رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بيشترين نسبت تولد پسر به دختر در هرمزگان . 111به 100 در شهرستان بستك است
#1
محمدرضا احمديان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با بيان اينكه در سال‌هاي اخير ميزان پوشش ثبت وقايع حياتي در ادارات ثبت احوال استان تا حد قابل قبولي بهبود يافته، اظهار داشت: مي‌توانيم ادعا كنيم آماري كه در سال‌هاي اخير در ثبت احوال به دست آمده حدود 99 درصد وقايع را قبل از يك سال پوشش داده است.
وي در ادامه با بيان اينكه در سال گذشته در استان هرمزگان تعدادد 33 هزار و 330 نوزاد به دنيا آمده است، افزود: 48 درصد ولادت‌ها در شهرها و 52 درصد در روستاهاي استان اتفاق افتاده است.
مديركل ثبت احوال هرمزگان با بيان اينكه از اين تعداد ولادت 93 درصد از آن در مهلت قانوني (15 روز بعد از تولد) در ادارات و نمايندگي‌هاي ثبت احوال استان به ثبت رسيده است، يادآور شد: استان در اين امر از متوسط كشوري در رده پايين‌تري قرار دارد.
احمديان اظهار اميدواري كرد: مردم استان حداكثر تا 15 روز بعد از تولد نوزادشان براي دريافت شناسنامه آنها اقدام كنند.
وي همچنين نسبت جنسي نوزادان متولد شده استان هرمزگان در سال 88 را ولادت 100 دختر به ازاي هر 105 پسر اعلام و اظهار داشت: بيشترين نسبت تولد پسر به دختر در شهرستان‌هاي استان به ميزان 111 پسر به 100 دختر به شهرستان بستك مربوط است.

*توليد و انتشار آمار جمعيتي از مهم‌ترين اهداف ثبت احوال است
احمديان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مهم‌ترين دستورالعمل‌هاي سازمان تحت مديريت خود، توليد و انتشار آمار جمعيتي براي برنامه توسعه استان را مهم‌ترين هدف ثبت احوال هرمزگان عنوان كرد.
مديركل ثبت احوال هرمزگان گفت: توليد و انتشار آمار انساني و تحولات جمعيتي و ارائه خدمات الكترونيكي در سرلوحه اهداث ثبت احوال نوين قرار دارد.
احمديان ادامه داد: توليد و انتشار آمار تحولات جمعيتي كه منبع اصلي برنامه‌ريزان استاني باشد مهم‌ترين هدف پيش روي اين اداره كل است.
وي افزود: مهم‌ترين هدف ثبت احوال از انتشار آمار جمعيتي، ارائه دقيق‌ترين آمار از تحولات جمعيتي است كه بر اساس نيازهاي مختلف استان در زمينه آموزش و پرورش، مسكن و اشتغال در برنامه‌هاي توسعه‌اي قابل پيش‌بيني است.
احمديان همچنين بر ارائه خدمات الكترونيك ثبت احوال تاكيد كرد و گفت: عمده فعاليت‌ها در حال حاضر به صورت مكانيزه انجام مي‌شود و در سال‌ جاري و سال‌هاي آتي تمام فعاليت‌ها مكانيزه مي‌شود.
وي اظهار داشت: در ارائه خدمات در دفاتر پيشخوان دولت و يا دفاتر تخصصي بخش خصوصي ثبت احوال نوين يكي از سازمان‌هاي پيشرو در كشور مي‌شود.

*97 درصد هرمزگاني‌ها كارت ملي دريافت كرده‌اند
احمديان در ادامه گفت: طبق آمار موجود تا پايان فروردين امسال 97 درصد جمعيت استان هرمزگان كارت ملي دريافت كرده‌اند.
وي تعداد كارت‌هاي ملي صادر شده تا پايان فروردين براي ساكنان استان هرمزگان را 998 هزار و 744 قطعه اعلام كرد و افزود: در آينده‌اي نزديك كارت ملي هوشمند صادر مي‌شود كه بستر سازوكار ورود مردم به دولت الكترونيك است.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان