رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جنوب ایران: بالاخره سکاندار آموزش و پرورش هرمزگان چه کسی خواهد بود؟
#1
جنوب ایران: در حالی که هنوز مقام عالی وزارت آموزش و پرورش با استعفای مدیرکل این وزارتخانه در استان هرمزگان موافقت نکرده اما تلاش جریان ها و گروههای مختلف به منظور معرفی گزینه های جدید به این منظور ادامه دارد و تاکنون شانس 3 گزینه برای تصدی این پست مهم در استان هرمزگان بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است.بالاخره سکاندار آموزش و پرورش هرمزگان چه کسی خواهد بود؟

اگر چه آخوندی آمادگی خود را برای کنار رفتن از این پست از مدت ها قبل اعلام داشته اما هنوز مسئولین وزارت آموزش و پرورش به جمع بندی های لازم برای انتخاب فردی به عنوان مدیرکل جدید در استان هرمزگان نرسیده اند تا آن را عملی کنند. همچنین مسئولین وزارت آموزش و پرورش بر این باورند که باید مدیرکل جدید ظرفیت ها و توانمندی هایی در قامت مدیرکل فعلی را داشته باشد و به همین جهت است که انتخاب گزینه ای جدید به درازا کشیده و بخش قابل توجهی از زمان مدیران این وزارتخانه را به خود مشغول داشته است.

به نظر می رسد دوران مدیریت آخوندی و سیاری دو مدیرکل اخیر آموزش و پرورش هرمزگان استانداردهای شخصیتی و ساختاری را در حوزه انتخاب مدیران کل برای این مجموعه را بالا برده است.

از سویی برخی بر این باورند که خنثی ساختن رایزنی ها از درون استان و از سوی هر کدام از جریان ها سبب شده تا اجماع بر سر گزینه بومی صورت نگیرد و احتمال آن نیز وجود دارد که در کش و قوس این رایزنی ها، گزینه ای غیرهرمزگانی بر این مسند تکیه زند کما این که در گذشته نیز تجربه های متعددی را در همین حوزه شاهد بوده ایم.

تجربه نشان داده که عدم معرفی گزینه ای واحد از درون استان برای تصدی پست های کلیدی و مهم همواره شانس انتصاب گزینه ای هرمزگانی را کاسته و سبب شده تا انتخاب ها از خارج از استان صورت گیرد.

با این حال سه گزینه کرم پور، دانش هاشمی و دادی زاده تاکنون در لیست بررسی های وزارت آموزش و پرورش نمره بالایی دریافت کرده اند و احتمال انتصاب یکی از این سه تن به شرط کاهش ارسال پالس های منفی از درون استان قوت گرفته است.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان