رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرمانده سپاه هرمزگان:رتبه هاي زير هزار كنكور سراسري مورد حمايت بسيج قرار ميگيرند
#1
خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: به منظور ارتقاي علمي برترين‌هاي كنكور سراسري و رتبه‌هاي زير هزار به عنوان نخبگان در دانشگاه‌ها مورد حمايت بسيج دانشجويي قرار مي‌گيرند.

خليل رستگار در حاشيه نشست هشتمين جشنواره دانشجويان ممتاز، مبتكر و نوآور بسيجي در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به اينكه برگزاري جشنواره‌هاي علمي در راستاي ارتقاي سطح علمي دانشجويان از اهميت خاصي برخوردار است، افزود: بر اساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري مبني بر تقويت جنبش نرم‌افزاري تاكنون گام‌هاي علمي برداشته شده است كه برگزاري جشنواره علمي و تجليل از نخبگان در اين راستا انجام مي‌شود.
وي افزود: تاكنون مقام معظم رهبري بر خودباوري با توليد علم و نوآوري راه را براي نخبگان ترسيم كرده و باعث شده كه در اين مورد جهشي از لحاظ علمي صورت گيرد.
فرمانده سپاه امام سجاد هرمزگان با اشاره به اينكه خطاب مقام معظم رهبري در جنبش نرم افزاري به تمام افراد جامعه در موقعيت‌هاي مختلف است بيان داشت: يكايك افراد جامعه در تحقق جنبش نرم‌افزاري داراي مسئوليت بوده كه بايد با تلاش مضاعف آن را اجرايي كرد كه در اين راستا رسالت بسيج از ديگر مجموعه‌ها سنگين‌تر است كه تاكنون گام‌هاي مهمي براي خود باوري علمي و جنبش نرم‌افزاري برداشته شده است.
رستگار افزود: رسيدن به اهداف چشم‌انداز آينده اقتصادي ايران تا سال 1440 مبني بر كسب رتبه اول منطقه از لحاظ علمي از ديگر علل تقويت علمي و توجه به ابداعات و اختراعات در بسيج است كه دستيابي به انرژي هسته‌اي و بومي‌سازي آن و پيشرفت‌هاي پزشكي و در صنايع مختلف تنها گوشه‌اي از دستاوردهاي بسيج براي رسيدن به اهداف تعيين شده است.
وي با اشاره به اينكه رويكرد گذشته جامعه نسبت به بسيج تغيير كرده است اظهار داشت: بسيج براساس نياز جامعه و متناسب با شرايط هر منطقه رسالت‌هاي خاص را بر عهده داشته است.
فرمانده سپاه امام سجاد هرمزگان در ادامه افزود: در دهه اول انقلاب رسالت نظامي بسيج بيشتر مورد تاكيد بوده و در دهه دوم سازندگي و توجه به رويكردهاي فرهنگي و اجتماعي به عنوان رسالت بسيج تعيين شده بود كه در دهه سوم اين رويكرد تغيير كرد و ضرورت پيشرفت علمي مورد توجه قرار دارد.
رستگار اضافه كرد: گرايش بسيج به سمت پژوهش‌هاي علمي و تحقيقاتي در شرايط كنوني باعث شده كه بسيج قابليت‌ها و توانايي‌هاي خود را در اين عرصه به نمايش بگذارد.
وي تصريح كرد: انعطاف‌پذيري بسيج باعث شده كه اين نيروي مردمي متناسب با نياز جامعه تغيير داده و در راستاي اهداف انقلاب گام بردارد.
فرمانده سپاه امام سجاد هرمزگان برگزاري جشنواره دانشجويان ممتاز، مبتكر و نوآور بسيجي را در راستاي حمايت از فعالان اين عرصه را حائز اهميت دانست و بيان داشت: برگزاري اين جشنواره نمادي از رشد و شكوفايي بسيج است كه نشان مي‌دهد رويكرد كنوني نظام در توسعه علم و جنبش نرم‌افزاري است.
رستگار افزود: به منظور ارتقاي علمي و توجه به تقويت نخبگان با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده دانش‌آموزان نخبه در كنكور سراسري و رتبه‌هاي زير هزار مورد حمايت بسيج دانشجويي در دانشگاه قرار مي‌گيرند و پس از اتمام تحصيلات نيز بسيج از آنان حمايت مي‌كند.
وي در پايان از برگزار‌كنندگان اين جشنواره قدرداني كرد و افزود: در راستاي حمايت همه‌جانبه از بسيجيان نخبه بايد سهميه‌هاي تعيين شده به منظور شكوفايي استعدادها افزايش يابد.
#2
ما كه تو مدرسه هيچوقت عضو بسيج نبوديم :-\


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان