رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث در مورد عملکرد سایت در مورد مطلب "تاخر فرهنگی" و "سخنی پیرامون تاخر فرهنگی"
#1
برای اینکه تاپیک اصلی منحرف نشود و کل بحث هایی که بر سر عملکرد سایت در مورد مطلب "تاخر فرهنگی" و "سخنی پیرامون تاخر فرهنگی" لطفا نظرات و انتقادات خود در مورد عملکرد سایت را در این تاپیک مطرح کنید.
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، mohammad_p
#2
محسوس خان صد تا پست زدید، نمیدونم کدومش رو جواب بدم. گرچه همش مثل همدیگر است. همش تکرار کردید که آقای فولادچنگ کلی گفتند. خب ما هم حرفی نداریم. من تک به تک از متن خودشون کپی کردم و جلوش توضیح دادم(حتی همه اش مخالفت نیست، بعضی مخالفت، بعضی موافق بودم و بعضی هم فقط توضیح دادم ) . تازه ما خصومتی نداریم که بخواهیم بر طبل مخالفت بکوبیم( اتفاقا ایشون رو دوست داریم به چند دلیل یکی اینکه شجاعانه حرف خود را می زنند( فارغ از تایید صحت یا عدم صحت آن ) آن هم با اسم و اعتبار خودشان مثل خیلی از اعضای سایت جناح آنلاین (نه مثل بعضی ها پنهانی هر چه میخواهند میگویند ). از موفقین حوزه ورزش جناح هستند و با سعی و کوشش خود و دوستانشان توانستند تیم گازال جناح را به لیگ برتر استان برسانند( افتخاری برای کل جناح )، یکی از فرهنگیان و اساتید دانشگاه جناح هستند. اهل تحقیق و... ). اما ما ضمن موافقت با خیلی از مطالب ایشان، طبیعتا انتقاداتی هم داریم که اگر شما محسوس خان اجازه بدهید ما انتقاداتمان را بر محور منطق ادامه دهیم که مطمئنا در آینده از آقای فولادچنگ مقالات دقیقتری خواهیم دید که متاسفانه شما که خود را دوست ایشان میدانید در واقع عکس آن عمل میکنید و ما بیشتر خود را دوست ایشان میدانیم چرا که دوست از کار دوست باید انتقاد سازنده کند نه همش تعریف و تمجید!.

در مورد پست خودم که موردی ذکر کردم قبلش هم حتی نوشتم که اگر بخواهیم زیاد گیر دهیم چنین چیزهایی هم میتوان از متن پیدا کرد وگرنه خودمم هم قبول دارم زیادی گیر دادم، و اگر میخواستم کلی نگاه کنم شاید خیلی از اینها ذکر نمی شد.

اما در مورد اینکه مطلب آقای فولادچنگ به تیتر نرفته و مطلب آقای خورشیدی در تیتر قرار دارد باید به عرضتان برسانم مطلب آقای فولادچنگ در سایت گازال کاملا منعکس شده است و مطلب آقای خورشیدی فقط در این سایت و ما مجبور به انعکاس مطالب دیگر سایت ها نیستیم ( حتی به آقای پناه هم گفتیم که کپی کردن این مطلب کار اشتباهی هست. بذارید مطلبی که در سایت گازال منتشر شده همانجا بحث شود و سبک و سیاق دو سایت متفاوت هست. اگر یکی بود چه نیازی به دو سایت مثل هم داشتیم؟ ).
نکته دیگر اینکه گرچه ما موید هر مطلبی که در سایت قرار میگیرد نیستیم ولی چون از طرف اعضای هیئت مدیره مطلبی از سایت دیگر درج شده است و مواردی چه به حق و چه به ناحق به بعضی ها وارد شده بود ما برای مدافع، حقوق بیشتری مطمئنا قائل خواهیم بود. اگر مطلب آقای فولادچنگ به تیتر میرفت یعنی هیئت مدیره سایت با بند بند آن یا حداقل کلیات آن موافقند. در صورتی که این مطلب تالیف خود هیئت مدیره نیست و کپی شده از جای دیگریست و مطمئنا ملاحظات لازم ( رعایت قوانین سایت و... ) را برای تیتر سایت ندارد.

همچنین قفل شدن مطلب آقای فولادچنگ که آقای پناه گذاشتند به بحث ها و دعوا های الکی کشیده شد و عملا کل کل بود تا بحث و ربطی هم به مقاله ایشان نداشت و همه دعوا سر بحث کتابخانه بود! حالا این بحث را میتوان به بحث در مورد مقاله "تاخر فرهنگی" نسبت داد؟ که آن را هم در تیتر قرار دهند؟. میتوانید به لینک مراجعه کنید : "تاخر فرهنگی در جناح از دیدگاه استاد دانشگاه , بهرام فولادچنگ".
وقتی بحثی بر روی مطلب اصلی نباشد، آقای فولادچنگ یا کسان دیگر میخواهند از کدام اتهام نسبت به خودشان دفاع کنند که شما فکر میکنید قفل کردن آن مانع دفاع شده است؟ بحث روی کتابخانه بود که از طرف کتابخانه شرفایی جواب آن داده شد والسلام.


ضمنا شما گفتید که:
نقل قول:شما با این نظراتتون تنها تونستید منظور واضح بهرام رو بد جلوه بدید در صورتی که استنباط هیچ یک از شما در مورد این مطلب درست نبود وفقط موضوع درست رو با زیاده گویی وغلو در تحلیل اشتباه به عرض مردم رسوندید
اگر اینطور باشد که چون فلانی مدرک فلان رشته را دارد پس مطمئنا بهتر از ما میداند و ما نظرمان مطمئنا اشتباه است، پس چرا این همه از کار دولت و... انتقاد میکنند و میکنید در صورتی که مطمئنا هیچ کدام مدرکتان به سطح دولتمداران نمی رسد؟ پس ما چرا در کار مهندسی فلان جاده و پل و ... اظهار نظر میکنیم؟ اگر شما اینقدر مطمئن هستید که استنباط هیچ یک از ماها در مورد این مطلب درست نبوده، و حکم را صادر کردید، با ذکر دلیل بفرمائید. من و آقای خورشیدی با ذکر مثال توضیح دادیم در صورتی که شما با خرواری کلی گویی و حرف های تکراری همه را رد می کنید.


در جواب "یار" عزیز بگویم که مطلب در تریبون آزاد وجود دارد، علاوه بر آن در سایت گازال نیز هست و مخاطبی که مطلب اصلی را نخوانده مطمئنا به نقد آن نیز توجهی ندارد. پس نگران ناحقی در این مورد نباشید. چون یا آن را مطالعه کرده و با نقد مقایسه میکند یا آنکه مطالعه نکرده و نقد آن نیز برایش اهمیتی ندارد. تازه مگر در جناح چند سایت و وبلاگ وجود دارد که باید دقیقا آدرس آن داده شود؟ اندکی حوصله لازم دارد و اندکی جستجو، یافت خواهد شد.


در جواب "ساقی" : شما گفتید که
نقل قول:آقای خورشیدی همیشه فکر میکردم ذات شما با دوروبریات فرق میکنه . اما خوشحالم که خیلی زود نقابت رو برداشتی و چهره ی واقعیت رو نشون دادی.
در شرایط فعلی جامعه جناح فقط به آرامش و دوری از تشنج طائفه ای نیازمنده ولی شما و امثال شما (بعضی از اعضای هیئت ..) این موضوع را درک نمیکنند
شاید هم درک کرده و برنامه ریزی شده دست به این عمل زده .

جالب است که چقدر راحت دیگران را متهم میکنید و با مغلطه کاری حرف خود را در ذهن مردم فرو میکنید نه با دلیل و مدرک.
ببینید ما اگر سعیمان در جانب حق نبود یا حداقل خود اینگونه فکر نمی کردیم، با نام و مشخصات خود نمی آمدیم خود را به گفته ای مرد بد کنیم. اگر قصدمان جو سازی و تخریب دیگران بود حرف خود را با نام مستعار و ناشناس ( مانند شما و دیگران که تریبون آزاد این حق را به همه داده است ) منتشر میکردیم.
پس مطمئن باشید وقتی با اسم خودمان مطلب مینویسیم ( چه من و چه دیگر دوستان ) مطمئنا تمام سعیمان را به کار بسته ایم تا حرف ناحقی منتشر نکنیم و ما با این فرضیات در سایت مطلب مینویسیم ولی شما در کمال بی وجدانی ( یا هم ناآگاهی ) تهمت میزنید و مطمئنا ما شما را نمی شناسیم و شما ما را کاملا می شناسید. گرچه هر کسی اعمال خود را در محضر خدا ببیند فرقی نمی کند با نام مستعار نظر بدهد یا نام و نام خانوادگی خود چون جانب انصاف را از دست نخواهد داد ( حداقل سعی میکند از دست ندهد ) ولی زیباتر آن است که با اینکه شما به صورت مستعار نظر میدهید اما وجدان را زیر پا نگذارید و تهمت نزنید. اگر فکر میکنید اینگونه است حداقل با شک و تردید بیان کنید نه با این اطمینان و خوشحالی!
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، yousef_sh ، abdollah_abi
#3
آقا وحید شما از اینکه بازیاده گویی در این مورد بحثی که اصلا منظوری در آن نبود به زور به تمتم خانمها نسبت دادید اونوقت حرف از حق میزنید اینا هرچی تونستید بار بهرام کردید شما خودتان بحث انتقاد چالشی وغیره رو پیش میکشین اول خودتان رعایت نمیکنین مطلب آقای خورشیدی عملا به بهرام طعنه زده ومطلبش رو منحرف کرده به سبکی که انگار بهرام توهین کرده? اونوقت این توجیه کردن داره? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
#4
(۱۱ام خرداد ۱۳۹۱، ۱۲:۴۳)محسوس link نوشته: آقا وحید شما از اینکه بازیاده گویی در این مورد بحثی که اصلا منظوری در آن نبود به زور به تمتم خانمها نسبت دادید اونوقت حرف از حق میزنید اینا هرچی تونستید بار بهرام کردید شما خودتان بحث انتقاد چالشی وغیره رو پیش میکشین اول خودتان رعایت نمیکنین مطلب آقای خورشیدی عملا به بهرام طعنه زده ومطلبش رو منحرف کرده به سبکی که انگار بهرام توهین کرده? اونوقت این توجیه کردن داره? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
واقعا آدم را خسته میکنید از بس باید حرفم را تکرار کنم. شما اصلا پستی که من نوشتم را خوانده اید؟؟؟
در آن پست بیست سی خطی فقط این قسمتش در مورد قضیه خانم ها بود که آن هم در جواب شما نوشتم و نه مطلب آقای فولادچنگ. این قسمت رو میذارم تا ببینید فقط یک بار آن هم اینگونه اشاره کردم :
نقل قول:دوم اینکه وقتی مسئله ای مطرح میشود و نام مکان و زمانی برده می شود، نشانی از تاکید بر آن موضوع است. وگرنه اگر کلی بود در مطلب "تاخر فرهنگی" بحث دوست دختر و دوست پسر بود را کلی بررسی میکرد نه فلان مکان و فلان زمان آن هم با جزئیاتی همچون تیپ های فلان و... .

اما شما الان با لفظ " به زور به تمام خانمها نسبت دادید" جواب میدهید نشان میدهد چقدر مطالب را با دقت میخوانید !? Smile

ضمنا کسی نگفت منظوری در آن بود یا نه، اما زبان نوشتار همه چیز را همراه خود ندارد و باید در نوشته های خود دقت کنیم که در مطلب "تاخر فرهنگی" چنین دقتی را ندیدیم. ما هم انتقاداتمان از این رو میگوییم سازنده است که میخواهیم در آینده در مطالب دقت بیشتری شود ( همانطور که در پست قبلی هم نوشتم : «اما ما ضمن موافقت با خیلی از مطالب ایشان، طبیعتا انتقاداتی هم داریم که اگر شما محسوس خان اجازه بدهید ما انتقاداتمان را بر محور منطق ادامه دهیم که مطمئنا در آینده از آقای فولادچنگ مقالات دقیقتری خواهیم دید» ).

پس نیت ما این است که مطالب دقیقتر نوشته شود، مخصوصا مطالبی که حالت مقاله مانند و تحقیقی دارد آن هم به قلم یک جامعه شناس. اما متاسفانه در شما کاملا مشهود است که حب الشی یعمی و یصم صادق است. دوست داشتن باعث شده نتوانید حتی اشکالات جزئی این مقاله را ببینید.

نقل قول:آقای خورشیدی عملا به بهرام طعنه زده ومطلبش رو منحرف کرده به سبکی که انگار بهرام توهین کرده? اونوقت این توجیه کردن داره
ببینید حالت تردید و استفهامی نوشته آقای خورشیدی رو طعنه میدونید اونوقت آن همه انتقادات و گاها اتهامات ( تاکیدی بر اتهام ندارم ) مقاله "تاخر فرهنگی" رو میگویید : « ... بحثی ["تاخر فرهنگی"] که اصلا منظوری در آن نبود ... » ؟
من چیزی جز همان اولین جمله اولین پستم به مطلب آقای خورشیدی برای شما پیدا نمی کنم که "محسوس خان جالب است اینگونه توجیه کنید!" .

اما باز هم میگویم راهش این نیست هی مطالب ما را بد بینانه یا مخرب یا ... بدانید بلکه راهش این است که با منطق جمله جمله نقد های ما را نقد کنید. ( البته با دلیل نه با مغلطه )
 سپاس شده توسط armena
#5
اقا وحید گل مثل گذشته محسوس حرف خودشو میزنه حالا هر چی هم بهش بگی میگه نه . اون طور که من رو خسته کرد ظاهرا شما هم خوب خسته شدین .
البته ایشون عادتشه که هر مطلب رو بدبینانه نگاه کنه . پس زیاد سخت نگیرید .
در ضمن طبق شناختی که از اقای خورشیدی دارم مطمئنم که اقای خورشیدی قصد منحرف کردن مطلب اقای فولادچنگ رو نه? داشته و نه دارن . البته اقای خورشیدی واقعا خوب سخن گفتند و مورد تایید اکثرا هست و فکر کنم فقط شما جناب محسوس مخالف هستین .
همچنین جناب محسوس شما هم نمیخواهد تا که چیزی شد جوگیر شوید . اگر به نظر شما طعنه به اقای فولادچنگ زده شده (که در اصل این طوری نیست ) خود اقای فولادچنگ میتوانند از خود دفاع کنند . هر گاه طعنه ای به شما زده شد ان وقت شما دفاع کنید . چیزی که به شما ربط ندارد شما دخالت نکنید .
#6
من فکر میکنم موضوع بحث یه چیز دیگه بود و الان سر موضوع دیگه داره بحث میشه.پیشنهاد می کنم دوستانی مثل محسوس دوباره مطلب آقای خورشیدی و همچنین نظرات اولیه خودشون رو بخونن تا به این جوسازی که کم کم زیاد شد پی ببرن.
بین این همه نکته مثبت در مطلب ایشون گیر به یک جمله ساده دادن کار درستی نیست.از قدیم گفتن سخن که زیاد میشه اشتباه هم زیاد میشه.طبیعیه که در یک مطلب با این حجم ممکنه منظور یک یا دو جمله خوب منعکس نشه.

جناب محسوس این جمله شما در اولین نظرتون:
نقل قول:مطلب بسیار جالب و به جایی بود که میشه گفت مکمل بحث اقای فولادچنگ شد ولی من اعتقاد دارم بهرام بیشتر کلی گویی کرد بود با چند مثال برای شفاف شدن مسئله

و خودتون با نظرات آخریتون مقایسه کنین.چطور شد که مطلب جالب و به جا یکباره به طعنه و .... تبدیل میشه؟!
پیشنهاد میکنم دوباره مطلب اقای خورشیدی رو بخونید تا سوءتفاهم رفع بشه.

اصولا یکی از معایبی که نوشتن مطلب به اسم واقعی داره همینه که تک تک جملاتی که نوشته شده زیر ذره بین قرار خواهد گرفت.که این موضوع? مسئولیت نویسنده رو فوق العاده سنگین خواهد کرد.به آقای فولادچنگ باید تحسین گفت که به نام واقعی خودشون اقدام به انتشار مطالب مربوط به مشکلات شهری جناح میکنن و اگه اینکار را نمی کردن شاید مثل انبوه مطالبی که تا به الان در فضای مجازی منتشر شده و مردم واسه اونها تره هم خرد نکردن میبود.
توجه کنید که هر نویسنده از منظر خاصی به قضیه نگاه میکنه.خوب یکی ممکنه بدیها رو ببینه یکی خوبیها و یکی دیگه هر دو رو.پس این اختلاف نظرات از اختلاف دیدگاهها نشات میگیره.ضمن اینکه وقتی یک انتقادی میشه و یا پیشنهادی ارائه میشه باید نظرات جدیدی ارائه بشه.اگه قرار باشه همه مطلب تائید بشه که خود اونرو کپی میکنیم و مینویسیم.و اینجاست که انتقاد معنا پیدا میکنه.

نتیجه اینکه آقای فولادچنگ عزیز از عواقب نوشتن مطلب با نام واقعی کاملا آگاه هستن و می دونن که ممکنه نظرات مختلفی در مورد مطلب و یا حتی خود ایشون ارائه بشه.که اشکالی هم نداره.اتفاقا خیلی هم خوب هست که دیدگاههای متفاوتی از بحثی که از مشکلات شهری مون هست ارائه بشه.همونطور که گفتم اینجور جاهاییه که انتقاد،پیشنهاد،نظر و ... معنا پیدا میکنه.پس لازم نیست قضیه اینقدر پیچونده بشه.بحث واضحه و اگه نظرات علمی در این مورد داریم بیایم و اونها رو ارائه بدیم تا هم خودمون از اونها استفاده کنیم و هم دیگران.

امیدوارم بعد از این،حداکثر یک پست دیگه در این مورد باشه و دیگه به اصل موضوع پرداخته بشه.چون حاشیه این مقاله داره متن رو از بین میبره. . . .
 سپاس شده توسط armena ، farshid.ahmadi ، vahid
#7
نقل قول:( حتی به آقای پناه هم گفتیم که کپی کردن این مطلب کار اشتباهی هست. بذارید مطلبی که در سایت گازال منتشر شده همانجا بحث شود و سبک و سیاق دو سایت متفاوت هست. اگر یکی بود چه نیازی به دو سایت مثل هم داشتیم؟ ).
البته کابران برداشت بد ننمایند استفاده از مطالب دیگر سایتها با ذکر منبع مجاز است ولی انتظار اینکه بره تو سرتیتر سایت رو نداشته باشند . بالاخره من مطلبی را از استاد فولادچنگ از سایت گازال کپی نموده و در این سایت گذاشتم و به دوستان هم درخواست بالارفتن مطلب رو ندادم چون اصل مطلب مال سایت دیگه بوده .
نقل قول:همچنین قفل شدن مطلب آقای فولادچنگ که آقای پناه گذاشتند به بحث ها و دعوا های الکی کشیده شد و عملا کل کل بود تا بحث و ربطی هم به مقاله ایشان نداشت و همه دعوا سر بحث کتابخانه بود!
اینجا را فکر کنم یه خورده زیادی جلوه دادین اگر نگاه کرده بودین بنده سعی نمودم رو مطلب ایشان بحث کنم ولی . . .
یه پیشنهادخصوصی هم به وحید دادم تا سرو ته قضیه انشالله به هم بیاد
 سپاس شده توسط vahid
#8
همانطوری که آقای خورشیدی و... به بهرام تاختن? ما هم میتازیم وخواهشا? ما را خر حساب نکنید چه جوری شما درباره بحث بهرام نقد میکنید ولی مطلب آقای خورشیدی نقد نداره آقایان وحید واحمدی وشجاعی شما هم منصف باشید من نظر خودم وبعضی از دوستان رو در باره این مطلب مینویسم خیلی از مرذم مطلب اقای خورشیدی رو تخریب بهرام دونستن حالا خاسته یا ناخاسته شما م یکطرفه ب قضیه نگاه نکنید
#9
آقای احمدی شما هم حواست جمع باشه هنوز محکومی به اعترافات سابقت ...در ضمن پس این دفتر دسکا واسه چیه اگه من نباید در باره مطلب خورشیدی نظر بدم و بهرام خودش بیاد دفاع بکنه لطفا حرف مفت نزن یه الف بچه بیشتر نیستی اینقد ادعا نداشته باش که دوباره میام و از اول تا آخر توضیح میدم در باره گازال چی گفتیا.... عقده ای هستی برو یه جای دیگه خالیش کن ...من هم مثل شما نظر میدم دفاع هم میکنم ولی این شمایید که مثلا با قدرتتون دارید یکیو تخریب میکنید وحاضر نیستید قبول کنید که مطلب آقای خورشیدی طبق دلایلی که قبلا گفتم مشکل داره ...فرشید چطور به من ربط نداره در صورتی که شما نظر میدید وانتقاد میکنید من هم مثل شما از گفته های بهرام دفاع میکنم چون آقای خورشیدی طعنه زده و بحث رو بجای اینکه بهتر باز کنه اومده بهرام رو محکوم کرده این باعث شده مطلبش خراب بشه حالا شما هم جانب انصاف رو رعایت کنید ونقدش کنید تو همین نظرات ما هم با شماییم?
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
جوابیه :
گپ خصوصی جایش در جای خصوصی است دفعات بعد حذف خواهد شد
#10
جناب محسوس اولا من محكوم به هيچ كاري نيستم . شما اگر منطقي و منصفانه جواب مسائل و بدون منحرف كردن موضوع نظر بدين بدون هيچ شكي جلو نمي گيرن . اگه از نظر شما من عقده اي هستم برايم فرقي نميكند . هر چي توهين كني هم همه شناختنت حرفت خريدار نيست . من نظر ميدم چون تا اندازه توانم جانب حق را رعايت ميكنم ولي شما چي؟‌
در ضمن اين رو هم بگم شهامت كساني كه شناخته شده اند در اين سايت را بايد ستود . نه مثل بعضي ها كه هر چي ميخوان ميگن ولي حاظر نيستند كه بگن كي هستند .
اقاي محسوس من الف بچه . مدعي . توهين كننده ! هر چي ميخواي بگو . خودت رو خالي كن و فرهنگت به همه نشون بده ! البته شما اگه مثل ما ها شناخته شده بودين هيچ وقت همچون حرفي نمي زديد . اري با اسم مستعار اومدن و نوشتن بچه اي كه خوندن و نوشتن بلد باشه هم ميتونه . پس شما زياد شاهكار نكردين برادر .
در ضمن با ادب باش پادشاهي كن !
در ضمن از برادران مدير خواهشمندم كه مجموعه جناح انلاين فقط و فقط با يك شخص بحث ميكند . كسي كه اصلا معلوم نيست كيست شايد طرف براي قصد چيز ديگري اين همه موضوعات را منحرف ميكند . به نظر من منصفانه است كه ايشان را از سايت بيرون كنيد . زيرا با نوشتن اين همه بد پشت سر هم چيزي را تغيير نمي دهد . تنها و تنها در روابط بين بعضي از همشهريان اختلاف به وجود مي ايد


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان