رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بد نیست والدین از اوضاع آموزشی امسال فرزندانشان در شهر جناح، با خبر باشند!
#1
سال تحصیلی جدید فرا رسید...

امسال اداره آموزش و پرورش منطقه جناح حواشی زیادی داشته و دارد. اما جای تاسف آنجاست که این حواشی بر روند آموزشی شهر جناح ( و احتمالا بخش ) آثار نامطلوبی گذاشته که غیرقابل چشم پوشیست.

اگر به مطالب یکی دو سال پیش دقت کنید ( اینجا و اینجا و اینجا کلیک کنید ) در شهریور ماه و یا قبل آن که سال تحصیلی آغاز گردد، مطالبی انتقادی و پیشنهادی خودمان پیرامون وضعیت دبیران و آموزشی جناح رو اداره آموزش و پرورش ( البته تا سال قبل نمایندگی ) مینوشتم ولی امسال واقعا همکاری جناح آنلاین بسیار زیاد بوده و انتقادات خود را مطرح نکردیم تا مسئولین اداره با فراغ بال بیشتری به امور تثبیت اداره بپردازند و این همکاری تا آنجا ادامه داشت که به دانش آموزان لطمه ای نزند.

تابستان امسال از اداره آموزش و پرورش جناح لیست دبیران دو دبیرستان مهم شهر جناح را جویا شدم با اینکه پیشرفتی نسبت به پارسال نداشتیم، اما پسرفتی هم نبود. تقریبا همان لیست گذشته. پس امسال قرار بود با وضعیت سال گذشته ادامه یابد و دوستانی که از من درباره تحصیلشان در جناح یا بستک سوال میکردند، گفتم که جناح وضعیتش مشابه بستک بلکه شاید بهتر باشد.
اما با ابراز تاسف باید بگویم لیستی بود که چندان تطابقی با لیستی که در تابستان ارائه شده بود نداشت. ما هم شدیم راهنما یا راه کج نما به دانش آموزان. ( برحسب اعتماد به لیستی که یکماه پیش گفته شد )

1- قسمتی از گلایه ها به آقای ایرازه ( رئیس سابق اداره آموزش و پرورش منطقه جناح ) انتقال دادیم که یک هفته قبل از بازگشایی مدارس با حکم مدیرکل آموزش و پرورش استان از این اداره رفت و رئیس اداره آموزش و پرورش بندرلنگه شدند. پس دستمان از پاسخگویی نسبت به گلایه هایمان کوتاه ماند.

2- علاوه بر کیفیت آموزش تنها یک مورد از معلمان بود که مشکل اخلاقی داشته و اتهام رشوه گیری متوجه ایشان بوده است ( با شاهد بودن دانش آموزان ) . قرار شد پیگیر شود که متاسفانه مانند دیگر موارد آب از آب تکان نخورد. این موضوع هم ریاست قبلی شاید پیگیر بوده اند که در حال حاضر این مسئولیت را ندارند که بخواهیم پاسخگو باشند. ( البته در زمان نقل و انتقال دبیران ایشان در سمت خود بودند )

3- از جمله مشکلات پیش روی دبیرستان های شرفایی و فرشادی در دبیران ریاضی، فیزیک، ادبیات و شیمی بوده است. که البته با به زحمت انداختن آقای جویبار ( که در حال تکمیل پروژه کارشناسی ارشد خود هستند ) برای درس ادبیات، آقای قائد در نوبت عصر برای دبیرستان شرفایی آن هم برای درس های معدودی تا اندازه ای حل شده و فیزیک دبیرستان فرشادی و... از جمله این مشکلات بودند. آن هم بعد از آغاز سال تحصیلی، جای سوال است که اگر موافقت نمیکردند چه میشد؟

4- موارد ذکر شده بالا تنها قسمتی از مشکلاتی است که ما اطلاع داریم. وگرنه برای دبیرستان های دیگر شهر و بخش جناح و حتی مقطع راهنمایی نیز مشکلاتی وجود دارد، که سال گذشته و سال قبل آن بعد از مدتی از ان با خبر شدیم که به مراتب از دبیرستان ها بدتر بود. ( نمونه در درسهای ریاضی و فیزیک دبیرستان حافظ و همچنین راهنمایی کاظمی ).

5- شاید خیلی ها بگویند اداره آموزش و پرورش امسال برای تثبیت کاملا درگیر بوده است. اما کافیست خود را جای دانش آموزانی بگذارید که امسال امتحان نهایی یا کنکور دارند و ببینید با این بهانه ها در آینده شما تاثیر منفی بگذارد. مدیریت صحیح آن است که بتواند چند کار را همزمان اداره کند. پس فرق مدیریت قوی و ضعیف در چیست؟

6- پنج یا شش سال قبل شاید این بحث ها مطرح نبود دلیل آن این بود که وضعیت معمولا بد بوده است، اما الان هر ساله شاهد پیشرفت بوده ایم و در این میان پسرفت به این اندازه قابل پذیرش نیست و الانه توقع خانواده ها به درستی بالا رفته ( با توجه به نتایج رو به رشد قبولی های دانشگاه طی چند سال اخیر ) و خانواده ها با اعتماد به سال های گذشته فرزندان خود را به مدارس داخل شهر می فرستند.

7- در صورتی که عملکرد ضعیف امسال باعث شود تاثیر قابل توجهی بر روی نتایج مذکور داشته باشد، نه فقط یکسال بلکه دو سه سال ما را به عقب خواهد کشاند. چرا که بی اعتمادی نسبت به مدارس شهر که در گذشته وجود داشت باز خواهد گشت.

8- حرف هایی مبنی تغییر مدیریت در بعضی مدارس و همچنین دبیرانی که بدون برنامه ریزی و دلیل منطقی مطرح شد و حواشی زیادی به وجود اورد و در اخر بدون هیچ تغییری گذشت. یعنی در واقع فقط هزینه بی نتیجه بود ( حالا چه نتیجه خوب چه بد ). در ادامه باعث شد مدیران و دبیران مذکور? نتوانند هیچ برنامه ریزی برای سال بعد داشته باشند و سهم عمده ای از مشکلات به وجود آمده را ناشی شود.

9- در هنرستان تا کنون مشکلاتی وجود داشته که با پیگیری مسئولین خود هنرستان تا حدودی برطرف شده است. یا دوستانی در مورد وضعیت نامطلوب دبستان ها حرفهایی زده بودند که با کمبود نیرو شدیدی مواجه است و با اینکه تعدادی تامین شده اما باز تثبیت نشده است و از کم و کیف آن باخبر نیستیم و فقط اشاره ای کردیم ( شاید این مشکلات از طرح 6.3.3 ناشی شده باشد )

10- بد نیست اداره بیشتر به نظرات دانش آموزان اهمیت داده و در عمل به کار گیرد. متاسفانه مدارس دخترانه بیشتر از طرف مسئولین مورد بی احترامی قرار میگیرند که با توجه به روحیاتشان پیگیر موضوعات نمی شوند ولی خب الحمدلله پسران در پیگیری موضوعات کم کاری نمیکنند. پس بهتر است راههایی برای ابراز نظرات و عملی کردن آنها بدون دانستن شخص دانش آموز وجود داشته باشد.

11- انتظار نداشته باشید حالا که از مدرسه فاصله گرفته ایم، برایمان مهم نباشد ( چون سال گذشته در نقد وضعیت دبیران بعضی ها اینطور برخورد کردند ). من هنوز حتی به مدرسه دبیرستان شرفایی میگم مدرسه خودمون پس با این دید هم نسبت به این مدرسه و دیگر مدارس نگاه میکنیم، پس امیدواریم پاسخگویی به گونه ای باشد که نه تنها ما بلکه بتوانید دانش آموزان این مدارس را قانع کنید.

12- در کلام آخر شاید بد نباشد بگوییم، برخی از این انتقادات شاید متوجه اداره نباشد، که باز درخواست داریم مشخص شود کدام ها و همچنین اگر بعضی از قسمت ها قصور مدیران بوده و نه اداره جناح و شاید عدم همکاری بستک، مشخص گردد و همچنین توضیح داده شود که در قبال آن چه توضیحی از مدیران خواسته اند، فکر کنم حق مردم باشد تا بدانند، مسئولین هم امیدواریم این حق را به مردم بدهند.
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، abdollah_ahmadi ، مرد دانا ، d.beckham ، ekhlas ، نگار ، armena ، yousof156 ، yousef_kh ، ترنم ، حسین
#2
(۶ام مهر ۱۳۹۱، ۱۶:۴۲)وحید link نوشته: 2- علاوه بر کیفیت آموزش تنها یک مورد از معلمان بود که مشکل اخلاقی داشته و اتهام رشوه گیری متوجه ایشان بوده است ( با شاهد بودن دانش آموزان ) . قرار شد پیگیر شود که متاسفانه مانند دیگر موارد آب از آب تکان نخورد. این موضوع هم ریاست قبلی شاید پیگیر بوده اند که در حال حاضر این مسئولیت را ندارند که بخواهیم پاسخگو باشند. ( البته در زمان نقل و انتقال دبیران ایشان در سمت خود بودند )
این موضوع بنده هم پیگیرش بوده ام و یک بار من و چندی از همکلاسی هایم به نمایندگی رفتیم (اون زمان نمایندگی بود) . متاسفانه جواب یا عملکردی ندیدیم و اتفاقا ما از دبیری که شکایت داشتیم حمایت کردند و گفتند خانواده ها راضی هستند ! نمیدانم با چه مدرکی? عزیزان در اموزش و پرورش این سخن را به میدان اوردند? ولی اتهام رشوه گیری که ما به ان دبیر زدیم با دلیل و شاهد بود . البته نمیخواهم شان و منزلت دیگر? دبیران را پایین بیارم و نمیگویم همه دبیران رشوه خوار هستند ولی رشوه خواری در بین یکی از دبیرانمان بوده و الان هم هست .

موضوع دیگری که خانم ها در دبیرستان فرشادی رنجور هستند و از پارسال پیگیر بهبود ان هستند ان مشکل هم نبود دبیران با سابقه و به جای ان دبیران هستند که وضیعت تدریس ان ها بسیار ضعیف بوده است .

ما دانش اموزان انتظار داشتیم که با تغییر نمایندگی به اداره ، پیشرفت های بسیار چشم گیری داشتیم ولی حال میبینیم که بسیار نسبت به پارسال به عقب کشیده شدیم . ما اگر میدانستیم وضیعت این طور میشود به دبیرستان های بستک یا جای دیگری میرفتیم . از نمونه بارز مشکلات ما نبود دبیر کارکشته در دروس ریاضی است . امسال اقای قائد داریم اما نه در تمامی دروس ریاضیمان بلکه در یک درس ان هم نوبت عصر که یادگیری دانش اموز نسبت به صبح و همچنین یاد دادن دبیر به شدت کاهش می یابد .
 سپاس شده توسط vahid ، مرد دانا ، ekhlas ، نگار ، armena
#3
شاید مدت ها پیش باید پیرامون این موضوع بحث وتبادل نظر میکردیم وبه دنبال راه چاره ای عملی میگشتیم.
نمایندگی آموزش وپرورش پس از سال ها کش وقوس سرانجام به اداره تبدیل شد وانتظارات مردم نیز دوبرابر شد.
اداره آموزش و پرورش در سال جدید تازه شروع به کار کرده وبه طور کلی زیاد نمیشه از سیستمش ایراد گرفت،البته همون طور که آقا وحید گفتن روندی که برای این پرسه طی شد عاملی برای کم کاری مسئولین این اداره? در سایر زمینه ها مثل به کارکیری دبیران مجرب نیست نیست.

از نکات قابل توجهی که باعث شرمساری بنده وتمامی همشهریانم هست حضور دبیریست که حتی لیاقت این عنوان را هم ندارد.
در فرهنگ عمومی شهر جناح آموزگاران ,معلمان ودبیران چه در زمان تدریس وچه در بیرون از محیط آموزشی و حتی سالها پس از بازنشستگی کماکان نزد مردم جناح عزت واحترام ویژه ای دارن.
حالا جای تعجب داره که چنین شخصی با انجام اعمالی قبیحانه باز هم راحت وآسوده به عنوان دبیر بره سر کلاسی که فرزندان من وشما در اون حضور دارن.
چندین سال پیش هم ما دبیری داشتیم که با گرفتن رشوه یا برگزاری کلاس های خصوصی دانش آموزان رو قبول میکرد و در اون زمان هم هیچکس واکنشی نشون نداد،اما سهل انگاری که در آن زمان انجام شد نباید دوباره تکرار شود.

حضور دبیران کم تجربه یک طرف وحضور چنین شخصی در یک طرف.
اگر آقایان مسئول هر چه سریع تر به این موضوع رسیدگی نکنن روزگاری اگر فاجعه ای پیش آید مسئولیتش را نیز باید قبول کنن.

 سپاس شده توسط vahid ، farshid.ahmadi ، abdollah_ahmadi ، ekhlas ، نگار ، armena
#4
در بند 9 وحید خان دانای کل به هنرستان اشاره شده مگه ما هنرستانی داریم که در اون نظام 633 در حال اجرا باشه؟ بد نیست مطلبتونو چند بار بخونید تا اشتباه نفرمایی اقای دانای کل
#5
(۷ام مهر ۱۳۹۱، ۱۶:۰۱)ارمان link نوشته: در بند 9 وحید خان دانای کل به هنرستان اشاره شده مگه ما هنرستانی داریم که در اون نظام 633 در حال اجرا باشه؟ بد نیست مطلبتونو چند بار بخونید تا اشتباه نفرمایی اقای دانای کل
دانای کل لقب شایسته ای برای شماست تا من. دوست عزیز اعتماد بنفستان تحسین برانگیز است ولی از خود نپرسیدید دوستانی که این مطلب را خوانده اند و نظر داده اند و اتفاقا از جمله عزیزان نکته بین هستند، چرا هیچ کدام چنین ایرادی نگرفتند؟ ( لحن نوشتارتون معلومه که ایرادتون به این خاطر نبود اگر هم اشتباه از ما بود میشد محترمانه نوشت، اما عصبانیتتان از چیز دیگریست که باعث شده نتوانید بعضی کلمات را در جملات بالا بخوانید! )
یکم به خودتان شک کنید تا دیگران. اما محض اطلاع شما، دقت کنید در بند 9 در مورد هنرستان و دبستان نوشته ام و قسمت دوم در مورد دبستان بود و نظام 6.3.3 نه تنها بر دبستان بلکه در آینده بر دبیرستان نیز موثر خواهد بود. ابتدا در مورد هنرستان نوشتم بعد نوشتم که : « یا دوستانی در مورد وضعیت نامطلوب دبستان ها? ... »

در هر حال اینجا بحث سر این موضوعات نیست، بحث بر سر عملکرد اداره آموزش و پرورش و وضعیت آموزشی است، توضیحی در این باب دارید مشتاق شنیدنیم.
 سپاس شده توسط d.beckham ، ترنم ، farshid.ahmadi ، مرد دانا ، armena
#6

salam. bayad khedmat armane mehman arz konam ke bale ma honarestan darim.dabirstan ahmad marboti janah, ham dabirstane? va ham honarstan.baray ettlaeton bayad begam ke emsal reshteh naghsheh keshi memari ham dare.pas khaheshan avval beporsin va bad mahkom konin ke folani harfesh eshtebahe.? :c017:
#7
در مورد بند 9 از یکی از دوستان پرسیدم و حرف شمارو تایید کرد که حرف خودم رو پس میگیرم.اما در مورد خوددانای کل پنداری جناب وحید هنوز بر سر حرفم هستم البته من تا حالا شما رو از نزدیک ندیدم? و فقط از مطالبی? که می نویسید به این نتیجه رسیدم.
 سپاس شده توسط vahid
#8
(۷ام مهر ۱۳۹۱، ۲۱:۳۷)ارمان link نوشته: در مورد بند 9 از یکی از دوستان پرسیدم و حرف شمارو تایید کرد که حرف خودم رو پس میگیرم.اما در مورد خوددانای کل پنداری جناب وحید هنوز بر سر حرفم هستم البته من تا حالا شما رو از نزدیک ندیدم? و فقط از مطالبی? که می نویسید به این نتیجه رسیدم.
طبق شناختی که از اقا وحید دارم ، خود را دانای کل نمی پندارن . اتفاقا از خصوصیت ایشون برخورد درست با مسائل هستش .
امیدوارم شما با شناختی بیشتر و بهتر تصمیم گیری کنید و سر این مساله کمی فکر کنید .
 سپاس شده توسط ترنم ، abdollah_ahmadi
#9
(۷ام مهر ۱۳۹۱، ۲۱:۳۷)ارمان link نوشته: در مورد بند 9 از یکی از دوستان پرسیدم و حرف شمارو تایید کرد که حرف خودم رو پس میگیرم.اما در مورد خوددانای کل پنداری جناب وحید هنوز بر سر حرفم هستم البته من تا حالا شما رو از نزدیک ندیدم? و فقط از مطالبی? که می نویسید به این نتیجه رسیدم.

خوب خوشبختانه در مورد اصل موضوع به یک اتفاق نظر ( حداقل در بند 9 ) رسیدیم، بقیه موارد هم نظر شماست و کاملا محترم ( البته به طور مثال در مورد مسائل ورزشی و سیاسی چندان اظهار نظری نمیکنم و ادعایی هم ندارم ولی در مورد مسائل آموزشی هم بیشتر پیگیرم و هم بیشتر درگیرم و برام خیلی مهمه، پس طبیعیه در مورد مسائل آموزشی بیشتر بنویسم و با اینکه با تمام کادر اداره رفاقت دارم ولی نمیتونم در این مورد ننویسم ).
در هر حال انشالله مشکلات در مطالب من یا دیگر دوستان در تاپیک مربوط به انتقادات بنویسید یا به صورت پیغام خصوصی ارسال کنید.


بگذریم...
در مورد قضیه معلم های دبستان گویا چند نفر رو آوردن ولی مثل اینکه میخوان انتقالی بگیرن برن روستاشون. ( برای همین هم نوشتم وضعیتشون مشخص نیست )
بعضی از دوستان هم از نامشخص بودن نحوه تقدیر از قبولی های دانشگاه امسال توسط اداره گله مند بودند که خواستار این اند که زودتر مشخص شود.
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi
#10
در مورد قسمت 2 :
2
نقل قول:- علاوه بر کیفیت آموزش تنها یک مورد از معلمان بود که مشکل اخلاقی داشته و اتهام رشوه گیری متوجه ایشان بوده است ( با شاهد بودن دانش آموزان ) . قرار شد پیگیر شود که متاسفانه مانند دیگر موارد آب از آب تکان نخورد. این موضوع هم ریاست قبلی شاید پیگیر بوده اند که در حال حاضر این مسئولیت را ندارند که بخواهیم پاسخگو باشند. ( البته در زمان نقل و انتقال دبیران ایشان در سمت خود بودند )
انتظار داریم اداره آموزش و پرورش سریعتر پاسخ دهد و نسبت به بقیه موارد از اهمیت بیشتری برخوردار است و فرضا اداره نتوانسته باشد بقیه قسمت ها را انجام دهد یا در نظر بگیرد اما این مورد مطمئنا اقدامی باید صورت میگرفت که میخواهیم بدانیم چه اقدامی صورت گرفته است.
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان