستی که این بحث رو منحرف کنه، حذف می شه. و هر موضوعی رو جای خودش مطرح کنید.
نقل قول:آقاي چمن پيرا انشالله خبر خوش رو كه خستگي در كنه زود اعلام كنند . در غير اينصورت هم ما مشتاقيم كه مانند يك گفتگوي غير رودررو ايشان پاسخ هاشون رو چه از جانب شخص خودشون و چه از جانب نماينده آموزش و پرورش برا ما بفرستند تا هم همه نقد هاي ما اگرچه منصفانه . يكطرفه نباشد و هم ذهن مردم روشن بشود
حرف تمام مردم همین است. ما که به گفته اباعبدالله مشتاق دست یابی به شفافیت هر چه بیشتر هستیم.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان