رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قطعنامه "ممنوعيت اهانت به اسلام" در شوراي حقوق بشر تصويب شد
#1
سازمان کنفرانس اسلامی موفق به تصويب قطعنامه‌ ممنوعيت اهانت به دین اسلام و توقف حملات موهن علیه مسلمانان در سازمان ملل شد.


به گزارش روزنامه دارالخلیج، سازمان کنفرانس اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: گروهی از کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی سرانجام موفق شدند قطعنامه منع اهانت به دین اسلام و توقف حملات انزجارطلبانه علیه مسلمانان را در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو تصویب کنند.


سازمان کنفرانس اسلامی در این بیانیه خواستار نظارت بر رسانه‌های خبری با هدف جلوگیری از اهانت به ادیان شد تا اهانت‌های دیگري به مانند انتشار کاریکاتورهای موهن نسبت به پیامبر اکرم(ص) در روزنامه هاي دانماركي در سال 2006 رخ ندهد.


این قطعنامه در پاسخ به حملات مداوم تخریب‌کننده علیه دین اسلام و شخصیت‌ها و نمادهای اسلامی تصویب کنند.


در این بیانیه آمده است که حملات انزجارطلبانه علیه اسلام از سال 2009 میلادی افزایش یافته است و آخرین آن همه‌پرسی سال 2009 میلادی در سوئیس در رابطه با ساخت گلدسته مساجد بود که به ممنوعیت ساخت گلدسته منجر شد.


این بیانیه می‌افزاید: این قطعنامه به شورای حقوق بشر اجازه می‌دهد تا محققان و بازرسان ویژه‌ای را برای بررسی تصاویر منتشر شده درباره ادیان در رسانه‌ها انتخاب کنند. همچنین فرصت تعامل مستقیم با رسانه‌های خبری جهان به منظور تضمین ترویج فرهنگ تسامح و احترام به ادیان در فضای تنوع و تعدد فرهنگی داده می‌شود.


سازمان کنفرانس اسلامی که مقرش در جده قرار دارد، در پی حملات موهن علیه اسلام براي صدور قطعنامه از سوی مجمع عمومی وابسته به سازمان ملل متحد و همچنين شورای بین‌المللی حقوق بشر در ژنو با هدف جلوگیری از تخریب ادیان در رسانه‌های غربی، تلاش‌های زیادی کرد تا موفق به تصویب این قطعنامه شد.


گفتني است، این قطعنامه همچنین با مخالفت ایالت متحده آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا و انتقادهایی از سوی رسانه‌های غربی همچون فاکس نیوز به بهانه جلوگیری از آزادی بيان روبرو شد.


پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان