رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دل نوشته ای طنزآمیز» ریزکشورهایی که نوکری عربستان را افتخار میدانند!
#1
شهادت 500 نفر از حجاج ایرانی، شهادت چند ایرانی دیگر در سقوط جرثقیل، تعرض به دو نوجوان ایرانی توسط نیروهای نظامی عربستان را ایران به صورت رسمی کاری عمدی از سوی حکومت عربستان ندانست و روابط با کشور مسلمان را حفظ کرد. امید بود عربستان قدردان باشد اما مثل اینکه خرابی یک ساختمان توسط افرادی ناشناس که مورد انتقاد خود دولتمردان ایرانی بود، باعث شد عربستان طلبکار هم بشود! خداوند به عربستان اگرچه "عزت" نداد اما "رو" داد.

(در نوشته زیر توجه شود عملکرد نادرست کشورهای نام برده شده، منظور دولت حاکم است و ارتباطی با مردم آنجا ندارد)

خلاصه کلام عربستان دست به قطع رابطه زد، اما سریعا ریزکشورهایی سر از پا نشناخته و برای اثبات نوکری به ارباب خود یعنی عربستان از یکدیگر سبقت گرفتند. احتمالا پول توجیبی خوبی از ارباب وعده گرفته باشند.

اولین کشوری که نوکر باوفایی برای ارباب بوده و هست و ارباب نیز هوای آن را دارد، کجاست؟ بله نام درخشان و عظیم بحرین (!) با 1.3 میلیون نفر جمعیت. بحرینی که اکثر مردم آن ایرانی هستند و قبلا نیز جز خاک ایران بوده اما الان به دست آل خلیفه افتاده، استقلال خود را با نوکری برای عربستان نشان داد! عربستان همواره از طریق فروش نفت به بحرین پول تزریق می کند و الحق در سرکوب مردم معترض بحرین بسیار در حق حکومت بحرین پدری کرد. بحرین که دیگر شأنی برای خود باقی نگذاشته بود، با این حرکت نیز چندان تفاوتی در نداشته های خود ایجاد نکرد.

اما بحرین که چندان مهم نیست. مهمتر از آن قطع رابطه کشور جیبوتی با ایران بود که لرزه بر اندام همگان انداخت. کشور جیبوتی با جمعیتی 800 هزار با این اقدام خود علاوه بر شاد سازی روحیات ملت ایران باعث شد اطلاعات جغرافیایی ما افزایش یابد و با چنین کشوری آشنا شویم.
جیبوتی احتمالا پول توجیبی خوبی از عربستان وعده گرفته است که این دست به این اقدام مضحک زد. اگر انصاف داشته باشیم جیبوتی حداکثر در قد و قواره خودش می توانست قطع رابطه کند مثلا با یک شهر ایران قطع رابطه می کرد حداکثر! همچنین نگران است که سفارت او در ایران مورد تهاجم قرار گیرد که روابط خود را قطع کرده است؟ یعنی تصور کرده است کسی اینقدر بیکار باشد که بخواهد زحمت بالا رفتن از دیوار سفارتشان را به خود بدهد؟!

در پایان حکایتی خواندنی و کوتاه در این خصوص : نقل شده که گنجشکی بر روی درخت تنومندی نشست، مدتی بعد که خواست پرواز کند و درخت را ترک کند به درخت گفت، ببخش که موقع ترک کردن شاخه ات را تکان خواهم داد، درخت گفت ،من حتی نشستن تو را هم متوجه نشدم.

در پایان امیدوارم درک کنید که این مطلب کنایه آمیز در جواب توهین های ریزکشورهای جیبوتی و بحرین چندان هم تند نیست.
#2
باید گفت: ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست / عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

جیبوتی هم که مایه شادی شد، دستش درد نکنه.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان