رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رجا آمادگي راه‌اندازي قطار مستقيم بندرعباس ـ يزد را دارد
#1
به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، رضا شاكري ظهر امروز طي نشستي با بيان اينكه در حال حاضر مسافران در راستاي رسيدن به يزد از قطار عبوري تهران استفاده مي‌كنند، اظهار داشت:‌ در راستاي كاهش هزينه‌ها و صرفه‌جويي در زمان، راه‌اندازي خطوط مستقيم به ايستگاه‌ها مي‌تواند رفاه هر چه بيشتر مسافران را فراهم آورد.

وي با بيان اينكه محدوديت‌هاي خطوط ريلي در استان در حد قابل توجهي با دو بانده شدن محور بندرعباس ـ بافت برطرف مي‌‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر محدوده مديريتي راه‌‌آهن هرمزگان داراي يك‌هزار و 43 كيلومتر طول خط اصلي ريلي است كه 613 كيلومتر آن خطوط زوج و 420 كيلومتر ديگر آن را خطوط فرد تشكيل مي‌دهد.


مدير‌كل راه‌آهن هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به عملكرد اداره راه‌آهن هرمزگان در سال گذشته بيان كرد: اين اداره طي سال گذشته موفق به جابجايي بيش از يك ميليون مسافر شده كه اين رقم در مقايسه با مدت زمان مشابه خود در سال گذشته داراي رشد پنج درصدي است.

شاكري ادامه داد: در حال حاضر راه‌آهن هرمزگان داراي 28 ايستگاه است كه 23 ايستگاه آن جزو ايستگاه‌هاي اصلي و پنج ايستگاه ديگر نيز جزو ايستگاه‌هاي تجاري ـ صنعتي به شمار مي‌روند.

وي با اشاره به ارتقاي سطح خدمات در ايستگاه‌هاي راه‌آهن اظهار داشت: خوشبختانه ايستگاه‌هاي راه‌آهن در راستاي رضايت‌مندي هر چه بيشتر مسافران از وضعيت مطلوبي برخوردارند.

شاكري در پايان سخنان خود با بيان اينكه فعاليت‌هاي راه‌‌آهن هرمزگان در سه استان توانسته است فرصت اشتغال يك‌هزار و 400 نفر را فراهم آورد‌، يادآور شد: در حال حاضر شركت رجا آمادگي راه‌اندازي خطوط مستقيمي همانند بندرعباس ـ يزد را دارد ولي به دليل برخي از محدوديت‌ها ريلي در راستاي راه‌اندازي اين خط بايد مطالعات بيشتري صورت گيرد.

** با توجه به تجربه شخصي اين كار ميتواند رفاه بسيار بيشتر مسافران زياد هرمزگان به يزد را فراهم آورد . با توجه به انتقال مسافران با قطار اصفهان و تهران به يزد . به هنگام خروج مسافران از قطار در ايستگاه يزد بدليل ازدحام مسافران مشكلات عديده ايي پديد مي آيد كه همواره گلايه مسافران را نيز در پي داشته است


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان