رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخنی پیرامون بحث های اینروزهای سایت و فرصتی که به هیچ وجه نباید از دست برود
#1
با تبریک سال نو خدمت همه ی دوستان، آرزو دارم سال جدید را سرتاسر بهاری پیش رو داشته باشیم.


از باب روشنگری لازم دیدم تا مطالبی را خدمت دوستان عزیز مخاطب سایت در مورد یک هفته ی اخیر و مطلب اصطلاحا "دواقدام بزرگ" و همچنین روند اجرای جلسه ی وعده داده شده ی شهردار جناح عرض کنم. اگرچه کم انصافی های برخی دوستان که با نام های مستعار از هیچ ابراز محبتی دریغ نکردند بنظرم درست نبود و عین عادت بد زود قاضی شدن بود.

باید دوستان توجه کنند که ما در هنگام اعلام "قول" آقای دستپاک شهردار جناح در شهر خوبمان حضور نداشتیم . اما به لطف سنت و دستاورد گرانبهای مجموعه ی سایت در پوشش وقایع و با همت دوست خوبم آقای شجاعی از مشروح آن جلسه و همچنین قولی که وفای به آن وظیفه ی مطرح کننده ی آن بود، باخبر شدیم . از همان روز اول و طی روزهای بعد از جلسه ی جمعه، شاهد کامنت هایی در سایت بودیم که مدام از عاقبت وفای به عهد و انجام جلسه ی مذکور می نوشتند وتذکر خیرخواهانه می دادند.
دانشگاه تعطیل شد و ما هم آمدیم جناح . بسیار شنیده می شد و بسیار هم حضوری به ما تذکر داده می شد که قرار آقای شهردار به وقوع نپیوست و لازم است که سایت در مطلبی از این بدقولی انتقاد کند . انصافا وظیفه ی رسانه ایی ما ایجاب می کرد که از این وفا نشدن به قول انتقاد کنیم.

معروف این بوده که شورای این دوره ی جناح و شهردار محترم، در ارتباط مداوم پرسش و پاسخی با مردم بسیار ضعیف عمل کرده اند . البته اگر به آمار جلسات پرسش و پاسخ با مردم رجوع کنیم نیز شاید به این موضوع پی ببریم . بر همین اساس بود که روشی به ذهنم رسید که برای اینکه این عمل سایت به نتیجه ایی منجر گردد، بهتر آنکه ما با آقای شهردار و شورا هماهنگ کنیم تا بجای مطلب انتقادی، شاهد نتیجه گرفتن مستقیم و وفای به عهد شهردار باشیم و جلسه مذکور تشکیل گردد.
بر همین اساس اولین تماسها را با آقای شهردار برقرار کرده و طبق درخواست ایشان بابت هماهنگی جلسه با همراهی 2نفر از مدیران سایت و وحید پوریوسف خدمت آقای دستپاک رسیدیم .
طبق شرح مفصلی که آقای دست پاک طرح کردند، چکیده ی صحبتها این بود که در این ایام برگزاری جلسه ی عمومی (که در سخنرانی عمومی بعد از نماز جمعه وعده داده شده بود) با مردم امکان پذیر نمی باشد و با استناد به یک بخشنامه تاکید کردند که برگزاری چنین جلسه ایی نیاز به مجوز دارد و برای آن محدودیت هایی وجود خواهد داشت.
اگرچه حق بر این است که وقتی آقای شهردار قولی دادند و در جمعی عمومی وعده ی انجام جلسه ایی را مطرح کردند، به دنبال مجوز آن هم بروند و به هر شکلی که هست، اقلا برای وفای به وعده ی خود، مجوز لازم را برای برگزاری این جلسه بگیرند.
اما بالاخره نتیجه بر آن شد که آقای شهردار تاکید کردند تشکیل جلسه ی عمومی برای ایشان امکان پذیر نیست. درحالیکه قول چنین جلسه ایی داده شده بود.
نمی خواهم شرح دهم که آیا این استناد و دلیل آوردن تا چه حد منطقی و مقبول هست اما درکل عدم قبول جلسه ی عمومی از سوی آقای شهردار دو راه را در جلو ما قرار می داد: یا بدقول شدن آقای دستپاک از طرفی و بی جواب ماندن سوالات جوانان و بی بهره ماندن آنها از جلسه ی رودررو برای بحث با مسئولین شهر که همانا ادامه ی رشته ی نامبارک نبودن جلسات طی سالهای اخیر است و باز هم تشکیل نشدن هیچ جلسه ی پرسش و پاسخی، یا برگزاری جلسه ایی که امکان نظر دادن آزاد برای کسی که واقعا سوال و انتقادی دارد وجود داشته باشد و از طرفی آقای شهردار نیز برای برگزاری آن محدودیتی نداشته باشند.

شکلی که امروز برای برگزاری جلسه ی پرسش و پاسخ هفته ی آینده در حال استفاده است، حاصل این بود که طبق گفته ی آقای دستپاک برگزاری جلسه به همان شکلی که قولش را داده بودند برایشان مقدور نیست و راه دوم برای اینکه بشود به راهی حداقلی رسید از جانب یکی از حاضرین مطرح شد.
اگرچه? عده ی زیادی از دوستان این روش را قبول نداشته باشند و شاید با استناد به اینکه تشکیل جلسه اولا که وظیفه ی هر مسئولی است تا پاسخگوی مردم خود باشد و دوما وقتی آقای شهردار قولی داده اند، پس انجام این وظیفه که در انجام ندادنش بدقولی نیز هست، برگزاری جلسه خواسته ی بی چون و چرای جوانان ماست.

باید قبول کرد امروز هم فاصله ی برگزاری یک جلسه ی عمومی که شهردارطبق گفته ی خودش از برگزاری آن معذور بود تا جلسه ی حال که می خواهند برگزار کنند، فقط یک ثبت نام است! . هرکسی که می خواهد واقعا انتقاد و بحثی با شهردار و شورا در میان گذارد، می تواند نام خود را حداقل با پیامک بنویسد و بعد از آن هیچ محدودیتی برای او نخواهد بود.
واقعا از ابتدا که ما درخواست جوانان را به شهردار رساندیم و شنیدیم که امکان برگزاری جلسه به نحوی که قول آن داده شده بود نیست، فقط و فقط برای اینکه بازهم روال قبل ادامه نیابد برای روش ثبت نام اینترنتی حاضر به همکاری شدیم تا حداقل این فرصت از دست نرود.
امروز نیز از همه ی عزیزان می خواهم، اگرچه احیانا از روش اجرای جلسه راضی نیستند، اما با شرکت کردن در جلسه دستاوردی که می توان از آن داشت را حفظ کنند.

اما مورد دیگری که واضح است برای عده ی زیادی از دوستان سوتفاهم پیش آمده مایلم توضیحی ارائه کنم. در مورد مطلبی که گذاشته شد انتظار این بود دوستان ما بیشتر دقت داشته باشند . درحالی برا من بارها تاسف خوردند که این مطلب از روابط عمومی شهرداری جناح نقل شده است . تیتر آن نیز عینا تعبیر خود آقای دستپاک شهردار جناح بوده است که از این دوکار بعنوان دو اقدام بزرگ یاد شده بود.

اگر امروز انتقادی هست به خود شهرداری باشد و اگر در مخابره ی آن درستی با نادرستی درکار باشد نیز روابط عمومی شهرداری باید پاسخگو باشد . جناح آنلاین فقط درخواست شهردار برای انتشار این خبر را قبول کرد و نظر یا تحلیلی بر آن ارائه نکرده است.


برای حسن ختام از تمام دوستان بابت تذکر و تحذیر های خیرخواهانه شان تقدیر و تشکر می کنیم .حداقل فایده ی این بحثها، پویایی و پای کار بودن جوانان و شاید همه ی مردم را تقویت خواهد کرد.

 سپاس شده توسط pce ، abdollah_ahmadi ، yousef_sh ، علی جناحی ، ekhlas ، vahid ، mohammad_p
#2
شما نیز باید مینوشتید که این متن? و حتی تیتر از روابط عمومی شهرداریه واین کوتاهی از جانب شما بوده که انگشت اشاره به سوی شما دراز شد
 سپاس شده توسط yar ، abdollah_ahmadi ، abdollah_abi
#3
این جلسه عمومیه دیگه!!!!جلسه شاخ و دم داره مگه هرجوونی که تو این دوره زمون اینقدر سواد نداشته باشه که بتونه بره تو یه سایت اسم وفامیلش وارد کنه جلسه واسه چی میخواد
 سپاس شده توسط vahid
#4
محسوس تو که اینترنت داری رفیق هات هم ثبت نام کن دیگه همش دوتا رفیق که بیشتر نداری
#5
کسی که به قول خودتان زود قاضی میشود خود شما و همکارانتان هستید نه کاربران! تیتر درشت مطلب خود را به قول خودتان عین جمله تبلیغاتی دست پاک قرار میدهید، افرادی را آنچنان که دست پاک خواسته مقصر معرفی میکنید و بعد به استناد گفته خودتان معلوم میشود هنوز حتی با آنها صحبت هم نکرده اید! و باز به قول خودتان بر مبنای صحبت های دست پاک از خود قوانین ساختگی وضع میکنید و آنچنان بی منطق به دفاع از حق خوری های وی آنهم با عین ادبیات خود او میپردازید که گمان نمیکنم خودتان هم بتوانید تعبیری غیر از "دست نشانده بودن" برای این رفتار بیابید. حالا هم آمده اید با مظلوم نمایی وانمود میکنید خیلی در حق شما بی انصافی شده و با به کار بردن واژه "عادت بد" عامه مردم را به قضاوت عجولانه محکوم میکنید!
با ژستی عاقل اندر سفیه میخواهید برای مردم "روشنگری" کنید حال آنکه شرحی که در این مطلب از ماوقع داده اید، اتفاقاتی است که عامه مردم پیش از روشنگری شما با شناختی که از دست پاک داشته اند به آن واقف بوده اند. نمیدانم چطور فکر کرده اید مردم جریان بخشنامه نیاز به گرفتن مجوز برای جلسه پرسش و پاسخ شهردار جناح با شهروندان (که لابد بر حسب قضا در فاصله آن روز جمعه و دوشنبه موعود هم صادر شده) را چیزی غیر از دروغ های همیشگی و پایان ناپذیر دست پاک خواهند دانست. دست پاک به کمک شما از تشکیل جلسه ای که وعده داده بود گریخت. فقط در همین پاراگرافی که در صفحه ثبت نام اینترنتی خود قرار داده اید تضاد و سعی در فریب مردم به خوبی آشکار است: "به دلیل محدودیت مکان برگزاری جلسه پرسش و پاسخ که در مورخ 10 فروردین 1392 (ساعت 9:15شب-رسمی) برگزار خواهد گردید، شهرداری جناح تصمیم گرفت تا با ثبت نام اینترنتی افراد و به صورت کاملا آزاد و بدون هیچ محدودیتی برای ثبت نام کنندگان از طریق وبسایت جناح آنلاین این کار را انجام دهد. این کار به منظور شفاف بودن روند اجرای جلسه خواهد بود." در ابتدای جمله نوشته اید: "به دلیل محدودیت مکان" و در انتهای همان جمله میگوئید: "بدون هیچ محدودیتی". و در همه نظرات و نوشته هایتان حتی همین مطلب نسبتاً متعادل تر اخیر در جهت مفهوم بدون هیچ محدودیتی تبلیغ میکنید! چطور ادعا میکنید "فاصله ی برگزاری یک جلسه ی عمومی که شهردارطبق گفته ی خودش از برگزاری آن معذور بود تا جلسه ی حال که می خواهند برگزار کنند، فقط یک ثبت نام است!" !؟ باید منتظر بود و دید از بین تعداد زیاد شهروندانی که اگر جلسه در مسجد جامع برگزار میشد، امکان حضور آنان در جلسه فراهم بود آیا همین تعداد محدودی که ثبت نام کرده اند محدودیتی برای حضور و صحبت خواهند داشت یا خیر.
شاید میشد کل برنامه یاری رسانی به دست پاک در گریز از تشکیل جلسه را فریبی دیگر از جانب وی به تعدادی جوان جویای نام که مثلاً محول شدن ثبت نام یکی از برنامه های شهرداری را مایه افتخار خود و سایتشان برمیشمرند، به حساب آورد اما چطور انتظار دارید وقتی به هر قیمتی برای توجیه دروغ ها و حق خوری های دست پاک از خود مایه میگذارید، دیگران همه این ها را به پای سادگی شما بگذارند!؟ در این شهر کیست که محمد سعید دست پاک را نشناسد!؟ مردمی که هرگز او را نمی خواسته اند، با توجه به همین شناخت در سه دوره انتخابات به او قاطعانه "نه" گفته اند. بی شک این "نه" پس از شش سال تصدی سمت شهرداری با همه سوء استفاده هایی که بر کسی پوشیده نبوده، بسیار محکم تر از گذشته شده است. حالا شما آمده اید مثلاً شخصیتی دیگر از او را معرفی کنید!؟ آقای پوریوسف با تحلیل های آبکی و وضع قوانین من درآوردی (البته از جانب دست پاک نه خودش) و آسمان و ریسمان به هم بافتن میخواهد در نقش معلم همه به مردم قانون بیاموزد و به آنان یاد دهد از چه چیزی و از چه کسی مطابق میل دست پاک باید انتقاد شود و از چه چیزی و چه کسی انتقاد نشود! به فرض که اصلاً طرح و نقشه ای پشت این سینه سپر کردن ها نباشد، آیا این گونه موضع گیری شما را از درک و مخصوصاً بیان واقعیت دور نمی سازد!؟ اگر واقعیت را چیزی خلاف آنچه به شما گفته اند و به هر نحو برای آن تبلیغ کرده اید یافتید، آیا شهامت پذیرفتن آن را خواهید داشت!؟

? ? ?
#6
فوری فوری: با خبر شدیم که دکتر درخشنده هم قصد شرکت تو جلسه فردا رو داره. چه شود!؟
#7
میانسال شما که دیگرانو متهم میکنین به یحث آبکی خودتون این طومارو نوشتین یک کلمه معلومه چی نوشین؟!!!
چندتا پاراگراف کور و بی معنی که نظرات خودتونو گفتین ولی? نیازی نبود اینقد کشش بدین.
اگه میخواین آبکی نباشه درست بفرمایین منظورتونو.اگه قصد سوال و به چالش کشیدن دارید که مث بقیه فرداشب شهردار هست شما هم بیاین و بپرسین.لطفا انرژی خودتونو الکی مصرف نکنین!! بذارین واسه جلسه.مطمئن باشین جا واسه شما و همه اونایی که میخوان بیان میشه.یعنی باید بشه.اگه نشه . . . !!!

دکتر هم خدا کنه بیاد تا شاید جلسه یه سودی داشته باشه و همش تعریف و تمجید نشه!!!
#8
اصل کاری کاش میومد .شیخ عقیل اگه بود چی میشد .
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi
#9
واقعا از تلاشهای مدنی در تحقق اجرایی شدن برق رسانی تشکر میکنیم که نه بر ما منتی گذاشت و نه همچون شهردار خواست از آب گل آلود ماهی بگیرد.درود بر شرفت آقای مدنی.به شخصیتت افتخار می کنم.لطفا به سایت جناح83مراجعه کنید تا از واقعیتهای برق رسانی به زمینها از زبان رئیس اداره برق آقای داغبلندان مطلع شوید
#10
میانسال یه خرده متنت رو بخون ببینم خودت متوجه میشی چی نوشتی؟حتما کلی هم وقت گذاشتی و جملات رو پس و پیش کردی ولی از آدمی که دیپلمش هم به زور گرفته انتظار بیش تری نمیره


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان