رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یکشنبه 8 تیر،اول روز ماه مبارک رمضان 1435 هـ.ق خواهد بود
#1
هیأت محترم فتوای اهل سنت جنوب ایران روز یکشنبه 8 تیرماه 1393 را روز اول ماه مبارک رمضان 1435 هـ.ق اعلام نمودند.

متن کامل بیانیه این هیأت محترم از قرار زیر میباشد:

الحمد لله والصلاة والسلام علی رسول الله سیدنا محمد وعلی آله وصحبه ومن والاه وبعد:

هیأت فتوا در جلسه مورخه 1393/3/20 بعد از تبادل نظر و بررسی های لازم به این نتیجه رسید که یکشنبه 1393/4/8، اول رمضان 1435 هـ.ق است و ائمه مساجد شبانگاه شنبه (شب یکشنبه) نماز تراویح را برگزار نمایند. و نظر به اینکه نماز تراویح از شعائر رمضان است محافظت بر بیست رکعت نماز همراه با خشوع تأکید شود.

نصاب زکات و سرفطره و فدیه

1- نصاب زکات 12000000 (دوازده میلیون تومان) تعیین شد.

2- واجب است عموم افراد مستطیع به ازای هر فرد از اعضای خانواده مقدار 2/5 تا 3 کیلو برنج را مستقیم یا با وکالت به مستحقین پرداخت نمایند اما افراد توانگری که ثروت آنها به نصاب زکات می رسد، تأکید میشود که سرفطره خود را بر مبنای یک سیصدم نصاب زکات یعنی مبلغ 40000 تومان به ازای هر نفر از اعضای خانواده به صورت نقدی به مستحقین بپردازند.

3- مقدار فدیه یک چهارم سر فطره می باشد.

رئیس هیأت فتوای اهل سنت و جماعت جنوب ایران

سید احمد یگانه قلاتی
#2
امیدوارم ماه پرخیر و? برکتی برای همه باشد.
این پول از کی و توسط چه کسی وارد زکات سرفطر شد!!! از روزگار پیامبر (ص) تااااا زمان حال زکات فطر خوراک دانه ای مانند جو, گندم, برنج, خرما, مویز و کشکش و .... بود . درست است که خیلی از قانونهای آن زمان با شرایط فعلی همخوانی ندارد و جهت تسهیل در امور, در حال تغییر می باشند ولی پیامبر (ص) اسم خوراکی را قید نموده اند و نفرمودند مثلاً (یک چندم مالتان یا ... ). این مساله باعث کدورت بین بیشتر بزرگان و ریش سفیدان و پیرمردان جناح? شده.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان