رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مکزیک:گزارشی از گسترش اسلام و توسعه مساجد در «تیجوانا»
#1
گرایش دین اسلام و روند ساخت مساجد در «تیجوانا» که یکی از شهرهای مرزی میان آمریکا و مکزیک است در حال گسترش روزافزون است.


به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از منابع عربی،تیجوانا یکی از شهرهای مرزی میان ایالات متحده آمریکا و مکزیک است که این روزها شاهد گرایش روز افزون شهروندان به اسلام و ارزش های اسلامی است.


دکتر خلیل محمد،استاد مطالعات مذهبی و اسلامی در دانشگاه دولتی سان دیه گو در این باره می گوید:مشترکات زیادی میان اسلام و مسیحیت وجود دارد و به دلیل آنکه امروزه بسیاری از ارزش های کاتولیک از میان رفته است پیروان این فرقه مذهبی در حال گرایش به اسلام هستند.


به گفته وی بسیاری از کاتولیک ها شاهد آن هستند که ارزش های سنتی کاتولیک به ویژه در ایالات متحده آمریکا دستخوش تغییر شده و دیگر کسی به آنها پایبند نیست به همین دلیل کاتولیک ها سعی دارند به دین اسلام که هنوز ارزش های خود را در میان پیروانش حفظ کرده روی بیاورند.


خلیل محمد با استقبال از جوی که در تیجوانا برای گرایش به اسلام حاکم شده ، می گوید:در این شهر که بسیاری از افراد از هند،خاورمیانه و ایالات متحده آمریکا را در خود جای داده است اسلام در حال حاکم شدن بر مردم است.


تازه مسلمانان در این شهر مسجدی جدید به نام مسجد «الاسلام» را بنا کرده اند که پذیرای حدود 200 نمازگزار است.


این مسجد یکی از دو مرکز اسلامی جدید است که به فاصله یک مایل از هم قرار دارند.


محمد جمال الدین،موسس مسجد الاسلام در این باره می گوید:من هرگز فکر نمی کردم که روزی در مکزیک زندگی کنم و بتوانم به راحتی به ادای فرایض اسلامی بپردازم.


بر اساس گزارش سالیانه «چرا اسلام» که در سال 2012 میلادی منتشر شد 19 درصد از 300 نفری که در سال 2011 در تیجوانا به اسلام روی آوردند اهالی آمریکای هستند و حدود 55 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.


تحقیقات انجام شده از سوی مساجد در گفتگو با مسئول 24 مسجد نشان می دهد که تعداد زنان تازه مسلمان از سال 200 میلادی تا کنون 8 درصد افزایش پیدا کرده است.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان