رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانشکده داروسازی بندرعباس تاسیس می شود
#1
بندرعباس - خبرگزاری مهر: دبیر بورد داروسازی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از موافقت تاسیس دانشکده داروسازی بندرعباس خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عباس شفیعی با اشاره به فراهم شدن زیر ساختهای لازم آموزشی دردانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با بازدید های صورت گرفته مقدمات راه اندازی رشته تخصصی داروسازی برای نخستین باردر استان هرمزگان فراهم شده است.

شفیعی با اشاره به این نکته که نقش هیئت علمی در این دانشکده بسیار مهم است، اظهارداشت: با جذب نیروهای هیئت علمی در رشته داروسازی راه اندازی این رشته در بندرعباس در کوتاه ترین زمان ممکن امکان پذیر می شود.

وی یاد آورشد: در همین راستا تعامل دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه هرمزگان نقش مهمی در تسریع راه اندازی رشته داروسازی خواهد داشت.

دبیربوردداروسازی وزارت بهداشت اظهار کرد: 20دانشگاه علوم پزشکی در کشور دارای دانشکده داروسازی هستند.

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دارای دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده پرستاری، مامایی، دانشکده پیراپزشکی، دانشکده بهداشت و دانشکده بین الملل قشم است که دررشته های پزشکی و سایر رشته های بهداشتی درمانی نیروی انسانی متخصص تربیت می کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط yousef_sh ، armena ، ترنم ، mohammad_p ، d.beckham ، FOX ، farshid.ahmadi ، abdollah_ahmadi
#2
نمیدانم از این خبر خوشحال باشم یا ناراحت؟ شاید داروسازهای فارغ التحصیل از دانشگاه هرمزگان نیز همانند پزشکان فارغ التحصیل از این دانشگاه شوند . . . . .
پاسخ
#3
نقل قول:نمیدانم از این خبر خوشحال باشم یا ناراحت؟ شاید داروسازهای فارغ التحصیل از دانشگاه هرمزگان نیز همانند پزشکان فارغ التحصیل از این دانشگاه شوند . . . . .

امیدوارم منظورتان بد نباشد .
فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یکی از معتبرترین دانشگاههای کشور است و نیروهای فارغ التحصیل آن دارای مهارت لازم بوده و خصوصا از نظر بالینی و سوانح در سطح بالایی می باشند
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، FOX
#4
(۱ام اسفند ۱۳۹۱، ۱:۴۷)محمدرضا چنگال خوش link نوشته: نمیدانم از این خبر خوشحال باشم یا ناراحت؟ شاید داروسازهای فارغ التحصیل از دانشگاه هرمزگان نیز همانند پزشکان فارغ التحصیل از این دانشگاه شوند . . . . .
همگی را به یک چوب رانده اید. به نظرم از اینجا این امر مشتبه شده که اکثر پزشکان منطقه ما ( بالای 90 درصد ) از این دانشگاه فارغ التحصیل میشوند، عملکرد عده ای باعث شده مجموعه دانشگاهی را ناکارآمد بدانیم.

اما جالب است بدانید مشکل اصلی ما از کنکور و همچنین بازار کار نشات گرفته است. چرا که مانند رشته مهندسی برق در گروه ریاضی، پزشکی در گروه تجربی و حقوق و روانشناسی در گروه انسانی باعث شده تا فرد همزمان با کسب رتبه خوب این چند رشته را روبروی خود ببینند و هیچ گزینه ی دیگری باقی نماند. و پزشکی بیش از دیگر رشته ها به علاقه فرد بستگی دارد تا رتبه ای که کسب کرده است. ( دیگر رشته ها هم این چنین است اما کمتر )

الان فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند که بدون هیچ وجدانی داروهای الکی و گران قیمت را برای بیمارانشان ردیف میکنند و چنین کسی نه علاقه به خدمت به مردم دارد و نه حرفه پزشکی و دکان باز کرده است و درحالی که در بهترین دانشگاه علوم پزشکی تحصیل کرده است. ( همچنین طی چند سال اخیر رشوه گیری در صنف پزشکان متخصص هم در شهرهای بزرگ زیاد شده است )
اما آیا میتوانیم تمام فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران را اینگونه بدانیم؟ یا بگوییم مجموعه دانشگاه و اساتید ناکارآمدند؟ ( در صورتی که اعتبار بین المللی دارد )

یا خیلی از دانشجویان برق شریف خودم میشناسم که بدون هیچ علاقه ای تحصیل میکنند و خیلی از آنها نیز تغییر رشته میدهند. کنکور متاسفانه باعث شده افراد باعلاقه و بی علاقه سر یک کلاس بنشینند و اسم آن رشته و دانشگاه را یدک بکشند.

موارد زیادی هست که این قیاس جوابگو نیست. مثل اینکه دانشجوی دانشگاه آزاد مراکز استان ها را با دانشجوی دانشگاه آزاد یه شهر کوچک مقایسه کنیم و بگوییم هر دو دانشجوی دانشگاه آزادند و... . گرچه فردی در دانشگاه آزاد مرودشت مثلا از دانشجوی دانشگاه آزاد تهران بسیار باسوادتر باشد، چرا که جز دانشگاه، خود تلاش فرد بسیار در سواد و داناییش موثرتر است.

خلاصه کلام اینکه جدا از خود دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس که چه اساتیدی دارد، میدانیم افراد با علاقه و با رتبه های خیلی خوبی در این دانشگاه تحصیل میکنند و فارغ التحصیل میشوند و اگر هم عده ای خوب از آب در نیاید که به نظرم باید منشا آن را بهتر ریشه یابی کنیم.

در مورد داروسازی به نظرم شاید بازارکار خوبی برای فارغ التحصیلانش در استان خودمان وجود نداشته باشد، وگرنه فکر نمیکنم از جنبه دیگری مشکل خاصی باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط armena ، ترنم ، d.beckham ، FOX


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان