رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نشست مشاوران مدارس منطقه جناح
#1

به مناسبت هفته سلامت روان

به مناسبت هفته سلامت روان جلسه هماهنگی با مشاوران مدارس منطقه برگزار شد.
[عکس: IMG-20141021-WA0001.jpg]
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه جناح ؛

محمد باقر جمالی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش منطقه جناح ضمن تقدیر و تشکر از مشاوران گفت: جایگاه مشاوره در فرهنگ اسلام ، جایگاه والایی است به طوری که خداوند خطاب به پیامبر می فرماید در امورات با مردم مشورت کن.

وی خاطر نشان ساخت : فرهنگ مشاوره و مشورت در جامعه به صورت صحیح نهادینه شود تا مشکلات و آسیب های اجتماعی را در جامعه کاهش دهیم .

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش منطقه جناح اظهار داشت: مشاوران بایستی دارای خصوصیاتی از جمله تقوی ، خدا ترسی ، راز داری ، امانت داری ، تخصص و آگاهی باشند .وی افزود: علاوه بر مشاوره اخلاقی رفتاری و مشاوره تحصیلی به دانش آموزان در برنامه ریزی تحصیلی کمک خواهد شد.

محمدباقر جمالی بیان داشت : متاسفانه ما شاهد افزایش آمار آسیب های اجتماعی و افزایش پرورنده های قضایی ، افزایش زندانیان و همینطور اقزایش دعاوی خانوادگی هستیم و با توجه به اینکه یک دانش آموز نزدیک به 12 سال در سیستم آموزش و پرورش است ما بایستی در کنار محفوضات علمی مهارت های اجتماعی مثل کنترل خشم ، مقابله با استرس ، جرات ورزی ، مهارت نه گفتن ، برقراری ارتباط? موثر با دیگران و کلا سبک زندگی اسلامی و ایرانی را به دانش آموزان یاد دهیم .

وی خطاب به مشاوران گفت : در همه ی حوزه های مشورتی فعالیت نمایید از جمله انجمن اولیا ، شورای دبیران ، شورای دانش آموزان . معاون پرورشی اداره اضافه کرد: نسبت به راه اندازی اتاق مشاوره و صندوق ارتباط با مشاور اقدام نمایید.وی تصریح کرد : مشاوره فردی و مشاوره گروهی را در سرلوحه کار خود قرار دهید.

محمد باقر جمالی درارتباط با مسائل آسیب های اجتماعی نوپدید گفت: از حضور دانش اموزان در فضای های مجازی همچون اینترنت ، ماهواره بیشتر دقت گردد.وی در زمینه حجاب خطاب به مشاوران اظهار داشت: در زمینه حیا عفت و حجاب هم کارگاه های آموزشی برگزار شود.

همچنین ایشان گفتند برای کاهش آسیب های اجتماعی بایستی اوقات فراغت سالم در مدارس و خارج از مدرسه ایجاد شود و گفت : در این زمینه با کمک مربیان پرورشی و مربیان تربیت بدنی همکاری کنید و دانش آموزان را تشویق کنید تا در مسابقات قرآن و معارف اسلامی ، مسابقات فرهنگی ادبی? و تربیت بدنی شرکت نمایند تا از فضای ناسالم مجازی فاصله بگیرند و تحرک آنها بیشتر شود.

در پایان مشاوران به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود در حوزه مشاوره پرداختند.
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، abdollah_abi


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان