رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احمد جباري : پروژه هاي مورد نياز در منطقه براي اختصاص بودجه پيشنهاد شده است
#1
احمد جباري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به اينكه لايحه بودجه سال آينده در كميسيون‌هاي مختلف مجلس مورد بحث و بررسي قرار دارد، افزود: نمايندگان در حال برسي وضعيت پروژه‌هاي مصوب و رديف بودجه براساس كتابچه آن است كه بندهايي از بودجه را كه محقق نشده است مشخص و براي لحاظ آن در بودجه سال آينده پيشنهاد داده مي‌شود.
وي افزود: نمايندگان 10 روز براي ارائه پيشنهادات و بررسي آن در كميسيون‌هاي مختلف فرصت دارند كه پس از آن در نشست كميسيون‌ها با وزرا و معاونان پيشنهادات را بررسي نهايي كرده و آن را براي لحاظ در بودجه سال آينده جمع‌بندي مي‌كنند.
عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه بودجه سال آينده داراي رشد مناسبي است، افزود: به منظور جمع‌بندي بودجه در بخش عمراني تمام مسائل در كميسيون عمران مورد بحث و بررسي قرار گرفته و نمايندگان در نشست هفته آينده اين كميسيون با وزرا و معاونان آخرين تصميمات براي جمع‌بندي بودجه عمراني را اتخاذ كرده و در روز سه‌شنبه نمايندگان اين پيشنهادات را براي لحاظ در بودجه سال آينده به كميسيون تلفيق كه از هر كميسيون دو نماينده شركت دارند، ارائه مي‌كنند.
وي افزود: به منظور اختصاص اعتبارات و لحاظ كردن پروژه‌ها براي تخصيص اعتبارات در بودجه سال آينده نيازمند تعامل مناسب مديران دستگاه‌هاي اجرايي با نمايندگان هستيم كه مديران دستگاه‌هاي اجرايي هرمزگان در اين خصوص با نمايندگان همكاري ندارند.
جباري با انتفاد از برخي مديران دستگاه‌هاي اجرايي كه نمايندگان را در تقابل با خود مي‌دانند، بيان داشت: نمايندگان مجلس براي پيگيري مشكلات حوزه انتخابيه بايد قاطعانه برخورد كنند و اين اقدام به معناي زير سئوال بردن خدمات مسئولان نيست بلكه انتقادات نمايندگان در راستاي برطرف كردن مشكلات مردم صورت مي‌گيرد.
وي افزود: در حال حاضر بين استاندار هرمزگان و نمايندگان مردم تعامل مناسب و سازنده‌اي وجود دارد كه از مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي نيز توقع مي‌رود كه در راستاي شناخت مسائل و مشكلات با نمايندگان تعامل داشته و بر اين اساس در راستاي برطرف كردن مشكلات مردم گام بردارند.
نماينده غرب هرمزگان با اشاره به اينكه برخي از پروژه‌هاي زيربنايي براي اختصاص اعتبارات مورد نياز در بودجه سال آينده پيشنهاد شده است، افزود: پروژه‌هاي بهسازي راه ارتباطي تنگ بستك به چاه سرمه، اصلاح و بهسازي راه جناح به فرامرزان، راه پارسيان به بندلنگه، مطالعه اجراي راه لار به بستك و بندرلنگه از مهم‌ترين پروژه‌هاي پيشنهاد شده براي تخصيص اعتبار در بخش راه محسوب مي‌شود.
وي افزود: به دليل اينكه برخي از روستاهاي غرب هرمزگان با مشكل كمبود آب مواجه هستند براي اجراي مجتمع آبرساني در مناطق بخش مركزي بندرلنگه، شيبكوه، پارسيان و فرامرزان بستك براي اختتصاص اعتبارات مورد نياز در بودجه سال آينده پيشنهاد شده است كه تامين آب مناطق جناح و فرامرزان بستك از طريق شيرين‌سازي آب در يا با اجراي خط انتقال در شيبكوه از ديگر پروه‌هاي پيشنهادي در بودجه سال آينده محسوب مي‌شود.
جباري با اشاره به اينكه اجري راه آهن شيراز به بندرعباس در بودجه سال آينده پيشنهاد شده است، تصريح كرد: براي مطالعه خط ريلي شيراز، جهرم، لار و بندرعباس در بوجه سال آينده پيشنهاد شده كه در صورت تصويب مطالعه آن آغاز مي‌شود.
نماينده شهرستان‌هاي بندرلنگه، بستك و پارسيان در مجلس شوراي اسلامي در پايان تصريح كرد: با وجود اينكه ميزان اعتبارات اختصاص يافته در بودحه سال آينده كامل نيست ولي با تعيين رديف اعتباري عمليات اجرايي برخي از پروژه‌ها كه راكد مانده بود از سال آينده آغاز مي‌شود.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان