رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطلب جديد جناح 83 > يك هشدار
#1
هر غریبه ی ولگردی که وارد شهر ما می شود با خیالی آسوده و راحت دست به هر غلطی می زند و عزیزان ما که اگر بگویی بالای چشمتان ابروست خون جلو چشاشون را می گیرد اما در جایی که ناموس همشهریان شان در میان باشد خم به ابرو هم نمی آورند.

مدتی پیش موارد متعددی از سرقت موتور نقل محافل و مجالس بود و اخیرا نیز قضایای ربودن دام آنهم به صورت گله ای.

اما چه کردیم؟... هیچ

حال می شود بی خیال موتور و دام و بز شد اما مگر می توان از شرف و اعتبارمان بگذریم.چه کنیم که هر کس و ناکسی که پایش به این محل باز می شود ، شهر را بی دروازه می بیند و چه با خیالی آسوده با تلفن و موبایل و ... برای زنان و دختران این شهر مزاحمت ایجاد می کند ، فساد می کند ، بساط می و شراب راه می اندازد و حتی چند نفری را هم اغفال می کند و هیچ کس و مسئولی جرات یک تذکر خشک و خالی را به خود نمی دهند.

حتمی آقایان منتظرند باز هم فاجعه ای رخ دهد و آبرویی ریخته شود که بشود کاری کرد.

نه جانم قبل از فاجعه باید کاری کرد.

خودکرده را تدبیر نیست.

ما که خانه های خود را به خاطر چندهزار تومان بیشتر در اختیار هر ناآشنایی می دهیم دیگر نباید بیشتر از آن انتظار داشت.

چرا تذکری کوچک به این ارازل و اوباش داده نمی شود. چرا باید اینها فکر کنند که ما اینقدر بدبختیم که هر بلایی می توان بر سر مردمان این شهر در آورد و جیکمان هم در نیاید.

چرا به خانواده ها توصیه نمی شود ارتباط نا آگاهانه دختران و پسران خود را کنترل نمایند.

چرا دست رو دست گذاشته اید؟

آقایان فاجعه ی فردا را اکنون پیش گیری نمایید.

فردا دیر است.

نظرات برخي كاربران :

1.من : سلام بسیار جالب حرف از کجا می زنی شهر جناح که ابرویی برای خودش نزاشته شما می گید غریبه اون به جهنم ولی بعضی از پسرای جناحی که صدا دختر ضبط می کنند چی وقتی از خودمون خرابه چطور میشه جلو کسی دیگه گرفت تو شهر جناح معتاد درجه 1 شراب فروش درجه 1در مغازه اونم جایی که همه کس مرغ می خرن این به کنار خب نظر شما چیه وقتی خودمون کارمون خرابه چطور بریم جلو یه غریبه بگیریم چیز واضحی که تو شهر جناح است دوستی دختر و پسر که ظاهرا در مجالس خیلی حرفش است تا خودمون اصلاح نکنیم هیچ احدی نمی تونه کاری کنه غریبه هم برام جای اشکالی نداره چرا چون وقتی پا گذاشتیم جایی میگن من با دختره جناحی صحبت میکنم چرا نیاد جناح هر غلطی بکنه وقتی دختر حیا سرش نشد دیگه ما چکار کنیم /...............

2.علي :(جواب به كاربري ديگر) آقای علی رضا همه دلشان برای شهر میسوزد چه شما و چه دیگران ولی این دلیل بر شورا و شهردار شدن نیست.هر کس در جای خود و بسته به موقعیت و توانش باید در آبادانی شهرش بکوشد.حالا یک نفر وبلاگ نویس است و دیگران آنجا نظراتشان را اعلام می کنند این جای تقدیر و تشکر دارد.خود بهتر میدانید که خیلی از مردم ما پشت سر چه ها که نمیگویند اما رودرو متملق و چاپلوس میشوند.باید بهتر بدانید همین اندازه انتقاد در وبلاگ آن هم شناخته شده و با وجود مسئولینی که در برابر کوچکترین انتقاد آنچنان گرگ میشوند که در پی خذف منتقد بر آمده و برای حذفش از هیچ اقدامی فروگزار نیستند،کاریست بس دشوار که حداقل از دست من و شما برنیامده و شاید اصلا برنیاید و درگیر شدن با این افراد را به مصلحت خود و خانواده خود نمیدانیم و حاظر به خراب کردن رابطه حسنه ظاهری نیستیم شاید جایی به ضررمان تمام شود.گرچه ما مردم حاضر به بیان انتقادات بصورت رودرو نیستیم ولی این انتقاداد گرچه کوچک و آنهم در وبلاگ میتواند تلنگری باشد برای مسئولین شاید از درد دل مردم آگاه شوند.پس بیایید در جهت بهتر شدنش پیشنهادات سازنده بدهیم تا موثرتر واقع شود


***اين مطلب الزاما ارائه دهنده نظرات وبسايت جناح آنلاين نميباشد
پاسخ
#2
با سلام خدمت همه دوستان .

بنظرم اين مشكل واقعا باعث شرم و بدحالي شهرمون هست . من هم شنيدم كه افرادي در قالب كارهاي كسب معمولي اقدام به فروش مواد غيرقانوني و غير اسلامي ميكنند .

و صدافسوس كه همين مواد و مايعات هم است كه مشكل شهر ما رو دوصد چندان كرده . هرشب كه ميبينم بعضي جوانان جناحي كنار ساختمان همين شركت نفتي هاي غريبه نشستند و بازي ورق ميكنند دلم ميسوزه برا شهرمون .

من در يه مطلب http://www.janahonline.com/index.php?topic=968.0 گفته بودم كه اين مشكلات داره سرسام آور ميشه و حتما بايد جلوش رو گرفت .

متاسفانه امروز برخورد نيروهاي امنيتي و مسئولان شهر و بخش جناح بايد درست نباشد كه اين بي بند و باري ها پيدا شده . رسيدگي كنند حتما . واقعا تحمل اين مشكلات و عواقب روانيش براي مردم مشكل است .

و البته برا مشكل ناموسي كه همه نگرانش هستن بايد مشكل اصلي رو در بعضي خانواده ها و والدين بي مسئوليت جستجو كرد . در شهر شش هزار نفري جناح راحت ميشود دو تا دختر لاابالي گر رو كنترل كرد
چون اين روابط قطعا دو طرفه هست . اون زنان كه نه آبرو شهر و نه ديگران براشون مهمه رو بايد شناسايي كرد و برخورد قاطعي با دوطرف اين ماجراها داشت . چه اون كارگران نفت و گازي و چه دختران ناخلف جناح .
پاسخ
#3
خوب انشاالله كه همه اينجا آمده باشيد برا گفتن نظرتون در اين باره ?Smile

من بنظرم تو وبنويس هاي جناحي هميشه بايد اين رو بدانيم كه :

هميشه ما آشمون را يا زياد شور ميكنيم يا خيلي شيرين . بگفته محسن كديور يا سياه يا سفيد . بايد هميشه اون وسطها رو انتخاب كرد .

در مورد مسئله شورا و شهردار بسيار وضع بد شد و الحمدلله الان كمي بهتر شده . همين وبلاگ جناح 83 با توجه به سابقش مخاطب هايي داره . ولي درست اين نبود كه طوري فضاسازي كنه انگار ما تو شهرمون همه چي گل و بلبل هست و تنها مشكلمون شورا و شهرداره . واقعا درست نبود و من انتقادات زيادي در اين مورد از ايشون داشتم .

در مورد شركت نفتي ها هم متاسفانه وضع داره دوباره به همين شكل ميشه . نبايد كه بخاطر اينكه بيننده هاي وبلاگمون زياد بشه يا ...... بيايم و رو به تخريب بياريم .

توجه داشته باشيم كه هرچيزي حسن دارد و بدي هم دارد . ناخالصي هم دارد . ولي نميشود اينطور از كوره بدر رفت كه خوبي ها را همه شان فداي بدي هاي يك عده كارگر بيسواد اون شركتي ها بكنيم .
همه واقفيد كه اين شركت نفتي ها از زماني كه آمدن فايده هاي زيادي هم براي مردم داشتند . از كسبه ها بگيريد و ...
. .


من حتما با نظر دوستانم موافقم . نميشود اين مشكلات را تحمل كرد و ما حتما بايد اين شريرت كارگران و رده هاي شركت نفت را درمان كنيم . ولي متوجه باشيد كه در فضاي فتنه تصميم گيري ها سخت ميشود و گاهي تصميم ها نادرست .

با تدبير و فكر انشاالله با حفظ فوايد . شرارت ها را دفع خواهيم كرد Smile
پاسخ
#4
اخه این چه حرفیه که شما میزنید؟........چقد به این غریبه ها گیر میدین!حالا اینا هر اشغالی میخان باشن.ادم خودش باید پاک باشه (البته قبول دارم که محیط هم موثره)اگه الان عده ی نه چندان کمی از دخترای جناحی نجابتشونو از دست دادن ربط چندانی به غریبه ها نداره علت اصلی خود شخص و خونوادشه.طرز تربیت،کنترل کردن،غیرت داشتن مردان خانواده عوامل اصلی هستن نه چند تا غریبه.وقتی دختر خانومی با یه تیپه خیلی جلف جلو چش پدر،برادران و نامزدش از خونه میزنه بیرون و هیچکس حتی یه خم به ابرو نمیاره دیگه چه میشه گفت؟!...........
پاسخ
#5
نقل قول
نقل قول:اخه این چه حرفیه که شما میزنید؟........چقد به این غریبه ها گیر میدین!حالا اینا هر اشغالی میخان باشن.ادم خودش باید پاک باشه

اولا خوش امد به شما برای حضور در سایت جناح آنلاین
دوما اتفاقا حرف ما صحیح است و همگی متفق القول هستیم که جای سرحدی در جناح به شرطی است که کنترل رفتاری بشن البته حرف شما صحیح است که یک دختر خودش باید مواظب خودش باشد ولی به دلیل احساساتی بودن و زود گول خوردن جنس مؤنث ( در تاریخ اثبات شده ) ممکن است باند مخوف از این ترفند استفاده کرده و کاری بکنند که دیگه از دست هیچکس کاری برنیاید کنترل بر رفتار دختر و پسر ( دختر خودش تنهایی گناهی نداره که ) یکی از موارد جلوگیری از به وجود آمدن انحرافات اخلاقی است
خوب بگذریم من فقط میخوام بگم یا باید این افراد دور از شهر زندگی کرده یا رفتار آنها کنترل شود و از جوانان جناحی هم میخوام که شب نرن پاب سفره ورق و با آنها بازی کنند چون برای خودشون بد میشه و ورق بازی و قمار مخالف قانون است وقتی از آنجا رد میشم و صدای قهقهه آنها را میشنوم میترسم این قهقهه به گریه تبدیل شود البته این که باعث شدن سرحدیها توی اون حدود بمونن دستشون درد نکنه ولی این فقط چند تا را نگه داشته بقیه چی؟
پاسخ
#6
نقل قول:باند مخوف از این ترفند استفاده کرده و کاری بکنند
آخرش من نفهمیدم شما منظورتون اونایی که اونجا نشستن هست یا کارگرای شرکت نفت؟
پاسخ
#7
ممنون از جناب کدخدا به خاطر خوش امد گوییشان به بنده
ببخشید میبایست من ابتدا به همه سلام می کردم.فقط مونده بودم اینجا سلام کنم یا تو یه پست دیگه
باشه از همینجا? سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
من اووووووووومدددددددددم
لطفا تحویل بگیرین ;D
پاسخ
#8
ماهم به soosoo تبريك و خوشامد ميگيم? Confused_hi: Confused_hi:


از كدخدا ميخوام كه از لفظ نامفهوم باند مخوف اينقدر استفاده نكنند . با اينكه بنده اونكار رو كه جوانها بروند و با اون كارگرها همنشين بشوند مبارك نميدونم ولي درست نيست كه شما به جوانان شهرمون هر وصله نادرستي رو بزنيد

در مورد اين شركتي ها يه چيزي كه اينكه? اينها و فسادشون رو هم راحت ميشه كنترل كرد . اينها يك گروه متشكل اند كه راحت ميشود با هماهنگي مسئولين از كارهاي اونها جلوگيري كرد
پاسخ
#9
soosoo به جمع ما خوش آمدید.
نقل قول:ماهم به soosoo تبريك و خوشامد ميگيم
تبریک واسه چی؟؟؟؟؟ :017:
دوستان،نظر من هم تا حدود زیادی مثل نظر شماست.پس حرفی واسه گفتن من نمونده. Confused_good:
پاسخ
#10
نقل قول:با سلام.در جواب مرغ همسایه بگویم کاش فواید وجودشان را می شمردید تا سبگ سنگین کنیم ببینیم به بی ناموسی می ارزد یا خیر.
مرد حسابی..... این چه فایده ای است که آدم از شرف و ناموسش بگذرد؟شما یا جناحی نیستید یا اگر هم هستید از غیرت مبرایید.ادای آدمهای روشنفکر را در آوردن برای اینجا تعریف نشده است.بهتر است بدانید که آبروی ریخته شده با پول و امثالهم جمع نخواهد شد و البته شرارت را چون شمایی نتواند دفع نمود.چون از موضع فایده وارد شده اید

اولا . مرغ همسايه نامي هست كه نظر ما در وبلاگ جناح 83 با اين نام كپي و منعكس شده .

دوم . بنده از اين كاربري كه نه نام و نه نشاني از اون به گونه ايي ملموس ما رو به سويي راهنمايي ميكند . دعوت ميكنم كه با حضور در جناح آنلاين از ديگر نظرات بنده هم با خبر شوند . اين تنها نظر من نبوده . اون فايده ها با توجه بيشتر به ضررها بيان شده

سوم . بي غيرتي را آن دارد كه ديگران را متهم ميكند . شما اگر ميخواهيد نظر شما و دو سه نفر دور و برتان جز خودش نباشد آرزويتان را ببريد جهنم . اين چه نظري هست كه شما ميخواهيد با استفاده از اينكه اينجا نه نامي و نه مشخصاتي از شما هست هرچه ميخواهيد بگوييد و هر چه تهمت داريد بزنيد؟؟
اگر امروز شناخته شويد يا ميشويد هم لازم نيست كه با نام هاي ديگر نظرات افراطي تان را پخش كنيد .

نه من از لكه دار شدن شرف و ناموس شهر و مردمم خوشحالم و نه شما . مگر اين بحث هاي ناموسي از ديروز و پريروز پيدا شده ؟ آنروز كه بعضي پسران باغيرت!! همين شهر خودمان بدنبال كارهاي زشت برخوردي با آنها نميشود بايد هم امروز غريبه ها دست پخت جوانان بي غيرت شهر ما را ميل كنند .

اين چه منطقي است كه شما با يك موج ميخواهيد افكار مردم را چنان منحرف سازيد كه انگار مشكلات ناموسي از ديروز پيدا شده ؟؟
در شهر كوچك ما دختران بي بند و بار قابل شمارش اند . با همين انگشتان دست . آيا شما كه حالا اينهمه به رگ غيرتتان برخورده در گذشته اينطور حساس ميشديد ؟ اگر آنروز هم چنين برخودري ميكرديم آيا حال آن بي ناموس ها خودي و غير خودي با آبروي ما بازي ميكردند ؟
اين مورد قبول همه ماست كه بايد با مشكلاتي كه غريبه ها بوجود آورده اند برخورد جدي شود . ولي وقتي فضا رو به تخريب و احساسات گذارد همه متضرر خواهيم شد .

شما در قسمتي از نظرتان در جناح 83 گفته اييد فوايد شركتي ها را برشماريد . همه واقفيد كه آنها فوايدي براي جناح و مردمش داشته اند .

شما ما را متهم به شرارت كرده ايد . دوست عزيز . من شما و جناح 83 را به شرارت متهم نكردم . نظر من را با دقت بيشتري بخوانيد . ولي توجه داشته باشيد كه كارهاي شما و تريبون هايتان براي دامن زدن روزانه اختلافات در جناح جز شر براي مردم بدنبال ندارد .

چرا نميبينيد كه نظر اكثر مردم با شما نيست . شما چقدر در وبلاگها به شهردار و اعضاي محترم شوراي شهر توهين كرديد ؟ نتيجه اش را نديديد ؟ در نظرسنجي خود وبلاگ جناح 83 آقاي مدني كه بهرحال از مهره هاي اصلي حفظ شهردار بشمار مي آيند بيشترين راي را كسب كردند ؟
اينكه شما شهردار و اعضاي شوراي شهر را حقير خوانده و مورد آماج حملاتتان قرار دهيد چه فايده ايي به شهر جناح ميرسد . براي مردم چه فايده ايي حاصل ميشود ؟


من نه مدافع حملات و تخريب هاي موجود در مورد شوراي شهر هستم و نه با اقدامات و كارهاي آنها موافق . نقد و تخريب متفاوت اند .

همچنين با طرز برخورد شما و دوستانتان با مسئله شركتي ها مطمئن باشد من هم جناحي هستم و هم از شما غيرتي بيشتر دارم . نوع رفتار شما جز ضرر براي شهر ما بدنبال ندارد

. شما رفتارتان درست مثل بعضي رسانه ها چون رجا نيوز هست . يك طرف را ميكنيد شيطان و طرف ديگر را خداگرايان و خداپرستان .
نه . ما نه شيطانيم و نه خود را خداپرست مطلق ميدانيم .

دوباره لازم ميدانم متذكر شوم كه من نظرم اين بود كه با شركتي ها و مسائلشان ريشه ايي بايد برخورد كرد . مشكل را بايد از آنجا جست كه وقتي حتي يكبار در سال جواني جناحي دست به كاري ناشايست ميزند . با نميدانم چه منطقي چشم پوشي ميكنيم و دختري صدمه ديده را ادب نكرده اييم تا امروز به يك كارگر بي شخصيت غريبه آبروي شهر و مردمش را نفروشد .

اداي روشنفكري را هم در نمي آوريم .

در مورد نوع برخورد با مسئله در حال حاضر هم بنظرم نيروهاي محترم انتظامي و اطلاعات با رفتار صادقانه و به موقع بهترين كنترل را ميتوانند اعمال كنند .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان