رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عکس » یک مقایسه جالب بین محمد مرسی و حسنی مبارک
#1
محمد سعید مرسی اولین رییس جمهور مصر است که با انتخابات آزاد به این کسوت رسیده است. او به همراه خود میراثی از دیکتاتورها و فراعنه ایی دارد که زدودن آثار آنها از چهره جامعه مصر , هرچه زودتر نیاز به آغاز دارد و آقای رییس جمهور این را خوب میداند . . . .? ? .

در عکس زیر مقایسه جالبی بین او و دیکتاتور سابق مصر حسنی مبارک انجام شده است.

[عکس: 999300712_orig.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط armena ، abdollah_ahmadi ، vahid ، مرد دانا
#2
خدا کنه مثل حکومتای دیگه نشه که به نام اسلام سو استفاده کنن!
پاسخ
#3
محمد مرسی انسان دموکراتی است.سخت میشه باور کرد که اخوان المسلمین و حزب عدالت و آزادی بخوان دیکتاتوری بوجود بیارن،(گرچه ممکن هست)اما مصر کشوری است که مجلسش چندین حزب کوچک و بزرگ دارد و فقط 40 درصد مجلس دست اخوان المسلمین است و این قضایا تا حد زیادی از دیکتاتوری مرسی و حزبش جلوگیری می کند.امیدوارم در مصر همانطور که ادعا می کنند حکومتی واقعا اسلامی بدور از افراط و تفریط احیا شود.
پاسخ
#4
اصلا حکومت اسلامی مناسب مصر نیست!
حکومت باید ازاد باشه!!!
پاسخ
#5
حکومت آزاد چیه آرمین جان؟میشه تعریف کنی؟
پاسخ
#6
به نظر من اینکه بگیم فلان حکومت اینجوری باشه یا نه درست نیست. به نظرم اکثریت آرا ( نظر مردم ) باید تعیین کننده باشه و این عین دموکراسیه. حالا یک کشوری رای میدن حکومت اسلامی، یکی رای میدن غیر اسلامی که مطمئنا به تناسب جمعیت تعیین میشه.

البته اینکه محمد مرسی از حزب اخوان المسلمین روی کار اومده دلیلی بر حکومت اسلامی یا غیر اسلامی نیست. چرا که رئیس جمهور تعیین کننده نوع حکومت نیست. رئیس جمهور که رئیس قوه مجریه است باید سعی کنه به همه اقشار خدمت کنه و چون در مصر عقاید مختلف و متنوعی وجود داره، مطمئنا رئیس جمهور چنین کشوری خودش رو آماده کرده که به همه اقشار خدمت کنه و نه حزب خاصی. چون خود مرسی هم یه جا گفته بود (دقیقا جملش یادم نیست البته ) من الان فقط نماینده حزبم نیستم و رئیس جمهور تمام مردم مصرم. یعنی باید نماینده 60 درصد احزاب دیگر هم باشه.
پاسخ
#7
آرمین یه جور نوشته که انگار حکومت اسلامی یعنی دیکتاتوری! . یا به معنای دیگری حکومت اسلامی نمیشه که آزاد باشه درصورتیکه این تفکر درست نیست

اخوان المسلمون مصر خودش بیش از نیم قرن قربانی استبداد و دیکتاتوری بوده و همین کافیه که حواسشون به لوازم آزادی و مراحل دموکراسی باشه . البته مثالها فراوانه که قربانیان دیکتاتوری هم روی به درکتاتوری آوردن ولی جامعه ی مصر یک جامعه بسیار خاص هستش . از نظر آداب و روابط اجتماعی همیشه این جامعه باعث حیرت دیگران شده . جامعه ایی که بسیار از نظر فکری مترقی هست و از طرفی به واسطه بسیاری از جنبه هایی که در این ملت وجود داره, هر جرقه ایی از درون این مردم بر کل جهان عرب و حتی جهان اسلام اثر زیادی گذاشته? دانشمندان و متفکران مصری از این جمله اند

علاوه بر این بعد مترقی جامعه مصر, چند صدایی در این کشور زبانزد خاص و عام هستش . بسیار جالب هست که ملتی بعد از انقلاب (که معمولا احساسات بر واقعیات سایه میندازه) , در انتخابات ریاست جمهوری حدود 48 درصد به یکی از بازماندگان حکومت سابق رای دادن. این 48 درصد خواهان حکومت سکولار در مصر بودن و جالب اینجاست که توانستن در یه صحنه ی آزاد قدرت خودشون رو به نمایش بگذارند

همه این جنبه ها باعث میشه که حتی انقلابی ترین افراد مسلمان مانند محمد مرسی که رییس جمهور میشوند, بسیاری از نکات رو همیشه مدنظر داشته باشند که مثلا مبادا وقتی که بخواهند مخالفان خود را محدود کنند . چرا؟ چون ثابت شده که مخالفان کم نیستند و محدود کردن آنها یعنی فروپاشی پنهان قدرت حکومتش!
پاسخ
#8
اخوان المسلمين به مردم وعده داده بود كه هيچ كسي براي رياست جمهوري كانديد نمي كند اما اولين بد قولي شان را ثابت كردند .
ولي بايد به راي مردم احترام گذاشت و نبايد راي ملت را زير سوال برد .
پاسخ
#9
(۲۱ام تير ۱۳۹۱، ۱۹:۳۵)فرشيد احمدی link نوشته: اخوان المسلمين به مردم وعده داده بود كه هيچ كسي براي رياست جمهوري كانديد نمي كند اما اولين بد قولي شان را ثابت كردند .
ولي بايد به راي مردم احترام گذاشت و نبايد راي ملت را زير سوال برد .

دوست عزیز در جواب به شما به چند نکته بسنده میکنم:

1- شما توجه داشته باشید که حزب آزادی و عدالت که وابسته به جنبش اخوان المسلمون مصر هستش در ابتدا پیشبینی نکرده بود که توسط دادگاه قانون اساسی مجلس الشعب منحل خواهد شد لذا برای اینکه از اتهام زنی به اخوان جلوگیری کند (اینکه اخوان میخواهد قدرت را قبضه کند) تصمیم گرفت رسما وارد فعالیت انتخابات ریاست جمهوری نشود. اما با انحلال این مجلس که اکثریت آن در دست اخوان و دیگر اسلامگرایان بود, شرایط تغییر کرد.

2- اینکه شرکت نکنند نظر و دیدگاه و تصمیم خودشان بوده, و اینکه شرکت کنند هم نظر و دیدگاه خودشان . حالا شما از کجا این رو تعبیر به بدقولی میکنید؟

3 - اینکه در انتخابات شرکت نمیکردند خود به خود نشانه این بود که اخوان شاید میخواهد روی به فعالیت ها ی پشت پرده و بده بستان سیاسی بیاورد. ولی با شرکت علنی این ظن بد کمرنگ شد.اینکه در انتخابات شرکت کردند نشانه پایبندی شان به اصول دموکراسی بود.

پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، vahid
#10
حکومت آزاد هر کس هر طور که دوست داشته باشه زندگی کنه...
اگه اسلامی بشه که هیچی دیگه!!!همه به زور حجاب و .....میشه ایران خودمون.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان